صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 138
Like Tree365تشکر

موضوع: تشخیص فیلتر های تقلبی !

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33

بنده هم یه فیلتر تقلبی دارم (UV 72)که نمی دونم چه کارش کنم؟ کسی پیشنهادی نداره؟
    متاسفانه دیر متوجه شدم که تقلبیه وقتی باهاش عکس گرفتم که 1 ماهی از خریدش گذشته بود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

با سلام
    کسی نظری نداره؟؟؟؟؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

با سلام
    دوستان من فیلتر رو گزاشتم رو دوربین و با این ماشین حسابهایی که یه چراغ تست اسکناس دارن تست کردن چراغ با چشم معمولی به رنگ بنفش هست ولی با دوربین که نگاه میکنم رنگ آبی نشون میده
    نظرتون چی هست؟؟؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا خرید هر ابزاری ( ساده ترین ابزار ) نیازمند تحقیق قبلی است اینکه چشم بسته یک جنسی را بخریم و بعدا به دنبال چاره جوبی باشیم اصلا مناسب نیست.

برای خرید UV ( واقعا اگر احساس نیاز می کنید و نه اینکه مثلا چسب زخم در داروخانه به عنوان باقیمانده پول بگیریم یا اینکه چون همه می خرند ما هم باید بخریم یا اینکه الزامی هست که همه خریده اند و .... ! ) سعی کنید از برند های خوب موجود در ایران مثل سیگما و هویا استفاده کنید تا کمتر دچار مشکل شوید.
    msh2200، Maysam.P، alonebaby و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

با سلام خدمت همه
    این فیلترها را برای18-105 و55-300 خریدم البته فقط18-105 را تست کردم وقتی نور به برگ درختان بتابد نور سفیدی در روی برگ پیدا میشود با این فیلتر روی 18-105 این نور سفید تاحدودزیادی از بین میرفت و درکیفیت پایین آوردن تاثیری نداشت آیا این فیلترها اصلی هستند؟
    دوستان نظر بدهند؟
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام خدمت همه
    این فیلترها را برای18-105 و55-300 خریدم البته فقط18-105 را تست کردم وقتی نور به برگ درختان بتابد نور سفیدی در روی برگ پیدا میشود با این فیلتر روی 18-105 این نور سفید تاحدودزیادی از بین میرفت و درکیفیت پایین آوردن تاثیری نداشت آیا این فیلترها اصلی هستند؟
    دوستان نظر بدهند؟
    من خودم برای تشخیص فیلتر پلاریزه یه راه سراغ دارم و قرار دادن دو فیلتر بر روی هم هست!
    اگر دو فیلتر پلاریزه (PL) رو روی هم قرار بدید و در خلاف جهت هم بچرخونید، تصویر رو تاریک می کنه و حتی ممکنه در مدل های با کیفیت تر کاملا سیاه کنه!
    البته در مورد فیلتر های (CPL) کمی تفاوت داره، باید فیلتر های CPL رو برعکس قسمت دارای رزوه (روی فیلتر ها که به سمت بیرون قرار می گیره) رو روی هم قرار بدید و باز هم در خلاف جهت هم بچرخونید!
    نمیدونم بکار شما بیاد یا نه!؟ ولی من خودم تونستم با این روش یه فیلتر پلاریزه با کیفیت پایین رو شناسایی کنم و فیلتر دیگه ای بخرم!
    اولین فیلتر پلاریزه ای که خریدم وقتی از این روش استفاده می کردم، رنگ کل تصویر رو شدیدا آبی می کرد ولی آخری، رنگ رو خیلی کم تغییر می ده و به حد بسیار زیادی هم نور رو کم میکنه! جوری که از داخل دوربین به نظر میاد شبه!
    در ضمن یک راه هم برای تشخیص فیلتر های IR Cut هست که احتمالا معرف حضور اکثر دوستان باشه!
    تاباندن نور LED ریموت تلوزیون و وسایل الکتروینیکی و مشاهده تصویر با دوربین موبایل!
    اگر نور از فیلتر عبور کنه (چون مادون قرمزه) قطعا فیلتر IR Cut نیست!
    ویرایش توسط msh2200 : Friday 17 August 2012 در ساعت 02:22
    suzanfire، data و mehdi.rezazadeh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    299

سوالی در خصوص فیلتر های تقلبی دارم و اون اینکه چندی پیش یک فیلتر کنون را که کوتد هم خورده بود بر روی یک 100 400 تست کردم و با اینکه در سرعت فوکوس هیچ مشکلی نبود ولی در 400 mm کیفیت تصویر بسیار افت کرد البته بنده واقف به اصل نبودن فیلتر فوق بودم ولی سوالی که برایم پیش اومد این بود که با فیلتر های اصلی و طبیعتا گران قیمت آیا باز هم در رنج بالا دچار افت کیفیت میشویم یا خیر ؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط shahede.dovom نمایش پست ها
    سوالی در خصوص فیلتر های تقلبی دارم و اون اینکه چندی پیش یک فیلتر کنون را که کوتد هم خورده بود بر روی یک 100 400 تست کردم و با اینکه در سرعت فوکوس هیچ مشکلی نبود ولی در 400 mm کیفیت تصویر بسیار افت کرد البته بنده واقف به اصل نبودن فیلتر فوق بودم ولی سوالی که برایم پیش اومد این بود که با فیلتر های اصلی و طبیعتا گران قیمت آیا باز هم در رنج بالا دچار افت کیفیت میشویم یا خیر ؟
    من هم این مشکل رو با یه فیلتر پلاریزه داشتم!
    در حالت واید تصویر خیلی خوب بود ولی به محض اینکه در حالت زوم 200 مم شات می گرفتم افت کیفیت نشون می داد، تصویر ثبت شده محو می شد!
    جالبه که فقط تو 200 اینطوری بود!
    بعد که یه فیلتر بهتر گرفتم مشکل کلا برطرف شد!
    من که فکر نمی کنم افت کیفیتی در فیلتر های اصلی پیش بیاد! حداقل در مورد من اینطوری نبود چون با خرید فیلتر با کیفیت تر اصلا هیچ افتی تو تصویر وجود نداره یا حداقل اینکه آنقدر کمه که خودش رو نشون نمی ده!
    suzanfire تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

سلام
    دوستان کسی از فیلتر های Marumi ساخت ژاپن استفاده کرده، کیفیت ساختشون که خیلی بالاست و به نظر میاد اصل باشه، بنده در فروشگاه نورا مرکز پخش فیلتر در باب همابون این فیلتر رو دیدم، پلاریزه قیمتش 45000 تومان یود.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

خیر مارومی برند و کیفیت مناسبی ندارد.یک فیلتر بسیار بسیار متوسط و کم کیفیت بخصوص به عنوان پلاریزه !
    Fereidoon، hamid415، Logitech و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 6 از 14 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین