صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 61
Like Tree87تشکر

موضوع: چه لنزی برای عكاسی تبلیغاتی(صنعتی) بخرم؟

كاربر آشنا 400D canon آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض پاسخ: چه لنزی برای عكاسی تبلیغاتی(صنعتی) بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    مثلا 50 م م اف نمی دانم 9 یقینا كیفیت خوبی ندارد و یك 18-55 هم كیفیت خوبی ندارد.اما یك 24-70 كیفیت عالی دارد.یك 85 اف 1.4 هم كیفیت عالی دارد.باید دید چه لنزی را با چه لنزی مقایسه می كنیم آنگاه می شود گفت كه كدام یك بهتر است.
    خیلی ممنون از راهنمایی های شما

یعنی چی؟ از چه نظر كیفیت عالی دارند؟
    من حقیقتش طراح گرافیك (گرافیست) هستم و سفارشهای مختلف از اجناس و یا هر چیز دیگری برایم می آید.
    یقینا سفارش دهنده می خواهد كارش ( عكس كالا) با كیفیت و با فوكوس تمام محصول باشد . من تنها نگرانیم از بابت فوكوس زیاد ( حد اقل 30 سانت) است كه به لنز بستگی دارد.

در ضمن این عكسها گاهی برای بیل بورد ها و تابلوهای تبلیغاتی و بنر ها استفاده میشن

مثلا یكی می خواهد از تلوزیون 21 اینچ ..... عكس بگیرد . یقینا می خواهد تمام تلوزیون در حالت زاویه دار 30-60
    به خوبی فوكوس شده باشد تا مشتریانش با دیدن عكس پی به كیفیت ظاهری تمام محصول ببرند.

نمی دانم كه چقدر توانستم هدفم را بیان كنم . امید وارم كه بتوانم بازهم از راهنمایی های شما استفاده كنم
    باتشكر
    موفق باشید.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام دوست خوب 400D canon:
    .
    دوستان توضیحات كامل را داده اند فقط من چند نكته را اضافه كنم. در عكاسی تبلیغاتی بیشتر پروسس حرف اول رو میزنه تا یك لنز! یعنی چی؟ منظور اینست كه مثلا درصد بالایی كار مربوط به پروسس است بعد توانایی های دوربین دست آخر لنز..... كه در اصل لنز وابسته به نوع دوربینتان مشخص خواهد شد. واسه شما در اصل لنزهای شارپ نه اینكه كارایی ندارند بلكه توجیه اقتصادی ندارند اگر كه میخواهید دوربین را حالا حالاها داشته باشید چون دوربینتان آنقدری كشش ندارد كه ارزش آنرا داشته باشد هزینه سنگین را متقبل شوید...
    .
    اگر اصل را بر این گذاشته اید كه با 400D اینكار را رو انجام بدید یك EF-S60 كانن كارهای ماكرو واستون انجام میده یك 80میلیمتر 1.8 كارهای پرتره و شاید هم یك 20-10 سیگما واسه كارای واید. تله عمدتا كارایی نداره واسه شما مگر اونكه تبلیغاتی صنعنی كه داستانی است جدا اونموقع 18.200 سیگما..........(روی سیگما شناختی ندارم فقط رنجش مناسب كارتان میتواند باشد و شما را از همراه داشتن 2 لنز میتواند بی نیاز كند)
    .
    فقط اگر نمیخواهید از فلش استفاده كنید و عمده كارهایتان در در نور كم است ترجیحا رنج اف2.8 به پایین. واسه ماكرو هم بسته به سوژه كه خودتان فیكس میكنید با نور پردازی میشه مشكل كمبود نور را میشود تا حدودی حل كرد ولی اگر جز این باشد فلاش ماكرو هم ضروری است. این موارد را من واسه كسانی پیشنهاد میكنم كه با دوربین ویك سری لنز میخواهند كارهای تبلیغاتی را انجام بدهند اگر كارتون خوب باشه بسته به نوع در آمد 3 یا 4 ماهه پول لنز و دوربین درمیاد اگر كه قصد دارید دوربین را حداكثر ضرف مدت 1سال عوض كنید این ها توصیه نمیشه موارد به گونه ای دیگر خواهد بود.فیكس فوكال لنت بودن یك لنز و فول تایم منوآل فكوس بودن هم چیزی است كه شما تصمیم گیرنده آن هستید......
    .
    ختم كلام آنكه توضیح كاملی در مورد كارتان ندادید اما فرض را بر آن گذاشتم كه همیشه دوربین و لنز همراهتان باشد و نوع كار را كه از مشتری ها تحویل میگیرید فرصتی مناسب هم برای ویرایش داشته باشید
    .
    در مورد سوالتان: در كانن عمدتا لنزهای پرایم فیكس از كیفیت های اپتیكی بالایی برخوردارند اما واسه كارهای تبلیغاتی با نوع دوربینتان و اصل درآمدزایی این چیزی نیست كه ذهن خود را مشغول آن كنید....
    .
    .
    ارادتمند
    ویرایش توسط QashQai : Wednesday 26 March 2008 در ساعت 01:57
    400D canon تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

در پست 13 شاید من 10 درصد تونستم به مواردی كه شما نیاز داشتید اشاره كنم. دوستان درست میگویند وقتی بحث مقایسه در میان نباشد پیشنهاد دادن به دیگران سخت است شما واسه ابتدا به ساكن خودتون باید به جمع بندی كلی رسیده باشید. واسه همین شاید بد نباشه چند لنز رو انتخاب كنید تا دوستان فروم دقیق شما رو به اونچیزی كه نیازتون هست راهنمایی كنند. وقتی كلی صحبت بشود. چون ایتم های زیادی در این موضوع دخیل هستند شاید راهنمایی در این زمینه نیاز به یك كتاب داشته باشد. اون موارد چه چیزهایی میتواند باشد؟ مسایلی كه فقط خود شما بدانها آگاهی دارید از راه رفتن با دوربین در خیابان تا نیاز به ویرایش عكسهایتان و نوع كامپیوتر و و و و و
    .
    400D canon تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط 400D canon نمایش پست ها
    سلام ............
    .
    یكی به من گفت لنز 105 كانن بخر ولی نمی دونم خوب هست یانه؟؟؟؟
    .
    تا جاییكه یادم میاد كانن همچین لنزی نداره. نیكون 105 داره ماكرو هم باید باشه اتفاقا تو همین فروم جایی دیدم دوستان تعریف زیادی از این لنز میكردند..... به هر حال كانن این لنز رو نداره ممكنه شما منظورتون 24.105 یا 28.105 یا 35.105 بوده
    .
    .
    ولی چرا اینقدر مختصر توضیح میدهید؟!:biggrin:
    400D canon تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

QUOTE=400D canon;76687]اگه راهنمایی كنید ممنون میشم[/QUOTE]

اگه ارزون میخواهید Canon EFs 60mm F2.8 كه البته ال نیست و برای 1D or 5D هم قابل استفاده نیست اما شارپنسش و كیفیت ثبت رنگ و همچنین مكروش اعجاز می كنه.
    قیمت باید حدود 300 تا 400 باشه

اگه یك لنز عالی عمومی میخواهید: CANON EF 24-70MM F2.8 L.
    قیمت در حوالی 1000 است.

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .
    تا جاییكه یادم میاد كانن همچین لنزی نداره. نیكون 105 داره ماكرو هم باید باشه اتفاقا تو همین فروم جایی دیدم دوستان تعریف زیادی از این لنز میكردند..... به هر حال كانن این لنز رو نداره ممكنه شما منظورتون 24.105 یا 28.105 یا 35.105 بوده
    .
    .
    ولی چرا اینقدر مختصر توضیح میدهید؟!:biggrin:

یقینا منظور دوستتان 105 مكرو برای كنن كه توسط Sigma ساخته می شه بوده.
    400D canon تشکر می‌کند.
    زندگی بسان شطرنج مینماید..روزی كه گفتم شطرنج نمیدانم, همه خواستند تا آنرا به من بیاموزند.وقتی گفتم شطرنج را میدانم, همه به مات كردنم بسیج شدند.....

تشکر کرده
    20

با سلام و درود فراوان به شما
    اول تشكر از راهنمایی های شما عزیزان
    دوم2 تا سوال در مورد
    اگر كه میخواهید دوربین را حالا حالاها داشته باشید چون دوربینتان آنقدری كشش ندارد كه ارزش آنرا داشته باشد هزینه سنگین را متقبل شوید...
    1- می خواستم ببینم منظورتان چیست كه دوربین كشش ندارد؟ یعنی از چه نظر كشش ندارد؟
    2 - دوربینی كه مد نظرتان هست برای عكاسی صنعتی .چیست؟
    ولی چرا اینقدر مختصر توضیح میدهید؟!
    سوم توجیح :

چون اطلاعات دقیقی از رشته عكاسی صنعتی و تبلیغاتی ندارم . و می خواهم تازه شروع كنم
    همون ( ما دو تا رو كجا می بری .....)

موفق و سربلند باشید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست عزیز...

یك مشكل شما این است كه هنوز بدرستی در مورد عكاسی و دوربین و لنز و ... اطلاعات ندارید.

بهتر است ابتدا مقالات سایت را مطالعه كنید و با مباحث نظری آشنا شوید و یا در یك كلاس عكاسی ثبت نام كنید ( مثل كلاس های سایت ) و بعد بهتر و با دید باز تر و حرفه ای تر به موضوع نگاه كنید.

ذهنیت شما در مورد عكاسی و لنز ها به هیچ وجه درست نیست و باید اطلاعات بیشتری را كسب كنید.

حتما مقالات سایت عكاسی را مطالعه كنید تا با موارد مهمی آشنا شوید.
    darya_s و DELL تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز...

یك مشكل شما این است كه هنوز بدرستی در مورد عكاسی و دوربین و لنز و ... اطلاعات ندارید.

بهتر است ابتدا مقالات سایت را مطالعه كنید و با مباحث نظری آشنا شوید و یا در یك كلاس عكاسی ثبت نام كنید ( مثل كلاس های سایت ) و بعد بهتر و با دید باز تر و حرفه ای تر به موضوع نگاه كنید.

ذهنیت شما در مورد عكاسی و لنز ها به هیچ وجه درست نیست و باید اطلاعات بیشتری را كسب كنید.

حتما مقالات سایت عكاسی را مطالعه كنید تا با موارد مهمی آشنا شوید.
    از راهنایی شما ممنون
    من از خودم نمی خواهم تعریف كنم و این كه می خواهم بگویم حدیث نفس نیست ولی برای آگاهی باید بگم من چهار سال بصورت حرفه عكاسی می كنم و دو دوره كلاس عكاسی شركت كرده ام.
    و مقالات سایت را نیز پیگیر هستم . فقط چیزی كه نمی دانم ( البته در حضور اساتید هیچ نمی دانم) این است كه چرامن در مورد لنز برای عكاسی تبلیغاتی اطلاعات ندارم كه شما لطف كردید و من را راهنمایی كردید. ولی نیاز به اطلاعات دقیق تر دارم .
    حالا می خواستم ببینم دوست عزیزمان كه گفته دوربین 400دی خوب نیست از چه نظر خوب نیست؟
    یك خواهش از دوستان دارم
    اگه ممكنه و زحمتی نداره یك سری به بخش گالری بزنن و درمورد عكسهایم نظر بدن(انتقاد سازنده)
    می دونم كه عكسهام زیاد حرفه نیست ولی خوشهال میشم كه نظر بدین و بگین كه با این وضعیت چه لنزی بخرم.
    هزار بار ممنون

تشکر کرده
    14101

بنده هنوز مفهوم این قسمت ها را متوجه نشدم!

یقینا سفارش دهنده می خواهد كارش ( عكس كالا) با كیفیت و با فوكوس تمام محصول باشد . من تنها نگرانیم از بابت فوكوس زیاد ( حد اقل 30 سانت) است كه به لنز بستگی دارد.
    مثلا یكی می خواهد از تلوزیون 21 اینچ ..... عكس بگیرد . یقینا می خواهد تمام تلوزیون در حالت زاویه دار 30-60 به خوبی فوكوس شده باشد تا مشتریانش با دیدن عكس پی به كیفیت ظاهری تمام محصول ببرند
    اگر این قسمت ها را توضیح دهید...

یا نمونه ای از یك كار كه به نظر شما این شرایط را دارد را بیاورید ممنون خواهم شد....
    DELL، Super Oli و 400D canon تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دوست عزیز ...
    این غیر منطقیه كه شما چهار سال عكاسی حرفه ای كرده باشید و

شما میدانید عكاسی حرفه ای چیست؟
    انسل آدامز و نیكول فریدنی هم عكاس حرفه ای بودند ...

ببخشید اف تاپیك شد...
    امیر عزیز...

شما هم بدرستی معنی حرفه ای را نمی دانید...

متاسفانه 95% مردم ما حرفه ای را به معنی كامل نمی دانند...

عده ای حرفه ای را به معنای حرفه و شغل می دانند و عده ای حرفه ای را Professional معنی می كنند.

بنده اگر در یك روستای دور افتاده تنها كسی باشم كه با یك موبایل عكس 3×4 می گیرم و كارم این است و حرفه ای هستم.چون حرفه ام عكاسی است.حتی عكاسی با موبایل....

اگر هم عكاسی را در یك دانشگاه معتبر تدریس كنم باز هم حرفه ای هستم.

اگر عكاس بزرگی باشم و عكس هایم شهره عام و خاص و در همه جا منتشر شود آنوقت حتما نباید حرفه ای باشم!!!

یك هنرمندم...

لازمه حرفه ای بودن هنرمند بودن نیست و لازمه هنرمند بودن هم حرفه ای بودن نیست!

خلاصه اینكه دوستان اینقدر این موضوع حرفه ای را در فروم به میان نكشند...

بسیاری از ما ( اعضا فروم ) عكاس حرفه ای هستم و بسیاری هنرمند...
    Jesmi، DELL و Super Oli تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین