صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها
    اين لينكها رو ببيند:

براي 50 كنون :
    http://www.slrgear.com/reviews/showp...uct/140/cat/10

براي 50 سيگما :
    http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/1202/cat/30

نميدونم اين سايت تا چه حد قابل اعتماده ولي تو اين دو رويو سيگما نتايج بهتري داده ! آيا در واقعيت هم همينطوره؟

من طي همين روزها ميخوام اين لنز رو بخرم ولي هنوز بين كنون و سيگما موندم كاش چند نمونه عكس بذارين كه تصميم گيري راحت تر شه...
    براي من به هيچ وجه سيلينگ و مقاومت بدنه مهم نيست. كيفيت خروجي در دياف 1.4 تا 3.5 برام مهمه براي دوربين كراپدار كنون.

دوست عزیز برای کراپ حرف و حدیث کمتره
    البته لازم به ذکر است که سیگما با کیف و هود عرضه می شود که کانن فکر کنم ندارد
    همانطور که قبلا هم گفتم خروجی این لنز در دیاف 1.4 سافت است ولی از دیاف 2 به بعد عالی است .بیشتر از آنچه لازم است سنگین است و برای دوربین های 500 و 550 ووووو هندلینگ خوبی ندارد.ولی برای 60 دی و 7دی هندلینگ عالی دارد .اگر دوربین شما از رده های پایین است اصلا ترکیب خوبی نیست .در کل اگر به اندازه لنز حساس هستید کمی آزاردهنده است (برای من چون دوربینم گریپ داره مشکلی نداره)
    در ضمن در دیاف 1.4 اندکی رنگها گرمتر از دیاف های 2.8 به بعد است(نمی دونم علتش چیست)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزيز

من 50 كنون را 3 ماهي هست كه گرفتن...هم با 40دي .هم با 5ي تيپ1 در آتليه كار ميكنم....لنز بسيار خوبيه و هيچ مشگلي هم تاحالا با هاش پيدا نكردم ....چه قدي چه پرتره كه در پرتره شارپنس عالي داره و خروجي رنگش هم محشره...با يك دياف(S: 100 -F: 8)با 17-85 هم عكس گرفتم كه حقيقتن قابل قياس با هم نيستن و نخواهند بود.
    همينو بگير با خيال راحت.
    موفق باشيد.
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    چند نکته...!

قیمت جدید اف 1.2 را ندارم اما اگر حدود 1200 تا 1400 باشد در خرید اش نسبت به بقیه 50 میلیمتر های بازار شک نکنید.

اما اگر فراتر از 1400 باشد واقعا ناجوانمردانه گران است.
    آقای قبادی در مورد قیمت این لنز : ن.ن که موجود نداره اما میگه اگر باشه حدود 2میلیون و پانصد است. فروشگاه پ... هم که موجود دارد قیمت 3میلیون و صد را با 2 سال گارانتی اعلام میکند. در صورتیکه قیمت این لنز در کانادا 1430 دلار میباشد.

در مورد بوکه 50mm 1.2 باید عرض کنم که به نظر من هم بوکه جالبی دارد و همچنین کنتراست و رنگ عالی. اما این بوکه تقریبا قوی گاهی اوقات بر روی دوربین فول فریم و در عکاسی از سوژه های غیر ثابت و همچنین بر روی دست ; با کمترین حرکتی فوکوس از روی سوژه جابجا میشود.

به نظر بنده استفاده از لنز 50mm بر روی فول فریم برای عکاسی پرتره بدلیل دفرمه شدن چهره، مناسب نمیباشد. شاید مشتری متوجه تغییر در پرسپکتیو چهره اش نشود اما تصویر پرتره دلنشینی نیز نخواهید داشت.

در بین لنز های 50mm کنون به نظر من مدل f/1.4 بهترین نسبت قیمت (500 تومان) به کیفیت را دارد. در مورد لنز سیگما تجربه ای ندارم.
    در اینجا دو نمونه کراپ 100% از لنز Canon 50mm 1.2 را بدون رتوش، میتوانید مشاهده نمایید.
    ویرایش توسط Navid7h : Thursday 13 December 2012 در ساعت 11:45 دلیل: فایل ها روی یک وب سرور نامعتبر آپلود شده بود و مرورگرها پیام خطای امنیتی میدادند.حذف شدند.
    yaghoobi، Herati، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsina نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

من 50 كنون را 3 ماهي هست كه گرفتن...هم با 40دي .هم با 5ي تيپ1 در آتليه كار ميكنم....لنز بسيار خوبيه و هيچ مشگلي هم تاحالا با هاش پيدا نكردم ....چه قدي چه پرتره كه در پرتره شارپنس عالي داره و خروجي رنگش هم محشره...با يك دياف(S: 100 -F: 8)با 17-85 هم عكس گرفتم كه حقيقتن قابل قياس با هم نيستن و نخواهند بود.
    همينو بگير با خيال راحت.
    موفق باشيد.
    لنزهای 50mm با 40D گزینه نسبتا مناسبی برای عکاسی پرتره میباشد اما با دوربین های فول فریم چهره را از حالت طبیعی (مخصوصا در تصاویر بسته صورت) خارج میسازد.
    در تصویر زیر مقایسه فوکال های مختلف را که توسط یکی از برترین عکاسان Beauty صورت گرفته را مشاهده میفرمائید:

StephenEastwood
    ویرایش توسط Navid7h : Thursday 13 December 2012 در ساعت 11:46 دلیل: فایل ها روی یک وب سرور نامعتبر آپلود شده بود و مرورگرها پیام خطای امنیتی میدادند.حذف شدند.
    Babak Borhani، yaghoobi، Herati و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مقایسه ی بوکه ی کنون و سیگما 50mm f/1.4 که در نهایت سیگما برنده اعلام می شود.(البته در کیفیت بوکه سلیقه نیزمی تواند مهم باشد)

aliakbar و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

یه ریویوی خوب تو سایت Dpreview جالب بود

Sharpness
    The Canon 50/1.4 is distinctly soft wide open on APS-C, especially towards the corners. However central sharpness increases rapidly on stopping down, with the corners slowly but surely catching up. Optimum results are obtained between F5.6 and F8, at which point the lens is very sharp right across the frame; at smaller apertures, diffraction progessively reduces sharpness, with anything beyond F16 best avoided unless extreme depth of field is critical.
    Chromatic Aberration
    Lateral chromatic aberration is essentially a non-issue (a fundamental characteristic of the traditional symmetric design of 50mm lenses). However the non-zero CA figures towards the centre at wide apertures betray a more problematic issue, high levels of mainly blue 'colour blur' due to axial chromatic aberration, which disappear on stopping down to F2.8.
    Falloff
    We consider falloff to become perceptible when the corner illumination falls to more than 1 stop less than the centre. As usual for a full-frame lens used on APS-C, there's really nothing to worry about here (although the measured vignetting pattern is noticeably asymmetric, presumably due to the shape of the 450D's mirror box).
    Distortion
    Distortion is very low at just 0.5% barrel, a figure too low to have any significant impact in real-world use.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

Red face 50f1.4 vs 85 f1.8

سلام به همه
    دوستان لطفا راهنمایی کنند . بین دو لنز 50 f1.4 و 85 f1.8 بهترین بوکه رو کدوم لنز داره .
    با تشکر.
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان لطفا راهنمایی کنند . بین دو لنز 50 f1.4 و 85 f1.8 بهترین بوکه رو کدوم لنز داره .
    با تشکر.

اگر منظورتون از بوکه بهتر شکل بوکه هست که تفاوت زیادی ندارند ولی من احساس میکنم که بوکه لنز ۵۰ کمی نرم تر هست.

ولی اگر منظورتون اینه که با کدوم یکی میتونید به عمق میدان کمتری برسید مسلما پاسخ لنز ۸۵ است.

از نظر من برای پرتره در فضای باز ۸۵ بگیرید ولی برای عکاسی در محیط های کم نور در فضاهای داخلی لنز ۵۰ رو تهیه کنید.

یک تفاوت دیگه این دو لنز بحث اپتیک اونها هست که لنز ۸۵ میلیمتر در دیاف های باز تصویر خیلی شارپ تری نسبت به ۵۰ داره ولی متاسفانه CA زیادی هم داره که بعضی مواقع به سختی میشه اصلاح بشه.
    yaghoobi، Amin Zarif، Canon! و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر جديد
    تشکر کرده
    396

سلام
    دوستان من یه سوالی داشتم:
    آیا کسی از دوستان هست که تجربه کار با 50 1.8 و 50 1.4 رو داشته باشه و بتونه از تفاوتهاشون در عمل بگه؟
    میدونم مثلا 1.4 بوکه بهتری داره یا مثلا کیفیت ساختش بالاتره یا اینکه موتور فوکوسش usm هستش و مسلما دیاف بازترش یه حسنه ولی میخواستم بدونم این تفاوتها در عمل انقدی چشمگیر هست که آدم بخواد 3برابر هزینه کنه؟
    ویرایش توسط miadbarcai : Thursday 6 December 2012 در ساعت 11:26
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

سلام

من یه نسخه از این لنز رو داشتم که متاسفانه از لحاظ فوکوس اندکی مشکل داشت و گیج می زد.

ولی الان دوباره می خوام بخرم. با توجه به اینکه برخی لنز های کانن بگیر نگیر داره ؛

آیا راهی هست که بشه موقع خرید متوجه این مشکل شد و نمونه سالم رو تشخیص داد؟

مثل سریال و سری ساخت و ...

پیشاپیش متشکرم از راهنماییتون
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین