صفحه 2 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: دلیل گران بودن f1.4 50mm در مقایسه با سایر لنزها

از پاسخ جناب kakooch تشکر میکنم
    واقعا نکات آموزنده ای بود که حاکی از یک عمر تجربه عکاسیه . بسیار آموختم از این پست.
    نکاتی که اشاره شد رو تا حد زیادی تو تحلیلهای تئوری خودم بهشون نزدیک شده بودم و حالا بیش از پیش رو انتخاب لنز فیکس مصمم شدم.
    اگه یکمی با تنبلیهای خودم که حتما لنز باید usm باشه و دوربین هم لایو ویو دار باشه کنار بیام فکر کنم با یه 50f1.8 ارزون شروع كنم چند ماهی رو بعد تصمیم جدی تری در مورد خرید لنز بگیرم.

كاربر جديد >>yuta<< آواتار ها
    تشکر کرده
    38

Smile پاسخ: دلیل گران بودن f1.4 50mm در مقایسه با سایر لنزها

سلام دوستان
    من زمانی که عکاسی رو شروع کردم یک دوربین مامیا زد-ای با لنز 50 اف 1.4 بود.
    لنز 50 به نظرم به دید انسان بسیار نزدیکتر هستش و عکس های پرتره ی خیلی خوبی رو باهاش گرفت.
    چون در این لنزها از عدسیهای خیلی شفاف و گران قیمت استفاده شده دارای قیمت بالایست.
    من با این لنز و دیاف بازش میتونستم آپشن های زیادی رو در عکاسی شب داشته باشم.
    لنز های پیشنهادی من 12-55 و 18-55 و خود لنز 50 با دیاف 1.4/16 هستش.
    موفق باشید دوستان.

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

یه چند تا نکته به ذهنم اومد گفتم بد نیست مطرح کنم

بیش از یک سال خیلی با وسواس روی دوربینها و لنزها مطالعه کردم
    من هم یه چیزی همین حدود وقت صرف کردم آخرش از هدفم که خرید یک لایک معمولی بود رسیدم به یک اس ال آر البته Entry Level و اونرو خریدم. الان هم یه شش ماهی هست که دارم ازش لذت می برم.

صورت تئوریك وشهودی با بسیاری از پستی بلندیها و مفاهیم ایندو آشنا شدم
    اون موقع که دوربین رو خریدم فکر می کردم که با خوندن این چیزها خیلی از مفاهیم عکاسی رو بلدم اما الان هر چی بیشتر می گذره می فهمم چقدر چیزها رو بلد نیستم. راستش بین خوندن و تجربه کردن خیلی فاصله است. توصیه می کنم زودتر آستین ها رو بالا بزنید و تجربه شخصی خودتون رو داشته باشید. هر کسی عکاسی رو از زاویه خودش نگاه می کنه تا خودتون وارد نشوید نمی فهمید زاویه شما چیه نیازتون رو چه چیزی تامین می کنه و چه ابزاری می تونه برای شما مناسبتر باشه.

مثلا لایو ویو برام مهمه چون حوصله اینکه کله مبارک رو هی فشار بدم تو ویزور ندارم !
    مثلا یک نکته همین من هم چون با کامپکت کار کرده بودم فکر می کردم این لایو ویو خیلی مهمه البته منکر خوب بودنش در بعضی شرایط نمی شم اما مطمئن باشید لذتی که از نگاه کردن از ویزور خواهید داشت رو هیچ لایو ویویی حتی توی یک مانیتور 17 اینچ هم به شما نمی ده. به خاطر اینه که می گم تجربه لازمه. حتی اگر یه اشتباهی هم توی انتخاب وسایل داشته باشیم باز به تجربه اش می ارزه.
    زندگی لذتش در همین تجربه ها است.
    yaghoobi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    از پاسخ جناب kakooch تشکر میکنم
    واقعا نکات آموزنده ای بود که حاکی از یک عمر تجربه عکاسیه . بسیار آموختم از این پست.
    نکاتی که اشاره شد رو تا حد زیادی تو تحلیلهای تئوری خودم بهشون نزدیک شده بودم و حالا بیش از پیش رو انتخاب لنز فیکس مصمم شدم.
    اگه یکمی با تنبلیهای خودم که حتما لنز باید usm باشه و دوربین هم لایو ویو دار باشه کنار بیام فکر کنم با یه 50f1.8 ارزون شروع كنم چند ماهی رو بعد تصمیم جدی تری در مورد خرید لنز بگیرم.
    البته به این نكته ی مهم از حرفهای آموزنده ی كاوه ی عزیز توجه نكردید كه بهترین لنز اگر قرار است تك لنز باشد 50 میلیمتر در مقیاس فیلمی است كه روی دوربین شما می شود حدود 30 میلیمتر. این نكته رو قبلا هم علیرضا غفاری گوشزد كرد ولی متاسفانه شما توجه نكردید.
    Minoosepehr، M. Beyrami و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    البته به این نكته ی مهم از حرفهای آموزنده ی كاوه ی عزیز توجه نكردید كه بهترین لنز اگر قرار است تك لنز باشد 50 میلیمتر در مقیاس فیلمی است كه روی دوربین شما می شود حدود 30 میلیمتر. این نكته رو قبلا هم علیرضا غفاری گوشزد كرد ولی متاسفانه شما توجه نكردید.
    نه دیگه ! 50 میلیمتر رو 40d میشه 50×1.6 یا همان 80 میلیمتر و نه 30 میلیمتر:::big grin:::

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    نه دیگه ! 50 میلیمتر رو 40d میشه 50×1.6 یا همان 80 میلیمتر و نه 30 میلیمتر:::big grin:::
    سلام جناب نصیری منظور دوست خوبمان جناب فرهاد عزیز این بود که شما بهتر است کار را با یک لنز نرمال شروع کنید که روی دوربین های 35mm تقریبا میشود محدوده 45mm تا 50mm و برای دوربین مورد نظر شما با کراپ 1.6 لنز مثلا 30mm میشود 1.6* 30mm برابر با 48mm که در محدوده فاصله کانونی لنز نرمال قرار میگیرد.
    چند لنز مناسب در این محدوده برای برند canon
    28mm f2.8
    28mm f1.8
    30mm f1.4 sigma
    .
    .
    .
    farhad44، FarshadPix، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: f1.4 50mm

در زیر مقایسه جالبی از 50 f1.4 با 50 f1.8 رو مشاهده میکنید.
    تفاوت شارپنس به طرز مشهودی به چشم میخوره.

کد:
    http://www.pbase.com/lightrules/image/51075071
    http://www.pbase.com/lightrules/image/51075070
    به نظر میرسه المانهایی که در ساخت اپتیک این لنز به کار رتفته اند از نوع خاصی باشند. این لنز L نیست اما بر اساس مقاله زیر تا حد قابل قبولی با نمونمه 50 f1.2L برابری میکنه.

کد:
    http://www.lens-scape.com/article/50mm-12vs14/50mm12vs14.htm
    از بین دوستان کسی میدونه نوع المانهایی که در ساخت اینگونه لنزها به کار برده میشه از چه نوعیه و در چه نوع لنزهای دیگری هم استفاده شده ؟ مثلا آیا المانهای 50 F1.4 در 28-135 هم دیده میشن (منظورم از لحاظ جنس المانه نه ابعاد)
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 10 July 2008 در ساعت 08:27 دلیل: قرار دادن لينكها در تگ كد
    FarshadPix و M.Rahimizadeh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: EF 50 mm f/1.4

فرید جان
    پیشنهاد من شخصا تركیبی از یك لنز زوم نه چندان گران قیمت و یك لنز فیكس در محدوده نرمال با كیفیت تصویری مناسب است و این كیفیت، تنها شامل شارپنس نیست (كه حتما خودت هم می دونی) و فاكتورهای مهمتری هم هستند...مثل كیفیت رنگ و كنتراست.
    در مورد لنز 50mm f1.8 بايد بگم كه بدنه بسيار ضعيفي داره...ولي شايد در كنار يك لنز زوم متوسط، تركيب خوبي براي شما بده كه ممكنه در آينده قصد تغيير لنزهاتو با توجه به نيازهات داشته باشي.
    در مورد ماكرو، با هيچيك از لنزهايي كه در نظر داري مگر 60mm كانون، نمي توني ماكرو به معني واقعي كار كني.اما يك موضوع رو در نظر داشته باش. معمولا لنزهاي ماكرو واقعي، بهترين خروجي رو در فواصل فوكوس بسيار نزديك دارن و اصولا يا در بينهايت فوكوس نمي كنن و يا كيفيتشون رو كاملا از دست مي دن...بهتره در مورد اين لنز ماكرو كانن تحقيق كني.
    روي لنز 30mm سيگما بيشتر فكر كن...اگر لنز نرمال رو واقعا در نظر داري.
    با توجه به عطش شما براي عكاسي ماكرو، 50mm ماكرو سيگما هم مي تونه انتخابي باشه براي خودش و يا بهتر از اون 70mm ماكرو سيگما...ولي قطعا در كنار يك لنز ديگه!
    موفق باشي
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    من میخوام یه 450 دی با یه لنز Canon EF85 f1.8 بگیرم برای پرتره و عکسهای روزمره میخوام آیا انتخاب درستی کردم یا نه لطفا راهنمایی کنید.

كاربر آشنا rezapour_h آواتار ها
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_ca نمایش پست ها
    با سلام
    من میخوام یه 450 دی با یه لنز Canon EF85 f1.8 بگیرم برای پرتره و عکسهای روزمره میخوام آیا انتخاب درستی کردم یا نه لطفا راهنمایی کنید.

Canon EF85 f1.8 براي كار پرتره لنز بسيار خوب و با كيفيتيه كه مطمئنا نياز هاي شما رو براي اين نوع عكاسي برطرف ميكنه اما براي عكسهاي روزمره بخاطر فاصله كانوني بالا (136=1.6*85) خيلي گزينه خوبي نيست و شما رو با محدوديت مواجه ميكنه.
    اگر هدفتون اينه كه فقط يك لنز بخريد كه هم براي پرتره مناسب باشه و هم براي كارهاي روزمره بنظر من Canon EF 50 f1.4 گزينه مناسبتريه ولي اگر هدفتون خريد دو تا لنزه Canon EF85 f1.8 و Canon EFs 17-85 ( يا Sigma 17-70)تركيب بسيار خوبي رو براتون فراهم ميكنه كه تقريبا اكثر نيازهاي عكاسيتون رو برطرف ميكنه.
    FarshadPix تشکر می‌کند.
    حامد رضاپور
    http://www.hamed-rezapour.deviantart.com
    Canon 350D
    Canon EFs 17-85 - Canon EF 50 F/1.8

صفحه 2 از 15 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین