صفحه 8 از 18 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 171
Like Tree414تشکر

موضوع: به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

كاربر جديد hami707 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوستان عزيز
    من قصد خريد يه دوربين slr دارم (نيكون d3100) و اين تازه اولين تجربه من در خريد Slr هست
    به نظر شما از كجا دوربين رو تهيه كنم كه سرم كلاه نره و طرف بهم دوربين دست دوم نندازه ؟؟؟
    از جمهوري يا حافظ (اگه كسي رو انجا مي شناسيد بگيد لطفا)
    يا اينكه از سايت به صورت اينترنتي بخرم مانند ديجي كالا يا دوربين شاپ
    و با كدام گارنتي

و در انتها اينكه به چه نكاتي درهنگام خريد توجه كنم
    راهنماييم كنيد منون پيشاپيش
    بيانديشيم به آنچه كه هرگز نمي انديشيديم:confused:

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

چیز پیچیده ای نیست .
    1: قبل از خرید نمونه عکس هاش رو ببین , مخصوصا سعی کن عکس های بد رو پیدا کنی و ببینی مشکل از کجا بوده و این میتونه برات اذیت کننده باشه یا نه . ریویو یوزر ها رو ببین مخصوصا ریویو های اینگلیسی رو چون ایرانی ها وقتی میخوان یه چیزی بخرن توی فروم ها فریاد چی بخرم چی بخرمشون هواست ولی بعد از خرید امکان نداره یه خط در مورد چیزی که خریدن بنویسن . اسم دوربین رو همراه با problem with سرچ کن . وقتی شناخت پیدا کردی نسبت به دوربینت برو بازار .
    2: یه روز برو بازار و قیمت کن دوربین رو(جمهوری - ناصر خسرو - پایتخت) . چون اطلاعاتت کامله فروشنده نمیتونه گیجت کنه . مثلا نمیتونه نظرت رو عوض کنه و جنسی که سودش براش بیشتره بهت پیشنهاد کنه . اون روز هم پول تو جیبت نزار که وسوسه نشی کار رو تموم کنی . فقط در مورد گارانتی و شرکتش حتما بپرس . چون بعضی ها قیمتشون خوبه میپرسی میگن گارانتیه م داره ولی وقتی خریدی میگی گارنتیش کو میگه گارانتی خودمه , هرکی هم قیمتش خوب بود کارتش رو بگیر و قیمت رو روش بنویس !
    3:بیا خونه با سرچ کردن سایت ها و چک کردن قیمت دلاری ببین دوربین یهوئی تو دوره اوج قیمتش نباشه که ضرر کنی . آخرش هم برو از هرکی ارزون تر میداد بخر .
    معمولا نسبت قیمت اینطوریه . اینترنت -> پایتخت -> جمهوری -> ناصرخسرو . هرچی به ناصر خسرو نزدیک تر بشی قیمت بهتر میشه و اطمینان کمتر و دقت باید بیشتر بشه . فروشنده های پایتخت همیشه ته دل خریدار رو در مورد قیمت جاهای دیگه خالی میکنند که مثلا جمهوری که 50 پایین میده صد در صد دست دو داره میده و ... در حالی که آش به این شوری ها هم نیست . با مقایسه اجاره مغازه و دکور میشه فهمید که فروشنده پایتخت دستش توی قیمت پایین دادن بسته تر از جاهای دیگه است .
    4: فراموش نکن که قیمت مموری و فیلتر و کیف و ... رو هم داشته باشی چون بعضی جاها دوربین رو 20 تومن پایین تر میدن ولی توی باقی جنس ها عوضش رو در میان .
    ویرایش توسط sherlockHolmes : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 17:36
    yaghoobi، Javid، merdax و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

به نظر بنده همانطور كه دوستان گفتند براي خريد ابتدا مطمئن بشويد و از پرسيدن سوالهاي وحشتناك از فروشنده مثل نيكون بهتره يا كنون يا زومش چقدره جدا خودداري كنيد.
    دوم اگر انتخاب كرديد و مطمئن شديد مثلا 7D مي خواهيد با لنز فلان هر جا قيمت خواستيد بگوييد قيمت بادي با لنز فلان بدون هيچ لوازمي حتي رم.
    يكي از بهترين روشهاي گرانفروشي دوربين فروش اجباري رم ، باطري ، كيف ، سه پايه ، كيت لنز پاك كن، خش گير ال سي دي، فيلتر UV و ... مي باشد.
    بعد از خريد دوربين يا حتي قبل از آن مي توانيد اقدام به خريد لوازم جانبي به صورت جدا و با شناخت از نياز خود كنيد. فراموش نكنيد اكثر فروشندگان خصوصا جمهوري تا لحظه اي كه پول را نگرفته باشند لبخند و قيافه مشتري مدار دارند فردا شما را نمي شناسند.
    mthosein، aidin594، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

تشکر کرده
    0

حالا وسايل جانبي كه به دردم بخوره ((با توجه به بودجه محدودي كه من دارم براي همين 3100 نيكون )) كدوم ها هستن
    همين كيف و مموري كافيه ؟؟؟
    اين ها رو از كدوم مارك بگيرم خوبه؟؟؟

تشکر کرده
    4245

به طور معمول به يك حافظه قبل از هر چيز نياز داريد. كه همينجا تاپيك هست براي حافظه مطالعه كنيد و از دوستان اگر سوالي داشتيد بپرسيد.
    يك كيف كه مثل مورد بالايي عمل كنيد.
    يك فيلتر معروف به UV كه در واقع اوني كه شما مي خريد شيشه هست و محافظ لنز ،در ناصر خسرو فروشگاههاي با انصاف 1000 مي فروشند در نمايندگي كنون بنده شخصا ديدم همان فيلتر 25 ليبل خورده بود. شما تا 5 تومن هم خريد كنيد بد نيست.
    ساير لوازم در آينده مي تونيد راجع بهش فكر كنيد. مثل 3 پايه باطري اضافه، فيلتر UV واقعي ، ...
    ايشالا دوربين هم گرفتيد اولين كاري كه كرديد برسي تنظيم بودن تاريخ هست. بعد هم بازي شروع ميشه
    data تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    ايشالا دوربين هم گرفتيد اولين كاري كه كرديد برسي تنظيم بودن تاريخ هست. بعد هم بازي شروع ميشه
    مرسي امير خان
    اما منظورت از اين جمله چيه تنظيم بودن تاريخ

تشکر کرده
    4245

همزمان با ثبت يك تصوير توسط دوربين ديجيتال اطلاعات مهمي مثل زمان، مشخصات دوربين يا لنز ثبت ميشه و در آينده نزديك طول و عرض جغرافيايي و اين مرجع بسيار كارآمدي هست براي كسب اطلاعات عكس در آينده، اگر خاطرتون باشه پشت عكسهاي چاپ شده قبلا با مداد تاريخ و محل رو مي نوشتيم.

معمولا تاريخ دوربين هاي جديد كه مي خريم تنظيم هست ولي ساعتشون خير. يك بار براي بنده پيش اومد كه دوربين يكي از دوستان رو چند وقت امانت گرفتم و كلي عكس گرفتيم. بعد از چند سال براي مشاهده اگزيف يك سري از عكسها كه يادم نمي اومد اون عكس مال چه ساليه رفتم سراغ اگزيف و ديدم تاريخ عكس 1998 بود درحالي كه دوربين توليد 2002 و عكس بين 2002 تا 2005 گرفته شده بود. يك درس خوب گرفتم كه قبل از شروع بايد اول تاريخ دوربين جديد رو تنطيم كرد بعد ساعت هنوز مطمئن نيستم اون عكس ها مال چه سالي هستند و خيلي از اين بابت ناراحتم از هر كس هم كه تو عكس بوده مي پرسم يكي ميگه 80 يكي ميگه 82 خلاصه نتيجه نگرفتم . در مورد ساعت هم با اينكه تجربه قبلي رو داشتم دوربيني كه يكي از نزديكان از انگليس همراه خودش آورده بود فقط ساعت انگليس رو تنظيم كرده بود و من خيلي دير متوجه شدم. ضمنا در دوربينهاي جديد ساعت لوكال و مقصد مسافرت رو ميشه جداگانه تعريف كرد كه ربطي به اين موضوع نداره.
    aidin594، djmehdi_67، data و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    113

سلام دوستان
    خسته نباشید
    ( از مدیارن عذر خواهی می کنم من این پست رو اشتباهی در جایی نامربوط زدم ببخشید از این تایپیک اطلاعایی نداشتم لطفا اون پست رو حذف کنید باز هم ببخشید)
    دوستان به امید خدا ما قصد خرید دوربین 60d و لنز 15-85 داریم
    پستها رو خوندم
    اما می خواستم بدونم موقع خرید این لنز و دوربین به چه نکاتی توجه کنم

دوربین و لنز گارانتی چه شرکتی باشن
    اگر بیمه نداشتن کجا باید بیمه کنم ؟ هزینش چقدر میشه؟
    این لنز فقط در کارتن کیت موجود هست یعنی کارتن سفید؟
    بسته دوربین و لنز پلمب هستند؟
    لنز رو تست کنم؟
    به چه نکاتی از بدنه گرفته تا عکس تست لنز توجه کنیم

هر نکته دیگری هم دوستان به نظرتون می تونه کمکمون کنه سپاسگزار می شویم بفرمایید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط miladb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    ( از مدیارن عذر خواهی می کنم من این پست رو اشتباهی در جایی نامربوط زدم ببخشید از این تایپیک اطلاعایی نداشتم لطفا اون پست رو حذف کنید باز هم ببخشید)
    دوستان به امید خدا ما قصد خرید دوربین 60d و لنز 15-85 داریم
    پستها رو خوندم
    اما می خواستم بدونم موقع خرید این لنز و دوربین به چه نکاتی توجه کنم

دوربین و لنز گارانتی چه شرکتی باشن
    اگر بیمه نداشتن کجا باید بیمه کنم ؟ هزینش چقدر میشه؟
    این لنز فقط در کارتن کیت موجود هست یعنی کارتن سفید؟
    بسته دوربین و لنز پلمب هستند؟
    لنز رو تست کنم؟
    به چه نکاتی از بدنه گرفته تا عکس تست لنز توجه کنیم

هر نکته دیگری هم دوستان به نظرتون می تونه کمکمون کنه سپاسگزار می شویم بفرمایید.

دوستان لطف می فرمایید ما رو راهنمایی بفرمایید
    اگر هم فروشنده منصفی بهمون خصوصی معرفی کنید خیلی ممنون می شیم
    كاربر همراه
    تشکر کرده
    113

سلام
    دوستان خسته نباشید
    لطف می کنید ما رو راهنمایی بفرمایید

صفحه 8 از 18 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین