صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

كاربر جديد ..hamed.. آواتار ها
    تشکر کرده
    981

درود دوستان عزیز
    با لنز پنجاه میلیمتر روی فول فریم میتونم در آتلیه به طول پنج متر پرتره تمام قد بگیرم؟ جدول رو دیدم ولی سوادم قد نداد استفاده کنم. سپاس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط ..hamed.. نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز
    با لنز پنجاه میلیمتر روی فول فریم میتونم در آتلیه به طول پنج متر پرتره تمام قد بگیرم؟ جدول رو دیدم ولی سوادم قد نداد استفاده کنم. سپاس
    سلام لنز ۵۰ روی فول فریم در فاصله حدود سه متر و نیم کادری معادل دو متر در ۱۳۰ سانت میدهد بنابر این میتوانید تمام قد بگیرید ولی با در نظر گرفتن فضای سه پایه و فون سوژه تقریبا نیم متر با فون فاصله دارد که چندان مناسب نیست
    ..hamed.. تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

با عرض سلام
    مقايسه لنز 50 م‌م اف 1.4 جي با لنز سيگما 50 م‌م اف1.4 آرت به چه صورت هستش؟ تفاوتها(از جنس بدنه ،تا شارپنس، بوكه دلپذير ،توليد رنگهاي زنده،..) به چه صورت هستش؟ آيا يك ميليون تومن اختلاف قيمت ارزش پرداخت را دارد؟

عزيزان كسي نبود جواب بده به سوال ما؟

كاربر جديد ..hamed.. آواتار ها
    تشکر کرده
    981

نقل قول نوشته اصلی توسط enybody نمایش پست ها
    سلام لنز ۵۰ روی فول فریم در فاصله حدود سه متر و نیم کادری معادل دو متر در ۱۳۰ سانت میدهد بنابر این میتوانید تمام قد بگیرید ولی با در نظر گرفتن فضای سه پایه و فون سوژه تقریبا نیم متر با فون فاصله دارد که چندان مناسب نیست
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    نا مناسب بودن فاصله نیم متری فون رو متوجه نشدم فقط! ممنون میشم توضیح بدید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط ..hamed.. نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    نا مناسب بودن فاصله نیم متری فون رو متوجه نشدم فقط! ممنون میشم توضیح بدید
    اگر بخواهید روی فون نور جداگانه بتابانید این فاصله کم است ضمنا وقتی فون به سوژه نزدیک باشد لکه های احتمالی روی فون و بافت آن قابل دیدن میشود که نیاز به ادیت را بیشتر میکند
    ..hamed.. تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام دوستان.
    من یه D5100 با لنز ۱۸-۱۰۵ دارم. برای عکسهای پرتره همیشه با بوکش مشکل دارم.
    دنبال یه لنز برای پرتره می گشتم که به چندتا گزینه رسیدم:
    ۱- 50mm f/1.4
    ۲- 50mm f/1.8
    ۳- 80mm f/1.8
    تا الان با مطالعه نظر دوستان بیشتر نظرم به 50mm f/1.8 هست
    سوال اولم اینه که با توجه به اینکه من آماتور و خیلی وقتها توی جشنهای میخوام توی خونه و آپارتمان از این لنز استفاده کنم ، ایا اصلا فاصله کانونی ۸۰م.م رو باید فراموش کنم؟ چون یکی از دوستان فرموده بودن که با ۵۰م.م برای گرفتن عکس تمام قد باید حدود ۵ متر از سوژه فاصله بگیری. با ۸۰م.م حتما فاصله بیشتر میخواد که توی فضای بسته محدودیت زیادی داره!
    سوال دومم اینه که با توجه به اینکه من کاربرد حرفه ای ندارم ایا ارزش داره که 50mm f/1.4 رو با بیش از دو برابر قیمت f/1.8 بگیرم؟ یکی از دوستان نوشته بودن که اولی توی دیافراگم f1.4 چندان ایدال نیست!
    سوال بعدی اینکه آیا اصلا انتخابها م درست هستن! و ایا با f1.8 میتونم به بوکه متفاوتی با این لنز الانم (۱۸-۱۰۵) برسم!
    و ایا میشه با این لنز تا حدودی ماکروگرافی هم کرد؟ توی نمونه عکسهای dpreviw یه چنتا عکس خوشکل دیدم.
    با عرض معذرت یه سوال دیگه هم داشتم که احتمالا با موضوع این فروم مطابق نباشه!
    من دارم می رم تایلند. کسی تجربه قیمت اونجا رو داره که ایا ارزانتر از ایرانه و یا همین ایران بگیرم؟
    ممنون از لطف تون.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط apasay نمایش پست ها
    سوال اولم اینه که با توجه به اینکه من آماتور و خیلی وقتها توی جشنهای میخوام توی خونه و آپارتمان از این لنز استفاده کنم ، ایا اصلا فاصله کانونی ۸۰م.م رو باید فراموش کنم؟ چون یکی از دوستان فرموده بودن که با ۵۰م.م برای گرفتن عکس تمام قد باید حدود ۵ متر از سوژه فاصله بگیری. با ۸۰م.م حتما فاصله بیشتر میخواد که توی فضای بسته محدودیت زیادی داره!
    بله مگر اینکه در قصر زندگی کنید

سوال دومم اینه که با توجه به اینکه من کاربرد حرفه ای ندارم ایا ارزش داره که 50mm f/1.4 رو با بیش از دو برابر قیمت f/1.8 بگیرم؟ یکی از دوستان نوشته بودن که اولی توی دیافراگم f1.4 چندان ایدال نیست!
    اگر اولویت بوکه است بله ارزش داره ولی در حالت کلی ارزش خرید 50اف 1.8 خیلی بالاست

سوال بعدی اینکه آیا اصلا انتخابها م درست هستن! و ایا با f1.8 میتونم به بوکه متفاوتی با این لنز الانم (۱۸-۱۰۵) برسم!
    و ایا میشه با این لنز تا حدودی ماکروگرافی هم کرد؟ توی نمونه عکسهای dpreviw یه چنتا عکس خوشکل دیدم.
    بله درسته
    بله بوکه 50 با 18-105 قابل مقایسه نیست و خیلی بهتره
    با استفاده از اکستنشن میتونید ماکروگرافی کنین
    apasay و naghli تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    بله مگر اینکه در قصر زندگی کنید

اگر اولویت بوکه است بله ارزش داره ولی در حالت کلی ارزش خرید 50اف 1.8 خیلی بالاست

بله درسته
    بله بوکه 50 با 18-105 قابل مقایسه نیست و خیلی بهتره
    با استفاده از اکستنشن میتونید ماکروگرافی کنین
    ممنون از پاسخ های معجز و مفیدتون.
    فقط در مورد سوال اول منظورتون اینه که با 50م.م هم نمیتونم توی خونه های محقر طبقه متوسط کارمند آسیب پذیر عکس تمام قد بگیرم؟
    و در مورد سوال آخر هم هرچه گشتم فرومی که مرتبط با خرید لنز از خارج باشه پیدا نکردم. ممنون میشم شما یا هر کدوم از دوستان راهنماییم کنید! چون چندتا سایت تایلندی پیدا کردم که همه قیمتشون بالا تر از ایران بود!!!
    شاد باشید.
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

فقط در مورد سوال اول منظورتون اینه که با 50م.م هم نمیتونم توی خونه های محقر طبقه متوسط کارمند آسیب پذیر عکس تمام قد بگیرم؟
    و در مورد سوال آخر هم هرچه گشتم فرومی که مرتبط با خرید لنز از خارج باشه پیدا نکردم. ممنون میشم شما یا هر کدوم از دوستان راهنماییم کنید! چون چندتا سایت تایلندی پیدا کردم که همه قیمتشون بالا تر از ایران بود!!!
    شاد باشید.
    How Much Blur? - A Bokeh Calculator - Asklens
    این سایت رو ببینید میتونید مقاسیه ای داشته باشید بین میزان بوکه لنزهای مختلف در فواصل مختلف با دیافهای مختلف. همچنین نوع و اندازه قاب تصویر مورد نظر شما، که هد شات باشه یا تمام قد
    apasay تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

شاد باشید.
    بصورت تجربی میگم برای عکس تمام قد با دوربین کراپ 24-35 فاصله کانونی تقریبا خوبیه

بازم بصورت تجربی میگم اینترنتی از خارج خرید نکنین چون تو گمرک به مشکل میخورین و اینکه ایران برای خرید لنز هایی مثل 35 و 50 اف 1.8 بازار خوبی داره
    apasay تشکر می‌کند.

صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 آخرینآخرین