صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33
Like Tree58تشکر

موضوع: مایع برای تمیز کردن لنز

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: مایع برای تمیز کردن لنز

باید توجه داشت که تمیز کردن به روش خیس اخرین راه حل برای پاک کردن سنسور است نه اولین ان. همانطور که بارها گفته شده چند نکته را باید مد نظر داشت:
    -کمی دقت در تعویض لنز که اصلا نیاز به وسواس ندارد حتی در هوای ازاد هم میشود بارها لنز را عوض کرد بدون انکه با کثیفی سنسور مواجه شد همیشه تعویض لنز را به سرعت انجام دهید. تمرین در این کار سرعت شما را بالا خواهد برد. در هوای ازاد در زمان تعویض لنز دوربین را سمت پایین بگیرید. ترجیحا در جای پر از گرد و غیار لنز را عوض نکنید.
    - نسبت به وجود لکه ها یا گرد و غبار کوچک بر روی سنسور حساسیت به خرج ندهید و مطمئن باشید که عکسهای شما را خراب نخواهند کرد . از وسواس پرهیز کنید
    - در صورت وجود غبار یا لکه بر روی سنسور از روش خشک استفاده کنید. یک Blower که فارسی اش لابد میشود باد افشان:::big grin::: روش خوبی است که بسیاری از ذرات را پاک میکند. در نهایت روش خیس را در صورت وجود لکه هایی مانند چربی که با روش دیگری پاک نمیشود استفاده کنید. من در طول 3 سال یک بار از روش خیس استفاده کردم.
    در نهایت باز هم تکرار میکنم در مورد هر لکه و ذره کوچکی وسواس به خرج ندهید.
    nmroshan، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

من با آقای غفاری موافقم این راه آخرین مرحله باید انجام گردد آنهم با دقت لازم.... ممکنه بحث آف تاپیک بشه اما چون صحبتش شد. یک مورد خدمت دوستان. اگر خواستید سنسور را با مایع تمیز کنید. حتما طبق دستور العمل خود ویزیبل داست. مایع را به آن ابزار مورد نظر زده. مستقیم مایع را به خود سنسور نزنید. با لینکی که بعد از نوشته هایم میگذارم ارزیابی بنده اینست که حتی المقدور باید سعی کنیم مایع در اندازه ای که مرطوب کند استفاده شود زیاد استفاده نکنیم. چون ممکن است عاقبت خوشی نداشته باشد. این لینک اتفاقا بی ارتباط با محصولا ویزیبل داست نیست. مکاتبات آخر با شرکت مزبور حتما خوانده شود

کد:
    http://dazza101.blogspot.com/2005/07/danger-of-cleaning-your-digital-slr.html
    موردی دیگر که علیرضا عزیز اشاره داشتند در این لینک هست. من خودم از این وسیله استفاده کردم

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Giottos-Rocket-Air-Blower-Review.aspx

ظاهرا ابتدا به ساکن توصیه پذیر هست منتها در جایی خواندم این کار هم مضراتی دارد. هر چه گشتم لینک را پیدا نکردم. از ضررها اینست که ممکن است خود باعث آسیب به سنسور شود.

یک مورد دیگر که بنظرم خوب است کار ابتکاری کاوه عزیز. سرم و جاروبرقی بنظرم ایده خوبی است. کاوه جان خودتان در این مورد برای دوستان بگویید..........

تمام عرایض بنده به آن معناست که استفاده از همه این ابزار نیاز به دقت خاص خود دارد. من بطور صدرصد نظری روی صحت این لینک ها یا کارکرد درست این ابزار(خودم اینها را خریده ام) ندارم مطالبی است که نوشته شده ابزاری است که برای کمک به ما هست.... نکته آنست که دقت بسیار در استفاده از این ابزار چیزی است که پیش از استفاده میبایست مد نظر قرار گیرد

ارادتمندتان
    Persian، Kaveh Ghobadi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

یک Blower که فارسی اش لابد میشود باد افشان
    دمنده!
    Persian تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر جديد afish_rosh آواتار ها
    تشکر کرده
    0

قصد تبلیغ ندارم
    یک مدل دستمال تمیز کننده لنز با نام newsaad که محصول داخله و توی گیلان تولید میشه هست که کیفیتی مشابه یا حتی بهتر از نمونه های خارجیش داره .
    یکی از خصوصیات این دستمال اینه که از الیاف نبافته شده تهیه میشه ( یعنی این دستمال تار و پود نداره ) .
    این خاصیت باعث میشه نه پرزی روی لنز داشته باشید و نه خش .
    من این دستمال رو توی جعبه های 8 تایی و حدود 700 تومان میخرم .
    maraghechi و naz-maryam تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله استفاده از جارو برقی و ست سرم یک زمانی که این وسیله ( باترفلای یا همان پروانه ) ویزبل داست وجود نداشت جذاب بود.اما حالا با ویزیبل داست کی میره تو غار!

و بعد اینکه بنده در این مدتی که dslr دارم فقط دو بار از روش خیس استفاده کرده ام و هنیشه مشکل با روش خشک حل شده است.اما باترفلای ویزیبل داست واقعا کارایی خوبی دارد.عملکرد هم از طریق باردار شدن ذرات صورت می گیرد که کاملا علمی و عملی است.
    QashQai و m.a.i تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    کسی از دوستان هست که سابقه کار کردن با lenspen به همراه visible dust روداشته باشه؟
    می خواستم برای تمیز کردن لنز و فیلتر, از بین lenspen یا magic cleaner یکی رو انتخاب کنم. پیشنهاد شما کدومشه؟
    ممنون.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    من با هردو کار کردم. اگر در کل بخواید مقایسه کنید، lenspen عالی است. مخصوصا براحتی قابل حمل هست و بجز خودش به هیچ چیز دیگه ایی مثلا یک دستمال احتیاجی نیست. اما نمیشه magic clear رو گذاشت کنار.
    در برخی اوقات که صفحه لنز یا فیلترها خیلی چرب بشه دیگه lenspen جواب نمیده و باید با یک مایع شوینده کار کرد که محصول visibledust خیلی کمک میکنه.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط bakhshandeh نمایش پست ها
    سلام
    من با هردو کار کردم. اگر در کل بخواید مقایسه کنید، lenspen عالی است. مخصوصا براحتی قابل حمل هست و بجز خودش به هیچ چیز دیگه ایی مثلا یک دستمال احتیاجی نیست. اما نمیشه magic clear رو گذاشت کنار.
    در برخی اوقات که صفحه لنز یا فیلترها خیلی چرب بشه دیگه lenspen جواب نمیده و باید با یک مایع شوینده کار کرد که محصول visibledust خیلی کمک میکنه.
    از راهنماییتون خیلی ممنونم. پس با توجه به اینکه من این محصولات رو برای تمیز کردن لکه های کوچیک روی لنز و لکه های بزرگتر روی فیلتر های کوتد می خوام, پیشنهاد شما خرید هر دو lenspen+magic cleaner هست. درست میگم؟
    اینکه فرمودید lenspen به جز خودش چیز دیگه ای لازم نداره منظورتون این بود که مایع تمیز کننده هم نمی خواد؟
    یه سوال دیگه هم داشتم ازتون. استفاده از visibledust -lens clean برای کوتینگ لنز یا فیلتر مشکلی ایجاد نمی کنه؟ به عنوان مثال برای پوشش نانو کریسال لنز های نیکون. شما محصول بهتری سراغ ندارید؟
    بازم از راهنماییتون ممنونم.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    1- lenspen یک قلم هست که یک طرف برس طرف دیگه یک صفحه دایره ایی با الیاف کربن. فقط همین به هیچ چیز دیگه نیازی نیست. محصولی هست که داخل کشور اصلش هست و تا اونجا که خبر دارم در بیرون کشور هم خیلی طرفدار داره و مثل یکخودکار میتونید بذارید توی جیل پیراهنتون و برید با دوربینتون بیرون. اصلا مایع تمیز کننده لازم نداره
    2- محصولات visible dust توی ایران رو میشه پیدا کرد. که بگوفته خودشون فاقد الکل است( که یک عامل مهم در از بین بردن کوتینگ لنز هست )
    3- اما در مورد محصول بهتر در ایران خیر اکثر پاک کننده ها دارای الکل هستند اما اگر بتونید از خارج خرید کنید میشه گفت محصولات Photographic Solutions مقداری بهتر هست.
    4- اگر خواستید مایع لنز بگیرید باید در کنارش یک پارچه بسیار نرم هم بگیرد که شاید پارچه magic ویزیبل داست کمکتون کنه
    5- اگر بخواید اطمینان بیشتری پیدا کنید یک سر به yahoo shoppingو amazoon بزنید و review ها رو بخونید خودتون متوجه میشید.
    در آخر اصلا از کنار Lenspen
    ویرایش توسط bakhshandeh : Sunday 26 September 2010 در ساعت 22:14
    jebrahim تشکر می‌کند.
    کامبیز بخشنده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

پیش فرض نمایندگی VisibleDust

یکی از دوستان در سال 2008 لینک نمایندگی ایران در سایت VisibleDust رو داده بوده که من امروز چک کردم و ظاهراً ایران رو از لیست خودش خارج کرده. از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که نمایندگیش در تهران کجاست ؟
    ضمناً LensPen رو هم مشمول عنایت بفرمایید (آدرس)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین