صفحه 3 از 38 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: لنز 50 mm

والا بحث يه جورايي مشکل داره
    دوستومن يه جا از تفاوت 0.4 ديافها ميپرسه بعد جايي ديگه ميگه اگر اينقدر پول بخوام بدم ميريم 20-10 سيگما ميخرم
    مشخصا ايشون نيازي به يه لنز فيکس نداره براش کيفيت بوکه هم احتمالا مهم نيست چون ميتونه راحت ازشون بگذره بره سراغ يه نياز ديگه
    پس احساس ميشه بحث زياد جدي نيست
    من خودم چندي پيش يه 85 فيکس F1.8 خريدم چراF1.4 نخريدم خوب معلومه چون اون سه برابر 1.8 قيمت داره
    اين افزايش قيمت لزوما به معناي کيفيت اپتيکي لنز 1.4 نيست تو اين رده 0.1 افزايش دياف به قيمت گزافي منتهي ميشه دليل مشکلات فني و ساخت است و چيزهايي ديگه که يکيش ميتونه کيفيت اپتيکي هم باشه
    جالبه تو خيلي از سايتها کيفيت 85F1.8 بهتر از 85F1.4 بود حالا چرا من نميدونم
    حالا چرا اين لنزو خريدم خب معلومه واسه پرتره out door بهترين انتخابم با توجه به قيمت بود از نتايج هم بسيار راضيم کيفيت بوکه خيلي متفاوته با لنزهايي که قبلا تست کردم
    infinity، sshiiva، Behnam_703 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

آها آفرین . ممنون . همینو میخواستم بدونم . من آخه حرفه ای که نیستم این چیزایی که میگن رو سر در بیارم . میخوام عکس بگیرم ولی عکسم خوب باشه دیگه . یعنی چیزی باشه که با این 135 خودم نشه درش آورد . وگرنه اگه قرار باشه اون عکسی که با 50 میگیرم با 135 هم بگیرم خب مریضم مگه 150 تومن بدم براش ؟ منظور منم همین بود و دیگه اینکه بین 1.8 و 1.4 مگه چقدر افت کیفیت داره ؟ که ارزش داشته باشه من دو برابر و نیم بیشتر بدم ؟ از اول هم گفتم کاری به عمق میدونش ندارم چون همین 1.8 هم به اندازه کافی میده و از سرم هم زیاده ! فقط میخوام بدونم بیشترین استفاده ای که شماها کردین و نمونه عکس ازش دارین به منم نشون بدین تا تصمیم نهاییم رو بگیرم .
    من اون زمان هم میخواستم 135 یا 200 بگیرم و مردد بودم و برای من زوم مهم بود ! خب دیدم 400 تومن بیشتر دادن واقعن ارزش 6اکس زوم رو برای من نداره چون ازش پول که در نمیارم . و 135 رو خریدم و خب راضی هم هستم دیگه ! اینم 50 هم همینه . میخوام ببینم به درد یه اماتور مثل من میخوره یا اصلن ارزش داره دو برابر هزینه کنم 1.4 بگیرم ؟ یا همین رو بگیرم و با دست هم فوکوس کنم مشکلی نداره و اون چیزهایی که گفتم رو میتونم عکس خوب ازشون بگیرم ؟ که بهتر از 135 خودم در بیاد ؟ :confused:

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

بحث زیاد پیچید ! این چهار دهم برای شما هیچی به حساب نمیاد چون نیازی ندارید ...توی فشن و عکاسی از پرتره هم تا همین 1.8 بسه برایتون .... لنزهای فیکس کلآ مزیتشون اینه که دیستوریشن خیلی کمتری دارن ..... شما هم اگر این لنز رو بخرید راحت میتونید بعدآ روی دوربین های بعدی ای که میخرید ازش استفاده کنید .... لنز فوقالعاده خوبیه من بهتون پیشنهاد میکنم زیاد وارد این بحث ها نشید ....بسیار عالیه گرفتید مارو هم خبر کنید....من خودم هم میخوام یکی از اینها به زودی بخرم

پی نوشت: فقط من یه جا خوندم که بعضی ای این لنز ها رینگ فوکوسشون لقی داره ...قبل از خرید کامل یه امتحان بکنید ببینید چه جوریه....
    sshiiva تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من 50 ميليمتر لنز شما رو با اين لنر 1.8 مقايسه ميکنم

کيفيت بوکه اصلا قابل قياس با 50 فيکس نيست
    عملکرد لنز تو نور کم اصلا قابل قياس با لنز 50 فيکس نيست
    شارپنس لنز شما در ديافهاي مختلف قابل بررسيه تو لينکهاي زير خودتون ارزيابي کنيد
    کيفيت ساخت لنز فيکس 50 بيشتر از کيفيت ساخت لنز شماست
    در پرتره نتايج لنز فيکس بهتره تا لنز دوربين شما
    اما نداشتن اتوفوکوس بزرگترين مشکل اين لنز رو دوربين شماست البته خبرايي از لنزهاي جديد فيکس نيکون در دست است زياد نا اميد نباشيد

در خصوص خريد لنز فيکس اصلا بايد بهش نياز پيدا کنيد در غير اينصورت استفاده نخواهيد کرد
    من يه روز خونه آرش بودم تعدادي جعبه لنز فيکس تو اتاقش ديدم فکر کنم يکيش 20 ميليمتر F2.8 بود پيش خودم گفتم استفاده اين کجاست تو تاپيک لنز مناسب براي عکاسي تاتر نمونه عکسهاي اون لنز رو ديدم خوب قطعا اون لنز براي من نوعي استفاده اي ندارد

ريويوي لنز 50F104
    کد:
    http://www.photozone.de/Reviews/46-nikon--nikkor-aps-c/216-nikkor-af-50mm-f14-d-review--lab-test-report?start=1
    ريويوي 50F1.8
    کد:
    http://www.photozone.de/Reviews/46-nikon--nikkor-aps-c/217-nikkor-af-50mm-f18-d-review--test-report?start=1
    اين هم ريويوي لنز خودتون
    کد:
    http://www.photozone.de/Reviews/46-nikon--nikkor-aps-c/241-nikkor-af-s-18-135mm-f35-56-g-if-ed-dx-review--test-report?start=1
    البته مقايسه لنز شما با اين دو لنز اصلا درست نيست ميبينيد که لنز شما از دياف 3.5 به پايين تعطيل ميباشد اما اين دو لنز فيکس قابل استفاده هستن
    شارپنس F1.8 مقداري بيشتر از F1.4 است اما به نظر مياد بايد کيفيت بوکه F1.4 بهتر باشه
    sshiiva، farhad44، Amir Tavakoli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب من توی این پست های یک صفحه ی اخیر که خوندم به چیزهای عجیب و جالب و ... زیادی بر خوردم که تو ذهنم نگه داشتم که به همه جواب بدم. امیدوارم چیزی رو از قلم نندازم :

1- دیافراگم 1.4 یعنی 28 درصد نور بیشتر نه 0.40 سعی کنید علمی تر و ریاضی تر به قضایا برخورد کنید. حالا از اون 28 درصد هم که بگذریم تفاوت عمده ی این دو در عمق میدانه که همون 1.8 هم عمق میدانش اینقدر کمه که خیلیا نمی تونن با هاش درست کار کنند.

2- شهرام جان اولا بحث نیکنه نه کنن و من هم لنز 85 میلیمتر 1.8 دارم نه 50 میلیمتر ولی اگه بخوام 50 هم بخرم 1.4 می خرم. در نیکن نمی دونم ولی تفاوت عمده ی کنن 50 میلیمتر 1.8 و 1.4 بیشتر در دقت و سرعت فوکوسه تا چیز دیگر. اکثر استفاده کنندگان معتقدند فرق چندانی در بوکه و کیفیت خروجی این دو لنز کنن نیست ولی 1.4 خیلی سریعتر و بی خطا تر فوکوس می کنه و کیفیت ساخت بهتری داره. نیکن رو نمی دونم.

3- و اماصحبت اصلی ای که می خواستم بکنم اینه که دیده می شه گاهی صحبت از فوکوس دستی در دوربین های دیجیتال می شه. درسته که خیلی از ماها تجربه ی سال ها استفاده از دوربین های منوال فوکوس را داشته ایم ولی دوستان اینو توجه کنند که آن زمانها دوربین ها مخصوص این قضیه ساخته می شد و بنابر این فوکوس اسکرین ها خیلی دقیقتر از حالا بوددند و مثلا تشکیل شده بودند از یک صفحه ی دونیم کننده در وسط که نوع مورب اون خیلی کارا تر از افقی بود بعد یک حلقه ی منشوری دور اون دو نیم کننده و نهایتا دور اون اسکرین مات. در این حالت فوکوس دستی خیلی دقیق می شد.
    امروزه اکثر دوربین های دیجیتال فوکوس اسکرین ثابت دارند که چون اصل بر اتوفوکوسه اکثرا فقط همان صفحه ی مات بیرونی رو دارند که خیلی وقتها فوکوس دستی خیلی دقیقی (اون هم در f/1.8 ) نخواهند داشت.

البته دوربین هایی مثل Canon 40D که Focusing Screen قابل تعویض دارند هنوز برای این منظور ایده آلند.

4- شناخت نیاز مهمترین چیزه. اینکه نگارنده ی تاپیک در همین دو صفحه آلترناتیوهای خیلی متفاوتی از 50 میلیمتر 1.8 و 1.4 تا سیگما 20-10 و تعویض بدنه و .... رو مطرح کرده اند نشان از عدم شناخت نیازهاشونه که معمولا باعث خرید های اشتباه و هزینه های مکرر می شه. به ایشون توصیه میکنم با دید بازتری نگاه کنند و اول نیازشون رو برای خودشون تعریف کنند و بعد انتخاب کنند.

روده درازی کردم . ببخشید.

PS : این بار افتخار خط رو خطی با بابک نصیبم شد !
    Amir Mohebi، infinity، babakdin543 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من يه روز خونه آرش بودم تعدادي جعبه لنز فيکس تو اتاقش ديدم فکر کنم يکيش 20 ميليمتر F2.8 بود پيش خودم گفتم استفاده اين کجاست تو تاپيک لنز مناسب براي عکاسي تاتر نمونه عکسهاي اون لنز رو ديدم خوب قطعا اون لنز براي من نوعي استفاده اي ندارد
    چندتا تکذیبیه صادر کنم :::big grin:::

۲۰ سیگمای من ۱.۸ است.
    خوب شد گفتی! چون از یکی از دوستان خریدم هنوز جعبش رو نگرفتم ! :::big grin:::
    مسائل فنی کلام بابک جان از طرف این کوچک تائید میشه!

خلاصه جریان هم همونه که فرهاد خان گفتن.
    اصولا عکاس زمانی که چیزی رو نیاز داره می‌خره! نه اینکه چیزی رو بخره که اصلا نمی‌دونه چی هست و برای چی استفاده می‌شه و یا چرا خریده!
    Persian، babakdin543، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

آخه میدونین چیه ؟ منظور منو خوب نفهمیدین ! من اگه چند مدل لنز رو نوشتم نه که ندونم برای چی ؟ من گفتم من به این لنز نیاز دارم برای کار تو نور کم و گرفتن عکس شارپ از اشیا و پرتره . بعدی کی گفت برو 1.4 بگیر . من گفتم اگه قرار باشه واسه یه فیکس برم 380 تومن بدم خب میرم یه کم روش میذارم 10-20 میخرم که بیشتر نیاز دارم ! در واقع منظورم این بود که اونقدر پول نداشتم که اگه داشتم بجای 50 10 میگرفتم !

دوم اینکه نیازمو من چند دفعه هم نوشتم کسی محل نذاشت . گفتم من میخوام صورت و نیم تنه و عکس از اشیا و ماهی و این چیزا رو بگیرم . با این لنز میشه یا نمیشه ؟!؟ چرا وقتی کامل چیزایی که نوشتم رو نمیخونین و از من ایراد میگیرین ؟

موتور اتوفکوسش رو هم نمیدونم که قضیه ش چیه ؟ اگه سیستمش مثل همون زنیت های قدیمی باشه که اول فوکوس میکردیم و بعد دیافراگم رو هم تیره میکردیم و بعد عکس میگرفتیم خب مشکلی نیست . باهاش کنار میام !

در مورد اینکه میگین من نمیدونم چی میخوام و تعویض بدنه و اینا ؟ من گفتم یکی هم بهم این پیشنهاد رو داد که برو بحای اینکه 380 بدی برای اف 4 برو بدنه رو عوض کن که 150 تومنی هم بهش بخوره . نگفتم که قبول کردم یا چی . گفتم اینم اینو گفته و نظر شما چیه ؟ وگرنه من 300 داشتم که خوب بود :biggrin: والا !

حالا بازم نکته جالب . ناراحت نشین ها همتونو دوست دارم و استاد من هستین ولی خداییش چرا یه کدومتون مثل بچه خوب نمیگه کارای این لنز چیه و ازش برای چه مواردی استفاده میشه ؟ به خدا نمیمیرین اگه دقیق و سطر به سطر جواب بدین بجای اینکه محکوم کنین کسایی مثل منو که هیچی بلد نیستن !

تشکر کرده
    338

موتور اتوفکوسش رو هم نمیدونم که قضیه ش چیه ؟ اگه سیستمش مثل همون زنیت های قدیمی باشه که اول فوکوس میکردیم و بعد دیافراگم رو هم تیره میکردیم و بعد عکس میگرفتیم خب مشکلی نیست . باهاش کنار میام !
    این لنز با دوربین فعلیتون فقط نیاز به فوکوس کردن دستی داره و دیافراگم رو خودش تنظیم میکنه

یه جا گفته بودید که بعد ها میخواید مثلآ D300 بخرید من هم چند بار اشاره کردم که مشکلی نداره و بعدآ هم میتونید ازش استفاده کنید با بدنه های دیگه و خیلی هم خوب هست این لنز از همه نظر / حالا فکر نکنم با توجه به بودجتون بتونید 1.4 بخرید ....

من میخوام صورت و نیم تنه و عکس از اشیا و ماهی و این چیزا رو بگیرم . با این لنز میشه یا نمیشه ؟!؟
    با هر لنزی میشه :biggrin: ولی استفاده این لنز ها تا اونجا که من میدونم بیشتر توی پرتره و نور کم هست....یعنی دقیقآ همین
    من گفتم من به این لنز نیاز دارم برای کار تو نور کم و گرفتن عکس شارپ از اشیا و پرتره .
    sshiiva و darkness_land تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

یه نکته هم یادم رفت بگم اینه که در مورد موتور اتوفوکوس :

وقتی لنز رو به حالت فوکوس دستی میبریم توی چشمی دوربین دی 40 سمت چپ اون گوشه زمانیکه فوکوس رو میگردونین وقتی که فوکوس میشه تصویر حتا وقتی هم که چشم نتونه خوب تشخیص بده یه چراغ سبز شروع به چشمک زدن میکنه و وقتی فوکوس دقیق میشه اون چراق ثابت میشه . و چراغ خوندن مموری که روی بدنه و سمت راست در پشت دوربین قرار داره هم یک چشمک میزنه که نشون میده فوکوس دقیقه . بعد میتونین عکس رو بگیرین . روی لنز های 18-55 و 18-135 من این وضعیت رو چک کردم و دقیق فوکوس شد . حتا در نور خیلی کم که چشمم نتونست شفافیت تصویر رو از توی چشمی دوربین تشخیص بده .
    نمیدونم یا این نکته رو شما بلد نبودین یا اینکه با این لنز 50 میلیمتر این وضعیت از بین میره وخاموش میشه ؟ تا حالا به این مورد برخورد کرده بودین ؟
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    338

من این نکته رو دیده بودم ولی زیاد امتحان نکردم ...این هم فکر نکنم با لنز 50م.م مشکلی داشته باشه در ضمن این با موتور اتوفوکوس فرق داره ...موتور فوکوس توی لنزهایی مثل همین لنزهای شما هست و با استفاده از اون موتور فوکوس انجام میگیره ولی قسمی از لنز ها این موتور رو توی بدنه لنز ندارن و با استفاده از موتور کمکی ای که توی دوربین وجود داره این کار رو میکنن .
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

صفحه 3 از 38 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین