صفحه 175 از 225 نخستنخست ... 75 125 165 171 172 173 174 175 176 177 178 179 185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ab1hosini نمایش پست ها
    از استايد هيچ كس پاسخ من را نداد از دوربينهاي پيشنهادي كدام را خريداري نمايم .
    ولله اين بستگي به سليقه و نياز شما دارد و كسي نمي تواند به جاي شما تصميم بگيرد.

قدر مسلم آن است كه بين اين سه G12 كه سنسورش بزرگترين است بهترين خروجي را دارد و بعد از آن فوجي قرار مي گيرد و توصيه من اين است كه SX40 را كنار بگذاريد. بين G12 و HS20 به نكات زير توجه كنيد:

1- اگر به دوربين سوپر زوم علاقه و نياز داريد فوجي را انتخاب كنيد و اگر احتياج نداريد حتما G12 را.
    2- اگر وزن و حجم زياد دوربين اذيتتان نمي كند فوجي را انتخاب كنيد و اگر سايز و وزن عنصر مهمي است G12 را.
    3- اگر فيلمبرداري در اولويت اول است فوجي را انتخاب كنيد و اگر كيفيت عكس در اولويت است كنن را.
    4- اگر دوست داريد از ويزور سوژه را ببينيد و عكاسي كنيد كنن را انتخاب كنيد چون ويزور فوجي الكترونيك است.
    5- اگر سرعت عكاسي پياپي مهم است فوجي را انتخاب كنيد.
    6- اگر با فلاش زياد عكاسي مي كنيد كنن را انتخاب كنيد چون هم فلاشش قوي تر است و هم فلاش اكسترنال TTL برايش زياد است.
    7- اگر حوصله باتري قلمي و خريد شارژر جداگانه را نداريد كنن را بخريد كه باتري ليتيوم و شارژر در پك خود دارد.
    K_NMT، kouhsar، mehdiafshar و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ولله اين بستگي به سليقه و نياز شما دارد و كسي نمي تواند به جاي شما تصميم بگيرد.

قدر مسلم آن است كه بين اين سه G12 كه سنسورش بزرگترين است بهترين خروجي را دارد و بعد از آن فوجي قرار مي گيرد و توصيه من اين است كه SX40 را كنار بگذاريد. بين G12 و HS20 به نكات زير توجه كنيد:

1- اگر به دوربين سوپر زوم علاقه و نياز داريد فوجي را انتخاب كنيد و اگر احتياج نداريد حتما G12 را.
    2- اگر وزن و حجم زياد دوربين اذيتتان نمي كند فوجي را انتخاب كنيد و اگر سايز و وزن عنصر مهمي است G12 را.
    3- اگر فيلمبرداري در اولويت اول است فوجي را انتخاب كنيد و اگر كيفيت عكس در اولويت است كنن را.
    4- اگر دوست داريد از ويزور سوژه را ببينيد و عكاسي كنيد كنن را انتخاب كنيد چون ويزور فوجي الكترونيك است.
    5- اگر سرعت عكاسي پياپي مهم است فوجي را انتخاب كنيد.
    6- اگر با فلاش زياد عكاسي مي كنيد كنن را انتخاب كنيد چون هم فلاشش قوي تر است و هم فلاش اكسترنال TTL برايش زياد است.
    7- اگر حوصله باتري قلمي و خريد شارژر جداگانه را نداريد كنن را بخريد كه باتري ليتيوم و شارژر در پك خود دارد.
    با تشكر از راهنمايي شما از مطالب فوق دوربين G12 را انتخاب كردم ولي در خصوص دوربين سري نكس اگر ميشود يك راهنمايي داشته باشم از شما ممنون ميشوم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ab1hosini نمایش پست ها
    با تشكر از راهنمايي شما از مطالب فوق دوربين G12 را انتخاب كردم ولي در خصوص دوربين سري نكس اگر ميشود يك راهنمايي داشته باشم از شما ممنون ميشوم.
    Nex ها چون SLR Like نيستند در اين مقوله نمي گنجند و قابل مقايسه با هيچ يك از اين دوربين ها نيستند. Nex و دوربين هاي مشابه در واقع دوربين هاي سنسور بزرگ بدون آينه هستند (Mirrorless Range Finder) و ابعاد سنسورشان برابر دوربين هاي كراپدار (نيكن ها و كنن ها و سوني هاي غير فول فريم مثل 600D و D7000 و ...) و چند برابر بزرگترين سنسور هاي SLR Like ها هستند و به همين روي كيفيت تصوير خروجي خيلي بالا تر است ولي چون قابليت تعويض لنز دارند بايد براي رسيدن به رنج مورد نظرتان مثلا در سوپر زوم ها لنز هاي مختلف برايشان خريداري كنيد.
    ab1hosini و کوروش تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

خوب چرا رو canon s100 فکر نمیکنین؟ تنها ایرادش نداشتن نمایشگر چرخانه
    در مورد nex هم نمیدونم چرا هم قیمت g12 هست ولی از نظر خروجی خیلی سرتره گذشته از اینکه فیلمبرداری فول اچ دی هست و لنزی که روشه هم تقریبا تو رنج ثابت g12 هست ولی با کیفیت خیلی بالاتر . جایی دیدم nex5 رو با قیمت 1350 با 2 لنز خودش و یه لنز 55 200 آلفا به همراه تبدیل آلفا به e میداد . که واقعا ارزنده هست .
    ab1hosini تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بهری جان آف تاپیکا احتمالا از قیمت اون تبدیل خبر نداری؟
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

اون تبدیل هم همراهش هست
    و بدون لنر 16 قیمت این پکیج 1 و 50 هست + 4 مموری سونی
    منتها خود NEX5 به نسبت بقیه NEX ها دوربین خوبی نیست و مخصوصا توی داینامیک رنج عملکرد ضعیف تری داره
    احتمالا به همین خاطر در چنین پکیجی قبل از عید ارائه شده
    ab1hosini و lamagra تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام و احترام
    من میخوام عکاسی پاناروما 360*180 انجام بدم نمی دونم که باید چیکار کنم
    البته آموزش هایه تو سایت رو خوندم و البته دو نمونه پاناروما 360 هم درست کردم
    اما میخوام برای انجام کار حرفه ای اقدام کنم به من وسایل زیر پیشنهاد شده
    دوربين: Canon 5D mark II
    لنز: Canon EF 15mm f/2.8 fisheye
    سه پايه: manfrotto 055XPROB
    هد: manfrotto 303 SPH Panorama Head
    برنامه: Panoweaver 7.0 Pro

من در حال حاضر دارم با یک دوربین معمولی 7.2 mp عکس میگیرم و پایه ایم که دارم خیلی خوب نیست
    و یه مشکل دیگه که هست اینه که من میخوام عکس اندازی بصورت 360 باشه یعنی یک دور عکس برداری کنم و 360*180 بیوفته که به من گفتن لنز فیش آی باید استفاده کنی؟ آیا خوبه؟ و تو کیفیت تاثیر میزاره یا نه؟ پون یکی دیگه از دوستان فرمودند که با یک دوربین متوسط و یک لنز حول و حوش 300 یا 400 میتونی عکس های پاناروما 360*180 بگیری
    شما نظرتون چیه؟

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    بهری جان آف تاپیکا احتمالا از قیمت اون تبدیل خبر نداری؟
    خودمم هر جور حساب کردم جور در نمی اومد ولی خوب میداد دیگه با این قیمت !

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

یه دوربین میخوام تا 500ت
    -دوربینی که زوم و فوکوسش رو لنز باشه
    -باطری قلمی بخوره
    -کیفیت خروجی عکس قابل چاپ باشه (دیگه در حد 50*70 حداقل باشه کافیمه)
    -فیلمبرداریش هم خوب باشه البته خیلی مهم نیست ولی قابل قبول باشه دیگه
    همینا فعلا
    hs20 fuji نظرمو از لحاظ فنی جذب کرده ولی در مورد خروجیش مطمئن نیستم .اگه کسی مطمئن بگه

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

توصیه میکنم ویژگی باطری قلمی را از لیست اولویت ها تون بردارید چون خیلی شما را در انتخاب محدود میکنه اگر چه برای بعضی ممکن است مزیت باشد ولی با توجه به شرایط فعلی که اکثر دوربین ها باطری لیتیومی دارند می شود از آن چشم پوشی کرد.
    دوربین های SLR-Like بدلیل لنز با طول بلند (superzoom 30x) به لحاظ تکنیکی دارای سنسور کوچکتری هستند که در نهایت خروجی آنها در حد یک کامپکت معمولی است.
    شما میتوانید با تحقیق بیشتر و با همین هزینه به گزینه های دیگری برسید که خروجی بهتری دارند ولی امکانات کمتر و zoom کمتر دارند.
    یکی از جذابیت های hs20 خروجی فایل خام است که دست ما را در زمینه پردازش عکس باز میگذارد و میتوان به خروجی قابل قبول و قابل چاپ در ابعاد A4 رسید.
    البته این ویژگی برای افرادی که خیلی به عکاسی علاقه ندارند مزیت به حساب نمی آید، چون مستلزم کسب مهارت و وقت کافی می باشد. قیمت مناسب آن در بین SLR-Like ها نیز ویژگی دوم آن است و سیاست های فوجی نشان میدهد که از تولید محصول خود راضی است و مدل hs30 با باطری از نوع لیتیومی را وارد بازار کرده است.

در تاپیک مربوط به این دوربین اطلاعات بیشتر و نمونه عکسهایی قرار دارد که مفید خواهد بود.

موفق باشید
    farhad44 و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی