صفحه 3 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 171
Like Tree414تشکر

موضوع: به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

سلام:

با عذر خواهی از فرهاد خان در پاسخ به دوستمان ;)

بنظرم خیلی روی این موضوع وسواس بخرج ندید استفاده از تجربه دوستان بشرطی خوبه که خودتون هم قسمتی رو تجربه کنید. اگر اونقدر بدشانس باشید که یک اتفاق بتونه خریدتون رو دلچسپ نکنه با استفاده از هزاران تجربه دوستان یا خودتون باز هم هم دچار همون بدشانسی میشید.

یک سری اطلاعات که بدست میارید براتون کفایت کننده است ( مثل همین اطلاعاتی که در این تاپیک هست یا از دوستان بدست میارید ) در هر صورت و به هر شکل وسواس خوب نیست.

خاطرم هست مدتی پیش یکی از دوستان همین فروم 6 ماه در حال تحقیق روی خرید D80 بود تازه داشت به نتایجی میرسید که با ورود D90 تمام زحمت ها ی این 6 ماه برباد رفت علنا گفت دوستان با ورود D90 الان موندم D80 رو بگیرم یا نه آخر قصه وسواس بودن افتادن در یک سیکل بسته است.

من روزی که دوربین خریدم به همون اصولی خرید کردم که ممکنه ماشین بخرم یا جارو برقی :)

زیاد سخت نگیرید که سخت پاتون تموم میشه. اگر هم بعد از راهنمایی دوستان باز هم شک دارید با یک فرد آگاه اقدام بخرید کنید

موفق باشید
    farhad44، Rouzbeh Ehsani، M.Mobin و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بله دقيقا حق با افشين عزيز است. اولا دوربين بالاخره گارانتي دارد و هر چه گارانتي بد باشد معمولا مهلت تست 24 ساعته وجود دارد و اگر دوربين ايرادي داشته باشد در همان 24 ساعت اول خودش رو نشون مي ده.

جالب است بدانيد مثلا بنده 40D را با پيك موتوري تحويل گرفتم و چك مبلغ رو هم به پيك دادم چون اون موقع تازه اومده بود و هيچ مغازه اي هنوز نياورده بودش و از طريق يكي از دوستان همين فوروم ( با اينكه تا اون موقع شناخت زيادي هم ازشون نداشتم) به اين روش خريدمش :biggrin:
    QashQai، kopoly و data تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

با عذر خواهی از فرهاد خان در پاسخ به دوستمان ;)

بنظرم خیلی روی این موضوع وسواس بخرج ندید استفاده از تجربه دوستان بشرطی خوبه که خودتون هم قسمتی رو تجربه کنید. اگر اونقدر بدشانس باشید که یک اتفاق بتونه خریدتون رو دلچسپ نکنه با استفاده از هزاران تجربه دوستان یا خودتون باز هم هم دچار همون بدشانسی میشید.

یک سری اطلاعات که بدست میارید براتون کفایت کننده است ( مثل همین اطلاعاتی که در این تاپیک هست یا از دوستان بدست میارید ) در هر صورت و به هر شکل وسواس خوب نیست.

خاطرم هست مدتی پیش یکی از دوستان همین فروم 6 ماه در حال تحقیق روی خرید D80 بود تازه داشت به نتایجی میرسید که با ورود D90 تمام زحمت ها ی این 6 ماه برباد رفت علنا گفت دوستان با ورود D90 الان موندم D80 رو بگیرم یا نه آخر قصه وسواس بودن افتادن در یک سیکل بسته است.

من روزی که دوربین خریدم به همون اصولی خرید کردم که ممکنه ماشین بخرم یا جارو برقی :)

زیاد سخت نگیرید که سخت پاتون تموم میشه. اگر هم بعد از راهنمایی دوستان باز هم شک دارید با یک فرد آگاه اقدام بخرید کنید

موفق باشید
    سلام عليكم
    راستش فكر نمي‌كنم آدم وسواسي باشم، ولي بالاخره آدم وقتي مي‌ره يه‌ چيزي بخره يه نيمچه آزمايشي مي‌كندش، مثلا وقتي شما همون جارو برقيه رو مي‌خواستين بخرين، وقتي زدينش به برق دستتون رو نگرفتين جلوش كه ببينين مكش داره يا نه؟ حالا اين هم تو همون مايه‌هاست، من نمي‌خوام برم اونجا و هرچي بهم دادن بگم دستتون درد نكنه و بگيرم بيام، اما چون تجربه‌اش رو ندارم نمي‌دونم كه وقتي دوربين رو روشن كردم چه چيزايي رو بايد چك كنم. اصلا توي اون فرصت چند دقيقه‌اي و قبل از اون‌كه فروشنده اين شكلي بشه و قبل از اينكه به قول آقا فرهاد صورتمون با مشت ايشون مختصر تماسي برقرار بكنه، چه مواردي رو مي‌شه بررسي كرد؟

و اينكه متاسفانه فرد آگاه مورد نظر در دسترس نمي‌باشد و بنابراين تنها اميد من همين راهنمايي‌هاي شما و بقيه دوستان است

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

پیش فرض پاسخ: تست دوربین؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoly نمایش پست ها
    سلام عليكم
    من با SLR Like و كامپكت و SLR (نگاتيو) كار كردم و كلا اونقدرا هم وضع خراب نيست، ولي دوتا مشكل هست اينجا، يكي اينكه من تا حالا اصلا با DSLR عكسي نگرفتم، دونسته‌هام در حد چيزاييه كه خوندم و شكل منوهاش رو هم از روي عكساي DPreview ميشناسم :biggrin: اگه يه DSLR رو دستم بگيرم در حد دونسته‌هام و بعد از يه مدت سر و كله زدن باهاش و خوندن Manual و مزاحم شما شدن، بالاخره مي‌تونم يه كارايي بكنم، ولي اونجا تو فروشگاه كه هيچ كدوم اين كارا رو نمي‌تونم انجام بدم، اونجا بايد صاف برم سر اصل مطلب و اون نتيجه‌اي رو كه مي‌خوام بگيرم. (مي‌دونيد، مشكل ندونستن تكنيك عكاسي نيست، كه البته اون رو هم به اندازه دوستان نمي‌دونم، مشكل بلد نبودن طرز كار با يه دستگاه خاصه)

نكته‌ي دوم اينكه من تا حالا هيچ دوربيني رو خودم نخريدم، با هر دوربيني كه كار كردم يا قرض گرفته بودم و يا اينكه بهم هديه داده بودنش بنابر اين اصلا تجربه‌ي خريدش رو ندارم.

حالا اگه خود شما باشيد و تشريف ببريد براي خريد و به توافق هم برسيد و در آخرين مرحله فقط بخواهيد دوربين رو روشن كنيد و آزمايش كنيد و اگر رديف بود بخريدش، چه چيزايي رو چك مي‌كنيد؟ اگر لطف كنيد و حتي بصورت فهرست وار هم اون موارد رو اينجا بنويسيد، خودم بالاخره يه جوري راهش رو پيدا مي‌كنم (يا پيدا نمي‌كنم و دوباره مزاحم مي‌شم ;))

سلام
    براي اينكه سرت كلاه نره دو تا كار ميتوني بكني
    يا برو از نمايندگي اصلي بخر با بيمه و گارانتي و با فاكتور رسمي
    يا اگه ميري جمهوري يا حافظ حتما يه نفر رو كه 50 دي داره با خودت ببر
    من خودم براي خريد با يكي از بچه هاي حرفه اي رفتم
    جالب اين بود كه فروشنده وقتي ديد دوست من خيلي سريع از دوربين تست ميگيره و معلومه كه وارده شروع كرد به سوال كردن ازش كه به اون هم ياد بده و دوره عكاسي رو كجا بره ياد بگيره و بعد هم باهم رفيق شدن و من وهم اون وسط نگاهشون ميكردم
    به نظر من هم لنز كيت 55-18 رو از دست نده ( بدرد ميخوره)
    kopoly، pashgel، m.a.i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

بله دقيقا حق با افشين عزيز است. اولا دوربين بالاخره گارانتي دارد و هر چه گارانتي بد باشد معمولا مهلت تست 24 ساعته وجود دارد و اگر دوربين ايرادي داشته باشد در همان 24 ساعت اول خودش رو نشون مي ده.

جالب است بدانيد مثلا بنده 40D را با پيك موتوري تحويل گرفتم و چك مبلغ رو هم به پيك دادم چون اون موقع تازه اومده بود و هيچ مغازه اي هنوز نياورده بودش و از طريق يكي از دوستان همين فوروم ( با اينكه تا اون موقع شناخت زيادي هم ازشون نداشتم) به اين روش خريدمش :biggrin:
    سلام علیکم
    من چیزی راجع به این مهلت تست 24 ساعته نمی دونستم، از دوستان کسی می دونه که نورنگار هم این مهلت تست 24 ساعته رو داره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    سلام
    براي اينكه سرت كلاه نره دو تا كار ميتوني بكني
    يا برو از نمايندگي اصلي بخر با بيمه و گارانتي و با فاكتور رسمي
    يا اگه ميري جمهوري يا حافظ حتما يه نفر رو كه 50 دي داره با خودت ببر
    من خودم براي خريد با يكي از بچه هاي حرفه اي رفتم
    جالب اين بود كه فروشنده وقتي ديد دوست من خيلي سريع از دوربين تست ميگيره و معلومه كه وارده شروع كرد به سوال كردن ازش كه به اون هم ياد بده و دوره عكاسي رو كجا بره ياد بگيره و بعد هم باهم رفيق شدن و من وهم اون وسط نگاهشون ميكردم
    به نظر من هم لنز كيت 55-18 رو از دست نده ( بدرد ميخوره)
    حقیقتش اگه کسی رو داشتم که با خودم ببرم که دیگه غمی نداشتم ;) من به احتمال زیاد از نورنگار می خرم، به نظرتون گارانتیش جوری هست که اگه دوربین ایراد داشت ما رو سر ندوونند؟

البته من هنوز هم معتقدم که حتی اگر افسانه ی گارانتی توی این مملکت واقعیت پیدا کنه یا اون مهلت تست 24 ساعته وجود داشته باشه، باز هم بهتره آدم اینجور جنسا رو همون موقع خرید تا حد امکان آزمایش کنه، چون اینجوری دست کم لازم نیست دوباره یه روز دیگه از کار و زندگی بیوفتی و بری تو نمایندگی و برای گرفتن حقت گردن کج کنی.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

با سلام

اولین دوربینی که گرفتم ( 350d ) با گارانتی نورنگار بود و خودشون روی کارت گارانتی اسم خریدار و چهار رقم آخر سریال دوربین و لنز و تاریخ خرید و تاریخ انقضای گارانتی را به صورت چاپ شده و ممهور به مهر شرکت تحویلم دادند.

در مورد دوربین بعدی ، فروشنده کارت گارانتی شرکت ایده آل رو با خودکار معمولی همراه تاریخ فروش و مدت گارانتی نوشت و مهر زد و تحویلم داد.

حالا سوالم اینه که آیا فرقی بین این دو کارت گارانتی و خدماتشون هست یا نه ؟

پس از گرفتن اولین عکس که شماره عکس هم می افته ( منظور نام یا عدد فایل تصویریست مثلا IMG_0001.CR2 ) آیا امکان این هست که مثلا تنظیمی ، نرم افزاری یا ترفندی باشه که این شمارش فایلها توسط فروشنده ریست بشه و دوباره از اول شروع بشه ؟ یعنی دوربین کار کرده یا تست شده به جای دوربین آکبند فروخته بشه ؟

یه سوال هم در مورد پاک شدن شماره سریال دوربین از روی برچسب زیرین بادی دوربین داشتم که در دوربین اولم این اتفاق افتاد البته بعد یه ماه که بعد از پاک شدن یکی دو رقم از شماره سریال متوجه شدم و روش نوار چسب زدم تا بقیه ارقام هم پاک نشه. حالا اینکه در اثر تر بودن دستم بوده یا در اثر عاملی دیگر و یا برچسب تقلبی بود یا بی کیفیت. یا فروشنده بعد تست و اعلام رضایت من ماده حلالی زده روی برچسب :confused: تا احیانا در صورت بروز مشکل نتونم شماره سریال دوربین رو ثابت کنم ( ببخشید که هر احتمالی رو در نظر گرفتم) ، . البته دوربین 2 سال و اندی است که کار میکنه و مورد بخصوصی نداره. آیا چنینی مواردی برای دوستان اتفاق افتاده یا عادیست ؟
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    با سلام

پس از گرفتن اولین عکس که شماره عکس هم می افته ( منظور نام یا عدد فایل تصویریست مثلا IMG_0001.CR2 ) آیا امکان این هست که مثلا تنظیمی ، نرم افزاری یا ترفندی باشه که این شمارش فایلها توسط فروشنده ریست بشه و دوباره از اول شروع بشه ؟ یعنی دوربین کار کرده یا تست شده به جای دوربین آکبند فروخته بشه ؟
    اون شماره ي فايل روش مناسبي براي پيدا كردن تعداد شات گرفته شده نيست چون در منوهاي دوربين خودتان مي توانيد به راحتي اون رو ريست كنيد ولي نرم افزارها و روش هايي براي پيدا كردن تعداد شات زده شده ي برخي دوربين ها وجود داره.
    A. Mohammadi و data تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اون شماره ي فايل روش مناسبي براي پيدا كردن تعداد شات گرفته شده نيست چون در منوهاي دوربين خودتان مي توانيد به راحتي اون رو ريست كنيد ولي نرم افزارها و روش هايي براي پيدا كردن تعداد شات زده شده ي برخي دوربين ها وجود داره.
    دوست عزیز ممنون

حالا این نرم افزارها یا روشها که حتما تعمیرگاههای مجاز دارند ، رو از جایی می شه تهیه کرد منظورم توی سایتهای اینترنتی و برای دوربینهای 350 و 50 دی کانن ؟
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون

حالا این نرم افزارها یا روشها که حتما تعمیرگاههای مجاز دارند ، رو از جایی می شه تهیه کرد منظورم توی سایتهای اینترنتی و برای دوربینهای 350 و 50 دی کانن ؟
    توي تاپيك زير يه چيزايي پيدا مي شه :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1497
    A. Mohammadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد azaddbr آواتار ها
    تشکر کرده
    11

سلام دوستان
    1. من تقریبا دو هفته هست قصد خرید nikon d90+ lense 18-105 رو دارم...............بنابر این حال دوستان حال ماست
    2.به نظر من اگر دل آدم صاف باشه (یا به عبارتی وسواسی نباشه ) هر چقدر هم زرنگ باشید و دقت کنید باز هم یه احتمال کوچیک از روی وسواس میتونه باعث بشه شما از خریدتون دل خوشی پیدا نکنید....
    3.من خودم با راهنمایی دوستان جدیدم تو همین سایت و سایت های مشابه به نتیجه رسیدم رسیدم که این دوربین خواسته های من رو برآورده میکنه(فعلا) و البته خواسته های هرکس متفاوته (اگه اینطور نبود مثلا نیکون با یه دوربین سر ته غزیه رو هم میآورد)
    4.و اخر دلتون رو صاف کنید.....البته منظورم ای نیست که ساده باشید ....( شما گاهی میتونی با دلایل منطقی فروشنده رو از فروش یه کالا پشممون کنید) وتوکلت الله بخرید

صفحه 3 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین