صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 61
Like Tree87تشکر

موضوع: چه لنزی برای عكاسی تبلیغاتی(صنعتی) بخرم؟

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

پیش فرض پاسخ: چه لنزی برای عكاسی تبلیغاتی(صنعتی) بخرم؟

من قبلا هم اشاره کردم که مشخص کنید که چه چیزی می خواهید. دلیل آن هم در پست‌های اخیر کاملا خودش را نشان می‌دهد. من خیلی (یا بهتر بگم اصلا) در زمینه عکاسی تبلیغاتی تجربه و دانشی ندارم. ولی اینقدر متوجه شدم که روش شما برای خرید یا برای گرفتن مشاوره، روش نامناسبی است که به احتمال زیاد به نتیجه‌ی خیلی مطلوبی نمی‌انجامد. (امیدوارم حدسیات من نادرست از آب در بیایند)
    از یک سو شما عکس با کیفیت خوب! می‌خواهید بگیرید. ولی این کیفیت خوب یعنی چه؟ کیفیت خوب در موارد مختلف، نظیر نمایش در اینترنت، چاپ در مجلات و روزنامه، چاپ برای تبلیغات در ابعاد بزرگ در سطح شهر معنای کاملا متفاوتی خواهد داشت. شما این کیفیت را تعریف نکردید.
    در مورد موضوعات عکاسی هم با توجه به موضوعات، هم لنز و هم بدنه می‌توانند بسیار تعیین کننده باشند. فکر می‌کنم در مورد لنز بحث شده. در مورد بدنه هم بسته به این‌که شما در چه شرایطی و از چه چیز‌هایی عکاسی می‌کنید، انتخاب‌ها متفاوت خواهند بود. عکاسی از یک خودرو در شرایط آب و هوایی نامساعد، عکاسی در سرعت‌های بالا برای ثبت‌های خاص، بدنه‌هایی قوی و پر سرعت لازم دارند. ولی هنوز هم دقیق مشخص نیست که شما از چه چیز‌هایی عکاسی خواهید کرد.

اختلاف کیفیت مد نظر شما و یک عضو فعال فروم، اختلاف بین 2 و 20 میلیون تومانه. این اختلاف کمی نیست و نشان دهنده‌ی پیچیدگی‌ها و ریزه‌کاری‌های فنی این کار است.

با توجه به این‌که شما قصد کار تجاری و کسب درآمد از این راه را دارید، پیشنهاد من این است که قبل از اقدام به خرید، یک چشم‌انداز حرفه‌ای و یک طرح بلند‌مدت کسب و کار تهیه کنید و در آن، زمینه‌ی فعالیت خود طی پنج تا ده سال آینده را تبیین کنید. به صورتی که فعلا با تجهیزات مختصری و در زمینه‌هایی محدود، کار را شروع کنید و رفته رفته ضمن کسب تجربه (چه در عکاسی و چه در شناخت بازار) و نیز کسب درآمد، محدوده‌ی کاری خود را گسترش و متناسب با هر گام، تجهیزات خود را ارتقا ببخشید.
    پس از تدوین این برنامه، با مشخص کردن نیاز‌ها، طلب مشاوره کنید.
    Amir Mohebi، Persian، darya_s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر آشنا 400D canon آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض پاسخ: چه لنزی برای عكاسی تبلیغاتی(صنعتی) بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sama01 نمایش پست ها
    از یک سو شما عکس با کیفیت خوب! می‌خواهید بگیرید. ولی این کیفیت خوب یعنی چه؟ کیفیت خوب در موارد مختلف، نظیر نمایش در اینترنت، چاپ در مجلات و روزنامه، چاپ برای تبلیغات در ابعاد بزرگ در سطح شهر معنای کاملا متفاوتی خواهد داشت. شما این کیفیت را تعریف نکردیددر مورد موضوعات عکاسی هم با توجه به موضوعات، هم لنز و هم بدنه می‌توانند بسیار تعیین کننده باشند. فکر می‌کنم در مورد لنز بحث شده. در مورد بدنه هم بسته به این‌که شما در چه شرایطی و از چه چیز‌هایی عکاسی می‌کنید، انتخاب‌ها متفاوت خواهند بود. عکاسی از یک خودرو در شرایط آب و هوایی نامساعد، عکاسی در سرعت‌های بالا برای ثبت‌های خاص، بدنه‌هایی قوی و پر سرعت لازم دارند. ولی هنوز هم دقیق مشخص نیست که شما از چه چیز‌هایی عکاسی خواهید کرد.

اختلاف کیفیت مد نظر شما و یک عضو فعال فروم، اختلاف بین 2 و 20 میلیون تومانه. این اختلاف کمی نیست و نشان دهنده‌ی پیچیدگی‌ها و ریزه‌کاری‌های فنی این کار است
    با توجه به این‌که شما قصد کار تجاری و کسب درآمد از این راه را دارید، پیشنهاد من این است که قبل از اقدام به خرید، یک چشم‌انداز حرفه‌ای و یک طرح بلند‌مدت کسب و کار تهیه کنید و در آن، زمینه‌ی فعالیت خود طی پنج تا ده سال آینده را تبیین کنید. به صورتی که فعلا با تجهیزات مختصری و در زمینه‌هایی محدود، کار را شروع کنید و رفته رفته ضمن کسب تجربه (چه در عکاسی و چه در شناخت بازار) و نیز کسب درآمد، محدوده‌ی کاری خود را گسترش و متناسب با هر گام، تجهیزات خود را ارتقا ببخشید.
    پس از تدوین این برنامه، با مشخص کردن نیاز‌ها، طلب مشاوره کنید.
    خیلی ممنون از راهنمایی
    در مورد موضوع اول دو مرتبه گفتم كه كیفیت كارم را در چه ابعاد و اندازه هایی است . و به نظرخودم فكر كنم این را هم مشخص كرده ام كه از چه چیز هایی می خواهم عكس بگیرم.
    در مورد دوم هم اختلاف من نیست . این اختلاف نظر و قیمت مال دوست عزیزمان آقای رحیمیان است و حرف شما منطقی هست.
    در مورد سوم هم بنده هم همین قصد را دارم .اما برای خرید امكانات محدود برای ضمینه محدود ولی با كیفیت(كه اشاره كردم) این سوال هارا می پرسم
    موفق و سربلند باشید
    ممنون از راهنمایی ها و صبرو حوصله شما عزیزان برای یاری دادن به هم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام و خسته نباشید به همه دوستان ..

من کترم طراحی و گرافیک هستش و توی کارام بیشتر نیاز به عکس های تبلیغاتی هستش (مثل عکس از غذا و آجیل و قظعات ...) و یه دوربین Nikon D5300 با لنز کیت 18-55 تازگیا خریدم که باهاش کارام رو تا جایی انجام بدم و یکم با عکاسی هم آشنا بشم.
    میخواستم ببینم که از چه لنزی برای اینکار استفاده کنم ؟ آیا دوربینم هم مناسب این کار هستش ؟

ممنون میشم دوستان من رو یه راهنمایی کلی بکنن..

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط mraheli نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید به همه دوستان ..

من کترم طراحی و گرافیک هستش و توی کارام بیشتر نیاز به عکس های تبلیغاتی هستش (مثل عکس از غذا و آجیل و قظعات ...) و یه دوربین Nikon D5300 با لنز کیت 18-55 تازگیا خریدم که باهاش کارام رو تا جایی انجام بدم و یکم با عکاسی هم آشنا بشم.
    میخواستم ببینم که از چه لنزی برای اینکار استفاده کنم ؟ آیا دوربینم هم مناسب این کار هستش ؟

ممنون میشم دوستان من رو یه راهنمایی کلی بکنن..
    بیشتر مهم نورپردازیتون هست. با همون لنز و دوربین هم میشه بهترین عکسهای صنعتی رو گرفت. شاید لنزتون خیلی شارپ نباشه اما میتونید تو عملیات فوتوشاپی یکم بهبودش بدید.
    Nima Sadigh و mraheli تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Silence آواتار ها
    تشکر کرده
    1196

برای عکاسی از یک سری محصولات روشنایی از جمله لامپف چراغ، لوستر، آویز، آباژور و... با دوربین Nikon D60 (فعلا...) چه لنزی تهیه کنم؟...
    نيست نقطه اي براي آغاز...
    ...

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
    برای عکاسی از یک سری محصولات روشنایی از جمله لامپف چراغ، لوستر، آویز، آباژور و... با دوربین Nikon D60 (فعلا...) چه لنزی تهیه کنم؟...

اگر المانهای جز قطعات نیاز به عکاسی ندارند(از نمای بسیار نزدیک)، میتوانید از لنزی که مجدوده کانونی نرمال دارد استفاده کنید......
    Silence تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    1196

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    اگر المانهای جز قطعات نیاز به عکاسی ندارند(از نمای بسیار نزدیک)، میتوانید از لنزی که مجدوده کانونی نرمال دارد استفاده کنید......
    قسمت Bold شده رو متوجه نشدم...

معمولا برای این نوع عکاسی از لنز با چه فاصله کانونی استفاده می شه؟...
    (لنز 35mm پیشنهاد شده اما برای اطمینان می پرسم...)...
    ...

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
    قسمت Bold شده رو متوجه نشدم...

معمولا برای این نوع عکاسی از لنز با چه فاصله کانونی استفاده می شه؟...
    (لنز 35mm پیشنهاد شده اما برای اطمینان می پرسم...)...

سلام مجدد

منظور از قسمت بولد شده اینه که اگر نیاز به عکاسی از پیچ و مهره های المانها بود و بایستی از نمای نزدیک عکاسی می شدند .....

اگه قسمت بولد شده رو حساب نیاریم معمولا لنز نرمال کافیه
    Silence تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    1196

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام مجدد

منظور از قسمت بولد شده اینه که اگر نیاز به عکاسی از پیچ و مهره های المانها بود و بایستی از نمای نزدیک عکاسی می شدند .....

اگه قسمت بولد شده رو حساب نیاریم معمولا لنز نرمال کافیه
    پیشنهادتون چه لنزیه؟...
    ...

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

35 خيلی وايده ، لنز بلند تر باشه هم ديستورشن کمتر ميشه هم اينکه بک گراند کوچيک تری نياز داريد و کنترل بيشتری روی فلر داريد
    اگر لنز ديگه اي نداريد 18-105 برای شما خوبه و برای کار های ديگه هم قابل استفادست
    Silence تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین