صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط qwert نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    بنده یک لنز 50 فیکس گرفتم با f 1/4
    دوربینم هم 6D هست.

مشکلی که من دارم اینکه لنز من خیلی سخت میشه باهاش فکوس کرد. به نوعی تمام فضا رو تار میکنه و به اندازه یک نخود روی سوژه فوکوس میکنه.
    کلا عملیات فکوس کشی باهاش سخت انجام میشه. باید اینقدر قربیلک فکوس رو بچرخونم تا بتونم روی سوژه فکوس کنم. بیشتر عکس ها هم تار میشه و فکوس روی نقطه ای میشه که من اصلا نمیخوام! (البته باهاش عکس های فوق العاده ای هم گرفتم)

میخواستم بپرسم این خاصیت این لنز هست یا مشکلی داره؟ اخه یک ویدیو دیدم تو یوتیوب که توضیح میداد این لنز فکوس کشی توش خیلی حساسه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    مشکل از کمبود عمق میدان در دیاف بازه دوست عزیز. شما روی دیاف های بسته تر عکاسی کنید این مشکل رو ندارید. این خاصیت لنزهای با دیاف بازه
    yaghoobi، SHOK53، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

سلام دوستان عزیز.
    بنده یک لنز 50 فیکس گرفتم با f 1/4
    دوربینم هم 6D هست.

مشکلی که من دارم اینکه لنز من خیلی سخت میشه باهاش فکوس کرد. به نوعی تمام فضا رو تار میکنه و به اندازه یک نخود روی سوژه فوکوس میکنه.
    کلا عملیات فکوس کشی باهاش سخت انجام میشه. باید اینقدر قربیلک فکوس رو بچرخونم تا بتونم روی سوژه فکوس کنم. بیشتر عکس ها هم تار میشه و فکوس روی نقطه ای میشه که من اصلا نمیخوام! (البته باهاش عکس های فوق العاده ای هم گرفتم)

میخواستم بپرسم این خاصیت این لنز هست یا مشکلی داره؟ اخه یک ویدیو دیدم تو یوتیوب که توضیح میداد این لنز فکوس کشی توش خیلی حساسه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با سلام
    بهتره 2-3 استاپ دیافو ببندید و با بازترین دیاف عکاسی نکنید مثلا f/4 چون هم شارپنس بیشتر میشه هم فکوس راحت تر. تمام لنزهای پرایم با دیاف باز(1.2 , 1.4 و 1.8 ) همینطورن! البته گاها اشتباه هم فکوس میکنند و گزارشهای زیادی از کاربران مبنی بر front focus وجود داره!
    توصیه: اگر فرصت تنظیم فکوس بر روی مدل مورد نظرتون رو دارید, رو مد لایو ویو و با بزرگنمایی فکوس رو تنظیم کنید که دقیقتر هم باشه(البته بشرطی که مدل تکون نخوره و شما هم رو سه پایه عکاسی کنید)!
    موفق باشید
    yaghoobi، davoud maani، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام دوست عزیز
    عکاسی با f پایین و عمق میدان کم برای کسی که مدتی عادت به کار کردن با لنزهای وایدتر با f بالاتر دارد اوایل کمی سخت است
    سعی کنید از همان فوکوس اتوماتیک استفاده کنید اما اگر شما بعد از فوکوس سعی کنید کادربندیتون رو تغییر بدید حتی اگر هنگام شات زدن کاملا تکان هم نخورید نقطه فوکوس شما تغییر خواهد کرد

لذا توصیه می کنم اگر از اشیا بی جان عکس میگیرید از سه پایه استفاده کنید

اگر outdoor کار می کنید مشکل سرعت نخواهید داشت و روی دست به راحتی میتونید پرتره های زیبا بگیرید منتها بعد از کادربندی نباید دوربیتان تکان بخورد و نیز هنگام شات زدن

کمی تمرین نیاز دارد. برای مثال من هنگام شات زدن نفسم را حبس می کنم و با اینکار نوعی تمرکز تعادلی روی دستهام به وجود میارم با کمی تمرین درست میشه.
    این لنزی که شما دارید یکی از بهترین لنزهاست اگر شما با لنزی مثل 85 سامیانگ کار کنید که فوکوسش دستیه اونوقت کار از این هم مشکل تر میشه

اگر indoor کار می کنید و کار پرتره می کنید توصیه ام به شما این است که سعی کنید مکانی باشه که بوکه مناسبی به شما بده سپس با ابزارهایی نوری معمولی میتونید نور متمرکز روی سوژه ایجاد کنید ( اگر فلش اکسترنال ندارید ) مثلا من بارها از نور مانیتور و ال سی دی استفاده کرده و نتایج عالی گرفتم

یک مورد که امتحان کردم و نور سافت هم به من میده اگر جلوی پنجره زیر پرده سفید داشته باشید چون زیر پرده ضخیمه نور به هنگام عبور سافت میشه سوژه روبه پنجره و شما پشت به پنجره میتونید عکس بگیرید

در کل این طور بگویم که اگر ناراحت نشوید اکثر افراد به جای اسمرار در کار ، سعی دارند ضعف هامون رو همیشه به ابزارهاشون نسبت بدهند و به نوعی از واقعیت فرار کنند

البته در آخر یه نکته رو هم اشاره کنم که لنزتون رو در روی سه پایه تنظیم کنید و تست کنید ببینید مشکل بک فوکوس دارید یا خیر

یا حق
    موفق باشید
    yaghoobi، hkhaghani، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

تشکر میکنم از راهنمایی دوستان عزیز و ببخشید که اگر سوال ها مبندیانه هست

متاسفانه من بیشتر عکس هایی که با دوربینم گرفتم با دیاف باز بوده. مثلا تا حالا از عدد 2 بالاتر نذاشتم. چون من یک شاخه فلش برق و باتری دارم
    که تو محیط بیرون باهاش عکس بگیرم. اگر دیاف رو ببندم جبران نور دهی رو چه طور انجام بدم؟ با دستکاری سرعت شاتر؟

در ضمن وقتی فوکوس رو در حالت اتومات قرار میدم احساس میکنم فکوس رو نقطه های دلخواه من انجام نمیشه!
    ممنون

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

متاسفانه من بیشتر عکس هایی که با دوربینم گرفتم با دیاف باز بوده. مثلا تا حالا از عدد 2 بالاتر نذاشتم. چون من یک شاخه فلش برق و باتری دارم
    که تو محیط بیرون باهاش عکس بگیرم. اگر دیاف رو ببندم جبران نور دهی رو چه طور انجام بدم؟ با دستکاری سرعت شاتر؟

در ضمن وقتی فوکوس رو در حالت اتومات قرار میدم احساس میکنم فکوس رو نقطه های دلخواه من انجام نمیشه!
    ممنون
    درود دوست گرامی!
    مثلث نوردهی شامل دیاف,شاتر و نهایتا ایزو هست. بالا بردن ایزو بعنوان آخرین ابزار برای رسیدن به نوردهی مناسبه که تا حد مشخصی که به عکس صدمه نزنه و باعث اثر نویزی مخرب نشه , قابل افزایشه , از اون به بعد باید از فلاش استفاده کنید.(البته در پرتره در روز روشن در موارد ضد نور هم با وجود نور کافی میشه از فلاش استفاده کرد که بحثش جداست)
    در مورد فکوس هم باید "نقاط اتوفوکوس "رو بصورت دستی روی سوژه مورد نظر انتخاب کرده و همیشه نمیشه از فکوس نقطه مرکزی استفاده کرد.(چون جابجایی کادر ممکنه سوژه رو از فکوس خارج کنه)
    در پرتره از نقاط اتوفوکوس اتومات سعی کنید استفاده نکنید چون که دوربین نزدیکترین محلی که در نقاط فکوس شما داره رو برای فکوس انتخاب میکنه!
    (مثلا ممکنه بجای صورت روی زانو یا شانه فکوس کنه )
    بابت آف تاپیک بودن عذرخواهی میکنم!
    ویرایش توسط SHOK53 : Saturday 13 December 2014 در ساعت 18:37
    yaghoobi و qwert تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممنون
    شما نقطه ها رو دستی انتخاب کرديد يا به صورت اوتوماتيک دوربين انتخاب ميکنه؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما نقطه ها رو دستی انتخاب کرديد يا به صورت اوتوماتيک دوربين انتخاب ميکنه؟؟
    وقتی رو اتومات میذارم خودش انتخاب میکنه. همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد سوژهای که بهش نزدیکتر باشه رو فوکوس میکنه.

در مجموع اینطور که از راهنمایی دوستان در اینجا و سرچ هایی که تو نت زدم متوجه شدم فوکوس کردن با این لنز در دیاف‌های باز کمی مشکل هست.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

وقتی رو اتومات میذارم خودش انتخاب میکنه. همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد سوژهای که بهش نزدیکتر باشه رو فوکوس میکنه.

در مجموع اینطور که از راهنمایی دوستان در اینجا و سرچ هایی که تو نت زدم متوجه شدم فوکوس کردن با این لنز در دیاف‌های باز کمی مشکل هست.
    در مد اتوماتیک عکاسی نکنید. حتماً نقطه فوکوس را خودتان انتخاب کنید. در مد Av یا Tv عکس بگیرید (مد Av عمومیت و کاربرد بیشتری دارد). در صورت امکان از سه پایه استفاده کنید.
    در صورتی که دوربین روی دست عکس می گیرید سرعت شاتر از 1/150 ثانیه کمتر نشنود. به جز مواردی که می خواهید عمق میدان خیلی کم باشد از دیافراگم (اپرچر) خیلی باز استفاده نکنید. در صورت کمبود نور و عدم امکان استفاده از فلاش، ایزو را بالا ببرید.
    yaghoobi، SHOK53، obsidiyan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

یکی از دوستان این لنز رو داره، در موردش که صحبت می کردیم گفت که رینگ فوکوسش سفت بوده دادم برام عوض کردن !
    خواستم ببینم همچین موردی در این لنزها بوده؟ و آیا برای این مشکل فراخوانی داده شده ؟

تشکر....
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

اين لنز خيلی حساسه و با کمی فشار از جلو آسيب ميبينه و رينگ فکوس از داخل تاب برميداره
    تعمير کردنش هم کار سختی نيست
    yaghoobi، Nima Sadigh و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین