نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: حذف بالاي عكس هنگام چاپ و كدام لابراتور چاپ عكس ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question حذف بالاي عكس هنگام چاپ و كدام لابراتور چاپ عكس ؟

با سلام خدمت دوستان و بزرگان عزيز
    من دو تا سوال دارم :
    1- من يك دوربين المپوس C770 دارم كه هر وقت باهاش عكس ميگيرم و ميدم براي چاپ اونم به اندازه 15*10 بالاي اون ( سوژه ها ) رو چاپ نميكنند . چي دوربين رو بايد تنظيم كنم ؟
    2- بهترين لابراتور چاپ عكس ديجيتالي براي هر اندازه اي توي تهران كجاست ؟ كه ابعاد چاپ عكس من رو رعايت كند . نه فقط تنظيمات دستگاه خودشان را براي چاپ عكس

با تشكر و سپاس فراوان

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مشكل اينه كه شما عكس 4/3 رو ميخواهيد با سايز 3/2 چاپ كنيد. اپراتور هم ناچاره يا بالا و پائين تصوير رو بزنه. يا حاشيه سفيد بيندازه.
    شما ميبايست با سايز هاي تقريبا 4/3 مثل 13 در 18 عكستون رو چاپ كنيد. اگه ميخوايد 10x15 چاپ كنيد خودتون قبلا كراپش كنيد تا اپراتور به جاي شما تصميم نگيره
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

-تناسبات سنسور دوربينها مختلف با هم فرق داره -اندازه هاي متعارف چاپي هم تناسبات متفاوتي دارن
    -اصولا اگر از عکس شما چيزي حذف بشه مسول اپراتوره -چون اون نبايد از عکس بزنه -بايد کادر سفيد بندازه-شما عادت کنيد هميشه بگيد چيزي از عکس حذف نشه -مسول باقي قضايا خود اونها هستند
    بعضي از آتليه هايي هم که مشتري هاي حرفه اي به اونها هم مراجعه مي کنند در اين مورد گاهي بي دقتي مي کنن-يک مورد بسيار شاخص اون هم همين عکسبارانه -يادم مي ياد اون زماني که قيمت چاپ عکس ديجيتال قيمت خون پدرشون بود هميشه
    اندازه 10در 15 رو کاغذ مات چاپ مي کردم و مشکل کادر نداشتم و خودشون کادر دور عکس مينداختن يک بار تعداد زيادي عکس اون هم به قيمت دانه اي 500 تومان دادم چاپ کنند ولي رو کاغذ براق عکسها رو گرفتم ديدم همه از کادرشون زده شده به اپراتور گفتم -گفت شما بايد خودتون دور عکس کادر مي داديد دستگاه چاپ براق و مات ما با هم فرق داره دستگاه مات خودش اتومات کادر ميده ولي اون يکي حذف مي کنه-بالاخره با اکراه بسيار و به سختي بسيار زياد مجبور شدن دوباره عکسها رو چاپ کننددر کل اين جور مطالب مربوط به بي دقتي مراکز چاپه نه شما-يک مورد ديگه در مورد مرکز فوق الذکر تفاوت کاليبره بودن دستگاههاي مختلفشون اون هم با تفاوتهاي بسيار فاحش يعني شما يک عکس رو يک بار 13در 18 و يک بار 20در 30 که چاپ مي کنيد از دو تا دستگاه استفاده ميکنند که با هم کاليبره نيست وتفاوت روشنايي خيلي زياد دارن - اين يک عيب خيلي بزرگه!بار اولي که اندازه 20در 30 چاپ کردم حالم خيلي گرفته شد چون چند تا عکس سياه سفيد بود که قبلا 13 در 18 چاپ کرده بودم و لي وقتي همون فايل بزرگ چاپ شد خيلي روشن شده بود-حالا اين قدر بد گويي کردم يک چيز خوب هم بگم الان با اين کارتهاي تخفيفي که عکسباران ميده و مجاني هم هست -چاپ انداره 30در 40 خيلي به صرفه در مياد -30در 40 رو کاغذ مات 4000تومن-ولي تو اندازه هاي کوچيک تازه با تخفيف ميشه به اندازه جاهاي ديگه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

اين مقايسه هاي من البته شايد در حالت کلي صدق نکنه اما بهرحال مشت نشانه خرواره!
    من تعدادي از مراکز چاپ واقع در مرکز شهر رو امتحان کردم و بنظرم درياي نور (تخت طاووس) جاي خوبي براي چاپ عکسه. بدليل کاغذش و دستگاههاي مدل جديد که تقريبا تو تمام شعبه هاي کنون اينطوره.
    ايران فيلم (شعبه چهارراه وليعصر) پشت عکسهاش اسم خودشو چاپ مي کنه و مرقوبيت کاغذ کمتري داره. قيمت برخي سايزها رو هم تا 1.5 برابر گرانتر از کنون حساب مي کنه! همين خصوصيات (غير از قيمت بالا) رو فتوافشين (ميدان وليعصر) دراه. من با اين مسئله چاپ نام لابراتوار پشت عکس نمي تونم کنار بيام.
    تعرفه چاپ عکسها روي کاغذ مات يا براق در کنون:
    9*13: 150 10*15: 250 13*18:400 16*21:700 20*25: 1700 20*30:1900 30*40: 3200 30*45: 3500
    ضمنن تعداد بالا يا يک دونه عکس تاثيري در تعرفه چاپشون نداره!
    M.Behtash