صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
Like Tree74تشکر

موضوع: نیاز به عكسهای با رزلوشن بالا از تهران مدرن!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

پیش فرض پاسخ: نیاز به عكسهای با رزلوشن بالا از تهران مدرن!

خب من هیچی نمیگم .. چون همونطور که آقای هژیر آذر گفتن قانون حکومت با خط قرمز نوشته شده و بهتره تو دلمون بمونه و همون با زبان تصویر بیانش کنیم ! فقط مجموعه خودمو از تهران و خیابون ها و مردمش در اختراتون میذارم : http://www.flickr.com/photos/aryamehr
    شدیدن هم اخطار میکنم که کپی رایت داره !!!!!!!!!!!
    kurosh_1349 و digicam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    راستش من هم زمانی در موقعیتی قرار گرفتم كه نیاز به اثبات این موضوع داشتم كه ایرانیها با روبنده و شتر در شهرهایشان حركت نمیكنند.
    عمده تصاویری كه از ایران در رسانه های غربی منتشر میشود مراسم راه پیمایی ها - رژه نیروهای مسلح - سینه زنی و زنجیر زنی - اعدامها و شلاق در ملا عام - و یکی دو فیلم از مراسم سنگسار است.
    برخی پیش داوری ها هم در مورد ایران وجود دارد اینکه همه از غربی ها و امریکایی ها متنفرند - وضعیت زنها اسف بار است و انها نقش کلفت را بازی میکنند و بدون اجازه همسران و مردان خانواده اجازه هیچ کاری ندارند و تحصیل و کار برای زنها ممنوع است نمیدونند که برعکسه و مردان باید از زنها اجازه بگیرند:::big grin:::
    معتقدم که هر کدام از ایرانی ها در هر جای دنیا سفیری برای نشان دادن وضعیت واقعی کشورند و رفتار و کردار هر یک از ما میتواند نگاهی را که در مورد کشورمان بوجود امده عوض کند.
    یکی دو وب سایت که حاوی عکسهایی از تهران و ایران هستند خیلی به درد من خورد
    عليرضا جان با هات موافقم من به عنوان يک ايراني هرجا که رفتم هر جا که کار کردم نه به خاطر خودم بلکه به خاطر ايران سعي کردم جوري رفتار کنم که از اون مکان که امدم بيرون کساني که اونجا بودن هرجا رفتن يا صحبت شد بگن ما يک ايراني مي شناختيم آدم خوبي بود. اما هيچوقت سعي نكردم نه خودمو نه جامع ايران رو غير از اون چيزي که هست نشون بدم چون اول از همه به خودم لتمه زدم و دروغ گفتم (نسبت به کاري که دارم) چون معتقدم هنرمند نبايد دروغ بگه البته من هنرجويي بيش نيستم . اين قزييه مثل war photography ميمونه ما عکس از نضامي ها مي بنيم از کشته شدگان و بچه ها هم همينطور بيننده انقدر با شعور هست که هر رو ببينه و براي هر دو متاسر بشه بعضي از دوستان ايراني اينجا هم فکر ميکنند با نشون دادن ايران قديم و تاريخ ايران ميتونند ترز فکر خارجيها رو عوض کنند اما براي اينها گذشته
    ما مهم نيست اين چيزي هست که ما بهش افتخار مي كنيم نميتونيم از کسي بخوايم که اونم بهش افتخار کنه .
    خيلي برام پيش اومده که يک جا بودم و از اونجاي که دوستن انگليسي ميگن لهجه فرانسوي دارم بامن خيلي خوب برخورد شده
    و بگو و بخند اما تا فهميدن که ايراني هستم فلنگو بستن. البته خيلي از ايراني ها اينجا خودشون رو به کشورهاي ديگه وصل مي کنند براي مثال ايتاليايي يا يوناني يا مکزيکي اما من هميشه گفتم ايراني هستم البته با افتخار نگفتم اما اميدوارم يه روزي هممون بتونيم با افتخار بگيم که ايراني هستيم ببخشيد من کيبورد فارسي ندارم و اگر غلت املائي دارم بذاريد به حساب سواد کم و به بزرگواري خودتون ببخشيد.

به دوستمون هم تبريک ميگم و اميدوارم اين كارو به نهوه احسنت انجام بدن و سعي کنند که يک جوري فرهنگ ايراني رو نشون بدن و همش عکسهاي جردن نباشه چون انها هم با ديدن عکسها چيزي بيشتر از يک تازه به دوران رسيده به ما نخواهند گفت.
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام دوستان: نمیخواستم تو بحث وارد بشم ولی هر كاری كردم نشد
    .
    .
    منهم مثل شما ها این موضوعات آزرده خاطرم میكنه....ولی باور بفرمایید خود ماها مقصریم! هیچ عكسهای كاندید شده مسابقه در ژاپن را دیدید؟حتما دیدید.... وقتی اونجور عكسها به اون مسابقه ارسال میشه دیگه چه انتظاری هست كه فردی قبول كنه ایران همش اینجوری نیست یا هست! عكسهای ایران رو تو اكثر سایت های خارجی ببینید خندتون میگیره... در اونورها رسانه ها و مطبوعات و مسابقات عكاسی رو كه دقت كنید همیشه عكس هایی در اونجا بیشتر توسط اونها مطرح میشه كه لزوم كاربردش واسه اونها باشه نه ما!!! یه ظرافت و دقت خاصی به عكسها بندازید متوجه میشید و مطمین هستم كه میدانید.....رسالت یك هنرمند خصوصا عكاس در اینجور موارد بنظر من اینه كه به هر قیمتی حاضر نباشه اثارش رو به اونور بفرسته جاییكه احتمال داره برداشتی غیر از آن مورد مثبت ما به تصویر كشیده بشه!!!هر هایی یك هویی هم داره....اونجور عكسها عكسهایی مثل این موضوعات مورد اشاره دوستان.....یا هرجایی دیگه رو میخواد! ما ایرانی ها وقتی اثری رو بخواهیم خارج از ایران بفرستیم بخاطر شرایط بیشتر از اونكه بخواهیم به نكات مثبت آثارمون فكر كنیم باید مواظب باشیم برداشت غلطی از اثارمون صورت نگیره! این مهمه.....من خودم عكسهایی به مراتب جالبتر از آن آثارهای ارسالی دارم اما ترس از برداشت ناصحیح از اونها یا سردرآوردن از بعضی وبلاگ ها كه میدانید.... من رو مجبور میكنه حتی اینجا هم نگذارم چون میدونم اثرش برداشت منفی از اون عكسها رو دوستان.... همكیشان....هموطنان خودم در اونوره....این موارد رو كه میبینم ارزش ملیت و مرام و كیش ایرانی بیشتر واسم تداعی میشه تا افتخار یه عكس خاص رو ثبت كردن.....یه پیشنهاد دوستانه میدم به تمام عكاسها: هر عكسی رو به دیده هنری و خاص ثبت كردید. به این هم فكر كنید بازتاب منفی واسه هموطنانتون داره یا نه.......و از قدیم هم گفتند دعوای پدر و پسر بهتره در خانه حل و فصل بشه نه تو كوچه! با ارسال عكس ها و اثارتون دقت كنید اینجوری كه من استنباط میكنم از اثارمان در رسانه های دیگر كشورها مخصوصا غربی در راستای منظورهای خودشان برداشت میشه نه شما.... دقت كنید و به فكر هویت بزرگ و هموطنان عزیز ایرانی باشید(با سلام خدمت مدیریت اگر احساس میكنید با قوانین فروم مغایرت دارد ممنون میشم پست حذف بشه)
    yasin-m، bf  و Stalker تشکر می‌کنند.

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

سلام
    سری به سایت خانم نیوشا توکلیان بزنید، ایشون عکاس آژانس پولاریس در ایران هستند .

فکر می کنم عکسهایی که می خواین رو بتونین اونجا پیدا کنید. ولی عکسها مطمئنا رزولوشن مناسبی برای چاپ ندارن ولی اگه بتونین از طریق ایمیل تماسی داشته باشین و برای استفاده از عکسها اجازه بگیرین ، شاید عکسهای با رزولوشن بالاتری هم در اختیارتون قرار بدن ( از نظر هزینه و حقظ حقوق مادی و معنوی نمی دونم چه شرایطی رو بهتون میگن ) .

اما به هر حال یک عکاس خبری نگاه مناسبتر و منطقی تری به جامعه داره و هم عکسها قابل استناد تره .

موفق باشین .

لینک سایت
    bf  و matthew تشکر می‌کنند.
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

از دوستان که در این بحث شرکت کردند تشکر میکنم
    دو بحث در خط ارسالهای دوستان مشاهده میکنم
    اولی موضوع نمایش ایران و روزمرگی آن در دنیا است که فکر میکنم فرای این نمایشگاه محلی دو روزه ما اهمیت خودش را دارد
    با «عکس» به‌راحتی می‌توان «عکس» یا «برعکس» نشان داد!
    و من هم آقای هژبر آذر کاملا موافقم که این بازتاب باید با صداقت و واقع گرایانه صورت بگیرد
    و به دور از مسایل سیاسی داخلی و خارجی ...

دومی ... بحث بزرگراه آفریقا!
    ایران جامعه پیچیده ای داره و من استعاره درستی به کار نبردم ... جردن را با جشنواره فجر جایگزین کنید ... البته شاید اگر من در ایران بودم و برای چیزی که در ذهن دارم تصویر تهیه میکردم، نه به چهارراه ولیعصر میرفتم نه به خیابان ایران زمین ، چند تصویر از دانشجوهای دانشگاه تهران ... فنی یا پزشکی ... به بهترین شکل پیام مورد نظر من را نقاشی میکرد
    می دانم ما كه در جردن زندگی می كنیم چرا این چیزهایی كه همه می گن رو نمی بینیم
    البته من هم با فرهاد عزیز موافقم که تصویر واقعی شمال شرق تهران چیز دیگری است، و ظرایف خاص خود را دارد
    در واقع من هم با آن دید دیگر به آنجا نگاه نمیکنم
    ویرایش توسط bf  : Sunday 17 February 2008 در ساعت 19:29 دلیل: فرشتگان جردنی!
    Persian و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

همش عکسهاي جردن نباشه
    تاسف‌بار تر از همه این‌ها این است که فرشتگان جردنی و نوع پوشش یا آرایش یا کردارشان مصداق منحصربفرد آزادی، تجدد یا فرهنگ و شعور اجتماعی و مدنی قرار گیرد.
    حقیقتش من هیچوقت برای دیدار فرشتگان به آنجا نرفته بودم اما تصاویر دوستان نشان داد سوژه اشتباه بوده! اینهم
    از معایب درس خوندن زیاد!

من از تهران و ساختار شهری آن تعدادی عکس داشتم اما فقط یک و فقط یک پرتره یا پیکره سنگین میخواستم ... آنهم ترجیحا از دانشگاه تهران یا جشنواره و نه ... !

هدف نمایش خودآرایی و دقت در انتخاب پوشش زیبا بود که در بین در صد زیادی از مردم ایران وجود دارد ... حال یک هنرمند در جشنواره فجر با اغراق بیشتری آن را نمایش میداد و جنبه های دیداری آن قوی تر بود ...

پوشش های محلی و زندگی عشایر در national geography وجود دارد ... رژه پلیس (زن یا مرد) به مقاصد مختلف در رسانه های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیرد ... منکر وجود اختلاف طبقاتی و مشکلات اجتماعی موجود (منجمله از نوع فرشته ها) نیستیم اما برای کسی که اطلاعی از ما ندارد نمایش این جزییات احتمال سو برداشت را بیشتر میکند

که البته این بحث و یک سری از عکسها از آن مدل دیگر جردن من را به جواب هدایت کرد .. فکر میکنم در بین مراسم فارق التحصیلی دوستان بتوانم مورد مناسب را پیدا کنم
    ویرایش توسط bf  : Sunday 17 February 2008 در ساعت 19:38 دلیل: جردن!
    roovigital، Persian و matthew تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

خوب بعد از اون برنامه من یکم مشغول گزارش امتحان شدم و بعد یک سفر داشتم ... الان بد ندیدم یک عکسی از اون برنامه بگذارم
    به ما سه تا جایزه دادن که بیشترین رکورد به همراه هندوستان بود
    یکیش بهترین اطلاع رسانی بود و دو تای دیگر هم بهترین بشقاب غذا و بهترین اجرای هنری که مربوط به مرصع پلو و کباب برگ گوسفند و موسیقی سنتی بود
    این دختر خانم هم یک بازدیدکننده قزاق هستند
    [IMG]http://i29.*******.com/2dj1jmg.jpg[/IMG]
    infinity، matthew و FARID تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post پاسخ: نیاز به عكسهای با رزلوشن بالا از تهران مدرن!

والا، من اگر عكاسی كنم، بيشتر در طول شب از تهران عكس می‌گيرم...

مثلا يك نوع عكسی كه من گرفتم اينه كه تقريبا 2 سال پيش انداختم.

به هر حال موفق باشيد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

واقعآ موافقم که اینها همه از خانواده نشئات میگیره ......

فکر کنم برای این منظور فیلم پرسپولیس خانم مرجان سترپی بهترین باشه .... واقعآ فوق العاده بود

نگاهی از درون یه خانواده متوسط با فرهنگ به اتفاقات سیاسی و اجتماعی ای که در سطح شهر و کشور و حتی دنیا میافته ....

:) حتمآ ببینید
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2