نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree8تشکر
  • 1 Post By Pouyashariat61
  • 5 Post By Sama01
  • 1 Post By A_Maddah
  • 1 Post By Amir Tavakoli

موضوع: نظرتون در مورد nikon d80 ?

كاربر جديد afish_rosh آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نظرتون در مورد nikon d80 ?

سلام ؟

من بعد از تحقیق بسیار به این نتیجه رسیدم که دوربینی رو بخرم که دو سال بعد دیگه مجبور به تعویض بدنه نباشم و فقط لنز رو عوض کنم .
    منظورم از slr like به dslr هستش .
    d80 رو خیلی ها بهم پیشنهاد کردن به خاطر اینکه با خرید اون حداقل فعلا نیاز به تغییر لنز ندارم .
    بیشترین مصارف من پرتره و طبیعت هستش .
    به نظر شما تو این رنج قیمت d80 انتخابه خوبیه ؟ یا پیشنادتون دوربینه دیگریست ؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین .:biggrin:

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

پیش فرض پاسخ: نظرتون در مورد nikon d80 ?

من که میگم شما که تا الان وایسادید// یکم دیگه وایستید D90 بیاد
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر همراه
    تشکر کرده
    599

Wink پاسخ: نظرتون در مورد nikon d80 ?

من بعد از تحقیق بسیار به این نتیجه رسیدم که دوربینی رو بخرم که دو سال بعد دیگه مجبور به تعویض بدنه نباشم و فقط لنز رو عوض کنم
    معمولا خيلي هاييكه هوس ميكنن بدنه دوربينشونو عوض كنن يا ارتقاء بدن ، به دليل نياز به امكانات خاص يا به دليل پيشرفتاشون تو امر عكاسي نيست كه اين كارو ميكنن ، در حقيقت بيشتر قضيه مربوط ميشه به يه حس خاص !!!كه دوست دارن ارضاش كنن:biggrin:. پس اگه جزء اون دسته اي نيستيد كه نه در مورد دوربينشون بلكه معمولا در مورد تمام وسايل كاربرديه دوروبرشون (موبايل ، قطعات كامپيوتر و .......) هدف استفاده رو فراموش ميكنن و داشتن اون شيء يا اون وسيله براشون هدف ميشه ، جاي نگراني نيست و به احتمال زياد نياز به آپگريد بدنه پيدا نميكنيد مگر اينكه يه مشكل فني يا يه مشكل جدي براي دوربينتون پيش بياد.

به خاطر اینکه با خرید اون حداقل فعلا نیاز به تغییر لنز ندارم .
    همين امكان اتصال و استفاده از لنز هاي مختلف با توجه به نوع عكاسي تون ميتونه براي خريد لنز خيلي وسوسه كننده با شه براي كسي كه يه دوربين slr داره ، پس به نظر من خيلي نميتونين رو اين كلمه فعلا حساب باز كنين چون معلوم نيست اين فعلا شما چقدر طول بكشه :biggrin: خلاصه اينكه اين فعلا رو نميشه زياد جدي گرفت.
    چون معمولا كساني كه به همون لنز قناعت ميكنن، معمولا قدرت خريد لنز مورد نظرشونو ندارن(به نظر من اين گونه است)

اگه منظور شما از پرسيدن اين سوال دونستن نظر شخصي افراد هست خب منم نظرمو ميگم :
    دي 80 انتخاب خوبيه با اين قيمت.
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    سينااكبرنيا

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط afish_rosh نمایش پست ها
    سلام ؟
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین .:biggrin:
    بدون شک انتخاب خوبی است اما ...
    دوربین ارزنده ای مثل 30 دی تو این رنج قیمت قرار داره که یه کلاس بالاتر از این دوربین هست...

لینک ها:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3631

http://www.akkasee.com/forum/showthr...&highlight=30d

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

در مورد لنز:
    اینکه نیازی به خرید لنز نباشد، باید بگم این لنز 18-135 که روز این دوربین هست و من خیلی ازش راضی هستم، لااقل شما را لنگ نمی‌گذاره. منظورم اینه که به جز در مواردی خاص، سایر نیازهای شما را با کیفیت خیلی خوبی جواب می‌ده.
    من هم با خرید این لنز، تصور می‌کردم لنز بعدی (یکی دو سال بعد) من یک لنز خیلی تله یا خیلی واید باشه. ولی به مرور آدم نیازهای جدید پیدا می‌کنه. ولی این لنز من رو در حسرت نداشتن لنز نمی‌گذاره.
    پس در مورد لنز که نظر من کاملا مثبته.
    فقط در مورد کاربردهای شما، این لنز برای پرتره در فاصله کانونی کم (تقریبا زیر 50) به دلیل دیستورشن بالا، لنز چندان مناسبی نیست. ولی در فواصل بالاتر، خوبه. برای طبیعت هم خیلی خوبه. ولی کلا انتظار خیلی حرفه‌ای نداشته باشید.

در مورد مقایسه‌ی این دوربین با 30d چون با هر دو دوربین کار کردم، من از D80 خیلی راضی‌ترم. قبول دارم 30d از D80 یک کلاس بالاتره. ولی خروجی دوربین D80 به نظر من خیلی بهتره. (تجربه‌ی شخصیه. شاید هم 30d مورد تجربه، مشکلی داشته. من نمی‌دونم. ولی همیشه باهاش مشکل نورسنجی و رنگ داشتم)

خلاصه اینکه اگر با نویزش کنار بیاید (که من با وجود تمسخر برخی دوستان، نویزش رو دوست دارم) دوربین خیلی خوبیه. من که در این سه ماه راضی هستم.
    A_Maddah، shabab، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Sama01 نمایش پست ها
    در مورد لنز:
    در مورد مقایسه‌ی این دوربین با 30d چون با هر دو دوربین کار کردم، من از D80 خیلی راضی‌ترم. قبول دارم 30d از D80 یک کلاس بالاتره. ولی خروجی دوربین D80 به نظر من خیلی بهتره. (تجربه‌ی شخصیه. شاید هم 30d مورد تجربه، مشکلی داشته. من نمی‌دونم. ولی همیشه باهاش مشکل نورسنجی و رنگ داشتم)

خلاصه اینکه اگر با نویزش کنار بیاید (که من با وجود تمسخر برخی دوستان، نویزش رو دوست دارم) دوربین خیلی خوبیه. من که در این سه ماه راضی هستم.
    سلام
    سید مصطفی خان به نظرم مقایسه عادلانه ای نیست ، یعنی نظر عادلانه ای نیست (البته قابل درکه) چون اگر از من هم راجع به 350 دی و 400 دی 450 دی بپرسند ، یقینا نمیتونم بدون چشمداشت نظر بدم.

اما احساسی(فقط یک احساس) به من میگه کسی که اهل لنز بازی نیست (همون داستان لنز کیت و اینها...) باید بره سمت نیکون چون غول هایی مثل 18-70 و 18-135 ،فقط در خواب کنونی هاست

كاربر جديد afish_rosh آواتار ها
    تشکر کرده
    0

یعنی من با این لنز نمیتونم پرتره داخل استودیو بگیرم نه ؟

حالا چیکار کنم ؟:confused:

من اگه از این تاپیک نتیجه بگیرم بعد از تعطیلات این دوربینو میخرم .

الان دو ماهه میخوام یه دوربین بخرم . بابا مردم بی دوربینی

خودتون جای من بودین چیکار میکردین ؟

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوست عزیز با توجه به نیازهای که گفتید و هم دی 80 و هم 30 دی برای شما کافی خواهد بود .اما یک مسله می ماند . لنز .
    canon30 D با چه لنزی ؟به نظرم ارزانترین لنز 17-70 سیگما خواهد بود (بخصوص برای اتلیه که در پست قبل یاداور شدید ) البته نمی دونم این لنز با بدنه 30 دی چقدر در می اید .
    دی 80 هم با لنز کیت جواب نیازهای شما را خواهد داد ولی پیشنهاد من بدنه با لنز 18-70 است بخصوص برای اتلیه .
    در خصوص لنز 18-135 هم اهنگرهای عزیز راهنمایی کردند و تاپیک مخصوص 18-135 هم داریم سر بزن و بخوان .
    بنابراین به برو هردو در دست بگیر و هر کدام خوشت امد بخر و نگران اینده و پشیمان شدن نباش چرا که هر دو شما را راضی خواهند کرد .
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط afish_rosh نمایش پست ها
    یعنی من با این لنز نمیتونم پرتره داخل استودیو بگیرم نه ؟

حالا چیکار کنم ؟:confused:

من اگه از این تاپیک نتیجه بگیرم بعد از تعطیلات این دوربینو میخرم .

الان دو ماهه میخوام یه دوربین بخرم . بابا مردم بی دوربینی

خودتون جای من بودین چیکار میکردین ؟
    دوست عزیز سلام
    d80 دوربین واقعا خوبیه و الان به قیمت باور نکردنی 950 تومن رسیده. و اگه قیمت لنز 135-18 رو ازش کم کنیم یعنی اینکه بدنه خالی زیر 700 تومن در میاد!!!!
    بنظر من خیلی میرزه و در خریدش شک نکنید.
    در مورد لنز 135-18 هم جناب آقای مداح که آتلیه دارن از d80 و همین لنز استفاده میکنن و بهتر میتونن شما رو راهنمایی کنن.
    تنها مشکل این لنز ، دیستورشن در محدوده واید هست. اگه از 35 میلیمتر به بالا استفاده کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت (اگه اشتباه میکنم لطفا اساتید راهنمایی کنند).
    چند تا از آتلیه ها رو هم میشناسم که با d80 و همین لنز 135-18 کار میکنند و خیلی هم راضی هستن.

آقای مداح عزیز ببخشید که پست من و شما همزمان شد. خوش موقع تشریف آوردید
    A_Maddah تشکر می‌کند.