صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38
Like Tree37تشکر

موضوع: سئوالاتی در مورد فلاش سر خود دوربین

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض پاسخ: سئوالاتی در مورد فلاش سر خود دوربین

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin.M نمایش پست ها
    درود
    در عکس با فلاش فکر کنم از حالت 2st-curtain استفاده نکردین این حالت تا حدودی مشکل عکس شما رو حل میکنه و زیاد کردن flash Exp هم برای کمک کردن به این عکس بی فایده نیست همینطور افزایش Exposure bias value .ولی مشکل من از این جنس نیست.نمونه عکس رو گذاشتم .
    من تو این یکی دو روز خیلی تلاش کردم این مشکل رو حل کنم(از تنظیمات شاتر و دیافراگم گرفته تا عکاسی زیر نورهای مختلف)
    ولی به نکته جالبی بر خوردم که این مشکل خودشو بیشتر در نورهای گرم نشون میده تا نورهای سرد به نظرم در اینجا نوعی کم کاری از جانب WB وجود داره که تلاش زیادی برای جبران کردن اون دمای رنگ نمیکنه چون این امر در نورهای سرد خیلی به چشم نمیاد (البته این مشکل در Focal length های مختلف تا جایی که رنج فلاش اجازه بده یکسان است).به همین دلیل به نظر من میشه انگشت اتهام رو به سمت خود دوربین نشانه برد
    شاد باشید
    مشخصات عکس
    ISO 200
    Shutter speed value 1/13 s
    Aperture value f/3.5
    Exposure bias value + 0.7 eV
    Metering mode Pattern
    Focal length 11 mm
    White balance Auto white balance
    flash mode : auto.red eye
    ممنون از توجه شما
    2nd-curtain هم تاثیری در عکس ها نداشت. من هنوز وقت نکردم یک سری به مقالات سایت بزنم تا ببینم 2nd-curtain و 1st-curtain چی هستند؟!!
    من هم به این نتیجه رسیدم که مشکل از دوربین است که شاید با آپدیتFirmware در آینده تصحیح شود. من سعی می کنم این مشکل با سایت Canon در میان گذارم تا ببینم نظر آنها چیست؟؟؟
    به هر حال من فقط در تنظیم دستی وایت بالانس (WB custom ) به بهترین عکس ها می رسم اگر به نظر شما در این مود رنگ ها خیلی سرد می شوند می توانید چند بار این عمل را تکرار کنید تا به شرایط مناسب برسید یا می تونید از مود Vivid برای گرم تر عکس ها استفاده کنید.
    Ramin.M تشکر می‌کند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    بله شما درست می فرمایید چون دوربین به طور خودکار متوجه می شود که از فلاش استفاده می شود و نیازی به تنظیم دستی وایت بالانس برای عکاسی با فلاش نیست!!
    عکس ها توی خونه و محیط بسته این مشکل رو دارند جایی که معمولا از فاصله بیش از 2-3 متر عکاسی نمی کنم و پشت سر افراد هم دیوار است.
    من دو نمونه عکس با فلاش و بدون فلاش براتون میزارم که هر دو در حالت کاملا اتومات دوربین گرفته شده است امیدوارم بتونید مشکل را تشخیص دهید (توی این اتاق فقط 2 تا مهتابی روشنه) چون من که دوربین را تنظیم می کنم و مشکلی ندارم ولی بقیه افراد خانواده عملا نمی تونند توی خونه با فلاش عکس بگیرند چون رنگ ها گرم می شوند و به همان نسبت نیز صورت ها تیره!

ممنون از شما.

درود

من دو نمونه عکس شما را نگاه کردم ، عکسی که با فلاش گرفته شده هیچ مشکلی ندارد. یا حداقل نسبت به اون عکسی که بدون فلاش گرفتین و همه چیز زیر نور مهتاب آبی شده!

فکر میکنم تصورتان از رنگهای واقعی آن محیط غلط است. یک دلیلش هم این است که شما در آن محیط همه چیز را زیر نور مهتابی تماشا کرده اید. و در واقع رنگهای واقعی اجسام منزلتان را دقیق نمیدانید. عکس بدون فلاش شما مشکل دارد. و این در فرش کاملا فریاد زده میشود!

بهتر است بدانیم اجسام زیر نور های مختلف، درجه گرمای رنگ آنها فرق دارد. اما صحیح این است که زیر نور خورشید چه رنگی دیده میشود و همان تن را باخاطر بسپاریم به عنوان الگو و اگر از آن رنگی سرد تر بود یا گرم تر مشکل وایت بالانس دارد. که در این مورد فلاش شما هیچ مشکلی بوجود نیاورده.

یک نکته هم بگویم که خالی از لطف نیست. حتی کسی نمیتواند به یقین بگوید که درختان برگهایی سبز دارند چون آنها در کره زمین و زیر چنین نوری به این رنگ دیده میشوند .

و ضمنا آن تون رنگی که شما میبینید با دیگری ممکن است متفاوت باشد اما هر دو ممکن است به آن سبز بگویید. و این قابل اندازه گیری نیست.( البته این موضوع ربطی به مشکل عکسهای شما ندارد)

خوب پس مشکل وجود ندارد فلاش شما دقیقا دارد رنگ واقعی اجسام را نمایش میدهد که شما به دلیل اینکه همیشه آن اجسام را زیر نور غیر طبیعی مهتابی تماشا کرده اید دچار سوء تفاهم شدید ( نور مهتابی خیلی هم برای سلامتی مضر هست به خاطر پرتو های ماورا بنفش و سرطان زا بودن. چه مهتابی چه این چرندیات کم مصرف که تازگی ها باب شده . علاوه بر این مهتابی باعث خستگی تدریجی چشم میشود و در لحظه در حال خاموش و روشن شدن است منتها چشم قادر به دیدن آن نیست)

یک توصیه هم دارم اگر سوژه تان انسان است و رنگ تون صورت برایتان اهمیت دارد و مثلا روی آن مبل بزرگ روبرویی نشسته است ، به آن باید نزدیک تر بشوید فاصله تان را نصف آن چیزی که هست کنید. نه از این فاصله فلاش سر دوربین معایب زیادی در عکس ایجاد میکند و اصلا نتیجه رضایت بخشی نمی دهد اما اگر از دور عکس بگیرید صورت ها تیره میشوند ( با توجه به قدرت فلاشتان که چون یک کامپکت است ظاهرا پرتاب فلاش آن کمتر است البته این هم به مشکل ه شما داشتید و منظور نظر شما بود ربطی ندارد. البته فرقی هم نمیکند چون فلاش SLR ها هم همچنین آش دهم سوزی نیستند. فقط کمی بردشان بیشتر است)

موفق باشید

انوش
    M. Ali Farajian، Ramin.M و hkhaghani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

من دو نمونه عکس شما را نگاه کردم ، عکسی که با فلاش گرفته شده هیچ مشکلی ندارد. یا حداقل نسبت به اون عکسی که بدون فلاش گرفتین و همه چیز زیر نور مهتاب آبی شده!

فکر میکنم تصورتان از رنگهای واقعی آن محیط غلط است. یک دلیلش هم این است که شما در آن محیط همه چیز را زیر نور مهتابی تماشا کرده اید. و در واقع رنگهای واقعی اجسام منزلتان را دقیق نمیدانید. عکس بدون فلاش شما مشکل دارد. و این در فرش کاملا فریاد زده میشود!

بهتر است بدانیم اجسام زیر نور های مختلف، درجه گرمای رنگ آنها فرق دارد. اما صحیح این است که زیر نور خورشید چه رنگی دیده میشود و همان تن را باخاطر بسپاریم به عنوان الگو و اگر از آن رنگی سرد تر بود یا گرم تر مشکل وایت بالانس دارد. که در این مورد فلاش شما هیچ مشکلی بوجود نیاورده.

خوب پس مشکل وجود ندارد فلاش شما دقیقا دارد رنگ واقعی اجسام را نمایش میدهد که شما به دلیل اینکه همیشه آن اجسام را زیر نور غیر طبیعی مهتابی تماشا کرده اید دچار سوء تفاهم شدید ( نور مهتابی خیلی هم برای سلامتی مضر هست به خاطر پرتو های ماورا بنفش و سرطان زا بودن. چه مهتابی چه این چرندیات کم مصرف که تازگی ها باب شده . علاوه بر این مهتابی باعث خستگی تدریجی چشم میشود و در لحظه در حال خاموش و روشن شدن است منتها چشم قادر به دیدن آن نیست)
    انوش
    به نظر من هر دو عکس مشکل دارد یکی زیادی سرد است و دیگری خیلی گرم و من دوست دارم عکسی بین این دو داشته باشم نه به این گرمی نه به این سردی و از روی مجبوری عکس بدون فلاش را ترجیح می دهم چون رنگ پوست ها در آن طبیعی تر است.

نمی دونم اینکه رنگ اجسام را زیر نورخورشید ملاک قرار دهیم صحیح است یا نه چون عکس زیر نور آفتاب گرمی خاصی پیدا می کند و زیاد دلپذیر نیست و به همین دلیل عکس ها معمولا کمی بعد از طلوع و کمی قبل از غروب بهترین تن رنگی را دارند.

به هر حال به نظر من یک مشکلی در وایت بالانس این دوربین وجود دارد نمی شود که دو عکس در شرایط یکسان فقط به خاطر استفاده از فلاش اینقدر با هم فرق کنند در حالی که نور فلاش نیز باعث سردی عکس ها می شود نه گرمی آنها !!
    به نظر من این دوربین برای رفع سردی نور فلاش زیادی رنگ ها را گرم می کند. این نارضایتی رو تا حالا دو نفر دیگه هم عنوان کردند.
    Ramin.M تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12234

به نظر من هر دو عکس مشکل دارد یکی زیادی سرد است و دیگری خیلی گرم و من دوست دارم عکسی بین این دو داشته باشم نه به این گرمی نه به این سردی و از روی مجبوری عکس بدون فلاش را ترجیح می دهم چون رنگ پوست ها در آن طبیعی تر است.

نمی دونم اینکه رنگ اجسام را زیر نورخورشید ملاک قرار دهیم صحیح است یا نه چون عکس زیر نور آفتاب گرمی خاصی پیدا می کند و زیاد دلپذیر نیست و به همین دلیل عکس ها معمولا کمی بعد از طلوع و کمی قبل از غروب بهترین تن رنگی را دارند.

به هر حال به نظر من یک مشکلی در وایت بالانس این دوربین وجود دارد نمی شود که دو عکس در شرایط یکسان فقط به خاطر استفاده از فلاش اینقدر با هم فرق کنند در حالی که نور فلاش نیز باعث سردی عکس ها می شود نه گرمی آنها !!
    به نظر من این دوربین برای رفع سردی نور فلاش زیادی رنگ ها را گرم می کند. این نارضایتی رو تا حالا دو نفر دیگه هم عنوان کردند.

درود

پیش از هر چیز به مقالات سایت مراجعه کنید و تا مقالات پایه که البته تراز سفیدی هم یکی از آنهاست را مطالعه نفرمودیده اید اشکال را به دوربین خود نسبت ندهید .
    چیزی که من در عکستان دیدم را خدمت شما عرض کردم. اگر میل دارید عکسی بین این دو داشته باشید ، با فرمت Raw عکاسی کنید . بعدا تراز سفیدی را مطابق میل خود تتظیم کنید. برای این کارها هم با مطالعه مقالات شروع کنید.

اگر اختلاف بین دو عکسی که در خانه گرفته اید هست، بخاطر این است که یکی از عکسهایی را که معیاری برای مقایسه با آن یکی قرار داده اید ، زیر نور مهتابی گرفته شده است ! که دوربین در حالات اتوماتیک نمیتواند وایت بالانس صحیح را در زیر چنین نوری تشخصی دهد شما از تنظیمات موجود یاید گزینه فلورسنت را انتخاب کنید.

ولی شما شروع به مطالعه مقالات بسیار کامل سایت کنید ، و سطح عکاسی خود را بالا بکشید. بدون مطالعه آموزش و آنوقت تمرین نمیواند به نتیجه برسید. من بجای پست قبلی باید این توصیه را به شما میکردم.

موفق باشید

انوش
    Ramin.M و hkhaghani تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

پیش از هر چیز به مقالات سایت مراجعه کنید و تا مقالات پایه که البته تراز سفیدی هم یکی از آنهاست را مطالعه نفرمودیده اید اشکال را به دوربین خود نسبت ندهید .
    چیزی که من در عکستان دیدم را خدمت شما عرض کردم. اگر میل دارید عکسی بین این دو داشته باشید ، با فرمت Raw عکاسی کنید . بعدا تراز سفیدی را مطابق میل خود تتظیم کنید. برای این کارها هم با مطالعه مقالات شروع کنید.

اگر اختلاف بین دو عکسی که در خانه گرفته اید هست، بخاطر این است که یکی از عکسهایی را که معیاری برای مقایسه با آن یکی قرار داده اید ، زیر نور مهتابی گرفته شده است ! که دوربین در حالات اتوماتیک نمیتواند وایت بالانس صحیح را در زیر چنین نوری تشخصی دهد شما از تنظیمات موجود یاید گزینه فلورسنت را انتخاب کنید.

ولی شما شروع به مطالعه مقالات بسیار کامل سایت کنید ، و سطح عکاسی خود را بالا بکشید. بدون مطالعه آموزش و آنوقت تمرین نمیواند به نتیجه برسید. من بجای پست قبلی باید این توصیه را به شما میکردم.

موفق باشید
    انوش
    از شما تشکر می کنم که وقت می زارید تا به آدم آماتوری مثل من کمک کنید
    من مقداری از مقالات سایت را خوانده ام و ظاهرا کافی نبوده است و سعی می کنم بیشتر مطالعه کنم.
    ولی به نظر من این موضوع وایت بالانس کاملا سلیقه ای است و در نهایت سلیقه افراد است که تعیین کننده است و شاید بهترین گزینه برای من همان فایل های RAW باشد ولی متاسفانه دوربین من این قابلیت رو نداره.:(
    خیلی ممنونم

تشکر کرده
    12234

من مقداری از مقالات سایت را خوانده ام و ظاهرا کافی نبوده است و سعی می کنم بیشتر مطالعه کنم.
    ولی به نظر من این موضوع وایت بالانس کاملا سلیقه ای است و در نهایت سلیقه افراد است که تعیین کننده است و شاید بهترین گزینه برای من همان فایل های RAW باشد ولی متاسفانه دوربین من این قابلیت رو نداره.:(
    خیلی ممنونم

درود

خواهش میکنم دوست عزیز اگر نوشتن مطالب من باعث شود نتیجه بهتری بگیرید خوشحال خواهم شد.

نمی دانم کدام مقالات را خواندید اما اینها را باید حتما بخوانید:

http://www.akkasee.com/articles/7114/
    http://www.akkasee.com/articles/7051/
    http://www.akkasee.com/articles/7079/
    http://www.akkasee.com/articles/7102/
    http://www.akkasee.com/articles/7167/
    http://www.akkasee.com/articles/7164/

و تراز سفیدی یا وایت بالانس سلیقه ای نیست !

شاید کسی دوست داشته باشد در یک عکس پرتره ، رنگ پوست کمی گرم تر باشد ، این مقدار گرمی و سردی بله سلیقه ای است. اما تراز سفیدی و تنظیم درست آن خیلی عمده تر از آن است که سلیقه ای باشد.

موفق باشید

انوش
    M. Ali Farajian، Ramin.M، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    خیلی ممنونم
    جایی تو ههمین فروم خوندم برای اس ایکس20 هم فریمور یا چیزی شبیه به حک درومده ک این اممکان خروجی راو رو میده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    39

باسلام
    براي بانس كردن فلاش سرخود آيا مي توان از آيينه اي كوچك روبروي آن به صورتي كه زاويه 30تا45درجه نسبت به افق وچسبيده به پايين فلاش باشد استفاده نمود؟
    آيا انعكاس مقداري از نورفلاش از آيينه به خود فلاش آسيبي نمي رساند؟
    باتشكر

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط d9234 نمایش پست ها
    باسلام
    براي بانس كردن فلاش سرخود آيا مي توان از آيينه اي كوچك روبروي آن به صورتي كه زاويه 30تا45درجه نسبت به افق وچسبيده به پايين فلاش باشد استفاده نمود؟
    باتشكر
    سلام
    دوست عزیز برای مشاهده انواع گوناگون مادیفایرهایی که برای انواع فلاش‌ها طراحی شدن به این سایت مراجعه کنید:

http://www.flickr.com/photos/32583100@N02/

d9234 تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط d9234 نمایش پست ها
    باسلام
    باتشكر
    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...82MQGStcsyiDIg

http://farm3.static.flickr.com/2376/...5ce462006d.jpg

هر دو هیتلر هستند
    با بهنام خط رو خط شد
    d9234 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین