صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51
Like Tree202تشکر

موضوع: عکاس خبری

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: عکاس خبری

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    فرهاد عزیز... در عکاسی خبری تکنیک بالا و هوشمندی بسیار مهم است که بتوانید بهترین فریمها رو ثبت کنید. اما به گمان من در شرایط سخت عکاسی، بیش از اونکه تکنیک عکاسی و کادربندی مهم باشه؟ چگونه عکاسی کردن و چگونه سالم ماندن مهم است.
    در چنین فضاهایی دیگه اصلا کادر خوب معنی نداره... مهم اینه که شما بتوانید به سوژه و یا اتفاق نزدیک بشید... و بتوانید روی پاهای خود از سوژه و یا اتفاق دور بشید! (حالا اگر کسی تکنیک بلد نباشه و جانش رو به خطر بیندازد و بخواهد زیر چوب و باتوم تمرین عمق میدان و نورسنجی کند؟ کتک و ترکش و گلوله این آموزش رو بهش خواهد داد!)

خوب البته اينا همون چيزايي بود كه تو ذهن من بود ولي شما به طريق ديگري بيان كرديد. عكاس جنگ بايد عكاسي براش مثل نفس كشيدن يه عادت روتين باشه چون توي جنگ وقتي براي اون كارها باقي نمي مونه.
    Arash، Super Oli، alighazvini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

Smile پاسخ: عکاس خبری

جنگ خوب نیست !
    هیچ کس هم از جنگ خوشش نمی یاد. عکاسان جنگ هم هدفشون همینه که بتونن حتی یه گوشه کوچکی از این واقعه رو به دیگران نشون بدن !
    این خاطراتی تعریف کردین، واقعیت داره ! خیلی ها واسم از این خاطره ها تعریف کردن، حتی شنیدنش پشت آدم و می لرزونه !!!
    البته می دونم قابل مقایسه نیست ولی همتون حتما فیلم (نجات سرباز رایان رو دیدین) 25 دقیقه اول رو ببینین، اونجا واقعا مرد می خواد که بره و عکس بگیره !

ببخشید، فکر کنم موضوع رفت رو نقد فیلم و سینما :::big grin:::

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

یکی از راههای عکاس خبری شدن، علاوه بر مواردی که آرش خان گفتند اینه که اگر آژانسی پیدا نمیشه که به شما یه 1ds markIII با یه کوله پر از لنز بده و شما رو بفرسته به یه ماموریت ماجراجویانه، برای خودتون پروژه ای تعیین کنید و مدتی تمام تمرکز و تواناییتون رو به کار بگیرید و اون رو به انجام برسونید. از موضوعات ساده و سهل الوصول شروع کنید. دست خودتونه، به هر چی که علاقه دارید. مثلا عکاسی از موتورسوارهای بی مبالات شهر، عکاسی از پیرمردهای بازنشسته توی پارکها، متکدیان، فقر در جامعه، حجاب و ... هزاران موضوع ریز و درشت که دور و بر همه ما هست. حتما نباید پروژه شما عکاسی از قتل عام یه خانواده عراقی توسط سربازان آمریکایی باشه. خیلی از هنرمندان بزرگ هستند که از یک مسئله خیلی جزئی و پیش پاافتاده که همه ما از کنارش به سادگی رد میشیم و حتی اونها رو نمی بینیم یک اثر هنری ماندگار خلق می کنند که بر روی جامعه هم تاثیر گذار میشه. برای خلق یک اثر هنری بزرگ لازم نیست حتما سوژه بزرگی داشته باشیم.
    بعد از یک مدت شما یک مجموعه عکس اجتماعی دارید با کوله باری از تجربه. اگر پول اضافی هم داشته باشید می تونید نمایشگاه بزنید. ممکنه همین مجموعه سکوی پرتاب شما بشه به اون چیزی که در ذهن دارید. حداقلش اینه که برای دلتون عکاسی کردید و به اون کاری که عشق می ورزید جامه عمل پوشوندید بدون این که محتاج ارگان یا آژانسی باشید. مطمئنا اگر پشتکار داشته باشید به اون چیزی که می خواهید می رسید.
    Amir Mohebi، yasin-m، reza_Bahman و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا Simaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1094

سلام.
    فكر كنم شفيع جان را با تصميم‌شان بگذاريم برای بعد بهتر باشد،
    اساتید و با تجربه‌ها بفرمایند برای عکاسی خبری (در مرحله بعدی، جنگ) چه توانایی‌هایی لازم است و چگونه باید رفتار کرد؟

وقتی در خیابان از یک آدم معمولی نمیشه عکس گرفت چگونه می‌‌توان از یک واقعه یا اتفاقٍ خبری یا یک تجمع، به سلامت عکاسی کرد؟
    سیمایی

Nikon D50 (body) + Nikkor 18-70 f/3.5-4.5
    Pentax SV (analog) + Asahi Super-Takomar 1:1.8/55 + Taira Tele 2.8/135

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Simaei نمایش پست ها
    سلام.
    فكر كنم شفيع جان را با تصميم‌شان بگذاريم برای بعد بهتر باشد،
    اساتید و با تجربه‌ها بفرمایند برای عکاسی خبری (در مرحله بعدی، جنگ) چه توانایی‌هایی لازم است و چگونه باید رفتار کرد؟

وقتی در خیابان از یک آدم معمولی نمیشه عکس گرفت چگونه می‌‌توان از یک واقعه یا اتفاقٍ خبری یا یک تجمع، به سلامت عکاسی کرد؟
    رسیدن به اون مرحله در نیافتنی نیست !
    با نظر دوستان موافقم، اول باید بتونم یه عکاس اجتماعی خوب بشم و بعد قدم های بزرگ تر
    matthew و Rofougaran تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

با سلام به همه دوستان.
    راستش قصد داشتم تا چند سوال راجع به عکاسی خیابانی بپرسم اما تاپیکی برایش پیدا نکردم و نزدیک ترین تاپیکی که پیدا کردم همین بود. حالا همین جا سوال را طرح کنم یا تاپیکی برای موضوع عکاسی خیابانی وجود دارد و یا کسی زحمت ایجاد آن را می کشد؟
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر جديد sina1566 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من یه عکاس تازه کارم و می خوام با داشتن یه کارت خبر نگاری از یه خبرگذاری کارمو راحتتر انجام بدم چطور میتونم یه همچین کارتی رو برای خودم تهیه کنم چون هرجا میرم از من کارت میخان و من هم که...
    ممنون میشم کمکم کنید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1566 نمایش پست ها
    من یه عکاس تازه کارم و می خوام با داشتن یه کارت خبر نگاری از یه خبرگذاری کارمو راحتتر انجام بدم چطور میتونم یه همچین کارتی رو برای خودم تهیه کنم چون هرجا میرم از من کارت میخان و من هم که...
    ممنون میشم کمکم کنید
    اگر جایی را پیدا کردید بنده و بسیاری دیگر از عزیزان را هم بی اطلاع نگذارید!
    paya و farhad.b تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اگر جایی را پیدا کردید بنده و بسیاری دیگر از عزیزان را هم بی اطلاع نگذارید!
    البته به جز کارت اگه یک جلیقه هم بپوشید (ترجیحا کرمی :biggrin:) کمتر بهتون گیر میدن امتحان کنید
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

ممنون میشم کمکم کنید

دوست من شما از هرجا که کارت میگیری باید براشون عکاسی کنی... اونا کارت به شما نمیدن که بری واسه خودت عکاس کنی... که اگه هم مشکلی پیش اومد، اتفاقی افتاد، اسم اون خبر گزاری یا سازمان پای کارت شماست و باید جوابگو باشند ( که اگر باشند ! شما در اکثر مواقع تنها خواهی ماند )

و خیلی از جاها به محض اینکه همکاری با شما قطع رو میکنن، کارت شما رو هم ازتون میگیرن .

اگه خیلی به عکاسی خبری علاقه داری به نظر من سعی کن فعلا با روابطی که پیدا می کنی به جاهایی که دوست داری بری و برای خودت مجموعه های خوبی جمع کنی... مثلا اگه دوستی داره کارگردان تئاتره از اون بخواه با دوستاش و کارگردان های دیگه صحبت کنه و برات اجازه بگیره، یا مثلا یه آدم محلی پیدا کن واسه ورود به یه جایی که با غربیبه ها - اونم دوربین به دست - زیاد راحت نیستند و ...
    Arash، Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیام اکبری
    my Photos

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین