صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 165
Like Tree517تشکر

موضوع: آخرین قیمت رسانه‌های ذخیره‌سازی کامپیوتر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

پیش فرض پاسخ : پاسخ: آخرین قیمت رسانه‌های ذخیره‌سازی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    دوست عزیز وجود دو پورت usb برای تامین برق مورد نیاز هارد اکسترنال شماست..
    توصیه من به دوستان دیگه خرید از مارک ها و برند های معروفتر هست ، چون کاربران بیشتری دارن و قیمت هاشون معقول تره و پشتیبانی بیشتری دارند.

نکته : برای کسانیکه هارد اکسترنال خارجی می خوان بگیرند دو نوع هارد موجود ، هاردهایی که برق خودشون رو از طریق Usb تامین می کنند و هارد هایی که دارای آداپتور مستقل هستند برای کسایی که مشکل حمل ونقل نداردن و بخصوص کابرانی که با pc کار می کنند نوع آداپتور دارش خوبه البته باید توجه داشته باشید که تفاوت ابعاد واندازه دو نوع هارد فاحش هست ، در ضمن اگر مایه و هزینه دارین نوع lan دار برای جابجایی و ترنسفر اطلاعات خیلی بهتره و می شه در مدت زمان بسیار کمی ده ها گیگابایت اطلاعات رو جابجا کرد در حالیکه در مدل usb زمان بسار بیشتری می خواد.
    مارک های western digital و seagate مارک های خوبین
    هیچ ربطی به شرکتش نداره کلا پورت usb های قدیمی جریان کمتری نسبت به پورت های جدید دارند. برای همین کابل های usb یک سیم اضافه به اسم USB Y دارند که می توان از انها برای تامین جریان مورد نیاز در صورت لزوم استفاده کرد. برای اینکه حرف من به قول دوستان از روی ... نباشه متن زیر رو از راهنمای هارد transcend نقل می کنم. هر هارد دیگه از هر شرکت دیگه ای هم همین رو میگه :

The StoreJet 25 is powered directly via a computer USB port. However, the power supplied by the USB port on some older computers is below the 5V DC required to power the StoreJet 25. In this instance, please connect the spare large connector of the provided USB Y cable to a second USB port on the computer, this will provide the additional power necessary to run the drive.

یعنی اگر با یک پورت هارد کار می کنه استفاده از هر دو پورت ضروری نیست
    naser_2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_p نمایش پست ها
    هیچ ربطی به شرکتش نداره کلا پورت usb های قدیمی جریان کمتری نسبت به پورت های جدید دارند. برای همین کابل های usb یک سیم اضافه به اسم USB Y دارند که می توان از انها برای تامین جریان مورد نیاز در صورت لزوم استفاده کرد. برای اینکه حرف من به قول دوستان از روی ... نباشه متن زیر رو از راهنمای هارد transcend نقل می کنم. هر هارد دیگه از هر شرکت دیگه ای هم همین رو میگه :

The StoreJet 25 is powered directly via a computer USB port. However, the power supplied by the USB port on some older computers is below the 5V DC required to power the StoreJet 25. In this instance, please connect the spare large connector of the provided USB Y cable to a second USB port on the computer, this will provide the additional power necessary to run the drive.

تا جایی که در متن من مشخصه از مارکی بد نگفتم ، کلا متوجه نشدم ایراد به کدوم مطلب گرفتی اما فکر کنم منظور دوستان فروم از دادن مرجع، مرجع علمی باشه
    شاید من نتونستم تو پست قبلی توضیح رو خوب بدم برای روشنتر شدن بهتر مطلب چند لینک در مورد پورت usb و میزان مصرف انرژی در هاردها می زارم.

The USB 1.x and 2.0 specifications provide a 5 V supply on a single wire from which connected USB devices may draw power. The specification provides for no more than 5.25 V and no less than 4.75 V (5 V±5%) between the positive and negative bus power lines. For USB 2.0 the voltage supplied by low-powered hub ports is 4.4 V to 5.25 V

....

Some devices like high-speed external disk drives may require more than 500 mA of current and therefore cannot be powered from one USB 2.0 port. Such devices usually come with Y-shaped cable that has two USB connectors to be inserted into a computer. With such a cable a device can draw power from two USB ports simultaneously.[30]

و در ادامه میگه که بعضی دیوایس ها مثل هارد اکسترنال ها نیازمند مصرف بالاتری هستند که سبب استفاده هم زمان از دو پورت میشه نه اینکه پورت کم بیاره ، برای مثال اصلا تصور اینکه دو تا پورت usb 2.0 در دو سیستم متفاوت ولتاژ متفاوتی رو در اختیار کاربر بدن اشتباهه چون اگر اینجور بود دیگه استاندارد سازی توجیهی نداشت.

http://en.wikipedia.org/wiki/Univers...al_Bus#USB_1.0

هر هارد دیگه از هر شرکت دیگه ای هم همین رو میگه :
    اتفاقا اینجا بحث برند و مارک میاد وسط چون برند های قویتر ار تکنولوژی جدیدتر استفاده می کنند در نتیجه مصرف انرژی میاد پایین تر و در نهایت این میشه شما نیاز به استفاده از usb-Y نخواهید داشت و هاردتون با یک پورت کار می کنه ( تجربه شخصی من که 2 تا هارد اکسترنال WD 500G و یک seagate 1T دارم که با یک پورت usb کار می کنن و تا الان روی بیش از 50 نوع سیستم مختلف هم باهاشون کار کردم جدید و قدیمی بدون هیچ مشکلی و با یک پورت)

..., the power supplied by the USB port on some older computers is below the 5V DC required to power ....
    فکر کنم اگر در عمل ترجمه بیشتر دقت می کردید دچار اشتباه برداشت نمیشدید :
    ترجمه میگه : انرژیی که برای پورت usb "توسط پاور"تامین میشه برای بعضی کامپیوتر ها کمتر از 5ولت مورد نیازه....
    یعنی اینکه پاور اصلی کامپیوتر نمی تونه کامل پورت usb رو تغذیه کنه نه اینکه ایراد از usb باشه از این نوع موارد رو ما تو لپ تاپ ها هم می بینیم برای ذخیره بیشتر انرژی و بهینه سازی استفاده از لپ تاپ و زمان استفاده بیشتر، مادر بورد های اونها طوری برنامه ریزی میشن که انرژی کمتری رو به پورت ها شون اختصاص میدن و در بعضی موارد انرژی رو قطع می کنند و در صورت نیاز دوباره جریان وصل میشه یا اینکه هاردشون رو در حالت استندبای قرار می دهند و......

اینم لینک در مورد بررسی هارد ها و مصرف انرژی هست، البته نوع اینترنال هست اما یک نگاه کردن ضرر نداره
    http://www.xbitlabs.com/articles/sto..._17.html#sect0
    Omid Araki تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

ممنون از توضيح شما. آخرش شما مي گيد "دوست عزیز وجود دو پورت usb برای تامین برق مورد نیاز هارد اکسترنال شماست.. " يا نه؟؟

تنها چيزي كه من ميگم اينه كه داشتن كابل با دو پورت به اين معنا نيست كه بايد از هر دو استفاده كرد. هر طوري هم متن رو ترجمه كني همين ميشه

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام
    امروز 1389/5/9 یک عدد هارد دیسک اکسترنال سی گیت 640 گیگابایت به قیمت 85 از پاساژ رضا خریداری شد
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

سلام به همه دوستان

دیروز یک عدد هارد اکسترنال Seagate مدل Go به ظرفیت 500 گیگابایت با گارانتی ویستا خریدم به قیمت 75.000 تومان

ولی:
    با تماس دست روی بدنه آن ارتباطش با کامپیوتر قطع میشد. باشرکت گارانتی تماس گرفتم فرمودند این مدل به لمس حساسه! و این مساله طبیعی است. و فریاد من به جایی نرسید.

مجبور شدم بازش کنم و ایرادش رو برطرف کنم!!!

مشکل اتصال کوتاه سیمهای مربوط به LED های هارد به بدنه بود که با چسباندن نوارچسب شفاف حل شد.

در کل خریدش توصیه نمی شود

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اتفاقا منم چند هفته پیش یکی خریدم ۸۲ تومن، با گارانتی ۵ ساله سازگار... من که مشکلی ندارم ولی قبلا یکی از دوستام خریده بود، میگفت مشکل پیدا کرده براش عوض کردن...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

پیش فرض درخواست کمک

با درود
    برای ذخیره سازی اطلاعات به یکی از هاردهای لینک شده درزیراحتیاج دارم اما نمیدانم در بازار موجود هست یا نه
    ممنون خواهم شد اگر در بازار موجود میباشد مرا مطلع فرمایید .

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh_1349 نمایش پست ها
    با درود
    برای ذخیره سازی اطلاعات به یکی از هاردهای لینک شده درزیراحتیاج دارم اما نمیدانم در بازار موجود هست یا نه

سلام

بله در بازار می تونید پیدا کنید. البته ممکنه IOmega پیدا نشه ولی محصولات مشابه در بازار موجود هست.
    برای مثال در لینک زیر یک نمونه رو می تونید مشاهده کنید.
    http://www.chare.ir/index.php?target...oduct_id=19331

من هم خیلی وقته که تو فکر تهیه یکی هستم ولی هنوز نتونستن با قیمتش کنار بیام
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.
    پویا پریدل

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

سلام

بله در بازار می تونید پیدا کنید. البته ممکنه IOmega پیدا نشه ولی محصولات مشابه در بازار موجود هست.
    برای مثال در لینک زیر یک نمونه رو می تونید مشاهده کنید.
    http://www.chare.ir/index.php?target...oduct_id=19331

من هم خیلی وقته که تو فکر تهیه یکی هستم ولی هنوز نتونستن با قیمتش کنار بیام
    بادرود
    این ابزاهای ذخیره سازی فوق العاده اند و برای آرشیو کردن عکس بینظیر ما در آتلیه مدت دو سال است که از ورد بوک یک ترابایتی وسترن دیجیتال تحت شبکه استفاده میکنیم و واقعا چاره ساز بوده ولی الآن نیاز به حجم بالا تر و سرعت بیشتری داریم.
    از همفکری شما سپاس گزارم .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh_1349 نمایش پست ها
    با درود

با سلام

من یک مدل 8 ترابایتی وسترن در پایتخت دیده بودم حدود یک ماه پیش.قیمت هم نکردم متاسفانه اما فکر کنم هنوز موجود یاشد.
    http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=584

موفق باشید
    ناصر شعبانی

صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین