صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59
Like Tree228تشکر

موضوع: شروع کار عکاسی ( آنالوگ یا دیجیتال ؟)

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

پیش فرض شروع کار عکاسی ( آنالوگ یا دیجیتال ؟)

سلام
    جایی بهتر از این بخش برای طرح سوالم پیدا نکردم.
    خواهشاً اگر پیش از این به این موضوع پرداخته شده ( که دور از ذهن هم نیست )لینک موضوع را عنایت بفرمایید . من که نتوانستم چیزی پیدا کنم.
    به عرض سروران گرانقدر برسانم من مدتهاست شیفته ی این هنر با ارزش هستم منتها وقتی برای یادگیری مفصل آن نداشتم.
    حالا گرفتار یک دوراهی شدم و از شما دوستان سوال میکنم برای من مبتدی ابتدا یاد گیری کامل آنالوگ برای رسیدن به دیجیتال لازم است یا خیر؟
    من حتی از آپشن های دوربین هم چیزی بلد نیستم
    از این جهت سوال میکنم که فراگیری کامل و بدون عیب و نقص آنالوگ چیزی حدود یک سال زمان میبرد و حالا من این فرصت را برای چیزی که لازم نیست بیهوده هدر ندهم.
    با تشکر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    102

پیش فرض پاسخ: شروع کار عکاسی ( آنالوگ یا دیجیتال ؟)

با شرایطی که شما گفتید به نظر من با یه آنالوگ ارزان قیمت مکانیکی(تنظیمات تماما دستی)
    برای آشنایی با مفاهیم پایه عکاسی و عملکرد دوربین
    شروع کنید منطقی تره.
    amirmisagh تشکر می‌کند.
    Nikon D80+18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX Nikkor
    Hamma UV+Lowepro TZL1+Toshiba 2GB
    Zenit 322!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اگر قرار نیست با آنالوگ کار کنید؟ دلیلی هم نیست که با آنالوگ شروع کنید.
    بهترین ابزار برای یادگیری عکاسی از نظر من یک DSLR ارزان قیمت است... از ابزارهای دیگری هم مثل کامپکتهایی با امکان کنترل دیافراگم و شاتر و slr like ها می‌توان برای یادگیری عکاسی و عکاسی! استفاده کرد.
    دوران یادگیری کاملا کوتاه تر می‌شود.
    Khoramyar، infinity، Erwin و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

نگاتیو : قیمت اولیه ارزانتره ولی چاپ کردن و فیلم خریدن خرج زیادی روی دستتون میگذار / دیدن نتیجه طول میکشه و همین باعث میشه مثلآ تنظیمات دوربین رو فراموش کنید / هیچ مرحله ای از چاپ دست خودتون نیست نه رنگ و نه نور ....

دیجیتال : قیمت اولیه گرونتره ولی مورد های دیگه باعث میشن ارزشش رو داشته باشه / نتیجه رو در آن میبینید ( و هیمن باعث میشه زود تر یاد بگیرید که در چه موقعیتی چه کاری رو باید انجام بدید ) و لازم نیست مدتی برای دادن به چاپخونه صبر کنید / تمام مراحل چاپ هم دست خودتونه میتونید توی ادیت خیلی کارها روی عکس انجام بدید که با نگاتیو انجام پذیر نیست ( البته اصولآ هر کاری که روی عکس دیجیتال میشه انجام داد رو با نگاتیو هم میشه ولی مستلزم تجهیزات زیاد و چاپخونه اختصاصیست

ولی مهمترین خصلت نگاتیو که برای یادگیری عکاسی خیلی خوبه رو نگاتیو ( به طور جبری ) داره و اون اینه که برای هر فریم عکس , انرژی و فکر بسیار بیشتری نسبت به دیجیتال صرف میشه و هر شات با دقت بیشتری در مورد نور و تنظیمات و ترکیب بندی گرفته میشه

نتیجه اینکه شما یک دوربین دیجیتال خوب تهیه کنید و معلمی پیدا کنید تا بهتون دید عکاسی داشتن رو یاد بده
    amirmisagh و heiran تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر قرار نیست با آنالوگ کار کنید؟ دلیلی هم نیست که با آنالوگ شروع کنید.
    کمتر جایی ممکن است چنین راهنمایی درست و دقیقی بشنوید، خیلی به حرف آقای عاشوری نیا دقت کنید.

پیشنهاد شخصی: دیجیتال (از نوع SLR-Like)
    دلیل:همانطور که دوستان گفتن درجا نتیجه ی کار رو میبینید و هر تعداد عکس که بخواهید بدون هزینه میگیرید، و البته به نظر من اینکه برای هر عکس گرفتن هزینه ی اضافی بدهیم تا قدرش را بدانیم چندان منطقی نیست.
    واما در مورد "SLR-Like برای شروع" هم خیلی طول کشید به چنین نتیحه ای برسم، هم از نصایح اساتید و هم تجربه شخصی.به عنوان مثال؛ مطمئنا توانایی هایی که ُSLR ها رو برتر از SLR-Like ها میکنه تا مدت ها و تا زمانی که نسبتا حرفه ای نشید چندان بدردتون نمیخوره و از طرف دیگه واسه اینکه به رنج فاصله کانونی قابل قبولی تو SLR ها برسید هزینه ی زیادی برای لنز ها باید متحمل بشید، در حالی که SLR-Like ها از همون ابتدا و بدون هزینه ی زیاد رنج فاصله ی کانونی مطلوبی رو در اختیار قرار میدهند. این چیزیه که اگه SLR بدون لنز بگیرید (یعنی فاصله کانونی محدود) احتمال زیاد تا مدتها (زمانی که بتونید هزینه ی خرید لنز مناسب رو تهیه کنید) حسرتش رو خواهید خورد، و مسائلی دیگر از این دست.

مقایسه ای بین نگاتیو و دیجیتال:
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=597
    مطمئن نیستم بدرد تصمیم گیری برای شروع بخوره... اما امیدوارم مفید باشه.
    farhad44، smn، amirmisagh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.gh.sh نمایش پست ها
    ........

و از طرف دیگه واسه اینکه به رنج فاصله کانونی قابل قبولی تو SLR ها برسید هزینه ی زیادی برای لنز ها باید متحمل بشید، در حالی که SLR-Like ها از همون ابتدا و بدون هزینه ی زیاد رنج فاصله ی کانونی مطلوبی رو در اختیار قرار میدهند. ....
    يكي از مهمترين دلايلي كه من Slr like رو براي شروع به دوستان توصيه مي كنم همينه. يك سال كه با يك Slr Like كار كرديد متوجه خواهيد شد كه اولا اصلا علاقه اي به عكاسي كردن از نوع جدي تر داريد يا نه و اگر به " نه" رسيديد چيزي رو از دست نداده ايد خوب يك چنين دوربيني در هر خانواده اي لازم است ولي اگر به نتيجه رسيديد كه تمايل به SLR داريد لااقل در اين مدت دريافته ايد كه به وايد بيشتر علاقه داريد يا تله. به مكرو گرافي دلبسته تريد يا به منظره و عكاسي طبيعت. بيشتر دوست داريد پرتره بگيريد يا از گلها و پرنده ها و عكاسي كنيد و ....

با اين اوصاف خيلي راحت مي توانيد لنزهاي آينده تان را انتخاب كنيد.
    Soha.T، Kaveh Ghobadi، smn و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

از عزیزان بابت راهنمایی هایشان بسیار ممنونم
    مدتها بود این سوال رو در زهنم داشتم و حالا کمی از دغدغه ی ذهنیم کاسته شد.
    یک سوال غیر حرفه ای دیگه در راستای سوال قبلی بپرسم و اون اینکه به طور کلی کسی که دست به آنالوگ نبرده باشه و از ابتدا با دیجیتال کار کرده باشه برای کار با آنالوگ دچار مشکل نمیشه؟
    بر فرض ، اگر به من نوعی یک دوربین نگاتیوی بدن و بگن ما چنین و چنان مشکلی باهاش داریم و من بلد نباشم و بگم من فقط با دوربین خودم کار میکنم ! نتیجه ی خوبی در بر نداره.
    در این زمینه هم لطفاً نظرات ارزشمندتون رو بفرمایید.
    متشکرم.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اگر شما عکاس حرفه‌ای باشید و یا اینکه عکاسی رو به شکل حرفه‌ای یاد گرفته باشید و با Dslr ها کار کرده باشید؟ دوربین را دستتان می‌گیرید و عکاسی می‌کنید و تمام عکسها هم درست از آب در خواهد آمد.

خودم هر از گاهی سری به نگاتیو می‌زنم... نه برای اینکه نیاز به اون دارم... بلکه برای کسب اعتماد به نفس!!!
    Kaveh Ghobadi، M.vatandoost، amirmisagh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

وقتی امتحان شهری میدادم یک پیکان درب و داغونی بود که همیشه هم اول سربالایی نوبت بمن میرسید و با اون کلاچ پیزوریش فورا" ماشین خاموش و رد میشدم .نمیدونم این پیکان چه کمکی به من کرد؟ من نه قبل از اون نه بعد از اون هیچ موقع با هر ماشین دیگه ای نیم کلاچ رو خاموش نمیکردم:confused:

پ.ن : اگر امکانات مالی اجازه دهد یک nikon fm3a مشکی برای دکور میخرم .آدم رو یاد نوستالژیا میندازه .همچنین شکوه گذشته
    Persian، kooshanjazayeri، Amin Zarif و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    به طور کلی کسی که دست به آنالوگ نبرده باشه و از ابتدا با دیجیتال کار کرده باشه برای کار با آنالوگ دچار مشکل نمیشه؟
    ممکنه کمی فرق داشته باشن، اما اصولشون یکیه، یعنی اگه از پس دیجیتال درست و حسابی بر بیای میتونی خیلی راحت(با صرف زمان خیلی کوتاه) بر روی نگاتیو هم تسلط پیدا کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    بر فرض ، اگر به من نوعی یک دوربین نگاتیوی بدن و بگن ما چنین و چنان مشکلی باهاش داریم و من بلد نباشم و بگم من فقط با دوربین خودم کار میکنم !
    اول اینکه چنین نخواهد شد مگر در مواردی که خاص یک برند یا یک مدل خاص باشه! دیگه اینکه این مشکلی که میفرمایید در رابطه با نگاتیو هم میتونه پیش بیاد، یعنی تسلط صرف بر روی نگاتیو و عدم توانایی برای کار با دوربین دیجیتال!(که این تسلط هم خیلی سریعتر از حالت معکوس بدست خواهد آمد قاعدتا)، و دیگه اینکه هدفتون چیه؟ مگه قصد دارید استاد عکاسی بشید یا متخصص دوربین که نگران عدم تسلطتون روی همه ی فرمهای عکاسی هستید و مگه قرار پاسخگوی کسی باشید؟ همانطور که قبلا هم اشاره شد بهتر است مشخص کنید دیجیتال یا آنالوگ! پیشنهاد میکنم با توجه به اینکه در اول راه هستید بیشتر به گزینه ای فکر کنید که تسلط زودتر شما رو تضمین کنه.
    rezakh، h_ahmadi و amirmisagh تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین