صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43
Like Tree66تشکر

موضوع: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر می رسد كه بحث مربوط به ضرورت یا عدم ضرورت یا فایده و عدم فایده همچنان ادامه خواهد داشت و این بحث ها همیشه روشنگر محیط موضوع اصلی است.
    در واقع برای بیشتر افرادی كه عكاسی تفننی می كنند جا دادن یك مدار كوچك در داخل یك فلاش آنالوگ قدیمی و استفاده از آن به عنوان منبع نور دوم كیفیت عكس ها را حتی در یك دوربین كامپكت معمولی بسیار بهتر می كند یك مثال از مدار ساده قابل جا سازی داخل فلاش را اینجا می بینیم :

ظاهرا یكی از ساده ترین مدارات است و لطفا اگه كسی اونو ساخت اینجا خبر بده
    با تشكر
    دوست عزیز سلام...
    سایتی که معرفی کردین فیلتر شده البته من نتونستم ببینم. اگه ممکنه و زحمتی براتون نداره مدارش رو جایی آپلود کنید.
    متشکر از لطف شما
    ------------------------------
    مهدی
    Canon Powershot A510

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

Lightbulb پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

با سلام خدمت دوستان...
    بنده به دنبال راه حلی میگردم که بشه فلاش معمولی را در حالت عکاسی اتوماتیک دوربینهای دیجیتال بکار برد. همانطور که می دونیم دوربینهای دیجیتال در حالت اتوماتیک با تریگر کردن اولیه فلاش نورسنجی و ... را انجام میدهد و پس از انجام تنظیمات بطور خودکار ، دیافراگم را باز میکند و همزمان فلاش نیز زده میشود.

اما اگه از فلاش خارجی بخواهیم استفاده کنیم در حالتی که از کفشک دوربین استفاده می کنیم فلاش خارجی با Preflash فعال نمی شود و فقط همراه با دیافراگم عمل می کند که در نتیجه نورسنجی درست انجام نخواهد شد. (این مساله رو در نیکون D40 امتحان کردم). و در مورد دوربینهای کامپکت وقتیکه از چشمی استفاده می کنیم کاملاً برعکس است یعنی اینکه فلاش خارجی با Preflash عمل میکند و چون فاصله زمانی بین Preflash و فلاش اصلی خیلی کمه فلاش خارجی نمیتونه مجدداً شارژ بشه و لذا با فلاش اصلی فلاش خارجی عمل نخواهد کرد که در نتیجه عکس خیلی تیره میشه و برعکس در دوربین نیکون D40 عکس خیلی روشن میشه.

راه حلی که فعلاً به ذهنم میرسه: میشه یک خازن هم ظرفیت یا کمتر و یا بیشتر از خازن اصلی فلاش به مدار فلاش اضافه کرد و با یک مدار کنترل کاری کنیم که یکی با Preflash تخلیه بشه و دیگری با فلاش اصلی در نتیجه نور کمکی که در مرحله نورسنجی استفاده شده در مرحله ثبت تصویر نیز موجود خواهد بود و این باعث میشه که در مد اتوماتیم هم بشه از فلاش استفاده کرد. البته بدیهی است که در مد کاملاً اتوماتیک که کنترل فلاش سرخود دوربین هم اتوماتیک میشه این روش جواب نمی دهد.

سوال از دوستان: چه رابطه ای بین قدرت Preflash و فلاش اصلی وجود دارد؟ کمتر است ، بیشتر یا مساوی؟ همچنین فاصله زمانی بین تریگر شدن Preflash و فلاش اصلی حدوداً چقدر است. چون این مساله در طراحی مدار مهم است.
    Rafikhah تشکر می‌کند.
    مهدی
    Canon Powershot A510

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

نقل قول نوشته اصلی توسط 961 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام...
    سایتی که معرفی کردین فیلتر شده البته من نتونستم ببینم. اگه ممکنه و زحمتی براتون نداره مدارش رو جایی آپلود کنید.
    متشکر از لطف شما
    چشم حتما فقط لطفا سایتی كه برای شما فیلتر نیست پیشنهاد كنید

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من از الکترونیک سر در نمی آورم. ولی برای کمک به دوستان مداری را که آذر پیشنهاد کرده بود اینجا آپلود می کنم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با سلام و تشكر از آقای شهبازی
    آقای مهدی این راه حلی كه گفتین در اكثر دوربین ها می توان حتی در حالت اتوماتیك پیش فلاش را خاموش كرد ولی راجع به خازن دوم باید بگم فقط در مورد دوربین هائی عملی است كه تعداد پیش فلاش فقط یكی باشد كه اكثرا بیشتر است.

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام و تشكر از آقای شهبازی
    آقای مهدی این راه حلی كه گفتین در اكثر دوربین ها می توان حتی در حالت اتوماتیك پیش فلاش را خاموش كرد ولی راجع به خازن دوم باید بگم فقط در مورد دوربین هائی عملی است كه تعداد پیش فلاش فقط یكی باشد كه اكثرا بیشتر است.
    با سلام ...
    بنده هدفم این است که پیش فلاش خاموش نباشد چون پیش فلاش به نورسنجی اتوماتیک کمک می کند. منظور من این بود که به این روش با استفاده از فلاش خارجی بتوان در حالت اتوماتیک دوربین هم عکاسی کرد و نورسنجی را دوربین انجام دهد.
    و اما در مورد پیش فلاش اگر تعداد بیشتر باشد (فقط پیش فلاش نه قرمزی چشم) نیز به روش الکترونیکی می توان کنترل کرد. معادله ساده ای است: اگر بتوانیم نوری را که در مرحله ثبت تصویر با استفاده از فلاش خارجی ایجاد خواهیم کرد در مرحله نورسنجی (پیش فلاش) نیز ایجاد کنیم انوقت دوربین در نورسنجی اشتباه نخواهد کرد. این روش حداقل در مورد دوربین کامپکت که کفشک فلاش ندارد و قرار است با استفاده از چشمی فلاش تریگر شود فکر می کنم عملی باشد.
    طراحی مدار الکترونیکش با استفاده از یک عدد میکروکنترلر به راحتی قابل انجام است منتهی بنده اطلاعات دقیقی از مشخصات پیش فلاش دوربینها ندارم. اینکه مدت زمان تریگرش چقدر است. و چه مدت زمانی قبل از فلاش اصلی تریگر می شود و ... .
    و از دوستان مطلع خواهشمندم کمک کنند.
    مهدی
    Canon Powershot A510

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

Thumbs up پاسخ: مدار الكترونیكی چشمی فلاش (تریگر نوری)

با سلام و تبریک سال نو

امروز به طور اتفاقی به این فلاش که شرکت کانن برای دوربین های کامپکت خودش داده توی اینترنت برخودم.

این شبیه چیزیه که من دنبالشم... اگه به الگوریتم زیر دقت کنین می بینین که فلاش از pre-flash استفاده می کنه و بر اساس آن قدرت فلاش را تنظیم میکنه.

ولی من دنبال این هستم که فلاش جانبی با فلاش اولیه تریگر بشه و دوربین خودش عملیات نورسنجی را انجام بده. یعنی در زمان نورسنجی (Pre-Flash) نوری را که دوربین می بیند در زمان عکاسی نیز همان نور حضور داشته باشد یا برعکس.

البته در مورد دوربین کامپکت کانن A510 می شود این کا را کرد ولی دوربین های سونی ظاهراً تعداد تریگرهای فلاش زیادی دارند.
    مهدی
    Canon Powershot A510

ttt
    ttt آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

پیش فرض آیا میتوان خود یک تریگر فلاش ساخت

سلام دوستان

دوربین من

دی 30

هست

یک فلاش قدیمی هم دارم

آیا متوانم خودم یک تریگر فلاش بسازم

لطفا راهنمایی کنید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: آیا میتوان خود یک تریگر فلاش ساخت

نقل قول نوشته اصلی توسط ttt نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوربین من

دی 30

هست

یک فلاش قدیمی هم دارم

آیا متوانم خودم یک تریگر فلاش بسازم

لطفا راهنمایی کنید
    ترجیحا آن را از بازار تهیه کنید و خود را درگیر پروسه ساخت نکنید.هم وقت گیر است و هم اینکه ممکن است نتیجه کاملی بدست نیاید.قیمت چندانی ندارد.
    M.vatandoost تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديج

با این رنگهایی که ذکر میکنئد این مقاومت51 اهم است( نه 51 مگااهم).لطفا رنگهای مقاومت 1.1 مگااهم را هم بنویسید.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین