نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree31تشکر
  • 6 Post By Persian
  • 12 Post By farhad44
  • 7 Post By Amir Mohebi
  • 5 Post By Persian
  • 1 Post By ssobhdel

موضوع: بهتری سایت Review دوربین کدوم سایته؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    64

پیش فرض بهتری سایت Review دوربین کدوم سایته؟

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان
    مستحضر هستید که سایت‌های متعددی در خصوص ریویوی دوربین‌های دیجیتال فعال هستند. به نظر شما بهترین سایت‌های ریویو که مستقل، علمی، غیرتجاری و بدون تعصب قضاوت می‌کنند کدوم سایت‌ها هستند؟ با تشکر

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: بهتری سایت Review دوربین کدوم سایته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان
    مستحضر هستید که سایت‌های متعددی در خصوص ریویوی دوربین‌های دیجیتال فعال هستند. به نظر شما بهترین سایت‌های ریویو که مستقل، علمی، غیرتجاری و بدون تعصب قضاوت می‌کنند کدوم سایت‌ها هستند؟ با تشکر
    واقعیت این است که هیچ سایت کاملی وجود ندارد بهتر این است که نظرات چند سایت معتبر را بخوانید به فرومها سر بزنید تا نظرات استفاده کنندگان را دریابید و در انتها خودتان قضاوت کنید. من شخصا از cameralabs.com خوشم میاید و در رویو نیکونها نظرات تام هوگان را معتبر تر میدانم اما حتی کن راکول هم که شهرت خوبی در رویو نویسی ندارد گاهی به نکات خوبی اشاره میکند. بهترین جا برای دیدن نمونه عکسهای دوربینها و لنزها pbase.com است چون تعداد بسیار زیادی عکس از هر دوربین و لنز در ان پیدا میشود. dpreview هم دیگر برای همه شناخته شده است که کمی فرمانش به سمت جانبداری از کنون میکشد.
    Behnam، Amir Mohebi، Keivani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب درسته كه Dpreview به قول عليرضا فرمونش به سمت كنن مي كشه و كن راكول فرمونش به سمت نيكن قفل شده ولي واقعيتش اينه كه هميشه جامع ترين و پر جزئيات ترين ريويو ها رو در Dpreview مي شه خوند. سايت هاي ديگر هم ريويو هاي خوبي مي نويسند ولي ريويو هاي dpreview به قول فرنگيها In Depth تره.

به نظر من هم آدم بهتره همه رو بخونه و از مجموع حرفها نتيجه گيري كنه.يه چيز ديگه هم هست و اونم اينه كه دوربينها در يكي دوسال اخير اينقدر همه خوب شده اند و خواننده ها اينقدر حساس و دقيق شده اند كه ديگه سايتها نمي تونند خيلي به اندازه ي گذشته جانبدارانه رفتار كنند و روز به روز نقد ها منصفانه تر مي شه.

سايتهايي كه من معمولا ازشون استفاده مي كنم ايناست :

www.dpreview.com متمايل به Canon

www.dcresource.com يكي از دقيق ترين سايتها

www.imaging-resource.com يكي ديگر از بهترينها

www.steves-digicams.com به نظرم بي طرف

www.cameralabs.com متمايل به سوني

www.digitalcamerainfo.com متمايل به پاناسونيك

هيچ كدوم از لينكها رو در تگ كد نگذاشتم چون همگي سايتهاي معتبر و مقبولي اند.البته از نوشته هاي باب اتكينز و كن راكول و مايل ريچمن هم هميشه استفاده مي كنم ولي ليست فوق ليست عمومي تريه.
    Behnam، Amir Mohebi، ARASH II و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

البته مثل هر پست دیگری، اعلام نظر بنده نسبی است و بر نظرات دیگران خط بطلان نمی کشد.

گذشته از جانبداری، Dpreview رواج دهنده Pixel Peeping بوده و ریویوهای او آمدگان از دنیای سایبر و وب را مناسب تر تغذیه می کند و به نظر من دید یک عکاس پشت قضیه نیست و حساب این سایت دو دو تا چهارتاست که با عکاسی جور در نمی آید.

http://www.luminous-landscape.com/ کم و گزیده ریویو می کندو اغلب متمایل به کانون, اما ریویوهایش بسیار به نگاه یک عکاس - و نه یک متخصص سیگنال با اسیلوسکوپ - متمایل تر است.

http://www.imaging-resource.com/ را بسیار دوست می دارم.

http://www.bythom.com/ تام هوگان بیش تر دوربین های نیکون را ریویو می کند اما بسیار در مورد آن ها بی رحم است و شوخی ندارد. گاهاً در مورد کانون هم می نویسد.

بقیه را فقط می خوانم اما برداشت را خودم انجام می دهم.
    خیلی از جملات فیل اسکی زیرکانه هستند و برایم بسیار به صورت آشنا درآمده اند و با دیدنشان لبخند می زنم. (این نیم فاصله بنده چرا یهو از کار افتاد؟)
    اما ریویوهای فیل اسکی منهای نظرات و گاهی اپروچ خودش بسیار مفید هستند.
    حتی از کن راک ول که گاهی شیرین می زند نیز چیزهای بسیاری می توان یاد گرفت.

البته مشکلات و شاید نگرش (اپروچ) فیل با کم شدن فاصله بین دوربین ها حسابی تغییر کند و ذره بین به دست دنبال پیکسل کردن را کم رنگ تر کند.
    Behnam، Persian، reza_Bahman و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

معمولاً در سایتهای که به بررسی دوربین ها می پردازند نمونه عکسها را بصورت Jpeg و با کاهش حجم قرار میدهند. که شاید برای قضاوت در مورد کیفیت عکس چندان قابل اعتماد نباشد.
    اگر بخواهید نمونه عکسهای RAW دوربین های مختلف با لنزهای متفاوت را ببینید میتوانید از سایت fotosite استفاده کنید که مجموعه نسبتاً خوبی را گردآوری کرده است.

کد:
    http://raw.fotosite.pl
    همچنین میتوانید اگر عکسی از دوربین خاصی وجود نداشت خودتان از طریق ftp آپلود و به مجموعه سایت اضافه کنید.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود.
    میخواستم نظر عزیزان را راجع به review های سایت dxomark.com بدونم که تا چه حد معتبر است؟مثلا نتایج این سایت نشان میدهد کهsony a550 و pasanonic GH1 از 50d و 500d و 550d و 7D خیلی بهتر است.یا D90 از D300s بهتر است.یا D700 خیلی خیلی از 5D mark2 بهتر است.مخصوصا توی نویز در ایزوهای بالا-dynamic range و عمق رنگ.
    کلا به نظر میرسد از برند nikon خیلی طرفداری میکند.
    من 550D را انتخواب کرده بودم ولی اگر بشود به نظرات این سایت استناد کرد باید D90 یا GH1 یا sony a550 بخرم.
    دوستان لطف کنند جواب بدهند که خیلی به نظرات شما احتیاج دارم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    با درود.
    میخواستم نظر عزیزان را راجع به review های سایت dxomark.com بدونم که تا چه حد معتبر است؟مثلا نتایج این سایت نشان میدهد کهsony a550 و pasanonic GH1 از 50d و 500d و 550d و 7D خیلی بهتر است.یا D90 از D300s بهتر است.یا D700 خیلی خیلی از 5D mark2 بهتر است.مخصوصا توی نویز در ایزوهای بالا-dynamic range و عمق رنگ.
    کلا به نظر میرسد از برند nikon خیلی طرفداری میکند.
    من 550D را انتخواب کرده بودم ولی اگر بشود به نظرات این سایت استناد کرد باید D90 یا GH1 یا sony a550 بخرم.
    دوستان لطف کنند جواب بدهند که خیلی به نظرات شما احتیاج دارم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام.
    داستان اینه که حتی به فرض صحت این تستها مسایل بسیار دیگری هم در خرید یک دوربین یا انتخاب یک سیستم دخیل است.

بسیاری از این تفاوتها که لابد در ازمایشگاه و دستگاههای ان چنانی گرفته میشود در عالم واقعی اصلا قابل دیدن و لمس نیستند. یعنی چشم قادر به دیدن این تفاوتها نیست.

اگر تنها این فاکتورها مهم بود پس نیکون اصلا نباید دی300 را تولید میکرد و همان دی90 برای همه بس بود.
    به نظرم اصلا این ارقام را جدی نگیرید. تمامی دوربینهایی که در حال حاضر در بازار هستند و توسط سازندگان مطرح ساخته میشوند عالی هستند. شک نکنید که در عکاسی واقعی هیچ تفاوتی در فاکتورهای مورد تست میان دی90 و 550دی نمی بینید و با خیال راحت انتخابتان را بکنید.
    farhad44، Navid7h، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام
    در تکمیل صحبتهای جناب غفاری عرض کنم که شما هیچوقت برای مطالعه بر روی موضوعی صرفا به یک مقاله و ریویو اکتفا نکنید و چندین مقاله را مطالعه بفرمایید و در نهایت تصمیم گیری نمایید در مورد همین عکاسی ممکن است بعضا افراد یا سایتهایی طرفدار نیکون یا کنون باشند که نتیجه آن منحرف کردن محقق و خواننده است.
    در نهایت عرض کنم که بنده هم تفاوت چشمگیری بین کیفیت تصاویر این دوربینها مشاهده نکردم و بسیار کم پیش میاد که شما بخواهید در ایزوهای بالا (فرضا 6400) عکاسی کنید.
    ali_farzam تشکر می‌کند.