صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree28تشکر

موضوع: بررسی مانیتور Samsung C1931

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: بررسی مانیتور Samsung C1931

سری C دقت رنگ بیشتر و دامنه دینامیکی گسترده تری دارد.
    zarei677، pouya1 و shabab تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا zarei677 آواتار ها
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط aminomid نمایش پست ها
    دوست عزيز اگر ممكنه آدرس يه فروشگاه معتبر محصولات سامسونگ در اهواز رو با پيام خصوصي برام ارسال كن.
    من از بازار بزرگ اهواز روبروی خیابان طالقانی خریدم --- مغازه اول ورودی پاساژ سمت راست
    aminomid تشکر می‌کند.
    بهرام زارعی
    Canon S2IS

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

من تصميم در مورد خريد مونيتور cw1931 تقريبا" قطعي شده اما يه سوال كه برام مطرح هستش :
    اونم اينه كه براي كارهاي گرافيكي بيشترين عامل تاثير گذار كارت گرافيك هستش يا مونيتور ؟ (بيشتر منظورم محدوده طيف رنگ وكيفيت تصوير هست )

كارت گرافيكم soltek 64 ddr هست و در زمان خودش كارت خوبي بود(دو سال پيش) . با اين تفاسير آيا با اين كارت گرافيك ميشه از امكانات مونيتور مذكور استفاده كرد ؟

كاربر آشنا zarei677 آواتار ها
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    من تصميم در مورد خريد مونيتور cw1931 تقريبا" قطعي شده اما يه سوال كه برام مطرح هستش :
    اونم اينه كه براي كارهاي گرافيكي بيشترين عامل تاثير گذار كارت گرافيك هستش يا مونيتور ؟ (بيشتر منظورم محدوده طيف رنگ وكيفيت تصوير هست )

كارت گرافيكم soltek 64 ddr هست و در زمان خودش كارت خوبي بود(دو سال پيش) . با اين تفاسير آيا با اين كارت گرافيك ميشه از امكانات مونيتور مذكور استفاده كرد ؟
    مانیتور خصوصا با محدوده ی صیف رنگی وسیعتر و البته کالیبره شده مهمتره تا کارت گرافیک البته اگه کارت شما خروجی دیجیتال داشته باشه
    shabab تشکر می‌کند.
    بهرام زارعی
    Canon S2IS

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

کسی میدونه در این مونیتور از چه پانلی استفاده شده ؟

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

همه این مانیتور ها C پنل هستند گول تبلیغات را نخورید با یک سرچ ساتده متوجه میشوید که C پنل ها چقدر پاین تر از S پنل ها هستند و این اعداد و ارقام مربوط به ُ S پنل ها است نه C پنل ها

آخه مانیتوری که این همه مشکل داره چطور میتونه گاموت رنگیش 97% باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من مدل 1931BF را برای یکی از دوستان گرفتم واقعا افتضاح بود
    معایب = حاله قطور سفید در اطراف مانیتور + زاویه دید فوق افتضاح مخصوصا در حالت عمودی + تغیر رنگ در قسمت های از صفحه
    من باید تماسی با شرکت بگیرم آخه تقلب تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    shabab و Christ Melikian تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    همه این مانیتور ها C پنل هستند گول تبلیغات را نخورید با یک سرچ ساتده متوجه میشوید که C پنل ها چقدر پاین تر از S پنل ها هستند و این اعداد و ارقام مربوط به ُ S پنل ها است نه C پنل ها

در جواب شما باید عرض کنم که پنل C فقط در ساخت دو مدل 226 BW و 2232 BW استفاده شده است که 226 مدل خوبی در نیامده بود و سامسونگ به علت اعتراضات کاربران قضیه ی پنل ها در مورد 226 BW را به طور کل حذف نمود( اگر شما الان اقدام به خرید 226 بفرمایید هیچ نشانی از نوع پنل در پشت دستگاه نمیابید ) اما در بقیه ی مدلها از پنل C ( که ساخت شرکت تایوانی chi mei میباشد ) استفاده نشده است ... ان review هم که شما لینکش را گذاشته اید مربوط به 226 است و نه مدلهای دیگر..

معایب = حاله قطور سفید در اطراف مانیتور + زاویه دید فوق افتضاح مخصوصا در حالت عمودی + تغیر رنگ در قسمت های از صفحه

تغییر رنگ در قسمتهای مختلف صفحه و زاویه ی دید بد ربطی به این مدل و اساسا سامسونگ و هر برند دیگری ... ندارد بلکه این ضعف به علت استفاده از پنلهای TN در این نوع ال سی دی ها است و قیمت ارزان این مانیتورها هم به علت استفاده از همین نوع پنل است اگر شما میخواهید که رنگهایی کاملا دقیق و زاویه دید کاملا بدون نقص داشته باشید باید بیشتر هزینه کنید و به دنبال مانیتورهایی با پنلهای با کیفیت تر بروید و گرنه این ال سی دی و کلا همه ی ال سی دی های در این رده که از پنل ارزان قیمت نوع TN استفاده میکنند این مشکلات را دارند ...شما باید هر مدلی را باید همرده هایش مقایسه نمایید ... به عنوان مثال مانیتور 206 bw سامسونگ که " در رده ی "خود شاهکاری است و به جرات میتوان گفت که رقیبی ندارد... میتوانید به review ها مراجعه بفرمایید...

منظور تان از تقلب را درک نمیکنم... اگر منظورتان مشکلات احتمالی این مانیتور است باید عرض کنم که این دستگاه را باید با همرده های خودش مقایسه نمود تا مشخص شود که در قیاس با بقیه ی مدلها و برندها در چه جایگاهی قرار دارد...
    ویرایش توسط Payman87 : Wednesday 9 April 2008 در ساعت 14:26
    Khoramyar و Christ Melikian تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: بررسی مانیتور Samsung C1931

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها

پویا جان، دوست عزیز،

نمیخوام از چیزی بی دلیل دفاع کنم. ولی خود من با چند هفته تحقیق و جستجوی بازار بالاخره مدل CW1931 رو خریدم و فعلا مشکل خاصی با اون ندارم. به عنوان کسی که بیشتر از 10 سال مشاوره فنی خرید مانیتور با چاپخانه های افست و لیتوگرافی ها داده ام ( اون موقع البته ال سی دی در کار نبود و مانیتور ها از نوع سی آر تی بودند ) میتونم بهتون بگم که با پولی که داده ام کیفیت قابل قبولی گرفته ام.

شما باید ببینید چه انتظاری رو از چه بودجه ای دارید. دوست عزیز، حتی ال سی دی ایکس ال 20 سامسونگ که قیمتی تقریبا 5 برابر مانیتوری که من خریده ام را دارد همچین آش دهن سوزی نیست. کیفیت آن به مراتب بهتر و دقیق تر از مانیتور بنده است، درست. ولی اگر اون ال سی دی رو کنار سینما دیسپلی اپل بزارید میبینید که تفاوت باز هم از زمین تا آسمان است ! :)

نمیشه با 2 میلیون پیکان جوانان خرید و بگیم چرا مثل فراری انزو شتاب نداره ! ;)

چیز دیگه ای که با دیدن کامنت های دوستان به ذهنم میرسه که بگم، اینه که داشتن پنل یکسان هیچ ربطی به کیفیت یکسان داشتن ندارد. اون موقع سونی مانیتور های ترینیترون تولید میکرد و میفروخت. از اون گرونتر و دقیق تر مانیتور های اپل بودند که از تیوپ ( یا لامپ تصویر ) ترینیترون سونی استفاده میکردند که از خود سونی بهتر بود ! و باز هم، برند هایی مثل ریدیوس مانیتور هایی تولید میکردند با همون تیوپ ترینیترون سونی ! که از هر دوی اینها هم بهتر بودند هم خیلی گرونتر ! هم خیلی بهتر کالیبره میشدند. در نتیجه اینها خیلی ارتباطی به هم ندارند. :)

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    این دستگاه را باید با همرده های خودش مقایسه نمود تا مشخص شود که در قیاس با بقیه ی مدلها و برندها در چه جایگاهی قرار دارد...
    دقیقا موافقم.
    ویرایش توسط Khoramyar : Friday 11 April 2008 در ساعت 15:20
    Arash، zarei677، infinity و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

payman87 عزیز

بنده آنچه دیده ام را با مدل های پایین تر مقایسه نمودم نه با XL20

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    پویا جان، دوست عزیز،

نمیخوام از چیزی بی دلیل دفاع کنم. ولی خود من با چند هفته تحقیق و جستجوی بازار بالاخره مدل CW1931 رو خریدم و فعلا مشکل خاصی با اون ندارم. به عنوان کسی که بیشتر از 10 سال مشاوره فنی خرید مانیتور با چاپخانه های افست و لیتوگرافی ها داده ام ( اون موقع البته ال سی دی در کار نبود و مانیتور ها از نوع سی آر تی بودند ) میتونم بهتون بگم که با پولی که داده ام کیفیت قابل قبولی گرفته ام.

شما باید ببینید چه انتظاری رو از چه بودجه ای دارید. دوست عزیز، حتی ال سی دی ایکس ال 20 سامسونگ که قیمتی تقریبا 5 برابر مانیتوری که من خریده ام را دارد همچین آش دهن سوزی نیست. کیفیت آن به مراتب بهتر و دقیق تر از مانیتور بنده است، درست. ولی اگر اون ال سی دی رو کنار سینما دیسپلی اپل بزارید میبینید که تفاوت باز هم از زمین تا آسمان است ! :)

نمیشه با 2 میلیون پیکان جوانان خرید و بگیم چرا مثل فراری انزو شتاب نداره ! ;)

چیز دیگه ای که با دیدن کامنت های دوستان به ذهنم میرسه که بگم، اینه که داشتن پنل یکسان هیچ ربطی به کیفیت یکسان داشتن ندارد. اون موقع سونی مانیتور های ترینیترون تولید میکرد و میفروخت. از اون گرونتر و دقیق تر مانیتور های اپل بودند که از تیوپ ( یا لامپ تصویر ) ترینیترون سونی استفاده میکردند که از خود سونی بهتر بود ! و باز هم، برند هایی مثل ریدیوس مانیتور هایی تولید میکردند با همون تیوپ ترینیترون سونی ! که از هر دوی اینها هم بهتر بودند هم خیلی گرونتر ! هم خیلی بهتر کالیبره میشدند. در نتیجه اینها خیلی ارتباطی به هم ندارند. :)

دقیقا موافقم.
    دوست من ببینید CRT زمین تا آسمان با LCD فرق میکند بنده هم کور و کچل نیستم که ندانم LCD ها ایرادات خاص خودش را دارد.
    LCD های زیادی از برند ها و مدل های مختلف دیدم اما مدل مربع 1931 سر انسان را به درد می آورد
    چیزی که در این حد در مانیتورهای ارزان قیمت خود شرکت سامسونگ هم ندیده بودم اگر وقت کنم عکسهایی تهیه میکنم و در این قسمت قرار میدهم بعدا لطفا دوستان اظهار نظر کنند.
    شاید این ایراد مربوط به نوع مربع آن باشد یعنی همان BF
    شرکت سامسونگ بهتر میداند بنده چرا اینقدر عصبانی هستم

بله پنل های یکسان در برند های مختلف دلیل بر یکسان بودن کیفیت نیست
    مثل آنچه در دوربینهای a100 Sony و Nikon D200 دیدیم که سنسورهایشان یکسان بود ولی از نظر نویزی و دیگر.... متفاوت بودند علت هم موتور پردازش و اگوریتمهای خاص برای تصویر سازی و رنگ بندی است

ولی شما فکر کنید اگر در یک برند پنل ها متفاوت باشد نتیجه چه میشود؟؟؟؟؟

مثل این میماند فرضا دوربین بنده با دو نوع سنسور مرغوب و سنسور>>>؟ وارد بازار شود هر چند که تمام قطعات هم یکی باشد
    نتیجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عکسها چه فرقی میکند؟؟؟؟؟
    به هر حال بنده به شدت از محصول خوب دفاع و تبلیغ میکنم و به شدت با تبلیغات نا بجا مخالفت

به هر حال هر برند محصولات خوب و بد دارد و گله من به هیچ وخه دلیل بر بد بودن LCD های سامسونگ نیست

در آخر اگر بودجه مناسب دارید با( تحقیق)!
    Apple را فراموش نکنید.
    shabab تشکر می‌کند.
    پويا رحيم زاده

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با سلام .
    پویا جان دوست عزیز
    بله درست میفرمایید.. اینکه دوربین جنابعالی در دو نوع کیفیت وارد بازار شود و هر دو قیمتی یکسان داشته باشند درست نیست ..اما اگر چنین اتفاقی هم (بر فرض ) بیفتد دلیلی نمی شود که از این به بعد همه ی محصولات کنون را زیر سوال ببریم...شما در پست خود فرموده اید که همه ی این مانیتورها پنل c هستند ..در صورتیکه این تصور اشتباه است ..بنده در پاسخ شما در ان پست عرض کردم که تنها دو مدل 226و2232 دارای پنل c هستند و بقیه ی مدلها از این پنل استفاده نمی کنند ... شما مانیتور 1931 خریده اید اما review مدل 226 را در پست خود قرار داده اید و اگر شخصی پست شما را مطالعه نماید و اطلاعات درستی نداشته باشد دچار اشتباه و سردرگمی میشود و گمان میکند که همه ی ال سی دی های سامسونگ که در ایران توزیع میشوند پنل c هستند...
    با تشکر.
    ویرایش توسط Payman87 : Tuesday 22 April 2008 در ساعت 19:34
    shabab تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین