نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree3تشکر
  • 3 Post By ali_exme

موضوع: مقایسه Photo Stitch و Photoshop CS در تهیه Panorama

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

پیش فرض مقایسه Photo Stitch و Photoshop CS در تهیه Panorama

من هم از طرفداران سرسخت فتوشاپ در زمینه ترمیم و ویرایش عکس هستم و تا چند وقت پیش به هیچ وجه قبول نداشتم که با نرم افزار دیگری هم ممکن است بتوان به خوبی فتوشاپ تصاویر را اصلاح و ویرایش کرد، تا اینکه احساس کردم برای تهیه پانوراما فتوشاپ ابزار کاملی را در اختیارم قرار نمیدهد. (البته از امکانات فتوشاپ CS 3 مطلع نیستم و منظورم نسخه CS 2 این نرم افزار است)
    به همین دلیل سعی کردم از نرم افزار Photo Stitch که به همراه دوربین های Canon ارائه شده استفاده کنم. به نظر من این نرم افزار مزایای چشمگیری نسبت به فتوشاپ در زمینه تهیه پانوراما داره که عبارتند از:

1- چیدن تصاویر کنار همدیگه با دقت فوق العاده ای انجام میشه و در اندازه (طول و عرض) عکسها تغییر جدی ایجاد نمیشه. در تجربه هایی که من داشتم فتوشاپ بعضی عکسها رو بیش از حد کش میاره.

2- شما خودتون برای نرم افزار تعیین میکنید که عکسها به ترتیب افقی گرفته شده یا عمودی، و یا اینکه ترتیب قرار گرفتن عکسها از سمت چپ به راسته یا برعکس، گاهی فتوشاپ در ترتیب قرار گیری عکسها اشتباه میکنه و شما مجبور میشید خودتون عکسها رو بکشید و در جای خودش قرار بدید.

3- فتوشاپ نور و رنگ و سایر موارد رو در عکسها با هم مطابقت نمیده و فقط در زمانی موفقه که شما دوربینتون رو از نظر اندازه دیافراگم، سرعت شاتر و تراز سفیدی قفل کرده باشید. حالا اگر در چنین شرایطی یک مرتبه هوا ابری شد و یا اینکه دوربین شما اصلا قابلیت قفل کردن این موارد رو نداشت هر کدوم از عکسهای شما به یک رنگ در میاد و تازه باید اونا رو با روشهای ممکن در فتوشاپ با هم تطبیق بدید که هم دقیق نیست و هم مشکل و وقت گیره. اما فتو استیک به شکل خودکار و بدون اینکه چیزی مشخص باشه خودش این کار رو خیلی سریع و زیبا انجام میده.

4- در فتو استیک بعد از اینکه عکس ها کنار هم چیده شدند اگر از نتیجه کار راضی نبودید میتونید چند نقطه در چند محل از تلاقی دو عکس که به خوبی باهم جور نشده اند را مشخص کنید (یعنی نقاطی که بیشتر به چشم می آیند) نرم افزار عکس ها را دوباره بر اساس نقاط حساس که شما مشخص نمودید در کنار هم قرار میدهد.

5- در زمان ذخیره عکس در فتو استیک قسمت هایی از عکس که ازبین رفته اند (یعنی در اثر تغییر در عکس از کادر بیرون زده اند) به طور خودکار انتخاب شده و بر حسب تائید کاربر حذف میشوند.

6- فتواستیک امکان انتخاب فاصله کانونی مناسب با دوربین و نحوه ی حرکت دوربینتان را در زمان عکس برداری فراهم میکند که در کل بر اساس این اطلاعات پانورامای مناسبتری به شما ارائه خواهد شد.
    alimha، Christ Melikian و Canon! تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پیش فرض پاسخ: مقایسه Photo Stitch و Photoshop CS در تهیه Panorama

شدیدا موافقم.

فتوشاپ برای پیوند زدن عکس های پانوراما بسیار بسیار ابتدایی عمل می کنه و تنها با برش هایی مورب در دو سمت عکس، سعی می کنه عکس ها رو به هم پیوند بده.
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

پیش فرض پاسخ: مقایسه Photo Stitch و Photoshop CS در تهیه Panorama

كسی نظری نداره؟