صفحه 5 از 181 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

- پوريا : در مورد كارت حافظه زياد خسيس بازي در نيار. كارت حافظه كم سرعت مثل اينه كه يه آتلون 64 بيتي بگيري و بعد روش يه كارت حافظه 32 مگ بندازي!. لكسار با سرعت حداقل 40x رو بگير . 80x اش بهتر. كارت كم سرعت همه جا اذيتت ميكنه. توي مرحله ذخيره كردن/ توي مرحله ديدن/ و توي مرحله انتقال/ مخصوصا با 350 دي كه يكي از مزيتهاش سرعتش است. سانديسك هم خوبه به شرط اينكه سرعتش مشخص باشه( حداقل 40x).
    - در مورد حجم هم خوب هر چي بيشتر بهتره و قيمتش هم به صرفه تره. و يادت باشه كه دوربينت 8 مگاپيكسله!
    - عزيز جان چرا هيستوگرام نفهميدي؟ معلومه كه با عجله مطالبش رو خوندي. مثل همين جا كه اومدي توي تاپيك هيستوگرام درباره كارت حافظه پرسيدي!
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نعما جان فهميدم براي چه کاري هستش و چه مزيت خوبي داره ولي طرز استفاده رو نفهميدم که چه طوري ازش استفاده کنم چون عکسها هم براي من نيومد...
    درمورد کارت هم توي خود سايت عکاسي نوشته بوديد که کنون با لکسار مشکل داره درسته؟

تشکر کرده
    11580

- مشكل كانن با كارتهاي لكسار مربوط به دوربينهاي 1D و 1Ds‌است. نگران نباش!
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    183

نعما جان در مورد مموري من پرسيدم... ايمانتک (قسمت فروش مموريش) لکسار داشت 1گيگ 79 تومن ولي ميگفت سرعتش 8X هستش از کنون3 هم پرسيدم باز لکسار 1گبگ 95تومن ولي اينقدر حول بود که نزاشت بپرسم سرعتش چنده... از تهران فوکا سنديسک رو پرسيدم 1گيگ 88تومن سرعتشم نگفت ولي فک کنم Extrem باشه...
    توي Dpreview هم که نوشته بهترينش همين Sandisk ExtremIII هستش: http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page12.asp
    و اينکه به نظر شما همين Sandisk رو بخرم بهتر نيست؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online
    نعما جان در مورد مموري من پرسيدم... ايمانتک (قسمت فروش مموريش) لکسار داشت 1گيگ 79 تومن ولي ميگفت سرعتش 8X هستش از کنون3 هم پرسيدم باز لکسار 1گبگ 95تومن ولي اينقدر حول بود که نزاشت بپرسم سرعتش چنده... از تهران فوکا سنديسک رو پرسيدم 1گيگ 88تومن سرعتشم نگفت ولي فک کنم Extrem باشه...
    توي Dpreview هم که نوشته بهترينش همين Sandisk ExtremIII هستش: http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page12.asp
    و اينکه به نظر شما همين Sandisk رو بخرم بهتر نيست؟
    سلام

Sandisk یا Lexar اونقدری فرق ندارند.. جفتشون خوبن. من خودم Lexar دارم 80X . هرچه بیشتر پول بدی آش!!!! بیشتر و سریعتر میخوری! (البته دوربینت نه خودت!) قیمت ها رو چک کن، به نظر من از 1GB کمتر نخر و اگه 40X بالاتر هم باشه عالیه.. اونقدر انتخاب سختی نیست.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

تشکر کرده
    11580

همانطور كه امين گفت، هر دو اين ماركها خوبند. فقط سرعت بالاهاشون رو بگير .
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    همانطور كه امين گفت، هر دو اين ماركها خوبند. فقط سرعت بالاهاشون رو بگير .
    ممننون از کمکتون و ايکه به اينجا انتقال داديد ولي من به دليل يه مشکل شخصي بايد پولي رو که براي 350دي رو کنار گذاشته بودم رو خرج کنم که از خريد 350دي هم برام واجبتره و بعد از اون اگر پولي برام موند يه FZ20 ميخرم اگرم که نه هرچي بود باداباد با همون راضيم و ديگم فکر 350دي رو نميکنم...
    فقط خدا کنه با اون پول اين مشکلم حل بشه وگنه بدبخت ميشم...

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نكته اي راجع به كارت:

قبول كه كارت حافظه دوربين چيز مهميه و آدم نبايد خسيس بازي درآره. اما با دوربين هايي در حد 20D و پائينتر، همه يك جور جواب ميدهند. يعني به نظر من حداكثر 40X كافي است ، حالا نه اينكه اگه اختلافشون، 5 يا 10 تومانه 80 نخريم. اما اگه ميشه يك كارت 40 رو از يه كسي مثل اقاي اسمشو نبر - كه من دوربينم رو گرفتم - خيلي ارزون گرفت، و بايد براي كارت 80 منت امير ارسلان نامداررو كشيد! من بودم ترديد نميكردم. و ارزونه رو ميخريدم، البته قاعدتا برعكسشم صادقه:

حتي ميترسم بگم كه سرم رو اينجا زير اب كنيد، ولي دارم وسوسه ميشم كه يك كينگستون ارزون بگيرم مثل ماه، چون اين دوربين هاي جديد كه بافر خيلي زيادي دارند و اصلا شما اختلافات رو به زحمت حس ميكنيد. مثلا دوربين من با يك كارت عصر حجر 256 مكسل آن چنان سرعتي داره (كارت خودش نيم اكس هم نيست!) كه بيشتر از اون به درد دنيا و آخرت هيچكي نميخوره.
    اينجا رو بخونيد، :

http://www.bobatkins.com/photography...ory_cards.html
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    11580

امير جان، آخه اختلاف قيمت 40X‌ و 80X‌ كمه و ميصرفه كه ادم 80X رو بخره.

بافر در مرحله عكاسي پي در پي وقبل از ذخيره رو كارت، موثره و بعد د رمرحله ذخيره رو كارت، بازم سرعت كارت اهميت پيدا ميكنه. درسته؟ البته بقول شما ممكن است تفاوتش چشمگير نباشد.

در مورد 350دي :
    the new Canon Digital Rebel XT should also be able to take advantage of higher speed cards since it used the same Digic II processing chip used in the EOS 20D. Canon say in their press release that the compact flash write speed of the Digital Rebel XT is faster than that of the original Digital Rebel.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

یک نکته هم من اضافه کنم: توی عکاسی پی در پی در حالت عادی حق با شماست امیرجان.. عکسها بافر میشن و بعدش یهو خالی میشن توی CF.. ولی اگه مد RAW رو انتخاب کنی تفاوت رو متوجه میشی کاملا. البته نه روی Rebel بنده! وقتی که هر عکس حدود 7 مگ یا 9 مگ میشه و داری 5 فریم در ثانیه عکس میگیری تفاوت 5-6 برابر رو خیلی حس میکنی...
    یک نکته مهم دیگه به نظر من سرعت انتقال از روی کارت به PC هست.. چون من واقعا با یک کارت کند کینگستون جون به لب میشم تا یک گیگابایت منتقل بشه!!
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

صفحه 5 از 181 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین