صفحه 2 از 87 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 864
Like Tree6458تشکر

موضوع: عکس های پانوراما Panorama

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

تاپیک خوبی باز کردند دوست خوبمان علی اقا. منتظر دیدن عکسهای پانورامیک سایر دوستان هم هستیم. ولی فقط لطفا با سایز کوچکتر و با درجه فشردگی بیشتر JPG بگذارند که دیدنش طول نکشد. در عکس علی مشکل اصلی یکی یکسان نبودن نور دو عکس و دیگری فوکوس است که ظاهرا در عکس سمت چپی فوکوس بوده و در راست ناگهان از فوکوس خارج شده است. برای گرفت یک عکس خوب باید تنظیمات نور و فوکوس دوربین را قفل نمایید و آنها را در حین عکاسی تغییر ندهید تا بین عکسها جدایی دیده نشود و خوب با هم جور شوند:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/002738.php
    ضمنا بعضی نرم افزارها مثل panorama maker رنگها و نور را طوری تغییر می دهند که نقطه جدایی زیاد دیده نشود.
    به هر حال اقدام دوست خوبمان شاید یک تاپیک فعال برای دیدن عکسهای خوب پانوراما ایجاد نماید که جای تشکر دارد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

اين عكسا رو همونطور كه گفتم بدون تخصص خاصي گرفتم و انشا الله بعدا عكس هاي بهتر ميگيرم ولي دوربينم مود پانوراما نداره و عكسارم بدون سه پايه و روي دست گرفتم و سوالم اينه كه منظورتون از قفل كردن تنظيمات چي بود دوربين من مودي داره كه ميتوني عمق ميدان و سرعت شاتر و دستي تنظيم ميكنيم با استفاده از اون اينكارو بكنم ؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط rmb_ali
    اين عكسا رو همونطور كه گفتم بدون تخصص خاصي گرفتم و انشا الله بعدا عكس هاي بهتر ميگيرم ولي دوربينم مود پانوراما نداره و عكسارم بدون سه پايه و روي دست گرفتم و سوالم اينه كه منظورتون از قفل كردن تنظيمات چي بود دوربين من مودي داره كه ميتوني عمق ميدان و سرعت شاتر و دستي تنظيم ميكنيم با استفاده از اون اينكارو بكنم ؟
    بله با مد دستی می توانید اینکار رو بکنید. در واقع باید تنظیم شاتر - دیافراگم و حساسیت و نیز تراز سفیدی و سایر تنظیمات مربوط به عکس در حین عکاسی ثابت بماند تا عکسها از لحاظ نور و رنگ با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.
    بعضی از دوربینها هم یک دکمه قفل تنظیمات دارند که با فشار دادن آن تنظیمات نور و فوکوس ثابت نگه داشته می شود و می توان چند عکس با آن تنظیمات انداخت.
    یک مشکل دیگر در عکس شما این است که بخاطر حرکت ابرها سایه ابرها روی کوه با هم جور نشده که دراین مواقع باید با سرعت بیشتری صحنه ها را گرفت تا حداقل تغییرات ایجاد شود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

وقتي تنظيمات شاتر رو قفل كني و بخواي يه عكس ديگه بگيري ممكنه كه مقدار نور كم و ي زياد بشه كه در اينصورت عكس حاصله تيره يا روشن تر از قبلي ميشه براي اينكار بايد چيكار كرد و اصولا براي اينكه روشنايي دوتا عكس با هم يكي بشه چيكار كنيم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

به نقل از مطالب سايت عكاسي ديجيتال(‌كه هميشه رجوع به ان فراموش ميشود!)

چرا بايد از اولويت ديافراگم براي عکسهاي پانوراما استفاده نماييم؟ ساده است، با ثابت کردن ديافراگم، شما عمق ميدان را نيز ثابت مي‌نماييد. در غير اين صورت، با تغيير عمق ميدان تلفيق عکسهاي مختلف با هم غير ممکن خواهد شد.
    چرا گاهي تنظيم دستي انتخاب مي‌شود؟ اگر در هنگام عکاسي پانوراما تغييرات نوري زيادي در عکسهاي مختلف صحنه‌تان داريد، ممکن است به مشکل بخوريد. اگر دوربين را در حالت اولويت ديافراگم يا اتوماتيک قرار دهيد، دوربين بطور پيوسته در حال تنظيم نور بوده و ممکن است عکسهايتان از لحاظ رنگي با يکديگر هماهنگي رنگي نداشته باشند. مثلا ممکن است در هر عکس آسمان طيف پر رنگتر يا کم رنگتري از آبي داشته باشد. بهترين کار در چنين شرايطي گرفتن يک عکس آزمايشي و تنظيم دستي نور دوربين است. سپس از همان تنظيم براي تمام عکسهايتان استفاده نماييد. اگر بعضي از عکسها ناحيه روشن و بعضي ناحيه تاريک شديدي دارند، ممکن است بتوان با محدوده بندي نور در اين نواحي مشکل را حل نمود: يک عکس با تنظيم هاي تعيين شده دستي بگيريد، سپس دو عکس ديگر با 3/1 گام بالاتر و 3/1 گام پايينتر بيندازيد. سپس مي‌توانيد بهترين عکس محدوده بندي شده را براي تلفيق کردن انتخاب نماييد

Christ Melikian و m.a.i تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    معرفی مختصر و لیست نرم افزارهای ساخت و ویرایش عکسهای پانوراما در بخش دوربین دیجیتال سایت:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/002738.php
    لینک سایت شرکتهای سازنده هم داده شده است. بیشتر نرم افزارها قابل دانلود می باشد. بعضی کاملا رایگان و بعضی بصورت آزمایشی زمانی می باشند. در صورتی که دوستان سریال نامبرها و نسخه های فول این نرم افزارها را در اختیار داشتند لطفا برای استفاده دیگران در اینجا قرار دهند.
    آقای شهبازی panofactory آخرین نسخه را در این پست معرفی کردم. کار این نرم افزار خیلی ساده و برای من واقعا حیرت آور بود.
    نمونه کاری که با اون انجام دادم رو در همان پست معرفی برنامه همراه توضیحات قرار میدهم.
    فعلا دنبال 3DVista Studio 199$ هستم اگر پیدا کردم حتما اینجا معرفی میکنم.

راستش این نرم افزار های گرون قیمت منو خیلی وسوسه میکنن!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

اون ليست اقاي شهبازي خيلي خوبه و كامل ولي ادم براي انتخاب ميمونه كه كدوم رو انتخاب كنه چون اينجا كه بحث قيمتش مهم نيست فقط ميمونه كيفيت كار و راحتي كار با نرم افزار اگر يه رده بندي اين شكلي ميشد حرف نداشت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

panofactory یک wizard خیلی ساده داره واز کیفیت عکس خروجی هم من فوقالعاده راضیم اما بدم نمیاد RealViz با قیمت 580 دلار رو تست کنم.
    شما چطور؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

مثل اينكه اينجا كسي اينكاره نيست ولي من هميشه آرزوم بوده كه بتونم پانوراماهاي زيبايي بگيرم و اگر هيچكس اينجا پانوراما نذاره خودم تكي ايستادم

ویرایش توسط rmb_ali : Wednesday 18 May 2005 در ساعت 10:50

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rmb_ali
    مثل اينكه اينجا كسي اينكاره نيست ولي من هميشه آرزوم بوده كه بتونم پانوراماهاي زيبايي بگيرم و اگر هيچكس اينجا پانوراما نذاره خودم تكي ايستادم

این هم برای اینکه دل علی آقا نشکنه (البته بواسطه تغییر سایز از کیفیت عکس کاسته شده). س
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  

صفحه 2 از 87 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین