صفحه 1 از 97 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض فلاش تریگر

سلام
    این وسیله رو تازه دیدم

Radio Flash Trigger

رابط رادیویی هست که به عکاس این توانایی رو میده که به صورت بیسیم , همزمان از چندین فلاشی که با دوربین هماهنگ شده استفاده کنه

تا رنج 45 متری هم میتونه عمل کنه .:)

نیمدونم توی بازار ایران پیدا میشه یا نه ولی اونطرف حدود 40 دلاره .
    A_Maddah، EHSAN2، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: رابط رادیویی دوربین با فلاش

بله...
    پیدا میشه....
    تجهیزات حرفه‌ای و آلتون و احیانا جاهای دیگه نمونه هاش رو دارن....
    همین حدود ۳۰ تا ۶۰ هزارتومان هم قیمت داره..(بسته به مدل و توانایی ها)
    Deniro تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    بله...
    پیدا میشه....
    تجهیزات حرفه‌ای و آلتون و احیانا جاهای دیگه نمونه هاش رو دارن....
    همین حدود ۳۰ تا ۶۰ هزارتومان هم قیمت داره..(بسته به مدل و توانایی ها)
    سلام
    آقای عاشوری نیا با تشکر از توضیحات شما. منظور شما از توانائی ها چیست.مگراین وسیله بجز تریگر(تحریک بهتره بگیم!)فلاشهای جانبی یا در نهایت تامین سوکت برای سیم سینک(که متاسفانه نیکون به شکل سودجویانه ای در مدل D 80 حذف کرده) کاربرد یا توانائی دیگه ای میتونه داشته باشه؟ ممنون میشم اگر راهنمائی بفرمائید.
    ضمناً عده ای معتقدند استفاده از این وسیله (به صورت بی سیم) بهتر از استفاده به عنوان تامین کننده سوکت سیم سینک است چون سیم سینک ممکن است برگشت جریان داشته و باعث ایجاد مشکل برای مدارهای دوربین بشود. نظر شما چیست؟ تا به حال با چنین موردی برخورد کرده اید؟
    فرزام

تشکر کرده
    4010

آقای عاشوری نیا با تشکر از توضیحات شما. منظور شما از توانائی ها چیست.مگراین وسیله بجز تریگر(تحریک بهتره بگیم!)فلاشهای جانبی یا در نهایت تامین سوکت برای سیم سینک(که متاسفانه نیکون به شکل سودجویانه ای در مدل D 80 حذف کرده) کاربرد یا توانائی دیگه ای میتونه داشته باشه؟ ممنون
    والا این بیل بیلک چقدر میتونه برای نیکون سود داشته باشه رو نمیدونم.....
    توجه کنید:

آداپتور کفشک اتصال سیم سنکرون کایزر
    قیمت روز: 150.000 ریال
    تریگر فلاش رادیویی چهار کاناله فتو تک
    قیمت روز: 650.000 ريال
    تریگر فلاش رادیویی دو کاناله فتو تک
    قیمت روز: 600.000 ريال

برای تبدیل کفشک فلاش به سیم سنکرون شما ۱۵ هزارتومان می‌پردازید... حالا نیکونش مثلا ۲۰ هزارتومان... مدلهای هندی هم داره ۲۵۰۰ هزارتومان!
    این همه انتخاب!
    اصولا هم مورد نیاز تعداد بسیار کمی خواهد بود..... گمان میکنم با فلاش سر دوربین هم میشه تریگر کرد(اگر در منوها بشه فلاش اولیه رو خاموش کرد)
    در حالی که دی۸۰ کنترلر فلاش وایرلس هم روی خودش داره!
    حالا این بحث رو بگذریم...چون به شما و کمپانی نیکون مربوط میشه! حق خودتان رو از این کمپانی سودجو بستانید;)

اینکه تحریک چند مدل داره؟
    در همین قیمتهایی که در بالا گذاشتم از سایت تجهیزات حرفه‌ای برداشتم... میتونید ببینید! دوکاناله و چهارکاناله! ۵ هزارتومان هم اختلاف قیمت داره;)
    و البته احتمالا خود جنس هم مساله است و فروشگاهی که این جنس رو می‌فروشه.... قدرت و این چیزا هم لابد هست!
    من هنوز دارم از سیم سنکرون استفاده می‌کنم....
    علت رو بگذارید به تنبلی من که حوصله نکردم برم همچین چیزی بخرم...
    ولی در مورد برگشت جریان من هیچ اطلاعی ندارم... اما خطری که تر نظر من دوربین و فلاشها رو بسیار تهدید می‌کنه... گیرکردن سیم سنکرون به پای عکاس و یا مدلها و افراد حاضر در صحنه عکاسی است... که میتونه باعث از دست رفتن یکی از فلاشها و یا دوربین عکاسی بشه...
    سیمی که من دارم و باعث شده هنوز تریگر بی‌سیم نخرم... سیم بسیار بلند مارک مولتی بلیتز هست... که هم قرمز رنگه...(خوب دیده میشه) و هم مقدار زیادی از این سیم حالت فنری داره... و اگر به پا گیر کنه... میشه چند قدمی با سیم حرکت کرد بدون اینکه اتفاقی بیافته!
    Deniro، Farzam53، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    والا این بیل بیلک چقدر میتونه برای نیکون سود داشته باشه رو نمیدونم.....
    توجه کنید:

برای تبدیل کفشک فلاش به سیم سنکرون شما ۱۵ هزارتومان می‌پردازید... حالا نیکونش مثلا ۲۰ هزارتومان... مدلهای هندی هم داره ۲۵۰۰ هزارتومان!
    این همه انتخاب!
    اصولا هم مورد نیاز تعداد بسیار کمی خواهد بود..... گمان میکنم با فلاش سر دوربین هم میشه تریگر کرد(اگر در منوها بشه فلاش اولیه رو خاموش کرد)
    در حالی که دی۸۰ کنترلر فلاش وایرلس هم روی خودش داره!
    سلام
    آرش عزیز ممنون از توضیحات روشنگرت و حوصله ای که به خرج دادی.
    حق با شماست این بیل بیلک سودی برای نیکون نداره ولی نبودن سوکت سیم سینک خریدار رو به سمت D 200هل میده.
    اگه ممکنه در دو مورد زیر هم راهنمائی بفرمائید.
    1-فرمودید دی 80 کنترلر فلاش وایر لس هم داره. با این کنترلر میشه فلاشهای استودیوئی رو تریگر کرد؟
    (فکر کنم همین تریگر رو بجای ت حریک کننده بنویسیم بهتره چون ممکنه روبات فیلترینگ 7 میلیون دلاری شرکت مخابرات به دلایل اخلاقی سایت عکاسی رو هم ف ی ل ت ر کنه :confused:)
    2-د ردی 80 میشه فلاش اولیه رو خاموش کرد و شدت نور فلاش رو هم به 32/1 رساند. شما این کار رو برای تریگر توصیه میکنید.امیر عقیده اش اینه که با این کار به مرورزمان فلاش جهنده مشکل پیدا میکنه.( این امیر هم که دیگه اصلاً نیستش،خیلی شیک میاد هفته ای دوتا پست High کلاس میزنه میره:cool:)
    مجدداً از شما ممنونم
    ویرایش توسط Farzam53 : Sunday 15 July 2007 در ساعت 00:08
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوستان :)

جناب عکاس باشی من الان دوسال است که قدرت فلاش رو کم کردم و بجای سیم سینک استفاده می کنم الحمدلله هم مشکلی بوجود نیامده بجز دوبار دوتا تکه ریز از فلاش جهنده زد بیرون که من گفتم فلاشم خراب شد ولی خو ب الحمدلله سالمه و داره کار می کنه .
    البته امیر آقا این مورد را هم به من گوشزد کرد ه ا ند ولی چی میدونم بقول ارش از تنبلی و از ترس این که مبادا ولتاژ زیاد به دوربین از طرف فلاشها وارد بشه هنوز با فلاش سر خود دوربین کار می کنم . بزودی هم دوربینم را باز نشسته می کنم . انشالله

الان اگه امیر آقا اینجا بود می گفت .

من که از بازتر ین پنجره با مردم این ناحیه صحبت کردم حرفی از جنس زمان نشنیدم
    Deniro، Farzam53 و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    4010

اسدالله خان مداح جواب دقیقی دادن... مخصوصا که ایشان تجربه عملی برای استفاده از فلاش برای تریگر کردن و یا همون اسمش رو نبر! کردن فلاش دارن.
    به طور کلی استفاده ممتد از فلاش سر دوربین برای مقاصد حرفه ای (منظور حجم کاری زیاد و در دراز مدت ) شاید خیلی قابل اطمینان نباشه...
    چون من فلاش سوخته سر دوربین خیلی دیدم... دوستانی که بصورت ممتد استفاده می‌کنند.
    البته برای تریگر کردن فلاش بر طبق دستورالعمل امیرخان... از کمترین قدرت فلاش استفاده میشه و فشاری به فلاش نمیاد... تاثیر خاصی هم بر روی سوژه نداره...(مخصوصا اگر از فیلتر یا همون نگاتیو بر روی فلاش استفاده شود)
    وقتی اسم از کار حرفه‌ای می‌برم... نکته مهم اینه که همیشه وسایل شما کار کنه... یعنی از هر سیستمی استفاده می‌کنید؟ یک جایگزین برای اون لازم دارید...
    فلاش؟ سیم سنکرون؟ تریگر بیسیم؟ دوربین... همه این وسایل برای عکاس حرفه‌ای نیاز به بک آپی دارن که در لحظه ای که ممکنه مشکل خاصی بوجود بیاد در سریعترین زمان ممکن قابل جایگزین کردن باشن...(مثلا برای عکاسی آتلیه مراسم عروسی در کل شاید یک ساعت فرصت باشه... اگر بعد ۱۰ دقیقه اشکالی در بخشی از این سیستم بوجود بیاد دیگه جبران کردنی نیست.)

اما چیزای دیگه...

حق با شماست این بیل بیلک سودی برای نیکون نداره ولی نبودن سوکت سیم سینک خریدار رو به سمت D 200هل میده.
    واقعا این وصله سیم سنکرون اینقدر مهمه؟ که حاضر باشید برای اون ۳۰۰ هزارتومان خرج کنید؟ در صورتی که میتونید با ۴۰ ۵۰ هزارتومان امکان اتصال بیسیم اون رو تهیه کنید؟

1-فرمودید دی 80 کنترلر فلاش وایر لس هم داره. با این کنترلر میشه فلاشهای استودیوئی رو تریگر کرد؟
    خیر
    این سیستم فقط برای استفاده از فلاشهای Sb600 و Sb800 نیکون کاربرد داره....
    لازم است توجه کنید که این سیستم فلاشها رو تریگر نمی‌کنه.... بلکه اونها رو کنترل می‌کنه!
    شما در چند کانال مختلف فلاش میتوانید داشته باشید و بر اساس سلیقه خودتان و فلاش‌متری دوربین اونها رو کنترل کنید....
    امکانی بی نظیر است و البته نیاز به تجربه هم دارد...
    توضیحات و نمونه های بسیاری در بخش فلاش اومده...
    Amir Mohebi، A_Maddah، amirsooki و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

جناب عکاس‌باشي،‌ اين هم يک پست غير شيک!

با ارزون شدن اين تريگرهاي راديويي، حتي ديگه صرفه با خريد سيم فنري هم شايد نباشه. البته من خودم هيچ‌کدومو ندارم،‌و با سيم معمولي زندگاني ميکنم. چندين بار هم خيلي آرتيستي! دوربين رو توي هوا،‌بعد از اين که پام به سيمش گير کرده،‌ قاپيدم!

اصولاً تريگر راديويي خيلي خوبه. Photocell که من استفاده ميکنم , برندش Hama هست و سر مجلس ميبرم،‌ خيلي راحت - به قول آرش‌خان - به عمه فلان عروس و خاله بهمان داماد هم سرويس ميده! و عکساشونو خراب ميکنه (درست مثل اعصاب من!).
    اما تريگر راديويي اين شوخي‌ها رو نداره،‌تريگر نيکون هم اين طور هست.

به نظر من، کم کردن قدرت فلاش، براي يک کار ضروري و چند روزه خوب هست،‌ اما بالاخره پدر فلاش رو در مياره.

اسد عزيز، با کاري که از دوربينش در آتليه پرکارش کشيده،‌ جداً به من يکي ثابت کرد که با شانس معمولي هم،‌ ميتوان از يک دوربين آماتور استفاده حرفه‌اي کرد.

بگذريم که يک دوربين معمولي،‌ يک آتليه جمع و جور بي ادعا،‌و يک صاحب آتليه بي ادعا‌ در يک شهر بي ادعا اما با مشتري‌هاي .... کمي با ادعا! ،‌ ميتونه ايجاد درآمد قابل توجهي براي صاحبش داشته باشه و اينجاست که عکاسي روي خوبش رو هم نشون ميده.

شايد اسد اراده کنه و براي شيطنت يک D40 بخره! (و ازش دو سال کار بکشه)‌ با اين که ميتونه يک D2Xs و يک دوجين لنز هم بخره! چون نيازهاي خودش رو شناخته،‌ اگر هم اين کار رو بکنه،‌ در جهت درآمد بيشتر خواهد بود.

اين جا جاش نبود،‌ شايد بهتره اين پست به تاپيک باز کردن يک مغازه عکاسي منتقل بشه.

از اسد هم خواهش ميکنم،‌ اين جاده خاکي رفتن منو زياد دنبال نکنه! چون اگه خيلي بحث بي ربط دنبال بشه،‌ مجبوريم توي تاپيک بحث‌هاي بي‌ربط دنبالش کنيم.
    A_Maddah، infinity، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    امیر عزیز،آرش عزیز و جناب مداح
    از همه شما به خاطر راهنمائی هایتان ممنونم.
    ویرایش توسط Farzam53 : Tuesday 17 July 2007 در ساعت 13:35
    فرزام

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوستان :)

من يك راديوفلاش s & s خريده ام دقيقا شباهت زيادي با راديو فلاشي دارد كه آقاي فخار عكسش را كذاشته است .
    تستر راديو فلاش هم كار مي كند (كليدي كه بالاي راديو فلاش است جهت تست ) اما وقتي روي دوربين نصب مي كنم و در مد منوال مي كذارم راديو فلاش كار نمي كند بعبارتي فلاشها نمي زنند ايا جايي در منوي دوربين بايد تنظيمات دوربين را عوض كنم لطفا راهنمايي كنيد . در ضمن فلاشها هم s & s 200 ژول هستند . هم روي دوربين دي هشتاد و هم روي دي هفتاد اس تست كردم ولي جواب نداد
    ghz تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

صفحه 1 از 97 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین