صفحه 28 از 38 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    هاله ایجاد نمیشه بلکه وجود داره و شما با این کار تشدیدش میکنید
    برای رفع CA میتوانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید که به نظرم DXO یکی از بهترینها هستش.
    با خود فوتوشاپ نمیشه؟؟؟ ضمنا این حاله باعث شارپی بیشتر میشه. فکر نمیکنید از بین رفتن بیش از حدش شارپنس رو کم کنه؟

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEiD_MaFiA نمایش پست ها
    با خود فوتوشاپ نمیشه؟؟؟ ضمنا این حاله باعث شارپی بیشتر میشه. فکر نمیکنید از بین رفتن بیش از حدش شارپنس رو کم کنه؟
    میشود ، وقتی فایل خام رو در ACR پردازش میکنید همه گزینه ها روی میز است ! حتی برای افزایش شارپنس

(برای رفع ca در acr به تب lens corrections مراجعه بفرمایید)
    SaEiD_MaFiA تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

البته این رو هم بگم این عکس درواقع خروجی فایل RAW هستم. یعنی تنظیمات توسط بنده صورت گرفته و بعد تبدیل به JPEG شده
    دوست عزیز چه raw عکاسی کنید و چه jpg این ca همیشه وجود خواهد داشت چون دلیلش طیبعت لنز هست که تو جاهایی که کنتراست شدیده باعث وقوع ca میشه. ضمنا باعث شارپی که نمیشه هیچ، اگه کمی هم رو عکس زوم کنید تا ca بیشتر نمایان بشه مبیبنید که خیلی رو اعصابه. تلاش همه سازندگان لنز، حذف ca یا به حداقل رسوندن اون هست و هیچ ارتباطی چه مستقیم و چه غیر مستقیم بین شارپنس و ca وجود نداره و دو مقول کاملا جدا از هم هستند.

با فتوشاپ هم تا حدوی میشه اون رو برطرف کرد.
    SaEiD_MaFiA تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

هاله ای که از زیاد کردن گزینه Clarity به وجود می آید ربطی به CA ندارد. عملکرد این اسلایدر این است که خطوط را در عکس پر کنتراست تر می کند و اون هاله نتیجه این کنتراست است. از بین بردن CA باعث کاهش شارپنس می شود.
    Dariush Chegini، amir.komeily و SaEiD_MaFiA تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    هاله ای که از زیاد کردن گزینه Clarity به وجود می آید ربطی به CA ندارد. عملکرد این اسلایدر این است که خطوط را در عکس پر کنتراست تر می کند و اون هاله نتیجه این کنتراست است. از بین بردن CA باعث کاهش شارپنس می شود.
    آخرش من گیر کردم. با این توصیفات شما و البته دوستان کاهش CA باعث کاهش شارپنس میشه درسته؟
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

آخرش من گیر کردم. با این توصیفات شما و البته دوستان کاهش CA باعث کاهش شارپنس میشه درسته؟
    بستگي به روش كاهش CA‌دارد. يك راه حذف CA روش دستي است كه باعث كاهش شارپنس نمي شود ولي خيلي مشكل و زمان‌بر است.
    ساده ترين راه استفاده از پيش فرض هاي نرم افزار براي اصلاح CA است .اگر از ACR استفاده مي كنيد با انتخاب لنز، به طور اتوماتيك، CA را اصلاح مي كند.
    ضمناً معمولاً مقدار CA‌در اپرچرهاي باز بيشتر است و با بستن آن، كاهش مي يابد
    fosoos تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16

دوستان
    یه سوال فنی
    امیدوارم مسولین فنی هم پاسخگو باشند
    چندی پیش لنز 50mm f/1.4G نیکون خود رو برای تعمیر مشکل Front Focus به بخش گرانتی ایده آل فرستادم
    دوربین یک هفته و نیم اونجا بود و حالا که برگشته همچنان همون مشکل رو داره!
    ضمنا این رو هم بگم... توی خود ویزور که نگاه میکنم هم مشخصه که فوکوس اشتباهه!
    یعنی.... به این صورت نیست که توی ویزور درست فووس بشه ولی توی عکس نقطه دیگری باشه... نه...
    حتی توی خود ویزور دوربین که نگاه میکنم مشخضه که فوکوس مثلا نیم متر جلوتر انجام میشه و متاسفانه این اتفاق از فاصله یک متر به بعد رخ میده و هرچه فاصله سوژه تا من بیشتر میشه این اتفاق شدت بیشتری پیدا میکنه.
    مثلا چندی پیش برای عکاسی از یک کنسرت موسیقی به یه سالن رفتم... از فاصله 10 متری نوازنده با فوکوس اتوماتیک روی صورت ایشون فوکوس کردم
    اما توی ویزور هم مشخص بود که فوکوس چیزی حدود یک متر عقب تر انجام میشه!!!
    روی بدنه های مختلف در شرایط نوری مختلف با سوژه های مختلف تست کردم.
    همچنین با صفحه درجه بندی شده هم تست کردم و بجای اینکه فوکوس روی عدد 0 باشه تقریبا روی 4 هستش!
    عزیزان تعمیرگاه ایده آل فرمودند که کارشون بسیار تضمینی هست اما متاسفانه همچنان همون مشکل رو با لنز دارم.
    با تست های که نیاز به بازگو کردنش نیست کاملا متوجه شدم که فقط این لنز ( از مجموعه لنزهای من ) چنین مشکلی رو داره و روی تمام دوربین های دیگه هم به همین صورت هستش.
    لطفا کمک کنید...

تشکر کرده
    20782

دوستان
    یه سوال فنی
    امیدوارم مسولین فنی هم پاسخگو باشند
    چندی پیش لنز 50mm f/1.4G نیکون خود رو برای تعمیر مشکل Front Focus به بخش گرانتی ایده آل فرستادم
    دوربین یک هفته و نیم اونجا بود و حالا که برگشته همچنان همون مشکل رو داره!
    ضمنا این رو هم بگم... توی خود ویزور که نگاه میکنم هم مشخصه که فوکوس اشتباهه!
    یعنی.... به این صورت نیست که توی ویزور درست فووس بشه ولی توی عکس نقطه دیگری باشه... نه...
    حتی توی خود ویزور دوربین که نگاه میکنم مشخضه که فوکوس مثلا نیم متر جلوتر انجام میشه و متاسفانه این اتفاق از فاصله یک متر به بعد رخ میده و هرچه فاصله سوژه تا من بیشتر میشه این اتفاق شدت بیشتری پیدا میکنه.
    مثلا چندی پیش برای عکاسی از یک کنسرت موسیقی به یه سالن رفتم... از فاصله 10 متری نوازنده با فوکوس اتوماتیک روی صورت ایشون فوکوس کردم
    اما توی ویزور هم مشخص بود که فوکوس چیزی حدود یک متر عقب تر انجام میشه!!!
    روی بدنه های مختلف در شرایط نوری مختلف با سوژه های مختلف تست کردم.
    همچنین با صفحه درجه بندی شده هم تست کردم و بجای اینکه فوکوس روی عدد 0 باشه تقریبا روی 4 هستش!
    عزیزان تعمیرگاه ایده آل فرمودند که کارشون بسیار تضمینی هست اما متاسفانه همچنان همون مشکل رو با لنز دارم.
    با تست های که نیاز به بازگو کردنش نیست کاملا متوجه شدم که فقط این لنز ( از مجموعه لنزهای من ) چنین مشکلی رو داره و روی تمام دوربین های دیگه هم به همین صورت هستش.
    لطفا کمک کنید...
    سلام
    تلفنی با خود آقای قاسمی در تعمیرگاه مرکزی دوربین صحبت کنید و مشکل را با ایشان در میان بگذارید. کمکتان می کنند.

تشکر کرده
    16

آیا امکان صحبت تلفنی با جناب آقای قاسمی هست؟؟

تشکر کرده
    20782

آیا امکان صحبت تلفنی با جناب آقای قاسمی هست؟؟
    بله. ساعت 5 بعد از ظهر به بعد معمولاًً هستند.

صفحه 28 از 38 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین