صفحه 3 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 138
Like Tree365تشکر

موضوع: تشخیص فیلتر های تقلبی !

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: فیلتر پلاریزه

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    بهترین راه اینه که هر چی رو میخرین تو سایت اصلیش چک کنید , من اینجا هر چی فیلتر دیدم همه از دم تقلبی بودن آخر سر یه فیلتر هاما از یه مغازه معنبر خریدم و طرف هم به شرط اصل بودن داد , اومدم خونه گفتم از کجا معلوم حالا اصل باشه :biggrin:
    رفتم تو سایت خود هاما و بارکدش رو چک کردم دیدم کاملا درسته و همین فیلتر رو نشون داد بهم
    به نظر من از هر جای معتبری هم که خرید میکنید باز بارکد رو چک کنید که خیالتون راحت باشه
    سلام

البته سيامك خان عزيز؛ كپي كاران محترم موقع كپي كردن باركد مزبور را هم كپي مي كنند چون باركد فقط يك كد اختصاص يافته براي مقاصد تجاري است و مثل سريال نامبر يونيك نيست. فكر هم نمي كنم هيچ فيلتري شماره سريال داشته باشد.
    Persian، suzanfire، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

البته سيامك خان عزيز؛ كپي كاران محترم موقع كپي كردن باركد مزبور را هم كپي مي كنند چون باركد فقط يك كد اختصاص يافته براي مقاصد تجاري است و مثل سريال نامبر يونيك نيست. فكر هم نمي كنم هيچ فيلتري شماره سريال داشته باشد.
    پس با این تفاسیر فکر نکنم هیچ راه حل قطعی برای شناختن اصل بودن یه فیلتر باشه مگه اینکه خودتون فیلتر رو بندازین رو دوربین و بعد از گرفتن چند شات قطعا متوجه میشین که اصل بوده یا نه , چون اگه قرار به تقلب باشه چه اونایی که نمایندگی دارن چه اونایی که ندارن در معرض تقلب و کپی کاری هستن , ایرانه دیگه کاریش نمیشه کرد ...
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

دوستان عزیز

پیرامون تقلبی بودن تمام فیلتر های موجود در بازار، بر آن شدم تا چاره ای ببیندشم !

یه راهی پیدا کردم ! یکی از دوستان تو کار عینکه، باهاش مشورت کردم، چطوری می شه 100% مطمئن شد که یه فیلتر تقلبی هست یا نه، گفت: کاری نداره فیلتراتو بیار با دستگاه همرو چک می کنم و حتی می تونه مقدار دقیق UV بودن یا PL بودنو نشون بده، همه ی عینک سازی ها همچین دستگاهی دارن خودم رفتم چک کردم.

نتیجه ی آزمایشات بر روی فیلتر های من !

UV
    جناب دستگاه فرمودند این حلقه ای که شما سر لنزتون وصل کردید، فقط یه تیکه شیشه ست !

PL
    مقدار استاندارد تایین شده برای پولاریزه 400 هستش که بعد قرار دادن فیلتر PL عدد 390 رو نشون داد.
    معلوم شد هر دو فیلتری که من دارم تقلبی هست.

ولی یه نکته ی جالب دیگه. این دوستم گفت اگر بخوای من می تونم واست UV یا PL درست کنم با استفاده از شیشه ی آلمانی. البته اسم شرکتشم گفت ولی متاسفانه من یادم رفت. گفت همین جا جلوت میذارم زیر دستگاه نتیجه ی آزمایشو ببین، اگه استاندارد نبود قبول نکن.
    و ... قیمتی که با بهترین عدسی (شیشه) بهم داد حدود نصف قیمت فیلتر اصل بود، یعنی UV حدود 10-15 تومن و PL حدود 15-20 تومن.

نظر شما چیه؟
    البته جا داره توضیح بدم که خودم یه فیلتر (کلوز آپ) درست کردم، قدرت فوکس ماکرو لنز 70-18 رو تا 4 برابر بیشتر کرده.
    این هم یه نمونه عکس (فوکس خوب نشد، چون هی باد میزد و شاخه تکون می خورد)
    http://aks.akkasee.com/photos/106947...3BsortBy%253A&
    suzanfire، Amir Abdolpanah، alitavakoli و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    یه راهی پیدا کردم ! یکی از دوستان تو کار عینکه، باهاش مشورت کردم، چطوری می شه 100% مطمئن شد که یه فیلتر تقلبی هست یا نه، گفت: کاری نداره فیلتراتو بیار با دستگاه همرو چک می کنم و حتی می تونه مقدار دقیق UV بودن یا PL بودنو نشون بده، همه ی عینک سازی ها همچین دستگاهی دارن خودم رفتم چک کردم.
    :biggrin:

اين كار رو من يك بار از روي كنجكاوي كرده ام. فيلتر UV اي را بردم توي يك عينك فروشي غريبه تست كردم. طرف خيلي براش جالب بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    ولی یه نکته ی جالب دیگه. این دوستم گفت اگر بخوای من می تونم واست UV یا PL درست کنم با استفاده از شیشه ی آلمانی. البته اسم شرکتشم گفت ولی متاسفانه من یادم رفت. گفت همین جا جلوت میذارم زیر دستگاه نتیجه ی آزمایشو ببین، اگه استاندارد نبود قبول نکن.
    و ... قیمتی که با بهترین عدسی (شیشه) بهم داد حدود نصف قیمت فیلتر اصل بود، یعنی UV حدود 10-15 تومن و PL حدود 15-20 تومن.
    بهترين شيشه ي عينكي كه در بازار هست شيشه ي Zeiss است ولي مشكل اينجاست كه شيشه هاي عينك تحدبشان زياد است و براي ساخت فيلتر خيلي مناسب نيستند.
    Navid7h، suzanfire و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    :biggrin:بهترين شيشه ي عينكي كه در بازار هست شيشه ي Zeiss است ولي مشكل اينجاست كه شيشه هاي عينك تحدبشان زياد است و براي ساخت فيلتر خيلي مناسب نيستند.
    فرهاد خان رو فیلتر کلوز آپ با این شیشه های Zeiss میشه حساب کرد ؟
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    فرهاد خان رو فیلتر کلوز آپ با این شیشه های Zeiss میشه حساب کرد ؟
    سلام

فكر كنم يك بار كاوه ي قبادي چنين كاري كرده بود. من امتحان نكرده ام ولي در حد كيفيتي كه از فيلترهاي كلوزآپ انتظار مي رود احتمالا با دياف هاي بسته جواب بدهد.
    suzanfire و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض پاسخ: تشخیص فیلتر های تقلبی !

کلوز آپی که من درست کردم، با عدسی شیشه ای معمولی هستش، البته موقع خرید عدسی خود فروشنده توصیه کرد از Zeiss استفاده کنم، ولی خوب !!! هزینه ش خیلی بالا می رفت.

البته شرکت Zeiss که دیگه معرف همه دوستان و اساتید هست، لنز هایی که از عدسی های Zeiss استفاده کردن قیمت های نجومی دارن، اینطور که من دیدم عدسی های Zeiss بیشتر در محصولات سونی دیده می شه.
    اولین بار هم سونی از این عدسی ها (Zeiss) در موبایل های سونی اریکسون استفاده کرد.
    suzanfire تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر جديد warn آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Unhappy

درود
    من چند وقت که یه نیکون د۹۰ خریدم روزی که خریدم فروشنده بهم محافظه لنز پیشنهاد کرد و گفت که نور زرد رو میگیره!(یعنی‌ عکسها زرد نیست)

بايد uv باشه دیگه؟!
    چنتا مدل پیشنهاد کرد که من گرون ترینشو خریدم که مارک نیکون هست و روش هم ساخته ژاپن هک شده ولی‌ الان شک کردم که شاید اصل نباشه یا خوب نباشه !
    متاسفانه جعبشم ندارم ولی‌ چیزی که روش نوشته اینه!
    nikon nc 67mm japan
    حالا بگید که این خوب؟

من 50 خریدم فکر می‌کنید قییمتش همینه؟!
    suzanfire و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط warn نمایش پست ها
    درود
    من چند وقت که یه نیکون د۹۰ خریدم روزی که خریدم فروشنده بهم محافظه لنز پیشنهاد کرد و گفت که نور زرد رو میگیره!(یعنی‌ عکسها زرد نیست)

بايد uv باشه دیگه؟!
    چنتا مدل پیشنهاد کرد که من گرون ترینشو خریدم که مارک نیکون هست و روش هم ساخته ژاپن هک شده ولی‌ الان شک کردم که شاید اصل نباشه یا خوب نباشه !
    متاسفانه جعبشم ندارم ولی‌ چیزی که روش نوشته اینه!
    nikon nc 67mm japan
    حالا بگید که این خوب؟

من 50 خریدم فکر می‌کنید قییمتش همینه؟!
    والله ممکن است تقلبی باشد و ممکن است نباشد ( اما شخصا احساس می کنم تقلبی است ) هرچند اگر هم اصلی باشد باید حدود 30 تا 40 تومان بخرید.قیمت دلاری اش بین 30 تا 40 دلار است و فیلتر چیزی نیست که با قیمت جهانی تفاوت بارزی داشته باشد.

بارها تذکر داده شده است که از جای معتبر بخرید و بخصوص اینکه از همان فروشگاهی که دوربین و لنز می خرید فیلتر و مموری کارت نخرید چون آنها تمایل دارند که سود کم در فروش دوربین و لنز را بر روی لوازم جانبی جبران کنند.

اما اینکه این فیلتر اصلی است یا نه باید جعبه و بسته بندی را می دیدید. و بعد اینکه آیا با فیلتر و بدون فیلتر تفاوتی در سرعت فوکوس و شارپنس تصویر می بینید؟ ( بسیار دقیق باید مقایسه کنید ) و بعد اینکه در آفتاب فلر نا متعارفی در تصویر ایجاد می شود و یا خیر و اینکه رنگ فیلتر کاملا سفید است یا نه ( با یک کاغذ کوتد سفید مقایسه کنید ببنید اگر بر روی کاغذ قرار می گیرد رنگ کاغذ تیره تر است یا خیر و یا اینکه کیفیت ساخت اش خوب است یا نه و اینکه بدون فیلتر و با فیلتر نورسنج دوربین تفاوتی در نورسنجی دارد و یا خیر؟

اینها اغلب موارد اختلاف فیلتر تقلبی و اصلی است.

و اما نکته اینکه در بازار ایران سعی کنید از برند های معروف و با نمایندگی ( از نمایندگی خرید کنید ) و خوش نام خرید کنید.شاید نیکون بهترین فیلتر را تولید کند ( همان طور که زایس تولید می کند ) اما عده بخواهد از این برند سو استفاده کنند ( مثل داستان مموری های کانن و نیکون )

برند هایی مثل سیگما و HOYA ( بخصوص مدل های HD ) و فیلتر های Kenko که از نمایندگی خریداری شود و فیلتر های زایس و سونی که از بازرگانی ایران همراه با هولوگرام عرضه شود جز برند های خوب هستند.

reza_Bahman، yaghoobi، Fereidoon و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

با سلام
    به نظر من رفتار فروشندگان نیز مهم است.
    چند روز قبل برای خرید فیلتر 77 سیگما راهی ناصرخسرو شدم و اکثرا نداشتند و انهایی که داشتند باز شده بود و کار کرده ولی به قیمت نو و نهایت از خود سیگل خریدم.
    ولی جالبترین قسمت جاهایی بود که نداشتند و انسان عجیب ترین و جدیدترین تفاسیر رو راجع به این فیلتر میشنید.
    بعد از اینکه قانع به خرید جنس فروشنده مورد نظر نمیشدید مقداری حرف های بی ربط و نهایت میرفت به سمت بی احترامی.
    مثل جمله:هر کی ازجاش بلند میشه برای ما فیلتر شناس میشه و نداریم اقا و بفرمایید و ....

اقا سیگما که اینکاره نیست و فلان مارک رو ببر اخرشه
    خلاصه کاری میکنند که دیگه ادم روش نشه بگه نمیخوام.
    yaghoobi، vbigdeli، king4 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

صفحه 3 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین