صفحه 1 از 83 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 828
Like Tree3905تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

Exclamation نگاهی به وضعیت بازار و محصولات عکاسی

امروز که داشتم گشت و گذار میکردم در این دنیای مجازی به این مقاله برخوردم. که در آن از عدم موفقیت سونی در بازار پر رقابت دی اس ال آر صحبت شده و اینکه بر اساس نوشته های این تارنما، سونی در حال خروج و رها سازی این بازار پرمنفعت است.

البته شایان به ذکر است که در این تارنما هیچ گونه منبع معتبری برای این ذکر نشده است، ولی تاریخ آن مال همین امروز است. باید منتظر بود و دیدکه آیا حقیقت دارد یا یک شایعه است.

بنده هیچ قصد بی احترامی و یا تکه انداختن به دوستداران این نام آشنا در صنایع الکترونیک را ندارم و فقط قصدم به اشتراک گذاردن این خبر بود.

این هم دنباله:

کد HTML:
    http://stock-photo.blogspot.com/2007/08/sony-bails-out-of-dslr-market.html
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: خروج سونی از بازار دی اس ال آر

سلام.
    به نظر نمیاد که سونی یک شبه تصمیم به ورود به بازار D-slr رو گرفته باشه و حالا هم یک شبه بخواد خارج بشه . و اینکه به نظر میاد که سونی سرمایه گذاری زیادی روی این قضیه کرده ، چه از لحاظ دوربین و بدنه و چه از لحاظ لنز و تجهیزات جانبی . و فکر هم نمی کنم که خیلی ناموفق بوده .
    ممنون.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نه بنده به عنوان یك كاربر این برند به نظرم این یك شایعه بیشتر نیست....

ممنون از اطلاع رسانی.....

همین چند روز پیش سونی اعلام كرد كه قصد سرمایه گذاری عظیمی بر روی سنسور های سی موس دارد ( حتی بیشتر از كنون ) .همین طور در سایت رسمی سونی دموی 3 محصول جدید و به همراه 6 لنز قرار گرفته است....

همین طور در قراردادی كه سونی و زایس با هم دارند زایس متعهد شده است 12 سال به لنز های سونی خدمات بدهد...

و بعد اینكه در نمایشگاه فتوكینا 2007 سونی مدل های جدید خودش رو ارائه كرد...( یك رونمایی ) كه مدل هایی بود بر مبنای مدل جاودانه Minolta 7D كه یك بدنه ی حرفه ای است....

و بعد اینكه با پرداختی كه سونی به مینولتا كرده بعید به نظر میرسد كه همچین قصدی داشته باشد...

موضوع بعد اینكه شركت هایی مثل سیگما و تامرون اگر بدانند كه دیگر بدنه ای با مونت آلفا تولید نمیشود دست از تولید لنز های این مونت بر میدارند....( حداقل مدل های جدید را معرفی نمیكنند )

و مسائل بسیار دیگر كه به نظرم این دیدگاه را از بین میبرد.....

علاوه بر آن فروش سونی در بازار اروپا به گفته ی نمایندگی انگلستان خارج از حد پیش بینی ها بوده ....

همین طور در بازار جهانی هم حدود 4% را سونی در دست دارد كه به نظرم با داشتن تنها یك بدنه بسیار هم قابل قبول است.....
    amir5831 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

من کاری به خوبی سونی با هر کاخانه ی دیگری ندارم. ولی اگر این اتفاق بیفتد. برای ما کاربر ها هم زیاد خبر خوبی نیست.

بعد از متوقف شدن کنتاکس و یاشیکا، بیرون رفتن مینولتاو حذف تقریبی لایکا و بسیاری از برند هایی که پدران ما با آنها کار می کردند. الان تقریبا بازار بدست دو برند کنون و نیکون افتاده است. این یعنی رقابت کم و انحصار بازار در دست یکی دو کارخانه. در این بین بیشترین ضرر را ما مشتری ها خواهیم کرد.
    AliMohammadi و farhad44 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    من کاری به خوبی سونی با هر کاخانه ی دیگری ندارم. ولی اگر این اتفاق بیفتد. برای ما کاربر ها هم زیاد خبر خوبی نیست.

بعد از متوقف شدن کنتاکس و یاشیکا، بیرون رفتن مینولتاو حذف تقریبی لایکا و بسیاری از برند هایی که پدران ما با آنها کار می کردند. الان تقریبا بازار بدست دو برند کنون و نیکون افتاده است. این یعنی رقابت کم و انحصار بازار در دست یکی دو کارخانه. در این بین بیشترین ضرر را ما مشتری ها خواهیم کرد.
    والله در بازار حال حاضر بد جوری ادغام ها و مشاركت ها و استفاده از پلت فرم رواج پیدا كرده!

چرا ؟ بدلیل پایین آمدن قیمت تمام شده....

الان برد با برند ها و كمپانی هایی است كه با هم كار میكنند و نه تك و تنها.....

الان سیستم 3/4 در بین چندین كمپانی مشترك است ( از الیمپوس و لایكا و پاناسونیك تا سیگما و كداك و فوجی و سانیو ) به نظرم آینده این سیستم با تمام نقاط ضعف زیاد آن روشن است....

به نظرم نیكون هم در حال برنامه ریزی خوبی است...استفاده از سنسنور های سونی و تمركز بر موارد دیگر....

و اما كنون......

به نظرم آینده این برند با تمام احترام و ارزش حال حاضر زیاد روشن نیست......!چرا كه ثابت شده است یك دست صدا ندارد....از كداك كه با قوی تر و با پشتوانه تر نیست؟در چند سال آینده اگر كنون همین طو رادامه دهد احتمالا مشكلات زیادی خواهد داشت....

فرهاد جان بهتر میداند.....

شده جریان تویوتا و جنرال موتورز و فورد و دایملر كرایسلر........

كی فكرش را میكرد تویوتا همه كاره و سلطان جهان خودرو شود؟

به خدا خود بنیانگذاران هم همچین آرزو ای را نداشتند.....

حالا قضیه كنون هم جنرال موتورز است....بیچاره ها شركت دلفی هم از دست دادند.......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

اما كنون......

به نظرم آینده این برند با تمام احترام و ارزش حال حاضر زیاد روشن نیست......!چرا كه ثابت شده است یك دست صدا ندارد....از كداك كه با قوی تر و با پشتوانه تر نیست؟در چند سال آینده اگر كنون همین طو رادامه دهد احتمالا مشكلات زیادی خواهد داشت....
    سلام.
    چرا مشکلات زیادی خواهد داشت ؟ فقط چون یک دست صدا ندارد ؟
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    چرا مشکلات زیادی خواهد داشت ؟ فقط چون یک دست صدا ندارد ؟
    نچ......

در كلاس بنده عینا مشابه همین بحث را با دكتر بلوریان داشتم ( دكتر از نوابغ اقتصاد در ایران هستند )

شركت های كوچك و متوسط در حال ادغام هستند تا شركت های بزرگ را بسازند.....

شركت های بزرگ نیاز به تجدید ساختار دارند تا به صورت اجزا جدا از هم و لی با یك هدف كار كنند....

شركت های غول پیكر در حال تجزیه به شركت های بزرگ هستند......

در آینده اقتصاد جهان شركت های غول پیكر هیچ جایگاهی ندارند.....

و این شركت های بزرگ هستند كه سكان اقتصاد را در دست دارند...

این شركت های بزرك با اهداف مشترك و خط مشی تعیین شده در حركت هستند.....

مثال ساده......

بنده طراحی میكنم...شما مونتاژ میكنید ..... فلانی میفروشد......

این یعنی اقتصاد سالم...

اما غول ها....

مثل كنون ....

تنها طراحی میكند ... می سازد و میفروشد......( موارد همكاری مثلا با سونی را نادیده بگیرید چرا كه سهم كمی است )

این شركت ها در دراز مدت دچار مشكلات زیادی می شوند...چرا كه ساختار تشكیلاتی گسترده به همراه بازار فروش گسترده تر و داشتن چند مركز تولید محدود....باعث میشود نتوانند نیاز بازار را تامین كنند....و از گردونه ی رقابت خارج میشوند....

به خدا پنتاكس و هویا چیزی از كنون كمتر نداشتند كه مجبور به ادغام شدند تا در دو جبهه ی مجزا و تخصصی كار كنند...

مثلا ممكن است در آینده كنون دیجیتال شكل بگیرد...و تنها دوربنی تولید كند...

و در كنارش هم كنون آفیس ( مثلا ) كه به كار تولید لوازم اداری بپردازد ...

بنده عرض نكردم كه كنون فردا اعلام ورشكستگی میكند...اصلا.....منظور بنده این بود كه باید شاهد تغییراتی در شركت های بزرگ باشیم.....یا چند كمپانی كوچولو میخرد....و قسمتی از وظایف را بر عهده ی آنها میگذارد و یا اینكه خودش چند شاخه میشود....

موفقان......

كامپك و اچ پی

دایملر (مرسدس بنز ) و كرایسلر

بی ام دبلیو و مینی ( انگلستان )

تویوتا ( به اضافه ی لكسس ) و دایهاتسو + سهام فراوانی در PS

پژو + سیتروئن = PS

مایكروسافت و این خرید های جدید هر روزه كه امار از دست رفته....

گوگل و خرید های هر روزه مثل یوتوب

و مثال های از هم پاشیدگی ....

جنرال موتورز ( هنوز از هم نپاشیده اما بزودی ) شركت های زیر گروه اعلام ورشكستگی كردند....

مجموعه ی روور انگلستان (مین ماینر + لندروور )

شركت سان میكرو سیستمز ( در حال از دست دادن بازار و همین طور عدم موفقیت جاوا )

سیسكو و زیر مجموعه هایی كه خیلی زود به دادشان رسید....

همین سایپا ی خودمان ( پارس خودرو + سایپا + سایپا دیزل + این كوچولو های اطراف )

آنقدر مثال هست....كه نگو و نپرس....

راستی همین سونی ما :::big grin::: كه اگر زود تر با شركت های مینولتا و اریكسون و آیوا و ...... مشاركت نیمكرد... همین بلا سرش آمده بود.....

دنیا بازار جهانی و چند ملیتی را میپسندد و نه بازار تك بعدی.....
    amirsooki، Doncorleone، ajjadesa و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    175

من که به بابام حسودی می کنم. وقتی که می خواسته دوربین بخره می توانسته از بین بسیاری از مدل های مختلف یک دوربین خوب انتخاب کنن. برند هایی مانن canon , yashica , minolta , contax , nikon , pentax , leica , ziess ikon , olympuis , practica و ... که هر کدام یک عالمه مدل ها مختلف داشتند. بازار های دوربین های عکاسی در دهه های پیش خیلی هیجان انگیز تر بوده است.

همه ی این دوربین ها و برند ها برای خودشان شخصیت خاص و جداگانه ای داشتند. من هنوز عکاسی با yashica FR1 ی که بابام داره را بیشتر از این DSLR های جدید دوست دارم. new F1 کنن و یا F3 نیکون و البته شاهکاری مانند pentax LX هم همه در اون دوران بودند که الان ما فرزندان خلفی را برای آنها در بین دوربین های پلاستیکی امروز پیدا نمی کنیم

الان من اگر بخواهم دوربین بخرم canon , nikon , olympuis شاید هم sony شاید هم pentax، که در عمل هم فقط همان canon و nikon انتخاب عملی ما است. تازه به نظر من همه آنها هم شبیه به هم هستند. یعنی تفاوت چندانی ندارند. اکثرا قطعات مشابه و حتی مشترک با کارکردهای مشابه تر و ...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

راستش همین الان هم انتخابها اینقدر محدود نیست... + اینکه انتخابهای قدیمی‌تر هم سر جاش هست.... ولی ماشا....... همه ما اهل خریدن پیکان هستیم و دوربینهایی که میدانیم بسیار خوب و کارا و خوش قیمت هست مثل پنتاکس رو تحویل نمی‌گیریم....
    نکته بعدی؟
    حالا الان غیر از کانن و نیکون و پنتاکس و المپوس و پاناسونیک و سونی و فوجی و لایکا و کداک و مینولتای مرحوم که شما میتونید dslr هاشون رو بخرید و میگویید که تنوعی وجود ندارد؟ بر فرض کمبود تنوع چه اشکالی در خروجی کار ما بوجود میاره؟
    مشکل قیمت داریم؟ یعنی مثلا کانن و نیکون قرارداد مشارکت و بالابردن قیمت بستند؟(یقینا قراردادهایی وجود داره ولی بازار رقابت اینقدر گسترده است که هر روز قیمتها داره کاهش پیدا میکنه و الان زیر ۵۰۰ تومان شما میتوانید بدنه dslr بخرید.)
    مشکل عدم وجود تجهیزات دارید؟ یعنی کمپانی های کاردرست همه ورشکست شدن (مثلا کانتکس) و کانن و نیکون پلاستیک کهنه میسازن؟
    واقعا فکر می‌کنید دوربینهای دست ما همه پلاستیکیست؟
    لنزهای مورد نظرتون وجود نداره؟
    کیفیت مورد نظرتون وجود نداره؟(چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از لحاظ خروجی!)
    من برام سوال شده که مشکل شما در حال حاضر چیه!
    چه چیزی میخواهید که وجود نداره!
    soheil1986 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    راستش همین الان هم انتخابها اینقدر محدود نیست... + اینکه انتخابهای قدیمی‌تر هم سر جاش هست.... ولی ماشا....... همه ما اهل خریدن پیکان هستیم و دوربینهایی که میدانیم بسیار خوب و کارا و خوش قیمت هست مثل پنتاکس رو تحویل نمی‌گیریم....
    نکته بعدی؟
    حالا الان غیر از کانن و نیکون و پنتاکس و المپوس و پاناسونیک و سونی و فوجی و لایکا و کداک و مینولتای مرحوم که شما میتونید dslr هاشون رو بخرید و میگویید که تنوعی وجود ندارد؟ بر فرض کمبود تنوع چه اشکالی در خروجی کار ما بوجود میاره؟
    مشکل قیمت داریم؟ یعنی مثلا کانن و نیکون قرارداد مشارکت و بالابردن قیمت بستند؟(یقینا قراردادهایی وجود داره ولی بازار رقابت اینقدر گسترده است که هر روز قیمتها داره کاهش پیدا میکنه و الان زیر ۵۰۰ تومان شما میتوانید بدنه dslr بخرید.)
    مشکل عدم وجود تجهیزات دارید؟ یعنی کمپانی های کاردرست همه ورشکست شدن (مثلا کانتکس) و کانن و نیکون پلاستیک کهنه میسازن؟
    واقعا فکر می‌کنید دوربینهای دست ما همه پلاستیکیست؟
    لنزهای مورد نظرتون وجود نداره؟
    کیفیت مورد نظرتون وجود نداره؟(چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از لحاظ خروجی!)
    من برام سوال شده که مشکل شما در حال حاضر چیه!
    چه چیزی میخواهید که وجود نداره!
    نه اصلا این فکر ها را نمی کنم:confused:. هیچ کدوم از مشکلاتی که شما می گین را ندارم. همه ی دوربین ها هم پلاستیکی نیسنتد. لایکا آر۹ بدنه ی تمام فلزی داره همین طور نیکون F6 و EOS 1 و بدنه های دیگه که من نمی شناسم. مسلما دوربین های قدیمی را هم می شود دست دوم گیر آورد. ولی صنعت ساخت دوربین های عکاسی در آن زمان با الان خیلی فرق داشته. تنوع بیشتر بود. هر کارخانه هم برای خودش فلسفه خاصی داشت. که بر اساس آن دوربین ها را به بازار می داد. contax RTS با canon F1 هر کدام برای یک سلیقه و بر اساس یک فلسفه خاص ساخته شده بودند و استایل خاص خودشان را دارند که لازمه رقابت هم همین بود که هر کاخانه سعی می کرد خودش را متفاوت تر از دیگران نشان بدهد. این یک حس نوستالژی است که من دارم که لزوما زیاد هم منطقی نیست. من از کودکی با دوربین های بابام بزرگ شدم شاید بخاطر همین به اون دوربین ها علاقه ی خاص دارم.

الان آنقدر وضعیت سخت شده که خیلی از نام های سابق یا وجود یا حضور محسوسی ندارند. اونایی هم که مانده اند اکثرا دوربین های شبیه به هم می سازند. خودتان کلاه خودتان را قاضی کنید. چند تا دوربین DSLR تو یک رده کنار هم بگزارید. چقدر تقاوت حس می کنید.

صنعت عکاسی هم برای خودش پیش می رود چه من خوشم بیاید چه نیاید. فقط دل من برای بعضی از دوربین های سابق تنگ شده و زیاد از مدل های جدید خوشم نمی آید. این هم سلیقه ی من است. ممکن است که شما با نسل جدید دوربین ها خیلی حال بکنید.

از نظر دیگر هر چه تنوع بیشتر باشد مصرف کنند سود بیشتر ی می برد. این یک اصل است. هر چه شرکت های بیشتر ی در این بازار حضور داشته باشند رقابت بیشتر و در نتیجه کیفیت بهتر و قیمت کاهش پیدا می کند. اینکه الان دو شرکت اکثر بازار را در دست دارند و رقابای دیگر در حال ترک هستند .در طولانی مدت باعث رخوت بازار خواهد شد.

صفحه 1 از 83 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین