صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 144
Like Tree461تشکر

موضوع: Canon EF 50mm f/1.4 USM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

پیش فرض Canon EF 50mm f/1.4 USM

با سلام
    این اولین سوال جدی من در این انجمنه !
    پس از ماهها مطالعه و خواندن رویوهای مختلف در نهایت رسیدم به لنز 50 f1.4 کنون برای 40d که قرار است در روزهای آتی بخرم .
    علتش هم اینه که میخوام در شروع ورودم به دنیای عکاسی با حد اقل هزینه برای لنز شارپترین تصویر رو دریافت کنم.پس از چند ماه مطالعه این لنز رو انتخاب کردم چون عمده علاقمندی بنده به تصویر برداری از نمای نزدیک (پرتره - ماکرو) است.
    البته 50m f1.8 هم کاندید بود اما به دلیل نداشتن usm از خرید آن منصرف شدم. انتخاب دیگه سیگما 17-70 بود که اونهم به دلیل عدم usm ازش گذشتم.

البته کنون 17-85 is هم انتخاب خوبی بود اما به دلیل ca و vigneting زیاد که در رویوها به اون اشاره میشد ازش گذشتم.
    اینروزها هم بین 60 efs ماکرو و 50m f1.4 مردد هستم .
    حالا سوال اصلی اینه که چرا این لنز تک از نظر قیمت با لنزهایی همچون 28-105 یا 28-135 و سایر برابری میکنه. آیا به عنوان بهترین لنز شارپ با کمترین هزینه انتخاب مناسبیه؟
    ویرایش توسط farid_nasiri : Saturday 21 June 2008 در ساعت 12:38

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: دلیل گران بودن f1.4 50mm در مقایسه با سایر لنزها

دوست عزيز
    اين تاپيک رو مطالعه بفرماييد اين لنز جزئ لنزهاي عالي کنون ميباشد اما مناسبترين نيست
    بسته به نوع پرتره ميتوانيد از لنزهاي مختلف استفاده نماييد
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6330
    در خصوص قيمت مطمئنيد با 105-24 برابري دارد ؟
    farid_nasiri، Saeed.gh.sh، Pooyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: فرید عزیز بابک جان درست میگوید. لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS USM قیمت آن بیش از لنز این تاپیک است مگر آنکه شما منظورتان Canon EF 50mm f1.2L USM باشد که بحثی است دیگر.این( 50mm اخیر) لنز نه تنها برابری نمیکند بلکه احتمالا گرانتر هم باشد)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    دوست عزيز
    اين تاپيک رو مطالعه بفرماييد اين لنز جزئ لنزهاي عالي کنون ميباشد اما مناسبترين نيست
    بسته به نوع پرتره ميتوانيد از لنزهاي مختلف استفاده نماييد
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6330
    در خصوص قيمت مطمئنيد با 105-24 برابري دارد ؟
    ضمن تشکر از راهنمایی شما
    با توجه به بودجه 400.000 برای خرید لنز با کیفیت عالی رسیدم به 50 f1.4 ز . حق با شما است منظورم 28-105 بود ! وگرنه ما کجا L کجا ! برام جالبه با اینکه المانهای خاصی در 50 f1.4 استفاده نشده اما قیمت بالایی داره. علتش رو نمیدونم.
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

اين لنزها به دليل دياف بازترشان از لحاظ ساخت مقداري مشکلتر و پيچيده تر هستند لذا قيمت ها بالا ميرود
    shabab، farid_nasiri، aksavaran و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام دوست عزیز
    از ارسال پست شما حدود یک هفته ای میگذره نمی دونم لنز 50 روخریدید یا نه
    اولین لنز انتخوابی من 50 ماکرو سیگما بود
    از خریدم اصلا ناراضی نیستم اما ناراحتم از اینکه چرا این لنز رو بعد از لنز زومم نخریدم چون تا حدود 1 سالی که برای خرید های بعدیم پول جور بشه خیلی از موقعیتهای عکاسی رو از دست دادم وبرای همین این موضوع رو مطرح کردم
    البته صحبتهای بالا صرفا نظر شخصیم
    ضمنا اگه کار خیلی حرفه ای نمیکنید ذهنتون رو زیاد درگیر vignet وcaنکنید :)
    ویرایش توسط Kourosh Kahal : Monday 30 June 2008 در ساعت 21:10
    Persian، farid_nasiri، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

استفاده از لنز 50 به عنوان تک لنز کار مشکلی است و با کراپ 1.6 میشود لنز 80 که به قول دوستمان رضا موقعیت ها را از دست خواهید داد. بنده اگر بخوام اقتصادی ترین تک لنز را برای کنون بخرم حتما 55-18 جدید را میخرم. زمانی که من دی70 را به قیمت یک میلیون خریدم قیمت 20دی یک میلیون و ششصد و پنجاه بود و خارج از دسترس من.
    الان با 800 تومان میشود یک 30دی و یک لنز 55-18 is خرید که این مجموعه را میشود به خیلی ها توصیه کرد.

اگر قصد خرید تک لنز پرایم را داشته باشم حتما لنز 30 میلیمتر 1.4 سیگما را میخرم که موجودی است کم نظیر و از معدود لنزهای سیگما است که در نیکون و کنون معادل به این خوبی ندارد.
    Amir Mohebi، shabab، farid_nasiri و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام

به نظر من هم برای شروع با فیكس عكاسی نكنید

پیشنهاد میكنم یك 17-70 یا 17-85 بخرید و به نظر من نگرانی شما در مورد 17-85 بی مورد هست و این لنز شما رو راضی خواهد كرد.

برای این كه مطمئن بشید با اعضایی كه این تجهیزات رو دارند تماس بگیرید و اونها رو تست كنید.

نكته مهم دیگه اینه كه شما برای فروش 50 اف 1.4 روز ها و هفته های سختی رو سپری خواهید كرد(افت قیمت و سر گردنه و ...) چون خیلی لنز محبوبی بین خریداران نیست
    farid_nasiri و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    ...
    به نظر من هم برای شروع با فیكس عكاسی نكنید...
    سلام،

بنده‌ی حقیر با این جمله مخالفم. به‌نظر بنده برای شروع «فقط» با یک لنز فیکس (ترجیح با چیزی است که معادل ۵۰ م.م. فول‌فریم باشد) و یک سه‌پایه که به پایین دوربین بسته‌اید و روی حالت Manual یا Aperture Priority و فقط با یک ایزوی ثابت عکاسی کنید.
    اگر می‌خواهید عکاسی را اصولی یاد بگیرید، به‌ترین شیوه کار با دوربینی با فاصله‌ی کانونی ثابت، سه‌پایه، ایزوی ثابت و بازی با دیافراگم و سرعت شاتر در شرایط مختلف است. تضمین می‌کنم، اگر در دو تا سه ماه، حدود ۲۰۰ شات با چنین Setupای بگیرید، شناخت دقیقی از عکاسی، نیازهایتان، توانایی‌هایتان و محدودیت‌هایتان پیدا می‌کنید.

تجربه به من نشان‌داده‌است، دوستانی که از اول با لنزهای زوم و با استفاده از همه‌ی امکانات دوربین عکاسی کرده‌اند، حتی بعد از گذشت ۳ یا ۴ سال نمی‌دانند برای مثال تصویر لنز ۱۳۵م.م.، چقدر از کادر مورد نظرشان را پوشش می‌دهد و باید در ویزور نگاه‌کرده و با لنز بازی کنند تا بلکه کادر در ویزور جا شود! و این یعنی Approach اشتباه.
    عکاس، با یک نگاه به صحنه -یا والاتر از آن تصور موقعیت عکاسی- برای عکاسی از صحنه تصمیم می‌گیرد و این تصمیم گیری یعنی انتخاب فاصله‌ی کانونی مناسب، گشادگی دیافراگم مناسب و سرعت مناسب (White Balance و ISO را هم می‌شود اضافه‌کرد). با یک لنز زوم، یادگیری این‌ها بسیار سخت‌تر است.

اگر یک لنز فیکس داشته‌باشید، بعد از چند ماه، بدون نگاه کردن در دوربین می‌دانید که لنز ۵۰ چه خروجی به شما می‌دهد. اگر همیشه روی سه‌پایه باشید، دردسری که بابت هردفعه نصب و جمع‌کردن دوربین می‌کشید باعث می‌شود که به انتخاب مکان برای دوربین فکر کنید و همینطوری، هر جایی که شد،عکس نگیرید. یعنی با اندیشه زاویه‌ی دید را انتخاب می‌کنید و اگر ایزو ثابت باشد، ناخودآگاه محدودیت‌ها را در نظر می‌گیرید. اگر فقط گشادگی دیافراگم و جای دوربین (و در بعضی موارد هم سرعت شاتر) ابزار خلاقیت شما باشند، علاوه بر این‌که مفهوم فاصله‌ی کانونی را با جان و دل درک می‌کنید، با مفاهیمی چون پرسپکتیو و عمق‌میدان در عکاسی هم به‌طور کامل آشنا شده و بعد با خیال راحت می‌توانید لنزها و دیگر تجهیزات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

ممنونم.
    bfarahanchi، yasin-m، Minoosepehr و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

از همه دوستانی که به سوال من پاسخ دادند تشکر میکنم
    بیش از یک سال خیلی با وسواس روی دوربینها و لنزها مطالعه کردم عملا روییویی باقی نموند كه نخونده باشم به صورت تئوریك وشهودی با بسیاری از پستی بلندیها و مفاهیم ایندو آشنا شدم و در عین حال پولامو جمع كردم تا رسیدم به جناب 40d نه یه پله ازش بالاتر میرم نه پله پایینتر چون دقیقا ویژگیهایی رو داره که من میخوام - این ویژگیهارو مثلا 30d نداره 450d تا حد زیادی داره اما با توجه به قیمتش و بدنه ای كه داره ارزش خرید نداره . مثلا لایو ویو برام مهمه چون حوصله اینکه کله مبارک رو هی فشار بدم تو ویزور ندارم ! 450d لایو ویو بهتری داره چون میتونه در این مد اتوفکوس هم انجام بده اما 40D در هنگام اتوفکوس به جهت حرکت آینه برای لحظاتی لایو ویو رو از دست میده اما بعد از فکوس بر میگرده سرجاش . ولی ماهیتا 450d اتوفکوس ضعیفتری نسبت به 40d داره و این نکته قابل توجهیه از طرفی بدنه قابل توجهی هم نسبت به 40d نداره و حداقل 5 ضعف دیگه ! بگذریم بحث به خطا رفت

اما بحث شیرین لنز!
    با توجه به اینکه عکاسی حرفه ای نمیخوام بکنم و هدفم صرفا نهایت لذت بردن از هنر و دنیای زیبای عکاسیه دنبال لنزی میگردم که با توجه به بودجه ای که براش در نظر گرفتم شارپترین تصویر رو بده. این شارپ بودن برام بی نهایت مهمه همینطور نباید تو اتوفکوس گیج بزنه در ضمن شیفته تصاویر ماکرو و نماهای بسیارنزدیکم پس موندم بین ef-s 60 macro و 50 f1.4 هر دو لنزهای شارپی هستند و بین 350-450 پیدا میشن.
    از طرفی هم حق با دوستانه با این لنزها فرصتهای زیادی رو از دست میدم آیا لنزی هست كه هم شارپنس عالی و واید بهتری داشته باشه (دنبال تله نیستم) هم ماكرو خوب و هم موتور برای AF? ترجیحا چایی هم برام دم کنه بوق هم بزنه :biggrin:

صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین