صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 171
Like Tree414تشکر

موضوع: به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

در طول یک سال گذشته هیچ خریدی از بازار تهران (اعم از دوربین، گوشی موبایل و لوازم عکاسی) نداشتم که درش یک کلاهی سرم نذاشته باشن. گویا دیگر نمیتوان به هیچ کس اطمینان کرد.
    لنز سیگما خریدم خراب بوده ، تعمیر هم نمی کنن و میگن درسته، تعویض هم نمی کنن
    گوشی موبایل خریدم یا مموریش را عوض کردن یا باطری شو
    دوربین خریدم گارانتی داره خراب میشه میبری زیر بار خدمات نمیره
    آدم نمیدونه حق و حقوق مصرف کننده رو کی باید بگیره!
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    با سلام
    خدمت دوستان باید عرض کنم برچسب پلمپ روی جعبه ملاک اکبند بودن دوربین نیست !
    یعنی وقتی می بینید جعبه کارتون دوربین دارای برچسب گارانتی می باشد فکر نکنید که حتما اکبند هست !
    این برچسب گارانتی به بیشتر فروشگاها داده می شود .
    یکی از دوستان من فروشنده لوازم عکاسی هست یک روز دوربینی که در ویترین بود برداشت و کمی تمیز کرد و درون جعبه گذاشت
    بعد از داخل میز برچسب گارانتی را برداشت و در جعبه را به اصطلاح پلمپ کرد دیدم چقدر راحت دوربین مثلا اکبند شد.
    (دوربینهای ویترینی اغلب برای تست مشتریان استفاده می شود باشد که گاهی شما وقتی از فروشنده بخواهید که چند عدد عکس برای تست بگیرید قبول نمی کنند ولی در بسیار از فروشگاها برای افراد اشنا و مشتریان خود مانعی ندارد)

فایل پیوست 13169

حال شما فکر کنید اگر دوربین دست دوم تمیزی باشد و یا دوربینی که از گارانتی بر می گردد یعنی اکبند دوربین ایراد داشته و تعمیر شده و یکی از این برچسبها را به اون بزدنند !
    چند نفر پی به این موضوع می برد ؟
    ایا در فروشگاهی دوربین دست دوم تمیزی دیده اید که فروشنده ان را با قیمت پایینی بفروشد ! این کار خیلی کم دیده می شود اغلب برچسب گارانتی می خورد
    (باشد که افراد با وجدان هم گاهی پیدا می شود که از خدا بترسند اما این افراد خیلی کم هستند )
    پس شما باید بیشتر اگاه باشید .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط AMITIS نمایش پست ها
    روش تشخیص لنز کار کرده از نو هنگام خرید چیست ؟ کسی میتونه توضیح بده متشکرم.:biggrin:
    سلام

1- كنتاكت هاي مسي روي ماونت لنز رو نگاه كنيد. معمولا در اثر باز و بسته شدن لنز (حتا يك بار) اثري به صورت خطوط ريز روي اين كنتاكت ها باقي مي مونه كه روي لنز نو نيست.
    2- حلقه زوم يا فوكوس لنز رو نگاه كنيد. اگر خيلي استفاده شده باشه كه كاملا مشخصه و لاستيك اون حالت شق و رقي و نويي رو نداره ولي اگر كم هم استفاده شده باشه با دقت به زواياي اين لاستيك مي شه تشخيص داد كه بارها چرخونده شده يا نه. معمولا اثر انگشت (چربي) ردي مي ذاره كه به راحتي قابل تميز شدن نيست.
    3- رزوه ي فيلتر رو به دقت وارسي كنيد اگر قبلا فيلتر روش بسته شده باشه مشخص مي شه.
    4- اگر لنزي فيلتر نداشته باشه و عدسي جلوييش پاك شده باشه؛ گرد و غبار و خاشاك ميكروسكوپي رو مي شه لاي درز شيشه و نوار دوري تشخيص داد.

و ...
    Omid Araki، navidsohi، Rouzbeh Ehsani و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

1- كنتاكت هاي مسي روي ماونت لنز رو نگاه كنيد. معمولا در اثر باز و بسته شدن لنز (حتا يك بار) اثري به صورت خطوط ريز روي اين كنتاكت ها باقي مي مونه كه روي لنز نو نيست.
    2- حلقه زوم يا فوكوس لنز رو نگاه كنيد. اگر خيلي استفاده شده باشه كه كاملا مشخصه و لاستيك اون حالت شق و رقي و نويي رو نداره ولي اگر كم هم استفاده شده باشه با دقت به زواياي اين لاستيك مي شه تشخيص داد كه بارها چرخونده شده يا نه. معمولا اثر انگشت (چربي) ردي مي ذاره كه به راحتي قابل تميز شدن نيست.
    3- رزوه ي فيلتر رو به دقت وارسي كنيد اگر قبلا فيلتر روش بسته شده باشه مشخص مي شه.
    4- اگر لنزي فيلتر نداشته باشه و عدسي جلوييش پاك شده باشه؛ گرد و غبار و خاشاك ميكروسكوپي رو مي شه لاي درز شيشه و نوار دوري تشخيص داد.

و ...
    و

اگر لنز هود داشته باشد، نشانه ای استفاده شدن بر روی آن به دلیل سطح بسیار صاف و تقریبا حساس هود، قابل مشاهده خواهد بود. به همین علت فروشندگان در هنگام فروش لنز، هود آنرا تا زمان قطعی شدن خرید، به دست خریدار نمیدهند.
    farhad44، Rouzbeh Ehsani، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

پیشنهاد خوبی دارم ولی بیشتر برای راحتی خیال خودتون به درد می خوره !
    چون بعد از خرید بادی به درد می خوره .
    سایت زیر تعداد شاتر استفاده شده را با اخرین عکس گرفته شده نشان می دهد
    http://www.camerashuttercount.com/
    و برای دوربینهای زیر به کار می رود

Canon EOS 1D Mark II / Canon EOS-1D / Canon EOS-1D Mark II / Canon EOS-1D Mark II N / Canon EOS-1D Mark III / Canon EOS-1DS / Canon EOS-1Ds Mark II / Canon EOS-1Ds Mark III / NIKON D200 / NIKON D2H / NIKON D2Hs / NIKON D2X / NIKON D2Xs / NIKON D3 / NIKON D300 / NIKON D3000 / NIKON D300S / NIKON D3100 / NIKON D3S / NIKON D3X / NIKON D40 / NIKON D40X / NIKON D50 / NIKON D5000 / NIKON D60 / NIKON D70 / NIKON D700 / NIKON D7000 / NIKON D70s / NIKON D80 / NIKON D90 / PENTAX *ist DL / PENTAX *ist DS / PENTAX K-5 / PENTAX K-7 / PENTAX K-r / PENTAX K-x / PENTAX K100D / PENTAX K100D Super / PENTAX K10D / PENTAX K110D / PENTAX K2000 / PENTAX K200D / PENTAX K20D / PENTAX K20D

من امتحان کردم به نظرم درست باشد چون من بادی را چهار ماه می شود خریده ام دقیق نمی دانم تعداد شاتر چقدر است
    اما تعداد عکس که دارم نزدیک به این شماره است با وجود عکسهایی که پاک کردم فکر کنم درست باشد .
    LightBox، Shadow1، Rasam.r و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام ...
    دوستان من تازه واردم . اصلا به فروم اشنا نیستم ... امیدوارم جای درستی سوالاتم رو مطرح کنم... و باعث زحمت مدیران نشم ...

من میخوام یه دوربین دیجیتال canon بخرم ... البته با قیمت خیلی پایین ... یعنی نمیتونم رو دوربینهای حرفه ای مانور بدم !
    عکاس هم نیستم که بخوام حرفه ای کار کنم ... میخوام برای دله خودم که عکس گرفتن رو دوست دارم یه دوربین جم وجور داشته باشم ...

داشتن لرزش گیر خیلی برام مهمه ... انقدر که بشه تووی ماشین موقع حرکت عکس بگیرم! ...

اما اطلاعاتی در مورد زوم اپتیکال و دیجیتال و فوکوس و اینا ندارم ...
    میخوام کمکم کنید تا بتونم یه چیز خوب بخرم ... مرسی مرسی مرسی پیشاپیش
    اگر تاپیک رو اشتباه اومدم بازم ببخشید ...
    ویرایش توسط srk_rani : Saturday 16 April 2011 در ساعت 19:33 دلیل: اگه قرار فقط فونت مشکی استفاده کنیم... خوب رنگای دیگرو غیر فعال کنید !
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Khalili آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط srk_rani نمایش پست ها
    سلام ...
    دوستان من تازه واردم . اصلا به فروم اشنا نیستم ... امیدوارم جای درستی سوالاتم رو مطرح کنم... و باعث زحمت مدیران نشم ...

من میخوام یه دوربین دیجیتال canon بخرم ... البته با قیمت خیلی پایین ... یعنی نمیتونم رو دوربینهای حرفه ای مانور بدم !
    عکاس هم نیستم که بخوام حرفه ای کار کنم ... میخوام برای دله خودم که عکس گرفتن رو دوست دارم یه دوربین جم وجور داشته باشم ...

داشتن لرزش گیر خیلی برام مهمه ... انقدر که بشه تووی ماشین موقع حرکت عکس بگیرم! ...

درود

شما اگر کمی وقت صرف کنید و در فروم و قسمت معرفی انواع دوربین ها بگردید.

احتمال خیلی زیاد به چیزی که در ذهن دارید نزدیک میشید و اونجا میتوید در تاپیک

تخصصی تر سوالتون رو مطرح کنید.

ولی پیشنهاد برای سوال شما دوربین های کامپکت هست که از 200 تا 500 تومن میتونید استفاده کنید.
    Vahid، Walkman، srk_rani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد خلیلی

Cameras Don't take pictures......People do

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام ...

فعلاً برای رنگ باعث زحمت مدیران شدید!

کسی نمی‌تواند کمک‌تان کند، مگر "اطلاعاتی در مورد زوم اپتیکال و دیجیتال و فوکوس و اینا" داشته باشید.

صفحه اصلی سایت، قسمت مقالات
    عكاسي رو چگونه و از كجا شروع كنم؟
    alonebaby، Walkman، M.Khalili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام
    به نظر من G12 Canon میتونه یکی از انتخابهای خوب باشه
    سلام ...

Rasam.r و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

هیچ روش خاصی نداره که بتونیم بفهمیم لنز یا بدنه کارکرد تا 200-300 تا شات رو داره یا نه !
    دیگه باید خیلی تابلو باشه تا متوجه بشیم
    چاره فقط اینه که از جای معتبری که روزانه چندین دوربین میفروشه واز مدلی که مد نظرتونه چندتا داشته باشه خرید کنیم...
    چون هم جای کانتکت های روی لنزو با پولیش میشه پاک کرد هم برق بدنه رو میشه مات کرد!
    چاره فقط اعتماده و مراجعه به یک مرکز با اصالت...
    وگرنه تو هر مسئله وخریدی باید متخصص اون کالا باشیم....
    NetNegar و SaeeT تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Reza Partomatin آواتار ها
    تشکر کرده
    100

سلام دوستان گرامی
    انشاا... فردا می خوام برم fujifilm s200 بخرم.با توجه به اینکه اولین تجربه من در خرید دوربین هست به چه نکاتی باید توجه کنم تا سرم کلاه نره؟
    (قصد جسارت نشه اما تو این چند تا مغازه ای که من رفتم اقای به اصطلاح فروشنده حتی اسم دوربین های خودشو بلد نبود جالبه یکی بود که اصلا می گفت مدل s200 نیست و شما با یه چیز دیگه اشتباه گرفتی)
    1-داخل جعبه های این مدل باید چه چیز هایی داشته باشه؟
    2-ایا برای این مدل محافظ مانیتور هم میشه استفاده کرد؟
    پیشاپیش از راهنمایی شما عزیزان سپاسگذاری می کنم

صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین