صفحه 4 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 145
Like Tree355تشکر

موضوع: كاربرد فلاش در عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: چند سوال مهم در مورد استفاده از انواع فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست عزیز
    در مورد سوال اولتون، با توجه به اینكه احتمالا دوربین شما كانن هست، باید بگم اگر از فلاش سرخود یا فلاشهای ttl كانن استفاده كنيد، به دليل عدم امكان خاموش كردن Preflash سيستم فلاشمتري ttl دوربين، و در نتيجه تريگر شدن فلاشهاي خارجي قبل از باز شدن شاتر، مشكل تاريكي عكسها پيش مي ياد. راه حل: عدم استفاده از اين فلاشها به عنوان Master
    در مورد سوال دوم، اگر با قدرت فلاش 430 و جنس Defuse شدن نورش (با توجه به تجهيزات خودتون) مشكلي نداشته باشيد، ايرادي پيش نمي ياد.
    در مورد سوال سوم، با توجه به عدم امكان تريگر راديويي در 430، بهترين راه استفاده از فتوسل (قابل خريد در بازار جهت نصب زير فلاش) براي تريگر 430 و فلاش استوديويي و نصب يك فلاش محرك "غير ttl" برروي دوربين هست كه در مورد اين فلاش بايد به چند نكته توجه كنيد:
    1- قدرت كم فلاش جهت جلوگيري از تاثير در نور صحنه
    2- توجه به ميزان ولتاژ تريگر براي جلوگيري از صدمه ديدن دوربين
    در مورد آيتم اول، راه بهتر استفاده از فلاشهاي مادون قرمز هست كه در بازار موجوده.
    در مورد آيتم دوم، در فروم بحث مفصلي شده كه با كمي جستجو پيدا خواهيد كرد.
    اگر باز هم ابهامي هست، مطرح كنيد.
    فعلا...
    با تشکر از شما دوست عزیز از پاسخگویی سریعتان
    اگر برای تریگر کردن از فلاش خود دوربین در حالتی که جلوی آن با دستمال کاغذی گرفته شده است استفاده گردد مشگلی حل نمی گردد؟
    سوال بعدی اینکه آیا فلاش سیگما 500 سوپر امکان تریگر رادیویی دارد یا خیر؟

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزیر
    در مورد استفاده از دستمال كاغذی برای دیفیوز كردن نور فلاش سرخود دوربین، روش بهتر استفاده از فیلم سوخته نگاتیو هست (برای تریگر)، ولی مشكل Preflash و تاريك شدن عكس سرجاش باقیست!
    در مورد سیگما 500،بله...این قابلیت رو داره...ولی برای این كار شما به دو فلاش با قابلیت مشابه یا كیتهای بیسیم مخصوص دارید.
    به نظر من، بهتره به فكر همون فتوسلها باشید كه برای استودیو كاملا جوابگو هستند و بسیار كم هزینه تر.
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    ولی مشكل Preflash و تاريك شدن عكس سرجاش باقیست!
    ...
    دوست عزیز با روش دستمال کاغذی من بدون مشگل فلاش استدییوی را تریگر می کنم
    بطور کلی من نیاز به دو منبع نور در استدیو خانگیم دارم که یکی از آنها یک فلاش جی تی ال است و می خوام برای دومی از یک فلاشی که قابلیت نصب بر روی دوربین داشته باشه و هم بشه اونو بصورت جدا از دوربین نصب کرد استفاده کنم ( با یک تیر دو نشون :::big grin:::) حالا با توجه به راهنمایی های شما دو تا راه دارم
    1-استفاده از یک فلاش مانند سیگما 500 سوپر به همراه اسلیو رادیویی قابل نصب بر روی کفشک دوربین
    2-استفاده از یک فلاش ساده تر مانند سیگما 500 اس تی به همراه یک فوتوسل که فلاش بر روی آن نصب گردد.و دستمال کاغذی بر روی فلاش خود دوربین برای تریگر کردن .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

هیچكدام از دوستان نظری در این مورد ندارند؟
    من همچنان منتظر راهنمایی اساتید امر هستم :(

تشکر کرده
    4984

دوست من
    فكر می كنم نتیجه رو خودت گرفتی!
    ولی من باز هم میگم، همونطور كه قبلا هم در فروم بحث شده، استفاده از فلاش سرخود دوربینهایی كه Preflash مربوط به فلاشمتري ttl اونها قابل خاموش كردن نيست (حتي در مود M) ، مثل Entrylevel هاي كانن (شامل 300D، 350D و 400D) توصيه نمي شه...چون فلاش هاي استوديو با همون Preflash كذايي قبل از ثبت تصوير تريگر ميشن و بايد مجددا با فلاش اصلي تريگر بشن كه اين نياز به سرعت شارژ بسيار بالاي فلاشهاي شما داره كه از فلاشهاي باطريكار همچين سرعتي بعيده...مگر در قدرتهاي پايين.
    اما اگر از يك فلاش غير ttl ، برروي دوربين استفاده كنين (به شرطي كه در پست قبلي گفتم)، اون Preflash زده نمي شه.
    سيستم راديويي...خوب قابليت اطمينان بهتري داره...ولي هم گرونتر هست و هم اينكه اصل كاربرد اين سيستمها، در فواصل زياد و در محيطهايي هست كه شما بدليل وجود فلاشها و دوربينهاي متعدد، نمي خواين فلاشهاتون مرتب تريگر بشن و طبيعتا از سيستم فتوسل استفاده نخواهيد كرد.
    و شما هنوز اشاره اي به نوع و مدل دوربينتون نكرديد!
    باز هم ابهامي باقي مونده؟
    Amir Mohebi، A_Maddah و infinity تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط k_nmt نمایش پست ها
    و شما هنوز اشاره اي به نوع و مدل دوربينتون نكرديد!
    حق با شماست من هنوز یك امضا, درست وحسابی كه اسم و لیست تجهیزات داشته باشه فرصت نكردم (صحیحترش اینكه تنبلی كردم )درست كنم.
    به هر حال دوربین من كانون 350 دی است.
    اگر می توانید در مورد فلاشهای غیر تی تی ال ( جونم بالا آومد اما نتوستم هنوز یك كلمه انگلیسی تایپ كنم ) اگر می توانید راهنمایی كنید چه برندی و با چه حدود قیمتی .
    البته با توجه به اینكه به مدارات دوربین آسیبی وارد نكنه.

تشکر کرده
    4984

دوست من
    در مورد فلاش غیر ttl حتما به موضوع "ولتاژ تريگر" توجه كنيد كه در اكثر فلاشهاي قديمي اين ولتاژ بسيار بالاتر از حد تعريف شده براي اكثر DSLR هاست.
    توصيه من به شما اينه كه چون اين بحث قبلا مفصلا در فروم جريان داشته، با جستجوي عبارت "ولتاژ تريگر" اون مبحث رو پيدا و مطالعه كنيد.
    Amir Mohebi، infinity و EHSAN2 تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: كاربرد فلاش در عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

راستی یه چیزی یادم اومد.

استفاده از بیشتر فلاش های قدیمی كه برای عكاسی دیجیتال طراحی نشده اند ممكنه صدمه ی جدی به دوربینتون بزنه ( در حد سوختن سنسور). دلیلش هم اینه كه بیشتر دوربین های دیجیتال برای ولتاژ آذرخش (Strobe Voltage ) بین 5 تا 12 ولت طراحی و ساخته شده اند و برخی فلاش های قدیمی ولتاژ آذرخشی تا 300 ولت دارند كه می تونه سنسورتون رو از هم بپاشونه
    ببخشید جناب محبی و دیگر دوستان.

چون من در اینجور موارد خیلی محافظه كارم یك مطلبی رو دوباره محض اطمینان بپرسم. من از اون مقاله اینجوری استنباط كرده بودم كه ولتاژ فلاش های قدیمی زیاده یعنی آذرخششون نور گرمتری تولید می كنه كه ممكنه برای سنسور مضر باشه ولی از پاسخ آقای محبی در تاپیك اشاره شده اینجوری فهمیدم كه ولتاژ فلاش و كفشك باید همخوانی داشته باشند.

سوال : پس من می تونم از فلاش یونومات قدیمی ولتاژ بالای خودم به عنوان Slave كه با چشمی (سلول فوتو الكتریك) سینك خواهم كرد استفاده كنم ؟ مشكلی پیش نمیاد ؟
    Amir Mohebi و Persian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سوال : پس من می تونم از فلاش یونومات قدیمی ولتاژ بالای خودم به عنوان Slave كه با چشمی (سلول فوتو الكتریك) سینك خواهم كرد استفاده كنم ؟ مشكلی پیش نمیاد ؟
    فرهاد عزيز، جواب مثبت است (مشكلي ندارد). تنها ريسك اين كار وارد شدن صدمه به فتوسل شماست كه شايد چندان ريسك بزرگي نداشته باشد.

راستش موجودي فلاش‌هاي قديمي و قضيه استفاده از چند فلاش و فتوسل و نور كافي و رفيق‌بد و زغال خوب! اينقدر خوب جواب ميده كه بنده رو هم براي خريد فلاش مدرن تنبل كرده است.

فقط يك نكته اين كه بايد دوربين را روي مد منوال بگذاريد (تنها كاربرد معاصر مد منوال! - البته به نظر من) و همينطور فلاش‌هاي احتمالي تي‌تي‌ال كه به همراه قديمي‌ها استفاده مي‌كنيد مي‌بايست در مد منوال باشند. اكسپوژر با سعي و خطا به دست مي‌آيد. با يك بار تست در يك محيط، مي‌توانيد صدها عكس با نور عالي بگيريد.
    البته اين تركيب فلاش‌هاي قديمي براي كارهاي كانديد شات و ژورناليسم و اين قبيل كارها مناسب نيستند و براي امور باحوصله به كارمي‌آيند.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 16 January 2008 در ساعت 14:41
    Persian، A_Maddah، yasin-m و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

روز جمعه فرصتی دست داد تا كمی فلاش بازی كنم :biggrin:

من برای اولین بار لذت Master و Slave كردن TTL رو با استفاده از مستر كردن فلش مكرو و Slave ( برده ! ) كردن 580 تجربه كردم كه خیلی هم جالب بود . اولین پولی كه دستم بیاد حتا قبل از لنز هایی كه نیاز دارم یه 430 می خرم چون واقعا زندگی رو شیرین می كنند

اما ظاهرا فوتوسلی كه دارم حساسیتش رو از دست داده و كار نمی كرد ( فلاش یونوماتم رو راه نمینداخت) مگر اینكه فلاش اول رو به فاصله ی 0.5 متری فوتو سل و درست از روبرو تخلیه می كردی

یه سوال هم واسم پیش اومد و اونم اینه كه فوتو سل هایی با قابلیت تنظیم حساسیت هم وجود دارد یا نه ؟
    فرهاد حسيني

صفحه 4 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین