صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree31تشکر

موضوع: Sigma 10-20 Vs.Sigma 12-24

كاربر جديد maraghechi آواتار ها
    تشکر کرده
    65

پیش فرض Sigma 10-20 Vs.Sigma 12-24

با سلام خدمت دوستان
    با بررسي تعدادي از پستهاي گذشته در رابطه با اين دو لنز سيگما 10-20 و 12-24 نتونستم به يك جمع بندي براي انتخاب برسم.ميخواستم نظر دوستان رو بدونم در خصوص انتخاب يكي از اين دو لنز.با توجه به اينكه 12-24 براي قطع فول فريم هست و 10-20 براي كراپ .در ضمن دوربينم نيكون دي80 ميباشد.( آيا به خاطر فول فريم بودن 12-24 و احتمال به ارتقا دوربين در آينده انتخاب درستي ميباشد يا نه؟)
    .ممنون از راهنمايي.
    احسان مراغه چی
    Nikon D80 18-135 nikkor--70-300 G nikkor--10-20 Sigma/ FujiFilm s5500/ Zenit 212 K
    www.shutter.ir

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Sigma 10-20 Vs.Sigma 12-24

سلام

ببينيد 2 ميليمتر با كراپ نيكن مي شه 3 ميليمتر كه توي اين رنج رقم زيادي محسوب مي شه.

معمولا نيكن دارها 24-12 نيكن رو انتخاب مي كنند ولي رنج 20-10 وسوسه كننده تر است.

اينجا رو هم ببينيد :

http://www.kenrockwell.com/tech/digi...distortion.htm

در مورد ارتقا در آينده به فول فريم هم فكر مي كنم اگه كسي اينقدر حرفه ايه كه ممكنه روزي به فول فريم ارتقا بده فكر 490 تومن (قيمت يك سيگما 20-10) رو در مقابل جمع هزينه هايي كه در سوييچ كردن به فول فريم بايد بپردازه نمي كنه.
    شما براي داشتن يك D3 و لنز ها و تجهيزات در شان اون دوربين بايد حداقل8 تا 10 ميليون تومان هزينه كني پس ديگه فكر كردن به مثلا 150 تومن ضرر در فروختن يك لنز بي معنيه.
    nmroshan، infinity، babakdin543 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

خب آقا فرهاد شما نظرتون چیه ؟ کدوم اون 3 لنزی که لینک دادین برای نیکون مناسبه ؟ البته من نمیتونم نیکور رو بخرم چون گرونه ولی بین توکینا و سیگما شما کدوم رو پیشنهاد میکنین و دلیلتون برای پیشنهاد چیه ؟ ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین .

كاربر جديد maraghechi آواتار ها
    تشکر کرده
    65

ممنون فرهاد جان.
    یک سوال؟ آیا لنزی که برای فول فریم ساخته شده مثل همین 12-24 سیگما وقتی روی دوربین کراپ دار بسته میشه به علت بزرگ بودن اون شعاع که تصویر تشکیل میده .فاصله کانونیش کم تر نمیشه؟یا به اصطلاح واید تر نمیشه؟{نمیدونم درست منظورم و گفتم یا نه}
    و حالا در کل از لحاظ کیفیت تصویر در حالت مقایسه بین 10-20 و 12-24 کدوم بهتره؟صرف نظر از 2 میلیمتر فاصله کانونی.
    و این توکینا قیمتش چقر هست حدودا؟
    احسان مراغه چی
    Nikon D80 18-135 nikkor--70-300 G nikkor--10-20 Sigma/ FujiFilm s5500/ Zenit 212 K
    www.shutter.ir

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    خب آقا فرهاد شما نظرتون چیه ؟ کدوم اون 3 لنزی که لینک دادین برای نیکون مناسبه ؟ البته من نمیتونم نیکور رو بخرم چون گرونه ولی بین توکینا و سیگما شما کدوم رو پیشنهاد میکنین و دلیلتون برای پیشنهاد چیه ؟ ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین .
    سلام

من صلاحيت اظهار نظر در اين مورد رو ندارم چون با هيچ يك كار نكردم.

كن راكول انتخابش به ترتيب زيره :

توكينا - تامرون - نيكور - سيگما

ولي دوستانمون در اين فوروم نظر جناب راكول رو قبول ندارن. تاپيك زير رو ببينيد :

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ighlight=22-10
    sshiiva تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من با هر دو اين لنزها عكاسي كردم توكينا كيفيت بدنه بهتري داره اما اگر 2 ميليمتر براتون مهمه همون سيگما رو بخريد بهتره تازه سيگما هم از گارانتي بهتري برخورداره و فكركنم ارزونتره
    برتري خاصي اين دو لنز نسبت به هم ندارن اگر هم نمونه عكس خواستيد در خدمتيم
    pouya1، sshiiva و farhad44 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

سلام.
    لطفا اگر احساس میکنید این پست بنده بیربط به موضوع تاپیک هست اون رو به تاپیک مناسب منتقل کنید.
    یک سوال داشتم. خیلی وقت هست که تاپیکهای فروم رو میخونم اما خیلی خیلی کم راجع به زوم وایدهای فول فریم توی این فروم صحبت شده. بیشتر راجع به کراپ دار صحبت شده که اونم بیشتر 22-10 کنن و 20-10 سیگما. حالا اگر صحبت مناسبی شده و بنده اطلاع ندارم خوشحال میشم لینک دهید.

حالا از همه دوستان و جناب فرهاد سوال داشتم که اگر فقط انتخاب شما فول فریم بود نظر شخصی شما و دوستان کدام یک از زوم لنزهای موجود در بازار هست؟
    متاسفانه به ذهن بنده فقط 24-12 سیگما توی این همه مدت رسیده. البته فقط این لنز بنظرم رسیده چون واید لنزهایی مثل 35-16 رو کامل نمیدونم و کمتر زوم واید دارای حداقل 12 یا برابر اون دیدم.
    ممنون میشم از دوستان راجع به زوم وایدهای فول فریم هم صحبت کنند.

پ.ن : دوستان این سوال رو صرفا برای کامل کردن اطلاعات خودم میپرسم و جنبه دیگری ندارد. :::big grin:::
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    13937

سلام

آريو جان من اگه عكاسي حرفه ام بود (و ازش پول در مي آوردم) و دوربين فول فريم كنن داشتم و مي خواستم يك لنز اولترا وايد بخرم به هيچ وجه به دنبال لنز زوم نمي رفتم . اولترا وايد مورد علاقه ي من اينه (2000 دلار هم قيمتشه ! ) :

Canon EF 14mm f/2.8 L II USM

و 14 ميليمتر به نظرم روي فول فريم به اندازه ي كافي وايد هست. اينم ريويو از سايت مورد علاقه ام :

http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    babakdin543 و Minoosepehr تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

در تاييد حرفهاي جناب فرهاد
    من تا حالا نشده لنز وايد ببندم رو دوربينم و از وايد ترين حالتش استفاده نكنم اما زياد روي F2.8 تاكيد ندارم تو وايد اونم 14 ميليمتر با F4 هم ميشه به بهترين شكل عكاسي كرد كلا تو وايدها زياد از F2.8 مثل تله ها و لنز هاي نرمال استفاده نميشه تا نظر شما چه باشه
    Minoosepehr، farhad44 و S Noora تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

به هر حال اون سوال رو بیشتر برای کاربران معمولی پرسیدم. البته جدای از بحث مالیش.البته شاید بفرمایید که زوم وایدها کیفیت مناسبی ندارند و فیکس اونها بصرفه تره ولی باز هم خوشحال میشم پیشنهاد شما و دوستان رو راجع به زومها هم بدونم.
    آریو مینوسپهر

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین