صفحه 222 از 225 نخستنخست ... 122 172 212 218 219 220 221 222 223 224 225 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام دوستان.
    من سالها پیش یک دوربین کنن SX20 IS گرفتم. الان این دوربین جز دسته SLR Like حساب میشه؟
    البته من برای یادگیری اصول عکاسی اون زمان تهیه کردم که متاسفانه خیلی نشد روی این مساله کار کنم ( یکی از اقوام که دورین SLR داره گفتن که گزینه های دستی این دوربین من اصلا فایده ای نداره! و کلا قید یادگیری رو زدم)
    الان احساس میکنم این دوربین فعلی تو فوکوس کردن خیلی کند عمل میکنه و در خیلی از موارد من صحنه رو از دست میدم! ( مثلا دوربین های دیگر تو همون زمان 3-4 تا عکس گرفتن ولی دوربین من هنوز یک عکس به زور گرفته!)
    حالا به فکر یک ارتقا هستم که میخوام:
    - برای استفاده خانوادگی و مراسم ها و مخصوصا در شب و یا فضای بسته عکس خوبی بگیره و فلش خوبی داشته باشه.
    - سرعت فوکوس و عکاسی بالایی داشته باشه ( اون مشکلی که در بالا گفتم رو نداشته باشه)
    - برای عکاسی از فضای بیرون و طبیعت حتی المقدور زوم خوبی داشته باشه
    - فیلمبرداری خیلی مهم نیست برام
    - کلا نسبت به SX20 IS یه پیشرفت حساب بشه دیگه! و موارد دیگه ای که خودتون استادین و شاید من مبتدی به ذهنم نمیرسه.
    ضمنا چون اصلا از مدلها و امکانات جدید و ... اطلاعی ندارم قائدتا از قیمتها هم اطلاعی ندارم. پس شما رنج قیمتی یا قیمت مدلهای پیشنهادی رو بفرمایید تا من حساب کار هم دستم بیاد و گزینه هام رو کم و زیاد کنم

با تشکر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط noisymind نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من سالها پیش یک دوربین کنن SX20 IS گرفتم. الان این دوربین جز دسته SLR Like حساب میشه؟
    البته من برای یادگیری اصول عکاسی اون زمان تهیه کردم که متاسفانه خیلی نشد روی این مساله کار کنم ( یکی از اقوام که دورین SLR داره گفتن که گزینه های دستی این دوربین من اصلا فایده ای نداره! و کلا قید یادگیری رو زدم)
    الان احساس میکنم این دوربین فعلی تو فوکوس کردن خیلی کند عمل میکنه و در خیلی از موارد من صحنه رو از دست میدم! ( مثلا دوربین های دیگر تو همون زمان 3-4 تا عکس گرفتن ولی دوربین من هنوز یک عکس به زور گرفته!)
    حالا به فکر یک ارتقا هستم که میخوام:
    - برای استفاده خانوادگی و مراسم ها و مخصوصا در شب و یا فضای بسته عکس خوبی بگیره و فلش خوبی داشته باشه.
    - سرعت فوکوس و عکاسی بالایی داشته باشه ( اون مشکلی که در بالا گفتم رو نداشته باشه)
    - برای عکاسی از فضای بیرون و طبیعت حتی المقدور زوم خوبی داشته باشه
    - فیلمبرداری خیلی مهم نیست برام
    - کلا نسبت به SX20 IS یه پیشرفت حساب بشه دیگه! و موارد دیگه ای که خودتون استادین و شاید من مبتدی به ذهنم نمیرسه.
    ضمنا چون اصلا از مدلها و امکانات جدید و ... اطلاعی ندارم قائدتا از قیمتها هم اطلاعی ندارم. پس شما رنج قیمتی یا قیمت مدلهای پیشنهادی رو بفرمایید تا من حساب کار هم دستم بیاد و گزینه هام رو کم و زیاد کنم

با تشکر

اگر دوربين كامپكت (بدون قابليت تعويض لنز) مي خواهيد و كيفيت بالاي عكس خصوصاً در نور كم براي شما اهميت زيادي دارد پيشنهاد من دوربين هاي با سنسور بزرگ 1 اينچي Canon G7X Mark II به قيمت حدود 1900 (با گارانتي معتبر) و يا Canon G3X (اگر زوم خيلي بالا برايتان اهميت زيادي دارد) به قيمت 2400 (با گارانتي معتبر) است.
    ارادت
    noisymind و M.Nouri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اگر دوربين كامپكت (بدون قابليت تعويض لنز) مي خواهيد و كيفيت بالاي عكس خصوصاً در نور كم براي شما اهميت زيادي دارد پيشنهاد من دوربين هاي با سنسور بزرگ 1 اينچي Canon G7X Mark II به قيمت حدود 1900 (با گارانتي معتبر) و يا Canon G3X (اگر زوم خيلي بالا برايتان اهميت زيادي دارد) به قيمت 2400 (با گارانتي معتبر) است.
    ارادت

تشکر.
    بله قائدتا دوربین بدون قابلیت تعویض لنز میخوام. فقط من فرق بین SLR و SLR Like رو متوجه نمیشم. یعنی تو رده خیلی بالاتر از کامپکتها قرار میگیرن؟
    الان اگه بخوایم تقسیم بندی کنیم دوربین ها SLR هستند و کامپکت ، این SLR Like دیگه چیه؟ مثلا SX20 جز شبه SLR حساب میشه؟ اینهایی که شما معرفی کردید چی؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوربین‌های SLR Like دوربین‌هایی هستند بدون قابلیت تعویض لنز ؛ معمولن با لنز زوم و سوپرزوم ؛ و البته سنسورهای کوچک .
    برخی ویژگی‌های دوربین‌های SLR را دارا هستند مانند تنظیمات دستی و بدنه‌ای بزرگ‌تر ؛ اما به دلیل سنسورهای کوچک ، کیفیت خروجی دلچسبی ندارند .
    به‌تازگی برخی کمپانی‌ها همچون نیکون ؛ در این رده دوربین‌های با کیفیت بهتری ارایه داده که البته هنوز وارد ایران نشده و در صورت ورود هم احتمالن تا مدت‌ها قیمت بسیار بالا و کاذبی خواهند داشت .
    اما ؛
    برای شما ، همانطور که جناب چگینی پیشنهاد دادند ، دوربین‌های کامپکت سطح پیشرفته که سنسورهای بزرگ‌تری دارند ، و کیفیت خروجی بهتر ، و قیمت مناسب‌تر پیشنهاد می‌شود .
    noisymind و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

بازم ممنون.
    حالا یک چیز دیگه. الان من دیجیکالا رو نگاه میکردم با این قیمتهای میشه حتی دوربین های SLR هم خرید مثلا Canon EOS 1200D یا Canon EOS 700D و .... آیا بهتر نیست یکی از از اینها رو بخرم و بعد ها تو این زمینه آموزش ببینم ؟ یعنی برای شروع این دوربین های SLR حالت اتو دارند یا تو دردسر میوفتم اگه از اینها بگیرم؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

بازم ممنون.
    حالا یک چیز دیگه. الان من دیجیکالا رو نگاه میکردم با این قیمتهای میشه حتی دوربین های SLR هم خرید مثلا Canon EOS 1200D یا Canon EOS 700D و .... آیا بهتر نیست یکی از از اینها رو بخرم و بعد ها تو این زمینه آموزش ببینم ؟ یعنی برای شروع این دوربین های SLR حالت اتو دارند یا تو دردسر میوفتم اگه از اینها بگیرم؟
    اگر به عکاسی جدا علاقه دارید پیشنهاد می کنم DSLR بخرید یا دوربین بدون آینه (مثلا Canon EOS-M.) با کمی خودآموزی می توانید عکس های بسیار خوبی بگیرید و لذت بسیاری هم از عکاسی ببرید ولی باید بدانید که خرید DSLRتازه اول خرج است و خرید لنزهای بعدی و سه پایه و فلاش و .... در راه خواهد بود! این دوربین ها هم مد AUTOدارند ولی با کمی آموزش هرگز از این مد استفاده نخواهید کرد.
    noisymind، M.Nouri، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر به عکاسی جدا علاقه دارید پیشنهاد می کنم DSLR بخرید یا دوربین بدون آینه (مثلا Canon EOS-M.) با کمی خودآموزی می توانید عکس های بسیار خوبی بگیرید و لذت بسیاری هم از عکاسی ببرید ولی باید بدانید که خرید DSLRتازه اول خرج است و خرید لنزهای بعدی و سه پایه و فلاش و .... در راه خواهد بود! این دوربین ها هم مد AUTOدارند ولی با کمی آموزش هرگز از این مد استفاده نخواهید کرد.
    ممنون آره علاقه که دارم . این مدلی که فرمودین قیمتش چند هست؟ ظاهرا فلش نداره برای شروع. دیگه اینکه آیا لنز فعلی که با خود دستگاه هست از اون مدلهای کامپکت که بالا اشاره شد کیفیتش پایینتر هست؟ ( چون مثلا لرزش گیر اپتیکال نداره ) یعنی مثلا برای یک سال اول جوابگو هست؟ دیگه اینکه ( ببخشید اطلاعاتم کمه ) هر دوربین SLR که بگیرم ، هر نوع لنزی بهش میخوره؟ یعنی کیس های مختلف چه مزیتی به هم دارند وقتی که لنزشون تعویض میشه؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

ممنون آره علاقه که دارم . این مدلی که فرمودین قیمتش چند هست؟ ظاهرا فلش نداره برای شروع. دیگه اینکه آیا لنز فعلی که با خود دستگاه هست از اون مدلهای کامپکت که بالا اشاره شد کیفیتش پایینتر هست؟ ( چون مثلا لرزش گیر اپتیکال نداره ) یعنی مثلا برای یک سال اول جوابگو هست؟ دیگه اینکه ( ببخشید اطلاعاتم کمه ) هر دوربین SLR که بگیرم ، هر نوع لنزی بهش میخوره؟ یعنی کیس های مختلف چه مزیتی به هم دارند وقتی که لنزشون تعویض میشه؟
    دوست عزیز من پیشنهاد میکنم یکی دو هفته ای وقت بزارید اینترنت رو زیر و رو کنید و تفاوت های رده بندی دوربین ها رو پیدا کنید. در انتخاب خیلی بهتون کمک خواهد کرد.
    بهرحال نظر من به نظر داریوش خان چگینی نزدیک تر است
    noisymind، M.Nouri، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    20782

دوربین EOS-M به نظرم به همراه دو لنز و فلاش و یک مبدل لنز حدود ۱۵۰۰۰۰۰ است. کیفیت لنز کیت که به همراه دوربین ارائه می شود پایینتر از لنز دوربین های کامپکت نیست فقط دامنه فاصله کانونی کمتری دارد (زوم کمتر).لنز های دوربین های کانن برای دوربین های DSLR کانن قابل استفاده است و لنز های نیکون برای نیکون. علاوه بر آن شرکت های دیگری هم هستند که برای هر دو برند کانن و نیکون لنز می سازند مثل سیگما، تامرون، توکینا، سامیانگ و ...
    در خصوص تفاوت بین بدنه های مختلف هم بحث بسیار گسترده است که شامل اندازه سنسور (فول فریم و کراپدار) رفتار نویزی، داینامیک رنج ، سیستم فوکوس، قابلیت های فیلمبرداری، خوشدستی و ...... می شود.
    به نظرم برای شما مدل ۷۰۰D یا ۷۵۰ D کانن یا D5200 یا D5300نیکون با لنز کیت (۱۸-۵۵) یا لنز ۱۸-۱۳۵ کانن یا ۱۸-۱۴۰ نیکون مناسب است.
    پی نوشت: لنزهای کیت همراه دوربین و لنزهای دیگری که در بالا گفتم همگی لرزشگیر دارند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 5 September 2016 در ساعت 22:36
    noisymind، M.Nouri و sorena_56 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود بر همه دوستان ...

بنده شدیدا به یک دوربین با زوم قوی و قابلیت عکاسی raw و کیفیت بالای لنز و خروجی و البته سایز متوسط و نه خیلی غول آسا ( مثل نیکون پی 900) نیاز دارم برای مسافرت ... کانن 5 مارک تری دارم با تمام مخلفات که البته اصلا بدرد مسافرت نمیخوره ! بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ کیفیت بالای سنسور و در عین حال زوم بالا برام در اولویت هست... لطفا راهنمایی کنید چون خودم نتونستم به نتیجه نهایی برسم.. با تشکر
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "