صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree15تشکر

موضوع: تبدیل فلاش های سونی به فلاش های معمولی

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض تبدیل فلاش های سونی به فلاش های معمولی

سلام
    یه قطعه کوچولو (آداپتور) ولی کاربردی توی بازار هست که چندین ماه منو درگیر خودش کرده، نمی دونم از کجا باید بگیرم
    یه آداپتور کوچولو که نصب می شه جای فلاش دوربین و روی اون فلاش های با مانت های مختلف رو میشه نصب کرد !
    کسی می دونه از کجا می شه تهیه کرد !؟!
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تبدیل فلاش های سونی به فلاش های معمولی

شفیع جان...

اون وسیله اسمش هات شو است.

فقط چند نکته!

فلاش های معمولی رو نمی شود به آن وسیله متصل کرد.

ولتاژ فلاش های معمولی بسیار بالاتر از ولتاژی است که فلاش سونی تحمل می کند.

ممکن است به مدارات داخلی دوربین آسیب برسد.

آن وسیله برای وصل کردن سیم سینک فلاش استودیویی و یا اتصال تریگر بی سیم است.

فلاش های ارازن قیمت مینولتا را می توانید از ناصر خسرو تهیه کنید.( بین 50 تا 150 هزار تومان )

فلاش های سونی بشدت ارزان شده اند.فلاش های 36 سونی در حال حاضر 240 هزار تومان هستند.

فلاش های سیکما هم وجود دارند.با قیمت های پایین تر....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

با سلام و عرض ارادت به همه دوستان

جناب قبادی عزیز

من هم همین سوال رو از شما داشتم که آیا فلاش 36 سونی که در سایت دوست عزیزمون آقای کاوه دیدم آیا با این قیمت مناسب هست ؟ و شما ایا کلا تجربه استفاده از این فلاش رو دارید و راضی هستید ؟ یا همن حدود قیمت این قلاش گزینه بهتری ممکنه پیشنهاد کنید ؟ البته اون مقاله آقای دیوید کیپاتریک رو هم از کلاب الفا که لینکش رو زحمت کشیدید و داده بودید خوندم راستش خیلی تعریف انچنانی از هیچ فلاشی نکرده و واقعا همه مزایا و معایب رو لبست کرده که البته خیلی مفید بود منتها تجربه شما برای من از همه چیز مهمتر هستش پیشاپیش از زحمتتی که برای فروم میکشید سپاسگزارم .
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    14101

دیوید کیلپاتریک یک نفر است مثل فیل اسکی و کن راکول!

بعضی وقت ها آنقدر یک یک چیزی که خودش دوست دارد تعریف می کند که آدم گمان میکند در دنیا مثل آن وسیله وجود ندارد.مثل مقالاتش درباره آلفا 700 که اگر کمی به این دوربین آشنا نباشید آن را در حد و اندازه کانن مارک 3 می بینید!

ولی بعضی وقت ها از بعضی چیز ها خوشش نمی آید!این فلاش هم دقیقا همین قضیه را دارد.

چون ایشان مدل بالاتر و با قدرت بیشتر را دارند و از آن راضی هستند توصیه کرده اند که مدل بالاتر را بخرید!

در حال حاضر سونی 3 فلاش دارد که دو تا در بازا رموجود است و یکی تازگی معرفی شده و هنوز در بازار ( ایران ) موجود نیست.

به نظمر برای داشتن یک فلاش خوب نیازی به پرداخت زیاد نیست.این فلاش سونی ( 36 ) بسیار عالی جمع و جور و کم مصرف و دارای دامنه خوبی است.

به تازگی هم قسمت متعادلی پیدا کرده که به نظرم برای کسانی که بدنبال یک فلاش قوی و خوب هستند انتخاب خوبی است.

اما خوب هزچقدر پول دهید آش می خورید.فلاش بالاتر امکانات بیشتری دارد اما قیمتش هم گران است....
    Christ Melikian و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    شفیع جان...
    اون وسیله اسمش هات شو است.
    فقط چند نکته!
    فلاش های معمولی رو نمی شود به آن وسیله متصل کرد.
    ولتاژ فلاش های معمولی بسیار بالاتر از ولتاژی است که فلاش سونی تحمل می کند.
    ممکن است به مدارات داخلی دوربین آسیب برسد.
    آن وسیله برای وصل کردن سیم سینک فلاش استودیویی و یا اتصال تریگر بی سیم است.
    فلاش های ارازن قیمت مینولتا را می توانید از ناصر خسرو تهیه کنید.( بین 50 تا 150 هزار تومان )
    فلاش های سونی بشدت ارزان شده اند.فلاش های 36 سونی در حال حاضر 240 هزار تومان هستند.
    فلاش های سیکما هم وجود دارند.با قیمت های پایین تر....
    آقا کاوه
    در مورد همین وسیله داخل نشریه عکاسی یه توضیحاتی داده بود ولی این چیزی که شما گفتین اشاره نشده بود، نوشته بود از این تبدیل می تونین برای استفاده از فلاش های کمپانی های دیگه استفاده کنین (کنون - نیکون -...)
    و تا اوجایی که من پرس جو کردم جدیدا شرکت سونی در کیت آلفا 700 این آداپتور رو به صورت رایگان می ده !!!
    راستش با دیدن نوشته هاتون یه کم نا امید شدم :( خوب پس به مجله عکاسی هم نمی شه اعتماد کرد
    فکر کنم این هم عکسش باشه، از سایت سونی گرفتم

[IMG]http://i30.*******.com/m7cr9k.jpg[/IMG]

یعنی باید برم دنبال فلاش سونی ؟ یا سیگما
    توی اینترنت قیمتهای جهانیش سیگما قیمت های پایین تری نسبت به سونی داره نظر ! از نظر کیفی فرق می کنن ؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

شفیع جان....

اول اینکه چه اصراری است از فلاش های برند های دیگر استفاده کنید؟

مگر خدا نکرده سونی خودش فلاش ندارد؟

فلاش های برنده های دیگر چه مزایایی دارند که سونی ها ندارند؟

می دانید وقتی از فلاش های برندهای دیگر استفاده کنید امکان TTL را ندارید؟

قیمت فلاش های برند های دیگر مگر خیلی ارزان است که به سمت آنها متمایل شده اید؟نیکون و کانن فلاش های گرانی دارند!

و بعد اینکه مگر فلاش های سونی تنوع ندارند ( در حال حاضر سونی 5 فلاش دارد ، 3 فلاش معمولی و 2 فلاش ماکرو ، بسیاری از برندهای دیگر این تعداد فلاش ندارند )

وقتی فلاش سونی با سیگما قیمت های برابری دارد چرا به سمت فلاش های سیگما برویم؟

دقت فلاش های سیگما را به هیچ وجه تضمین نمی کنم.

در حال حاضر HVL-F36AM در حدود 200 هزار تومان قیمت دارد.از بسیاری از فلاش های برند های دیگر ارازن تر است.

و فلاش HVL-F56AM هم 360 هزار تومان است.

بنده در عجبم....

آن قطعه که شما می فرمایید همراه آلفا 700 و در پکیچ آن وجود ندارد و شایعه است .

اتفاقا خود آلفا 700 خروجی سینگ فلاش استودیویی دارد و نیازی به آن هات شو ندارد.

آن وسیله دارای کد فنی FA-CS1AM می باشد.

عکس آن هم این است.

farhad44، Christ Melikian و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    آقا کاوه
    در مورد همین وسیله داخل نشریه عکاسی یه توضیحاتی داده بود ولی این چیزی که شما گفتین اشاره نشده بود، نوشته بود از این تبدیل می تونین برای استفاده از فلاش های کمپانی های دیگه استفاده کنین (کنون - نیکون -...)
    و تا اوجایی که من پرس جو کردم جدیدا شرکت سونی در کیت آلفا 700 این آداپتور رو به صورت رایگان می ده !!!
    راستش با دیدن نوشته هاتون یه کم نا امید شدم :( خوب پس به مجله عکاسی هم نمی شه اعتماد کرد
    فکر کنم این هم عکسش باشه، از سایت سونی گرفتم

یعنی باید برم دنبال فلاش سونی ؟ یا سیگما
    توی اینترنت قیمتهای جهانیش سیگما قیمت های پایین تری نسبت به سونی داره نظر ! از نظر کیفی فرق می کنن ؟
    شافي جان هم كاوه جان درست فرموده اند و هم اون مجله. شما برداشت اشتباه كرديد.

اون هات شوي خاص يك جور تبديل هات شوست براي خوراندن فلاش هاي كمپاني هاي مختلف به يكديگر ( كه البته من اصولا بهتون چنين كاري رو توصيه نمي كنم ) ولي به شرط آنكه هر دوا ttl باشند و هم ولتاژ ( براي دوربين هاي ديجيتال طراحي شده باشند). اگر احتياج به حالت ttl نداشته باشيد كه پر واضح است كه براي استفاده از حالت منوال فقط به اتصال وسطي نياز داريد و احتياج به هيچ تبديلي نيست و هر فلاشي رو كه ولتاژش به دوربينتون بخوره بدون تبديل هم مي تونيد استفاده كنيد ولي در مورد ولتاژ شما رو رجوع مي دم به تاپيك زير :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=415

اينم بخونيد مفيده :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6268

پي نوشت : مطمئن نيستم فلاش سيگما براي آلفا اينجا گير بياد.
    Kaveh Ghobadi، Christ Melikian و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    شافي جان هم كاوه جان درست فرموده اند و هم اون مجله. شما برداشت اشتباه كرديد.

اون هات شوي خاص يك جور تبديل هات شوست براي خوراندن فلاش هاي كمپاني هاي مختلف به يكديگر ( كه البته من اصولا بهتون چنين كاري رو توصيه نمي كنم ) ولي به شرط آنكه هر دوا ttl باشند و هم ولتاژ ( براي دوربين هاي ديجيتال طراحي شده باشند). اگر احتياج به حالت ttl نداشته باشيد كه پر واضح است كه براي استفاده از حالت منوال فقط به اتصال وسطي نياز داريد و احتياج به هيچ تبديلي نيست و هر فلاشي رو كه ولتاژش به دوربينتون بخوره بدون تبديل هم مي تونيد استفاده كنيد ولي در مورد ولتاژ شما رو رجوع مي دم به تاپيك زير :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=415
    اينم بخونيد مفيده :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6268
    پي نوشت : مطمئن نيستم فلاش سيگما براي آلفا اينجا گير بياد.
    آخه دو تا از دوستام یکیشون NIKON D80 داره یه فلاش نیکون گرفته 80 تومن ! واسم جای تعجب بود که چقدر ارزون البته می دونم این فلاشا با اون فلاشا فرق می کنه، دوستم کار عکاسی تجاری انجام می ده عکاسی از مجالس... می گه کارمم راه انداخته خوبه !
    یه دوست دیگم Canon 400D داره یه فلاش گرفته 15 تومن وقتی شنیدم خندم گرفت، گفتم لامپ خریدی یا فلاش !!!!
    البته مارکش درپیت بود، ولی عکس های خوبی می گرفت !!! خودشم راضی بود !

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب همينه. فلاش هاي غير TTL ( تك كانتكت) از 20 هزار تومان داريم به بالا :

اين 30 دلار :

اين يكي 50 دلار :

Kaveh Ghobadi، Christ Melikian و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    414

(( خوب همينه. فلاش هاي غير TTL ( تك كانتكت) از 20 هزار تومان داريم به بالا ))

OK افتاد ! پس فلاش های این قیمتی هم وجود داره !
    ببخشید یه سوالی ! شما گفتین تاپیک های دیگه رو بخونم منم خوندم همه جا بحث از TTL و خوبیاش گفتن و همه دنبال فلاش های ارزون قیمت و با امکان TTL هستن ولی راستش توی این تاپیک ها هیچ کدوم دقیقا نگته اصلا TTL چی هست ببخشیدا خوب تازه کارم دیگه !
    TTL چیه که اینقدر قیمت فلاش ها رو بالا می بره !؟!

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین