صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 145
Like Tree355تشکر

موضوع: كاربرد فلاش در عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    بسیار ممنون از توضیحتون

فقط یک سوال
    فلاش canon 430 ex ii دارای reflector نیست
    میشه از کاغذ استفاده کرد به جاش ؟ یا اینکه متریال در دسترس دیگه کارایی مناسبی داشته باشه

راحتترین روش با استفاده از کش محکم و پهن:

08.jpg

در عکس فوق اگر پشتش مشکی باشه پرت نوریتون کمتر هم خواهد یود.

اگر کمی حوصله داشته باشید:

07.jpg

توضیح: کاربری موارد فوق برای فضای باز در شب است.
    kiavash، D.Daneshmand، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام.یه سوالی داشتم. خیلی وقته در فکر خرید فلاشم. اما واقعا نمیدونم به کارم میاد یا نه. من حس میکنم عکسایی که با فلاش خود دوربین گرفته میشن زیاد طبیعی نیستن. شاید هم من استفاده درست از فلاش رو بلد نیستم. یا واقعا با فلاش دوربین نمیشه عکس طبیعی گرفت؟ کلا بیشتر عکسهامو با لنز 35 میلیمتری دیاف 1.8 میگیرم. دوربینم هم D7000 nikon. این پست رو هم خوندم. اما هنوز نمیدونم فلاش واقعا واسه عکاسی تو شب بکار میاد؟ اون حالت مصنوعی که فلاش سرخود به عکسها میده فلاش اکسترنال هم میده؟ یا بهتره؟ نیاز به کمی شفاف سازی دارم

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

تا اساتید از راه برسن، به نظر من نورپردازی موضوعی علمیه ... فلاش را تهیه کنید ( فلاشها) و نورپردازی را اموزش ببینید . من، فلاش سر خود

دوربین را تا زمانی که 60d داشتم، فقط به عنوان تریگر استفاده می کردم .
    ویرایش توسط mh.noori : Monday 2 December 2013 در ساعت 23:12
    Nima Sadigh و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    تا اساتید از راه برسن، به نظر من نورپردازی موضوعی علمیه ... فلاش را تهیه کنید ( فلاشها) و نورپردازی را اموزش ببینید . من، فلاش سر خود

دوربین را تا زمانی که 60d داشتم، فقط به عنوان تریگر استفاده می کردم .
    پس شما میفرمایین که فلاش سرخود دوربین توی عکاسی کاربردی از لحاظ نوردهی نداره؟

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    39

سلام دوستان
    بالاخره موفق شدم یک ست فلاش 180 ژول خریداری کنم هنگام عکسبرداری متوجه شدم که قسمتی از فریم سیاه میشود با مطالعه نظرات خوب شما متوجه شدم سرعت سینک مشکل دارد با تنظیم عدد شاتر روی 60 مشکل برطرف شد ایا دلیل دیگری هم می تواند داشته باشد؟ دوربین بنده canon 40d می باشد.
    در ضمن گزینه red eye را خاموش کردم فروشنده گفت فاش خود دوربین را اف کن که هر چه تلاش کردم پاسخی نیافتم ایا این دوربین امکان اف کردن فلاش خود را دارد
    ممنون میشم باز هم کمکم کنید

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط uldoz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بالاخره موفق شدم یک ست فلاش 180 ژول خریداری کنم هنگام عکسبرداری متوجه شدم که قسمتی از فریم سیاه میشود با مطالعه نظرات خوب شما متوجه شدم سرعت سینک مشکل دارد با تنظیم عدد شاتر روی 60 مشکل برطرف شد ایا دلیل دیگری هم می تواند داشته باشد؟ دوربین بنده canon 40d می باشد.
    در ضمن گزینه red eye را خاموش کردم فروشنده گفت فاش خود دوربین را اف کن که هر چه تلاش کردم پاسخی نیافتم ایا این دوربین امکان اف کردن فلاش خود را دارد
    ممنون میشم باز هم کمکم کنید

بله تنها دلیل سیاه شدن فریم مربوط به سرعت سینک فلاش می باشد. دوربین تنها در مود auto اگر تشخیص بدهد که نیاز به فلاش هست اتوماتیک فلاش را فعال خواهد کرد. در بقیه exposure mode ها روشن کردن فلاش دست خودتونه پس در حالتی غیر از auto عکسبرداری کنید.

موفق باشید.
    uldoz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    سلام.یه سوالی داشتم. خیلی وقته در فکر خرید فلاشم. اما واقعا نمیدونم به کارم میاد یا نه. من حس میکنم عکسایی که با فلاش خود دوربین گرفته میشن زیاد طبیعی نیستن. شاید هم من استفاده درست از فلاش رو بلد نیستم. یا واقعا با فلاش دوربین نمیشه عکس طبیعی گرفت؟ کلا بیشتر عکسهامو با لنز 35 میلیمتری دیاف 1.8 میگیرم. دوربینم هم D7000 nikon. این پست رو هم خوندم. اما هنوز نمیدونم فلاش واقعا واسه عکاسی تو شب بکار میاد؟ اون حالت مصنوعی که فلاش سرخود به عکسها میده فلاش اکسترنال هم میده؟ یا بهتره؟ نیاز به کمی شفاف سازی دارم

جناب سیافی قطعا فلاش های اکسترنال تفاوتهای فاحشی با فلاشهای سر خود دارند و بنده هم با شما موافقم که فلاش سرخود حالت غیر طبیعی به عکسها می دهد و کاربردش در مواقع ضروری هست. اما کاربرد فلاش اکسترنال کاملا حرفه ای و بسیار بسیار بهتر از فلاش سر خود هست. اگه دقت کرده باشین هیچ کدوم از دوربین های حرفه ای فلاش سر خود ندارند.

اما یک مساله هست اون هم اینه که می تونین با تنظیمات فلاش سرخود ( بسته به موقعیت سوژه) مثل rear curtain، red eye و ... و سرعت و قدرت فلاش، کیفیت فلاش سر خود رو بهتر کنین. جهت کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای خود دوربین مراجعه کنید.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    پس شما میفرمایین که فلاش سرخود دوربین توی عکاسی کاربردی از لحاظ نوردهی نداره؟
    من شخصا نورپردازی کار نکردم اما در مورد فلاش سر خود...

نوری که در راستای دوربین و هم جهت به شی بتابد معمولا باعث فلت شدن سوژه ها میشه. از اونجایی که هایلایت زیاد ایجاد میشه! (آموزش بیل رابینز)

معمولا در مواقعی که نیاز به fill light باشه از فلاش سرخود استفاده میشه (آموزش بن لانگ)

برای فوکوس در نور کم و شب میشه از فلاش سرخود استفاده کرد. بعد از فوکوس فلاش را بست و فوکوس را به حالت manual در آورد. در صورت نداشتن چراغ قوه (آموزش بن لانگ)

برای همین به خاطر اینکه در نورپردازی به سایه و هایلایت برسیم از نورپردازی خارجی استفاده میشود که بستگی به نوع هایلایت و سایه ها در زوایای متفاوت نور تابانده میشود (آموزش بیل رابینز)
    nicebluesky تشکر می‌کند.
    به یزدان اگر ما خرد داشتیم / کجا این سر انجام بد داشتیم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بله تنها دلیل سیاه شدن فریم مربوط به سرعت سینک فلاش می باشد. دوربین تنها در مود auto اگر تشخیص بدهد که نیاز به فلاش هست اتوماتیک فلاش را فعال خواهد کرد. در بقیه exposure mode ها روشن کردن فلاش دست خودتونه پس در حالتی غیر از auto عکسبرداری کنید.

موفق باشید.
    ممنون از نظر لطفتان.
    من همیشه در مد منوال عکاسی می کنم.
    ایا لزومی داره که حتما red eye خاموش باشه؟
    چرا عکسهام باکیفیت نیست؟ با نور فلاش خیلی بی روحح و سرد میشه مجبورم با color balance ته مایه گرم به عکسهام بدهم. وایت بالانس را روی نور خورشید میگذارم

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط uldoz نمایش پست ها
    ممنون از نظر لطفتان.
    من همیشه در مد منوال عکاسی می کنم.
    ایا لزومی داره که حتما red eye خاموش باشه؟
    چرا عکسهام باکیفیت نیست؟ با نور فلاش خیلی بی روحح و سرد میشه مجبورم با color balance ته مایه گرم به عکسهام بدهم. وایت بالانس را روی نور خورشید میگذارم
    خواهش می کنم، چه بهتر.

همونطوری که می دونید red eye به دلیل اینکه نور فلاش با زاویه خاصی به چشم تابش می کنه باعث می شه که چشمها قرمز دیده بشند و در واقع قرمزی چشم حاصل انعکاس نور فلاش از چشم می باشد بنابراین اگه از سوژه های انسانی با فلاش عکاسی می کنید بهتره که red eye روشن باشه. این مساله حاد نیست و به راحتی در مراحل post processing قابل حل است.

چند پست قبل با جناب سیافی بحثی در مورد حالت مصنوعی و سرد و بی روح شدن عکسها با فلاش سر خود داشتیم. مسلما فلاش سرخود هیچ وقت به کاربردهای یک فلاش حرفه ای اکسترنال نمیر سه. اما اگه دفترچه دوربین رو به دقت مطالعه کنید و با چند حالتی که برای فلاش در دوربین تعبیه شده کمی کار کنید و عیار کار دستتون بیاد مسلما در نتیجه کار تاثیر مثبتی داره. استفاده از وایت بالانس هم گزینه خوبی در این مورد است و می تونه به کارتون بیاد. کلا بسته به محیطی که در اون قرار می گیرید دمای رنگها هم تغییر می کنند در اینصورت من پیشنهاد می کنم که اول به مود live view برید و سپس با وایت بالانس مود K که مخفف کلوین هست، وایت بالانس رو تغییر بدید و ببینید که نتیجه مطلوب در چه دمایی حاصل می شه و نتیجه رو مستقیما توی لایو ویو می تونید ببینید. کاری که من همیشه انجام می دم و همیشه هم از نتیجه کار راضی بودم.
    uldoz تشکر می‌کند.

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین