صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43
Like Tree66تشکر

موضوع: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

Lightbulb پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

سلام کاوه جان ...
    قلم شیوا و تندی داری در عین حال مودب. (اعتراف می کنم که از خوندن مطلب زیبای شما لذت بردم)
    ولی ما اینجا قرار نیست وارد مباحث اقتصادی ، تجاری و ملی ساخت چشمی و ... بشویم. بلکه روی مدارات و ... بحث می کنیم و در کنارش هر کسی پیشنهادات و تجربیات خودش را می گوید. اینکه حالا یه کسی می سازد و کس دیگری ترجیح می دهد که بخرد به نظر و علایق خودش مربوط است.
    و اما در مورد ساخت فلاش Ttl برایم اهمیتی ندارد که قیمتش بیرون چند است، خودم علاقه مندم که یک نمونه اش را بسازم حتی اگر اصلاً هم در عمل ازش استفاده نکنم.
    Kaveh Ghobadi و shabab تشکر می‌کنند.
    ------------------------------
    مهدی
    Canon Powershot A510

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

اما در مورد ساخت فلاش TTL
    من از نظر الکترونیکش هیچ مشکلی ندارم ولی اولاً به یک عدد دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای که فلاش TTL باشد و امکان نصب فلاش خارجی را داشته باشد نیاز دارم و همچنین یک عدد فلاش TTL. تا با انجام چند اندازه گیری و تست بتوانم پروتکل ارتباطی بین فلاش و دوربین را استخراج کنم.
    بدیهیه که حتی اگه شده قید ساخت چنین وسیله ای را می زنم ولی این تجهیزاتی را که گفتم نمی خرم چون اگه اینکارو بکنم جناب پرهام که عکسش رو اینجا http://www.akkasee.com/forum/showthr...p?t=415&page=4 می بینید ممکن است شب را گرسنه بخوابد! و این دور از جوانمردی است.

بنابراین از دوستان اگه کسی این تجهیزات رو داره درخواست کمک و همکاری می کنم. و اطمینان می دهم که تست های من مخرب نیستند.
    منتهی تا اون مرحله فعلاً بهتره به تئوری اون بپردازیم. (کمک از عکاسان حرفه ای) که اولاً فلاش TTL چه قابلیت ها و چه محدودیت هایی دارد؟ و همچنین مارک های خوب و حرفه ای آن کدامند تا برای ساخت روی آنها تمرکز کنیم.
    ویرایش توسط 961 : Saturday 15 March 2008 در ساعت 10:15
    مهدی
    Canon Powershot A510

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

با سلام ...
    از دوستان کسی اطلاع داره که تو بازار تهران لامپ فلاش رو میشه گیر آورد یا نه؟
    مهدی
    Canon Powershot A510

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

پیش فرض پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

نقل قول نوشته اصلی توسط 961 نمایش پست ها
    با سلام ...
    به احتمال خيلي زياد بايد باشد عموما فلاش هايي كه براي زيبايي به كار ميروند و به اصطلاح فلاش ديسكو هستند بايد قطعاتشان در بازار باشد ولي تا آنجا كه ميدانيد در اينها نوعي گاز است كه در ولتاز بالا در يك لحظه مقاومتش نزديك به 0 ميشود و تمام انرزي درون خازن درون لامپ فلاش تخليه ميشود و دقيق نميدانم از نظر ساختاري ميشود آن را با ولتاز هاي كمتر هم تريگ كرد(براي كنترل قدرت خروجي)يا نه..........
    گمان نميكنم بشود فرضا لامپ فلاش درون كنون و نيكون و سيگما را پيدا كرد
    ویرایش توسط pouya1 : Saturday 15 March 2008 در ساعت 14:05
    پويا رحيم زاده

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام خدمت دوستان عزیز ...

انگار یک اشتباهی رخ داده. بنده عرض کردم که این مدار رو از یک چشمی فلاش مهندسی معکوس کردم و مدار الکترونیکش رو پیاده کردم. چشمی هم کاملاً درست کار می کنه حتی توی شب و چشمی فلاش روی یک ریل در کنار دوربین ( شما فرض کنید روی کفشک نصب شده) درست کار می کند. دلیلش هم این است که اگه توی تاپیک http://www.akkasee.com/forum/showthr...p?t=415&page=4 چشمی فلاش که توی عکس هست رو ببینید دیده می شده که یک تلق نیمه شفاف روی چشمی هست این تلق یه جورایی نور فلاش پراکنده در محیط رو جمع می کنه. از عملکردش مطمئن باشید. ولی برای استفاده بنده توصیه نمی کنم که بسازید این مدار رو چون با قیمت حدود 7-8 هزار می تونین تهیه کنید که حداقل کفشک داره ، سوکت سینک داره و همچنین تلق و پیچ نصب روی سه پایه را دارد و مهمتر از همه شکیل و جمع و جوره و دست و پاگیر هم نیست.
    دقيقاً همين‌ طور است، اين كار تنها ارزش يادگيري و آزمودن را دارد و براي استفاده حرفه‌اي عملي نيست.
    مدلي كه من دارم (HAMA) و به تمام امكاناتش هم گاهاً نياز مي‌شود، اين مزايا را دارد:

- كفشك فعال فلزي از بالا
    - ريل جاخوردن روي كفشك از پائين
    - جاي سيم سينك
    - جاي پيچ سه‌پايه از پائين

با چقدر پول مي‌توان نسخه‌اي دستي از اين وسيله را ساخت؟

البته هنوز هم منكر لذت ساخت و يادگيري اجزاي چنين وسيله‌اي نمي‌شوم.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 15 March 2008 در ساعت 16:03
    Kaveh Ghobadi و EHSAN2 تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

با سلام ...
    اسم پاساژ ها را قاطي كرده‌ام، اما در پاساژي كه باب‌همايون و ناصرخسرو را به هم وصل مي‌كند، يك مغازه هست (جنب آن فيلتر فروش دندان‌گرد معروف!) كه يك زماني انواع لامپ مدلينگ، لامپ فلاش و... را عرضه مي‌كرد.
    babakdin543 و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

والا این روزها حرفه ای ها یه Commander ميگيرن و چند تا فلاش رو در چند گروه تريگر ميكنن
    مثلا با يه SB800 و دو تا SB600 يه باغلواي TTL خواهيد داشت كه براي حرفه اي ها هزينش توجيه پذير هم هست

مزايا
    سبكي
    راحتي نصب
    راحتي خمل و نقل
    با كلاس بودن كار
    نتيجه معركه
    .
    .
    فكر كنم براي تمام برند ها اين قابليت وجود داره
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi و EHSAN2 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بله بابك جان اون برای كارهای حرفه ای بهترین گزینه است.اما!

یكی دو تا محدودیت داره و مهم ترین اونها موضوع قیمت و هزینه اجرایی است كه حدود 1 میلیون تومان نیاز داره.

اما جز كارهایی كه بسیار لذت بخش خواهد بود...
    Amir Mohebi و DELL تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

با سلام ...
    در مورد هزینه ساخت یک چشمی فلاش فکر نمیکنم از 4 -5 هزار تومان بیشتر شود ولی همه قطعات و جعبه جمع و جورش که تو بازار نیست تا تهیه کنید. یا مثلاً اون تلق جلوی سنسور رو چه جوری باید تهیه کرد؟
    پس برای استفاده بی درد و سر باید قید ساختش رو زد (فقط و فقط از جنبه کاربری عرض می کنم). منتهی این دلیل نمی شود که در مورد مدارش و نحوه عملکردش مطالعه نکنیم حداقل مزیتی که داره اینه که با شناخت وسیله بهتر می تونیم ازش استفاده بکنیم.

اما در مورد ساخت فلاش Ttl نظر من طور دیگری است. چون فلاشهای Ttl معمولاً گرانقیت هستند و اگر بتونیم با اضافه کردن یک مدار کوچک به فلاش معمولی و همچنین ارتقاء کفشک و سوکت، فلاش معمولی را تبدیل به Ttl کنیم، در عمل هم می تونیم ازش استفاده کنیم. چون با هزینه واقعاً مختصری میشه این کار رو کرد.

لذا خواهش می کنم از دوستان که فلاشهای Ttl را با کمک همدیگر بیشتر کالبد شکافی کنیم تا بتونیم در صورت امکان به نتیجه مطلوب برسیم.
    مهدی
    Canon Powershot A510

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

با سلام
    به نظر می رسد كه بحث مربوط به ضرورت یا عدم ضرورت یا فایده و عدم فایده همچنان ادامه خواهد داشت و این بحث ها همیشه روشنگر محیط موضوع اصلی است.
    در واقع برای بیشتر افرادی كه عكاسی تفننی می كنند جا دادن یك مدار كوچك در داخل یك فلاش آنالوگ قدیمی و استفاده از آن به عنوان منبع نور دوم كیفیت عكس ها را حتی در یك دوربین كامپكت معمولی بسیار بهتر می كند یك مثال از مدار ساده قابل جا سازی داخل فلاش را اینجا می بینیم :

ظاهرا یكی از ساده ترین مدارات است و لطفا اگه كسی اونو ساخت اینجا خبر بده
    با تشكر

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین