صفحه 3 از 225 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Panasonic FZ50 Vs. Fujifilm S9600

سلام...

صحبت های جناب اقای محبی کاملا شفاف سازی کرد و بنده در حدی نیستم که بخواهم تایید کنم ، اما اگر از بنده بپرسید کاملا با حرف های آقای محبی موافقم.....

این صحبت را که "ز اصلا مگاپیکسل پایین تر یا بالاتر ملاک انتخاب نیست" را اگر می میشود کمی روشن کنید. مگر نمی توان با مگا پیکسل بالاتر کراپ انجام داد و در شرایط یکسان از یک موضوع عکس بهتری حاصل کرد (کاری مشابه زوم)؟؟
    برداشت شما از مگاپیکسل بیشتر مقداری اشتباه است و بهتره باری تفاوت ها و مگاپیکسل بالا تر و تاثیر اون بر روی خروجی و در کل مزاریا به تاپیک (( مگاپیکسل از شایعه تا واقعیت )) مراجعه کنید و با روند ابعاد و خروجی و کراپ در مگاپیکسل آشنا بشوید.بنده قبلا احساس میکردم مگاپیکسل بالاتر یعنی مزیت و برتری و بد ها متوجه شدم که اصلا این درست نیست و مگاپیکسل بالاتر((لزوما)) خروجی بالاتری ندارد.

در مورد صحبت اون دوست عزيزي هم كه پيش بيني كرده بودند پاناسونيك رقيبي براي كنن و نيكن خواهد شد بايد عرض كنم كه فعلن سوني داره قدرت نمايي مي كنه و برند هاي قديمي اي چون پنتكس رو له كرده ولي هنوز كنن و نيكون پيشتاز ديجيتال هستن.
    دوست عزیز با اینکه بنده (( با تصدیق همه )) مقداری روی سونی حساسیت دارم ، اما هیچ گاه وارد بحث برتری کدام برند بر برند دیگر نیمشوم.چرا که فوجی با آن همه سابقه ی عظیم و تکنولوژی هایی که ابداع فوجی بوده هیچ گاه نباید با شرکتی که در دوربین سازی سابقه ی 2 سال هم ندارد مقایسه بشود.اصلا مقایسه ی شرکت ها و برند ها با هم زیاد درست نیست و شاید شرکتی در زمینه ای حرف اول و آخر را بزند اما این ها زیاد مهم نیست.خروجی است که میگوید فلان برند بر دیگران برتری دارد.پس بهتر است این بحث برتری این به آن را زیاد جدی نیگیرید.

يك ضعفي كه توي هردو هست اينه كه ويوفايندر هردو الكترونيكيه
    در این باره زیاد متوجه نشدم ، یعنی Slr Like داریم که به صورت منشوری ( مثل DSLR ) باشد.

در مقايسه ي اين دو دوربين روي كاغذ من پاناسونيك رو انتخاب مي كنم
    باور کنید، روی کاغذ نمیتوان انتخب کرد.روی کاغذ دوربین های بسیاری دارای برتری هستند ، اما در واقعیت چیز دیگری را شاهدیم.

دیگر اینکه در مقایسه 6500 و 9600، تمام مزیتهایی که فرمودید قبول اما یک نکته را فراموش کرده اید که 6500 دارای LCD ثابت است و 9600 متحرک و با یک LCD متحرک شما از یکی از مزایای slr-like (نسبت به slr)که شما را قادر میسازد از زاویه های ناجور (خیلی بالا یا خیلی پایین) عکس بگیرید محروم می کند.
    دوست عزیز بنده در مدت 11 ماه که این دوربین را داشتم ، شاید 100 بار LCD اون رو باز کردم.نمیتوان منکر این مزیت شد ، اما باور کنید زیاد کاربردی نیست.
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

در این باره زیاد متوجه نشدم ، یعنی Slr Like داریم که به صورت منشوری ( مثل DSLR ) باشد.
    منشوري كه نه ولي بعضي دوربين ها (حتا كامپكت ها) مثل Canon سري G يا canon s80 و ... هستند كه ويوفايندر اپتيكال دارند.

دوست عزیز با اینکه بنده (( با تصدیق همه )) مقداری روی سونی حساسیت دارم ، اما هیچ گاه وارد بحث برتری کدام برند بر برند دیگر نیمشوم.چرا که فوجی با آن همه سابقه ی عظیم و تکنولوژی هایی که ابداع فوجی بوده هیچ گاه نباید با شرکتی که در دوربین سازی سابقه ی 2 سال هم ندارد مقایسه بشود.اصلا مقایسه ی شرکت ها و برند ها با هم زیاد درست نیست و شاید شرکتی در زمینه ای حرف اول و آخر را بزند اما این ها زیاد مهم نیست.خروجی است که میگوید فلان برند بر دیگران برتری دارد.پس بهتر است این بحث برتری این به آن را زیاد جدی نیگیرید
    ظاهرن نتونستم منظورمو درست بيان كنم. منظور من برتري برند از لحاظ كيفيت و ... نبود. اتفاقن من از اون آدمايي هستم كه هميشه به كسايي كه از من براي خريد دوربين سوال مي كنند مي گويم به فكر برند نباشيد و به فكر كيفيت و امكانات در قبال قيمت باشيد.
    منظور من از نظر تجاري و سهم بازار و ... بود. مشكل اينجاست كه همه عكاس حرفه اي نيستند يا مثل من آماتوري نيستند كه 25 سال عكس آنالوگ گرفته باشند و دوربين رو از روي اطلاع بخرند و بدانند كه كدام برند اولين بوده و كدام آخرين و براي هر خريد كوچك كل اينترنت را شخم بزنند . دنيا دنياي ديجيتال شده و هر كسي بدون هيچ گونه اطلاعات عكاسي در سرتاسر دنيا الان دوربين ديجيتال تهيه مي كند و به اين دليل برند هايي كه مثل سوني كه خوشنام هستند فارغ از اينكه دوربين هايشان ارزنده هستند يا نه ( منظورم از ارزنده امكانات و كيفيت در برابر قيمت است) در اين بازار و در بين آن دسته از مشتريان كه عرض كردم موفق ترند.
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من این نظرات رو از یکی از فورومهای سایت dpreview پیدا کردم. نکته ای که خیلی توجه مرا به خود جلب کرده این بحث EVF است که چشمی آن در 6500 ضعیف تر است از 9600 با اینکه LCD آن بزرگتر است اما در شرایط نور روز که من دوربین را بیشتر برای این شرایط می خواهم (عکاسی طبیعت) نمی دانم که با مشکل مواجه خواهم شد یا نه. یعنی با استفاده از چشمی 6500 آیا می توان فوکوس کرد؟؟

Other than the obvious megapixels, hot shoe flash and scroll wheel, the following are differences between the two cameras:

According to fuji's marketing material the lens on the s9600 is a new lens. While it has the same range and f-stops, it looks very-slightly different. Did they use special coatings, better glass elements ?

Also the s9500's EVF is 0.44' with 235K pixels. This is significantly better than the s6000fd/s6500fd which has 0.33' with 115K pixels only.

The CCD sensor on the s9600 is bigger: 1/1.6 vs. 1/1.7, however the s6500fd has the 6th generation CCD with RPII and the s9500 has the 5th generation with RP ( real photo processor ).

Interestingly, the s9600 has less shooting modes. Glaringly missing is a "sports" high shutter speed mode. Also there are no "scene" modes. This was presumably done to make it look more "professional", because suposably, professionals shoot in all manual modes...

Whoever made that decision in fuji, will find they made a critical mistake: The additional shoting modes are finding their way into DSLRs also, let alone prosumer cameras. They are not replacing the manual modes, just giving us, the users, a quick access for those situations when you just want to use your camera as a P&S.
    Finally, The s9600 has a smaller LCD, but it is tiltable.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آرش عزيز،

فوكوس دستي دوربين هاي شبه اس ال آر چيزي نيست كه بخواهي خيلي رويش حساب بكني (يعني اصلاً حساب نكن!)

تنها چيزي كه كمي ميشه روش مكث كرد، كفشك فلاش است كه شايد مهم تلقي شود (و براي بعضي ها مهم هم هست)

چيزي كه ميتواند شما را بسيار راهنمايي كند، قيمت اين دو دوربين است، بايد ديد 6000 چه قيمتي است، و با مقايسه با قيمت 9600 در باره اش تصميم بگيريد.
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    14101

سلام....

ظاهرن نتونستم منظورمو درست بيان كنم. منظور من برتري برند از لحاظ كيفيت و ... نبود. اتفاقن من از اون آدمايي هستم كه هميشه به كسايي كه از من براي خريد دوربين سوال مي كنند مي گويم به فكر برند نباشيد و به فكر كيفيت و امكانات در قبال قيمت باشيد.
    منظور من از نظر تجاري و سهم بازار و ... بود. مشكل اينجاست كه همه عكاس حرفه اي نيستند يا مثل من آماتوري نيستند كه 25 سال عكس آنالوگ گرفته باشند و دوربين رو از روي اطلاع بخرند و بدانند كه كدام برند اولين بوده و كدام آخرين و براي هر خريد كوچك كل اينترنت را شخم بزنند . دنيا دنياي ديجيتال شده و هر كسي بدون هيچ گونه اطلاعات عكاسي در سرتاسر دنيا الان دوربين ديجيتال تهيه مي كند و به اين دليل برند هايي كه مثل سوني كه خوشنام هستند فارغ از اينكه دوربين هايشان ارزنده هستند يا نه ( منظورم از ارزنده امكانات و كيفيت در برابر قيمت است) در اين بازار و در بين آن دسته از مشتريان كه عرض كردم موفق ترند
    بله شما با 25 سال سابقه درست میفرمایید ( حتما ) بالاخره باید فرقی باشد بین بنده با 2 سال سابقه با شما که 25 سال سابقه دارید.اما بنده هم همین جوری نرفتم سراغ سونی ، به نظرم شما هم موافق باشید که بسیاری از این برند های خوشگل و دوست داشتنی سالها باید زحمت بکشند تا با تکنولوژی های مینولتا کنار بیایند

من این نظرات رو از یکی از فورومهای سایت dpreview پیدا کردم. نکته ای که خیلی توجه مرا به خود جلب کرده این بحث EVF است که چشمی آن در 6500 ضعیف تر است از 9600 با اینکه LCD آن بزرگتر است اما در شرایط نور روز که من دوربین را بیشتر برای این شرایط می خواهم (عکاسی طبیعت) نمی دانم که با مشکل مواجه خواهم شد یا نه. یعنی با استفاده از چشمی 6500 آیا می توان فوکوس کرد؟؟

علاوه بر صحبت های جناب محبی که کاملا حق مطلب را ادا کردند ، باید عرض کنم به نوشته های فروم ها زیاد نمیشود استناد کرد ؛ مثلا همین جا بنده بگویم ال سی دی 9600 خوب نیست ، فردا کسی نباید این را کاملا قبول کند.فروم ها برای آگاهی مناسب هستند ؛ اما نه برای تصمیم گیری 100%
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا whoami آواتار ها
    تشکر کرده
    20

ارزش داره fine pix9600 رو با 6500fd عوض كنم ؟9600 ايزو 400 به بالا نويزش وحشتناكه ! 6500 واقعا بهتره؟

تشکر کرده
    14101

سلام...

ارزش داره fine pix9600 رو با 6500fd عوض كنم ؟9600 ايزو 400 به بالا نويزش وحشتناكه ! 6500 واقعا بهتره؟
    شاید نویزش زیاد باشه ، اما به نظرم به صرفه نباشه که این کارو بکنید ، چون 9600 رو زیاد ازتون بر نمیدارند و 6500 هم الان گرونه ، بهتره به فکر یک دی اس ال ار باشید ، البته اگر قصد ترقی دوربین رو دارید . مثلا دی 50 یا دی 40 نیکون
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

اما بنده هم همین جوری نرفتم سراغ سونی ، به نظرم شما هم موافق باشید که بسیاری از این برند های خوشگل و دوست داشتنی سالها باید زحمت بکشند تا با تکنولوژی های مینولتا کنار بیایند
    استاد کاوه عزیز

بحث شما و سونی آلفا نبود بحث بحث خریدار بی اطلاع و دوربین های کامپکت سونی بود وگرنه اولن مسلمه که شما که یک حرفه ای هستید الکی دوربین انتخاب نمی کنید و دوم اینکه بنده هم تا به حال هرچه در مقالات مختلف راجع به آلفا خوانده ام 90 درصد تعریف بوده است تا ایراد به ویژه در مورد لرزش گیر در بدنه همه متفقند که موفق عمل کرده است.
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    با عرض معذرت من این پست رو با توجه به عدم اطلاع برخی از دوستان جهت مقایسه قیمت زدم :
    حدود 3 هفته قبل fuji s6500fd با گارانتی پارسه 375000 تومان و fuji s9600 با همان گارانتی 500000 تومان بود.(خیابان جمهوری) مموری transcend xd از نوع H بظرفیت 1GBهم 56000 تومان
    مموری LEXAR از همان نوع بالایی 65000 تومان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از قیمت ها.
    برای خرید دوربین های فوجی، خرید از جمهوری توصیه می شود یا از آهو نگار و نورنگار و .... این فروشندگان شرکتی ؟

صفحه 3 از 225 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین