صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 59
Like Tree228تشکر

موضوع: شروع کار عکاسی ( آنالوگ یا دیجیتال ؟)

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

پیش فرض پاسخ: شروع کار عکاسی ( آنالوگ یا دیجیتال ؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    -==================================
    با سلام به شما دوست عزيز
    ديروز رفتم مركز دوربين هاي ديجيتال ... چشمم G10 رو گرفت! اما اين دوربين گزينه اي به نام A نداشت؟! از آنجا كه اين گزينه كنترل ديافراگم را برعهده دارد آيا به اين معني است كه اين دوربين جديد و پيشرفته 14 مگاپيكسلي اين امكان را ندارد؟!!!!
    با تشكر
    با کسب اجازه از اساتید سایت. دیافراگم در این دوربین روی مد های AV و M قابل تنظیم است.
    Arash تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سلام

منم با آقا فرهاد در مورد خرید slr like موافقم

اما در مورد انتخاب دیجیتال و یا آنالوگ :

به نظرم بسیار روشنه اگر کسی می خواد به تازگی عکاسی رو شروع کنه و یا عکاسی نیمه حرفه ای رو آغاز کنه هم اکنون و با توجه به عصر حاضر و همه مزیت هایی که می دونیم و دوستان هم اشاره کردن بهتره به سراغ دیجیتال بره الان به کار گیری روش آنالوگ برای کسی که تازه می خواد عکاسی رو شروع کنه و یا تازه می خواد به صورت نیمه جدی کار کنه ( باتوجه به موضوع مطرح شده { شروع کار عکاسی ، دیجیتال یا آنالوگ }) وقت مناسبی نیست .
    مثلا کسی که تازه می خواد دوبینی تهیه کنه و عکاسی کنه ، با توجه به قیمت دوربین و بسیاری خرج های جانبی اعم از خرید فیلم ، ظهور ،تهیه ایندکس ، چاپ و دوباره تکرار این امور ، مناسب نیست که به سراغ آنالوگ بره و به نظرم بدیهی که خود فرد هم چنین فکری ذهنش رو مشغول نمی کنه

منظور اینکه کسی که تا الان عکاسی رو شروع نکرده و یا به لحاظ سنی کودک عصر دیجیتاله خود به خود و خواه نا خواه به دنبال عکاسی دیجیتال است
    این در مورد کسانی است که میخواهند آغازگر راه باشند

اما

کسانی که پیشینه عکاسی آنالوگ را داشتند می دانند که عکاسی آنالوگ چه لذتی دارد

اگر هنوز آنالوگ دارید عکاسی با آن را رها نکنید

البته اگر قرار است که فیلم را در دوربین بیندازید و بعد از عکاسی و ثبت حقیقت ، آن را به دست لابراتوار ( و گه گاه پایانه مرگ )جهت بقیه عملیات بسپرید
    چندان لذتی ندارد و چه بسا همانند تجربه من بسیاری از شات های رویایی شما که بی صبرانه منتظر تولد آنهایید از بین برود و حتی گاهی چنان ضربات درد ناکی به بدن لطیف و آسیب پذیر کودکتان ( نگاتیو ) وارد می آید که ممکن است در پی انتقام در آیید
    شما هم هزینه می دهید و هم گاهی نوزادتان را مرده می یابید

اما من افزون لذت را زمانی می دانم که به لابراتوار رفته و با هزینه کمتر و دقت و لذت بیشتر کودکم را خود به ظهور رسانم ، خشک کنم و با دقت از خش بر روی آن جلوگیری کنم .....

و حالا مرحله جذاب تر ، تست و تهیه کنتکت و ظهور و چاپ شگفت انگیز آنچه پرورده ام و عشق بازی کاغذ سفیدو نقره های نور خورده زیر رقص نور قرمز است که چشمانم را به امید زنده نگه می دارد

آری زندگی عجیب تر از آن است که فکرش را می کنیم اما ساده .. ساده .. ساده
    Kaveh Ghobadi و amirmisagh تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    ولی از شوخی گذشته ایکاش همه میتوانستند با دوربین دیجیتال عکس خوب بگیرند.
    سلام. واقعاً متوجه نمي شوم، بحث عکاسي است يا تجهيزات عکاسي؟ اين بحث ها مدت هاست که حل شده و رفته پي کارش (حداقل توي ينگه دنيا). پريروز توي مغازه يکي از دوستان بودم. آقايي آمده بود و با ولع سراغ 5dm2 را مي گرفت. لابه لاي حرفهاش گفت: آقا 5d من نوِ نو بود. يک ماه نشده بود! 400 زير قيمت فروختم. من حرف نمي زدم. چشمانش گرد شده بود و مي گفت: 5dm2 با کيفيت hd فيلم مي گيره و ايزوش اين طوري و ... نمي ارزه يعني يک تومن بيشتر؟؟؟!!!! بگذريم. ديگر شکي نيست که آموزش عکاسي با ديجيتال بهتر است. به قول ژاپني ها ( توي نظام بهبود) براي اين که انالوگ بخواهيد کار کنيد بايد دليل منطقي داشته باشيد. بايد بتونيد ثابت کنيد که آنالوگ( منظورم 135 است، هنوز معتقدم مديوم و لارج سرپا وايستاده اند) لازمه براي شروع. با خود وزمانه روراست باشيم اگر به عکس مي انديشيم البته. گمانم هرکس که واقعاً مي خواهد عکاسي را دنبال کند و بين آنالوگ و ديجيتال کار کردن مونده، بايد اين سوال را از خود بپرسد و سنگ ها را با خودش وابکند. آنالوگ 135 براي شروع عکاسي من چه بهبودي خواهد داشت؟
    عذرخواهي فراوان از اساتيد.
    sanaz و Fereidoon تشکر می‌کنند.
    i can feel the world through the thirsty eyes, but with my mind i can see

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت تمامی دوستان من تمامی این پستها رو خوندم اما بازم برام فایده نکرد. من یه دوربین یاشیکا fx7 دارم آیا باز برای شروع عکاسی برم یه دوربین DSLR حرفه ای تهیه کنم یا همین یاشیکا آنالوگ جواب میده و با همین استار کارو بزنم ...
    ممنون میشم آگه راهنمایی کنید .. جدی گیج شدم

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

آنالوگ را فراموش کنید.
    زمانش گذشت.
    Fereidoon، Rofougaran، beh_b7 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_kh نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان من تمامی این پستها رو خوندم اما بازم برام فایده نکرد. من یه دوربین یاشیکا fx7 دارم آیا باز برای شروع عکاسی برم یه دوربین DSLR حرفه ای تهیه کنم یا همین یاشیکا آنالوگ جواب میده و با همین استار کارو بزنم ...
    ممنون میشم آگه راهنمایی کنید .. جدی گیج شدم
    دوست عزیز شما با این دوربین مفاهیم اولیه دوربین عکاسی رو به راحتی یاد میگیرید حتی به دلیلی محدودیت های فنی این دوربین بعضی مفاهیم(مثلا اثر دیافراگم بر تنظیم نور و...) رو به شدت بیشتری لمس میکنید و به نظرم بهتر هم یاد میگیرید!!!!
    گذشته از این میتونید به راحتی مبانی هنری رو هم تمرین کنید(قاب بندی و یا ترکیب بندی) و خوب اینها رو فقط به قیمت هزینه خرید نگاتیو و چاپ خواهید آموخت...
    کلا میشه همه چیز رو با یک دوربین آنالوگ هم یاد گرفت به جز تنظیمات فنی دوربین های دیجیتال(که خیلی هم آسون نیست) و ویرایش عکس در کامپیوتر(که البته با یک اسکنر خوب این یکی هم با آنالوگ قابل دسترسی است)
    اما مسئله بعدی اینه که بالاخره یک روز [زود یا خیلی زود] باید دیجیاتالی بشید که بهتره از نظر من براش از همن اول برنامه ریزی داشته باشید کما اینکه ممکنه بعد از مدتی که با یاشیکای عزیز ور رفتید به این نتیجه برسید که یک کامپکت تمام نیاز هاتون رو برطرف میکنه
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

این رو هم اضافه کنم که اگر بودجه کافی دارید و علاقه ای وافر به عکاسی شک نکنید و برید یک اس.ال.آر دیجیتال بخرید و از عکاسی لذت ببرید...
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ممنون از راهنمایی شما دوست گرامی پس بریم سراغ دیجیتال .

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شروع کردن با آنالوگ و تجربه حد اقل 10 حلقه فیلم به نظر من برای هر عکاسی واجب است. کسی که طعم خرما را نچشیده چطور می تونه بگه نخور که به خوردنش نمی ارزه؟

ایشون که دوربین آنالوگ داره چه ایرادی داره باهاش شروع کنه؟ حلقه ای 5000 تومان فوقش 10 تاش بشه 70000 تومان. یا برداره 700 هزار تومان بره دوربین بخره اول؟
    Daruosha، molmol، Vahid و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

دوست عزیز شما با این دوربین مفاهیم اولیه دوربین عکاسی رو به راحتی یاد میگیرید حتی به دلیلی محدودیت های فنی این دوربین بعضی مفاهیم(مثلا اثر دیافراگم بر تنظیم نور و...) رو به شدت بیشتری لمس میکنید و به نظرم بهتر هم یاد میگیرید!!!!
    گذشته از این میتونید به راحتی مبانی هنری رو هم تمرین کنید(قاب بندی و یا ترکیب بندی) و خوب اینها رو فقط به قیمت هزینه خرید نگاتیو و چاپ خواهید آموخت...
    کلا میشه همه چیز رو با یک دوربین آنالوگ هم یاد گرفت به جز تنظیمات فنی دوربین های دیجیتال(که خیلی هم آسون نیست) و ویرایش عکس در کامپیوتر(که البته با یک اسکنر خوب این یکی هم با آنالوگ قابل دسترسی است)
    اما مسئله بعدی اینه که بالاخره یک روز [زود یا خیلی زود] باید دیجیاتالی بشید که بهتره از نظر من براش از همن اول برنامه ریزی داشته باشید کما اینکه ممکنه بعد از مدتی که با یاشیکای عزیز ور رفتید به این نتیجه برسید که یک کامپکت تمام نیاز هاتون رو برطرف میکنه
    به عنوان کسی که هنوز با آنالوگ کار میکنه وبا بهترین اسکنرها و دستگاه ها عکس روتبدیل به دیجیتال و ویرایش و چاپ میکنم با نظر شما موافق نیستم
    برای فراگرفتن مبانی آنالوگ بسیار زمان صبر و حوصله میخواد و اگر چه ایشون دوربین آنالوگ دارند ولی بازهم بنظر من اگر جدی میخواهند شروع کنند بهتر است برن سمت دیجیتال
    البته لازم به ذکر است که من خودم هنوز هم با آنالوگ عکس میگیرم و به خاطر لنز 135 2.5 عزیز آنالوگ را فراموش نخواهم کرد

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین