صفحه 3 از 181 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

در مورد کاری که کامپکت فلش انجام میده بهتره بیشتر روی سرعت ترنسفر بحث کرد . در مورد کیفیت در CF ها به نظر من نمیشه تعریف مشخصی ارائه کرد و بهتره کیفیت بهتر رو برابر با سرعت ترنسفر بیشتر بدونیم و دارا بودن مارکی بهتر .

تو این پنج موردی که اشاره کردید 3 مورد از اونها کاملا معمولی و از لحاظ سرعت Read/Write در کمترین سطح هستند که طبعا تکنولوژی ساختشون هم قدیمی تر هست .

SimpleTech زرد رنگ (پائین - چپ)
    Dane Elec (بالا - راست)
    Sandisk (پائین - راست)

این 3 مورد بیشتر برای مصارف عادی کاربرد دارن .

2 مورد بعدی

Hitachi Microdive
    Sandisk Ultra II

اینا هر دو محصولات تاپی هستند که سرعت ترنسفر خیلی خوبی دارن . سرعت اسمی این Ultra II تقریبا بین 10~9 مگابایت برای Read/Write هست (60X) هست (هر X برابر با 150 کیلو بایت در ثانیه)

ولی همونطور که میدونید نمیشه زیاد به این آمار و اعداد اطمینان داشت و تست در حین عمل ثابت میکنه این مموری کارد با این دوربین های ما تحت چه سرعتی کار میکنه . برای این Ultra II ها تا جایی که من میدونم سرعت نوشتن بین 4.5 تا 6 مگابایت در ثانیه هست که سری Sandsk Extereme هم تقریبا تو همین سطح هستش

ولی سری جدید Extereme III با سرعت اسمی 20 مگابایت در ثانیه (133X) سرعت بهتری دارن و در عمل بین 5 تا 7.5 مگابایت در ثانیه سرعت Write دارن .

در مورد میکرو درایو هیتاچی سرعت اسمی 33 مگابایت در ثانیه هست ولی در عمل و داخل دوربین همیشه کندتر از Ultra II بوده . با سرعت نوشتن 5~4 مگابایت در ثانیه (این مورد رو دقیق نمیدونم)

میدونید که این میکرودرایو ها نوعی هار درایو خیلی کوچیک هستند با سرعت دوران 3600 دور در دقیقه و سیک تایم 12 میلی ثانیه ولی چون در کل مکانیکی هست و توش موتور داره آمار خراب شدن و از دست رفتن اطلاعات در این میکرو درایو ها تا امروز زیاد بوده ولی به علت قیمت کاملا مناسبش کاربرد داره و تکنولوژی میکرودرایو ها روز به روز در حال پیشرفت هست .

دلیل این محدودیت و اختلاف بین سرعت اسمی و سرعتی که در عمل بهش رسیده شده رو نمیدونم . شاید در deviece های مختلف بشه نتایج کاملا متفاوتی به دست آورد who knows

در بین این 5 مورد به نظر من ...
    بهترین و سریعترین = Sandisk Ultra II
    ضعیفترین = Simpletech

همه موارد CF نوع 1 هستن ولی میکرودرایو CF نوع 2 هستش .

اینم اضافه کنم که الان در بازار ایران Lexar Pro Sereis 80X همه جا هست و به آسانی پیدا میشه و پرفورمانس در حد همین Sandisk Ultra II داره . نمیدونم Ultra II تو بازار ایران هست یا نه .
    instagram: niazch

تشکر کرده
    1154

کینگستون تو دنیای مموری مارک مشهوری هست ولی ضعیفترین و کندترین Compact Flash رو تولید کرده که خریدش رو به هیچ کسی توصیه نمیکنم . حتی تو سری مثلا High Speed که رنگ آبی دارن (معمولی ها رنگ نارنجی دارن) سرعت ترنسفر پایینی دارن . کینگستون تو این کامپکت فلش هاش از چیپ های MLC ساخت توشیبا استفاده کرده (multi level cell) این مموری ها معروف به ارزان و کند بودن هستن ولی تو سری آبی رنگ از SLC استفاده کرده (single level cell) که بر خلاف اسم و رسمش که این نوع باید سریعتر باشه سرعت قابل توجهی ندارن .

حیف نیست با وجود مارکهایی مثل Lexar و Sandisk بیایم کینگستون بخریم ؟ PQI که جناب شهبازی فرمودن مارک خیلی خوبیه . من خودم یه PQI دارم 512 مگابایت و 40X که مدلش F1 هست و ازش خیلی راضیم .

دیروز که قیمت هارو تو عصر ارتباط میدیدم Lexar های 40X و حتی 80X قیمت های خیلی مناسبی دارن . منم تصمیم گرفتم این 512 خودم رو با 1 گیگابایت 40X لکسار (99 تومن) تعویض کنم .

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

آیا کینگستونها فقط کام÷کت فلشهاشون کندن؟ چون من یه Sd برای دوربینم دارم که خیلی خوبه و یه دونه Mmc برای موبایل که خدایی عالیه...

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نياز عزيز
    قيمت اين 80x‌ هاي لكسار رو داري؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پوریا جان... در مورد سرعت مموری زیاد حساس نباش... البته موقع خرید خوبه که آدم همه چیز رو بدونه تا بتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه... ولی اگه با کینگستون مشکلی نداری خوب خوبه دیگه!
    چون به فرض شما مموری 80 ایکس هم بخری ولی وقتی دوربین یا موبایل شما با سرعت نیم ایکس اطلاعات رد و بدل میکنه ؟ پول بیشتری دادی بابت چیزی که دریافت نکردی... (خیلی از این کارتها برای دوربین هایی مثل D2x نیکون مثل نون شب میمونن! ولی برای دوربینهای معمولی تر کمتر به کار میان.)

و نمیدونم نیاز برای چی میخواد عوض کنه ؟
    اصولا یه کارت دیگه بخری شاید راحت تر باشه... (البته نمیدونم رم خودش رو به چه قیمتی میخواد غالب کنه! )

خودم این روزها بین خرید رم کارت جدید... خرید چیزی مثل آی پد فتو (و یا مدل سونی اون) و یا یه نوت بوک 10 اینچ موندم... و هیچ کدوم رو هم نخریدم! گمانم آخر سر یه! رم 32 از کسی قرض کنم کارم راه بیفته!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سرعت نهايي نوشتن روي كارت به 3 عامل بستگي داره:
    1- سرعت كارت
    2- سرعت نوشتن دوربين روي كارت
    3- سرعت ارتباط دوربين با كنترلر روي كارت

يه cf‌ سرعت بالا توي 300 دي حدود 1.4 مگابايت در ثانيه سرعت داره توي 20 دي حدود 5 و توي مارك تو حدود 7 مگ در ثانيه سرعت داره.

اما سرعت خواندن هم كه در مرحله ريختن عكسها به كامپيتوتر و ديدن عكسها در ال سي دي دوربين تاثير داره. معمولا اين سرعت خواندن بيشتر از سرعت نوشتن كارت است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    نياز عزيز
    قيمت اين 80x‌ هاي لكسار رو داري؟
    Lexar 80x 512mb با گارانتی دنا تصویر 63 تومن (منبع : عصر ارتباط)

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

عجب قيمت هوس انگيزي داره و خيلي رقابتي يه!

البته خود دوربين خيلي مهمتر از كارت است، اگه دوربين شما multitasking باشه و بتونه درحين نوشتن روي كارت عكس هم بگيره با كارت هاي معمولي مشكلي نخواهيد داشت. مثلا من با يك 7i كه هم خودش قديمي يه هم يك كارت مكسل عهد بوق داره ميتونم چند تا عكس پي در پي بگيرم البته jpeg اما دوربين تا چندين ثانيه بعد از داستان مشغول كشتي گرفتن با كارت است.

البته با اين قيمتي كه جناب نياز نوشتند بايد همه قلك هامونو بشكنيم.، (احتمالا دوربينه يه دعايي به جونم ميكنه)
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 21 April 2005 در ساعت 00:18
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1154

Lexar 80x 2GB با گارانتی دنا تصویر 213 تومن (منبع : عصر ارتباط)

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

ممنون آرش جان صحبت خوبی کردی و خیلم رو راحت...

نیاز من که اصلا نیاز من حاضر نیستم یه دو گیگی بخرم... اونم چی 213 تومن... با این پول میتونی چیزهای دیگه ای بگیری نه یه کارت فسقلی... اصلا دو گیگ به کارت میاد؟ حالا اون 512 یه چیزی (البته بازم قیمت بالایی داره)

راستی من که دارم دوربین Fz20 میخرم به نظر شما همون کینگستون روش سریع هستش یا باید یکی از این سرعت بالاهارو بخرم؟

صفحه 3 از 181 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 ... آخرینآخرین