صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 136
Like Tree191تشکر

موضوع: مقايسه لنز ها...

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوست عزیز
    این دو لنز چندان قابل مقایسه نیستند. چون 24-105 لنز فول فریم هست و 18-135 جهت دوربینهای کراپ دار. و مهمترین اختلاف آنها همین است.
    برای بدنه ای که فعلا استفاده می فرمایید ، 18-135 گزینه معقول تری می باشد. چون واید و تله بیشتری خواهید داشت.
    زمانی قصد خرید 24-105 را داشته باشید که بخواهید از بدنه فول فریم استفاده کنید.
    اختلاف قیمت هم بخاطر کیفیت ساخت لنز و دایره تصویر بزرگتر و مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار و ... می باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض لنز 24-105

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Tavakoli نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این دو لنز چندان قابل مقایسه نیستند. چون 24-105 لنز فول فریم هست و 18-135 جهت دوربینهای کراپ دار. و مهمترین اختلاف آنها همین است.
    برای بدنه ای که فعلا استفاده می فرمایید ، 18-135 گزینه معقول تری می باشد. چون واید و تله بیشتری خواهید داشت.
    زمانی قصد خرید 24-105 را داشته باشید که بخواهید از بدنه فول فریم استفاده کنید.
    اختلاف قیمت هم بخاطر کیفیت ساخت لنز و دایره تصویر بزرگتر و مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار و ... می باشد.
    با سلام؛ علاوه بر مواردی که جناب توکلی فرمودند به نظر من تفاوت قابل توجه دیگر توانایی فوق العاده این لنز در ثبت جزییات، رنگ طبیعی، عملکرد بهتر اپتیکی در شرایط نوری مختلف، F ثایت و تفاوت قابل ملاحظه در ثبت پرتره های زیباست. البته تمام موارد ذکر شده به صورت نسبی بوده و بر اساس تجربه کارکرد من با دو لنز 24-105 و 15-85 در طولانی مدت و تجربه موردی لنز 18-135 و سایر لنزهای walk around دوربین های کراپدار ذکر شده است.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdy55 نمایش پست ها
    با سلام؛ علاوه بر مواردی که جناب توکلی فرمودند به نظر من تفاوت قابل توجه دیگر توانایی فوق العاده این لنز در ثبت جزییات، رنگ طبیعی، عملکرد بهتر اپتیکی در شرایط نوری مختلف، F ثایت و تفاوت قابل ملاحظه در ثبت پرتره های زیباست. البته تمام موارد ذکر شده به صورت نسبی بوده و بر اساس تجربه کارکرد من با دو لنز 24-105 و 15-85 در طولانی مدت و تجربه موردی لنز 18-135 و سایر لنزهای walk around دوربین های کراپدار ذکر شده است.
    با سلام و درود
    در مورد 15-85 که تجربه کار با اونو دارید در مقایسه با 24-105 یا 18-135 تفاوت ها را در چه حدی دیدید؟
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با سلام عرض ادب

در مورد 18-135 تجربه من در حدي نيست كه بتونم اظهار نظر دقيقي داشته باشم.
    در مورد 15-85 و 24-105 همانطور كه قبلا عرض كردم و بر خلاف نظر برخي از دوستان، تفاوتها از نظر من قابل توجه هست به طوريكه افت كيفيت تصوير خروجي براي من در زمان استفاده از لنز 15-85 نسبت به 24-105 آزاردهنده هست. البته نوع عكاسي در اين زمينه بسيار تاثير گذار هست و هر كسي خودش بهتر از علايق و سلايقش آگاهي داره ولي چنانچه شما بيشتر علاقمند به ثبت تصاوير پرتره خصوصا از كودكان در شرايط نوري مختلف و احيانا در حين بازي و حركت هستيد لنز 24-105 برايتان بسيار مفيدتر خواهد بود. ثبت دقيق جزييات صحنه، عملكرد مطلوب در شرايط نوري مختلف، فوكوس نسبي بهتر، كيفيت بهتر در گوشه هاي تصوير و البته F ثابت برتريهايست كه نمي توان به راحتي از آن چشم پوشي كرد. البته همانطور كه عرض كردم در عكاسي روزمره و walkl around هم تفاوتها بسيار است شايد شما با بررسي تصاوير ثبت شده قبليتان متوجه شويد كه مثلا بيشتر از فواصل كانوني زير 20 استفاده مي كنيد و شايد مثل بنده برعكس بيشتر تصاويرتان را با فواصل كانوني بالاي 50 ثبت كنيد. در هر صورت همه اين موارد در تصميم گيري موثر است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام
    میخواستم ببینم تفاوتهای بین 24-70 f2.8 تامرون و نیکون و 70-200 f2.8 تامرون و نیکون با توجه به اختلاف قیمت زیادی که با هم دارند تو چیه ؟
    کیفیت ساخت - شارپنس و همه جوانب
    آیا ارزش خرید داره تامرون یا اینکه پول بیشتری باید پرداخت کرد تا به کیفیت مطلوب رسید و اینکه Tamron تو سطح لنزهای sigma هست ؟
    من تو مقایسات آزمایشگاهی سایتها فرق زیادی ندیدم ولی تو عمل به نظرم خیلی فرق میکنه و میخوام از تجربه دوستان استفاده کنم.
    دوربین Nikon D610

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط RGB COLOR نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم ببینم تفاوتهای بین 24-70 f2.8 تامرون و نیکون و 70-200 f2.8 تامرون و نیکون با توجه به اختلاف قیمت زیادی که با هم دارند تو چیه ؟
    آیا ارزش خرید داره تامرون یا اینکه پول بیشتری باید پرداخت کرد تا به کیفیت مطلوب رسید و اینکه Tamron تو سطح لنزهای sigma هست ؟
    من تو مقایسات آزمایشگاهی سایتها فرق زیادی ندیدم ولی تو عمل به نظرم خیلی فرق میکنه و میخوام از تجربه دوستان استفاده کنم.
    دوربین Nikon D610
    با سلام
    دوربین Nikon D610
    دوست گرامی قطعا که نسخه نیکونی بهتر از نسخه تامرونی هست و تو این مورد شکی نیست.

در مورد لنزهای نیکون بنده آنالیزی اینجا انجام نمیدم چون هم 200-70 و هم 70-24 بهتر از نسخه تامرونی هستند و برای کسی که بودجه کافی داشته باشه 100البته نیکون بهتر خواهد بود.

اما در مورد 70-24 تامرون:

این لنز در 24 میلیمتر به میزان قابل توجهی اعوجاج از نوع barrel distortion داره ( در حدود نزدیک به 4% ) که می تونه برای خیلی ها آزار دهنده باشه. در نسخه نیکونی هم این اعوجاج وجود داره اما کمتر. همچنین در این فاصله کانونی هم میزان vugnetting مشخصه و قابل توجه هست.

در مورد شارپنس لنز خوبیه و میشه گفت که لنز شارپی هست و نیازهای کاربرشو برآورده می کنه.
    کنترل CA در این لنز به خوبی صورت گرفته و همچنین مشکل bokeh fringing رو هم نداره. اما این لنز از وجود فلر رنج می بره و کنترل اون به خوبی صورت نگرفته.

در کل با توجه به موارد بالا لنز خوبی هست و اگه از اعوجاج و فلر اون صرف نظر کنیم، ارزش خرید رو در برابر نسخه نیکونی داره.

در مورد 200-70 تامرون میشه گفت که مشکلات 70-24 تامرون رو نداره و درسته که از نظر کیفیت و شارپنس در پس 200-70 نیکون قرار میگیره اما لنز کاملا شارپی هست و برای کسی که بودجه محدودی داره می تونه گزینه بسیار ایده الی باشه چرا که بسیاری از نیازهای کاربر خودشو که شارپنس میتونه مهمترین اونها باشه رو به خوبی جواب میده و شما رو از خرید اون پشیمون نمی کنه.

اما برای کسی که بودجه کافی داره گزینه نیکون پیشنهاد میشه.
    RGB COLOR تشکر می‌کند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در مورد 200-70 تامرون میشه گفت که مشکلات 70-24 تامرون رو نداره و درسته که از نظر کیفیت و شارپنس در پس 200-70 نیکون قرار میگیره ...

اما برای کسی که بودجه کافی داره گزینه نیکون پیشنهاد میشه.
    البته در مورد شارپنس آزمایشات DXo برتری محدودی رو به تمرون می ده.
    در مورد جواب دوستمون، از نظر بنده:
    در مورد بهتر بودن نیکونی ها شاید پیش از هر چیزی بتونیم بگیم "نیکون" هستند، وقتی حرف از برند اصلی میشه به طور ناخودآگاه یک امتیاز مثبت به لنز اختصاص می دیم که بنابه دلایلی می تونه درست و غلط باشه. به طور کلی به خاطر اختلاف قیمت تقریباً زیادی که دو لنز ذکر شده با متناظرشون در برند اصلی دارند خیلی راحت نمیشه گفت که برتری 100% با نیکونی هاست چون وقتی دو تا لنز از لحاظ قیمتی برابر یا نزدیک نیستند این سؤالات پیش میاد در قبال پولی که اضافه تر باید بدم، چه چیز بیشتری کسب می کنم؟ و جواب این سؤال تعیین کنندست. ارجاع من به ریویوهاییست که این لنزها رو ریویو کردند.
    24-70 سیگما و ... که نمیشه در این قیاس ها دخالت داد و بین تمرون و نیکون عادلانه تره.
    در مورد 70-200 هم باز برای سیگمای لرزشگیر دار ضعف هایی برشمرده شده که در دو مورد تمرون و نیکون دیده نمیشه. سافتی گوشه ها، مشکل back & front focus و عدم تطبیق پذیری با اکستندرهای نیکون(چنین چیزی خوندم و دقیقاً نمی دونم چنین چیزی وجود داره یا خیر) و این لنز در نهایت امیدواری های ایجاد شده از لحاظ کیفیتی چیزی نزدیک به VR نیکون باشه. لازم به ذکره نسخه ی تمرونی جدید، در بسیاری ریویوها گوی سبقت رو از نسخه های برند اصلی ربوده(ارجاع شود به مت گرنجر، دی اکس او، جوزا و ...).
    Mehrdad-PL، M.Nouri و RGB COLOR تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

از دوستان عزیز ممنونم
    همونطور که خودتون اشاره کردید تو بعضی از سایتها تامرون رو از نیکون بهتر معرفی کرده
    ولی دوست خوبمون از دیسترویشن بالا تو تامرون 24-70 گفتن که تو این سایت مساوی مقایسه شده و چون من به خاطر فضای کوچک آتلیه با واید این لنز خیلی کار دارم واسم خیلی مهمه .

Nikon-Tamron.jpg
    ویرایش توسط RGB COLOR : Saturday 9 August 2014 در ساعت 10:15

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

از دوستان عزیز ممنونم
    همونطور که خودتون اشاره کردید تو بعضی از سایتها تامرون رو از نیکون بهتر معرفی کرده
    ولی دوست خوبمون از دیسترویشن بالا تو تامرون 24-70 گفتن که تو این سایت مساوی مقایسه شده و چون من به خاطر فضای کوچک آتلیه با واید این لنز خیلی کار دارم واسم خیلی مهمه .
    مقایسه دیسترویشن لنز نیکون 70-24 و تامرون 70-24 (البته تامرون روی بدنه کنون 1ds Mark3 هست!)
    RGB COLOR تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

واقعا جالبه
    من 16-85 نیکون دارم و تو این سایت رنج 24 رو چقدر خوب نشون داده ولی تو عکسایی که من میگیرم همچین چیزی نیست، 16 که دیگه فاجعه هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    مقایسه دیسترویشن لنز نیکون 70-24 و تامرون 70-24 (البته تامرون روی بدنه کنون 1ds Mark3 هست!)
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین