نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree8تشکر
  • 2 Post By Saadat
  • 3 Post By kiavash
  • 1 Post By kiavash
  • 2 Post By Alireza_Lv

موضوع: مقایسه لنزهای 24-14 و 35-16 نیکون

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش فرض مقایسه لنزهای 24-14 و 35-16 نیکون

دوستانی که تجربه استفاده و یا اطلاعاتی در مورد این دو لنز دارند لطفا در بحث شرکت کنند
    کیفیت اپتیک رزولوشن شارپنس و...
    با تشکر

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

سلام دوستان
    درمورد این دولنزکه بهترین اولتراوایدهای نیکون هستند، وهردو هم سری N به حساب میان، براساس جمع بندی که خودم کردم به نظرم خرید ۱۶-۳۵ منطقی ترمیاد. یکی اینکه قیمت۱۶-۳۵ حدود۲۲۰۰ ارزانتره. دو اینکه امکان استفاده از فیلترها که دراین فوکالها مهمه روی ۱۴-۲۴ خیلی پردردسره سوم اینکه درب لنز ۱۶-۳۵ مثل یه بچه خوب سریع توجیب جا میشه ولی برای ۱۴-۲۴ باید کیف رو بازکرد، که این یکی حالا زیاد مهم نیست(این یکی برا۱۶-۳۵ خوردبه تیر،گل نشد،امتیازمحسوبش نمیکنیم) چهارم اینکه رنج بیشتری داره ۱۶-۳۵والبته چون ۱۴-۲۴ وایدتر هست تاحدودی باز اینجا نمیشه گفت یکی بهتراز اون یکی،سلیقه ای وبسته به نیاز هرکس فرق داره، برای من رنج بیشتر مهمتره، اون۲تا وایدترارجحیت کمتری داره.
    اونهایی هم که شک دارم ودرموردشون این ارسال رو زدم ومیخوام نظردوستان رو بدونم اینها هست:
    ازنظر دیستوریشن ۱۶-۳۵ بهتره ؟!
    ازنظر شارپنس ۱۴-۲۴ بهتره ؟!
    ازنظرخطاهای اپتیکی رایجتر ۱۴-۲۴ عملکرد بهتری داره؟!
    واینکه دراینجا که ۱۶-۳۵ واقعا در گوشه ها ضعیفه!!! بطوریکه به سریN بودنش شک میکنه بیننده!
    Nikon 14-24mm f/2.8G ED AF-S Nikkor Lens Image Quality
    ویه چیزه دیگه اینکه بخش بزرگی ازقیمت بالای ۱۴-۲۴ به خاطر دیاف بازترش نسبت به۱۶-۳۵ هست و احتمالا اگه یه۱۴-۲۴ با اف۴ وارد بازار بشه باید قیمتی درحدود۴میلیون داشته باشه، ینابراین حالا که اون ۱۴-۲۴ با دیاف ۴ به نوعی در بازار وجود داره ، از نظر اپتیکی تاچه حد میشه اون رو با۱۴-۲۴ برادر خوند؟
    ممنون

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    دراینجا مقایسه ای انجام شده که در دیستوریشن ۱۴-۲۴ خیلی بهتر هست ومن اشتباه فکرمیکردم:
    • View topic - Nikon 14-24 F2.8 vs 16-35 F4 AF-S VR...
    دوستانی که تجربه شو دارند، نظر مرحمت نمیکنند؟!

پرسش بردیای گران که بی جواب ماند. لطف بفرمایید ومارا بی جواب همی نگذارید. باشد که خدای عزوجل، خیرتان دهاد.
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

من ١٦-٣٥ رو دارم، فيلتر خوردنش برام مهمه، رنجش مناسبه، هرچند كه در همه رنجش شارپنس ي به اندازه ١٤-٢٤ نداره(در يك سايت خارجي مقايسه كرده بود با كراپ ١٠٠٪
    يك نكته منفي ١٤-٢٤ محدب بودن سطح لنز هست، احتمال آسيب ديدن سطح لنز هست + در زماني كه موقعيت خاصي نسبت به خورشيد داشته باشيد (حتي اگر در تصوير ديده نشود) اثر نور خورشيد داخل عكس ديده ميشه
    kiavash و darkness_land تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

ببخشید اما خواستم یه چیزی بنویسم تا این تاپیک بیاد بالا شاید ادامه پیدا کنه !