نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree4تشکر
  • 1 Post By skhmehr
  • 3 Post By farid_nasiri

موضوع: کمک در خرید : Sony PD170 یا Canon XL2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض کمک در خرید : Sony PD170 یا Canon XL2

1-یه چند وقتی هست که برای خرید دوربین برای ساخت فیلم کوتاه تحقیقات زیادی کردم و در نهایت با بودجه موجود و سایر مشخصات دیگه به PD170 و XL2 رسیدم و الان دیگه موندم کدومو انتخاب کنم (تفاوت قیمتش برام مهم نیست) لطفا دوستان راهنمایی کنند. کدومو بگیرم؟

2-یا اصلا دوربینی بهتر از XL2 و PD170 در این رنج قیمت هست ؟

3-یه سوال دیگه به نظر تون XL H1 اونقدر ارزش داره که یه هزینه خیلی اضافی بدم و اونو بگیرم ؟
    smalavi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: کمک در خرید : Sony PD170 یا Canon XL2

xlh1 از رده hdv محسوب میشه خروجی 25p به فرمت hdv یا dv میتونید ازش بگیرید. این نوع خروجی با توجه به اینکه عملا 25 فریم کامل در ثانیه ارائه میده شباهت بسیاری به خروجی دوربینهای 35 میلیمتری داره.
    xl2 هم میتونه 25 فریم اما به فرمت dv ارائه بده.
    pd170 هیچکدوم از این ویژگیها رو نداره
    xl2 لنز قابل تعویض داره!
    اینها مختصر اطلاعات من در مورد این سه بود.
    توصیه میکنم اگه مشکل مالی مطرح نیست xlh1 و بعد از اون xl2 رو بگیرید
    کد:
    http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Announces-XL2-with-24-Fames-Progessive-and-True-169.htm
    http://www.camcorderinfo.com/content/sony-dsr-pd170-camcorder-review.htm
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Friday 25 July 2008 در ساعت 17:02 دلیل: لطفا لینک ها را در تگ کد قرار دهید.
    usef، Rofougaran و skhmehr تشکر می‌کنند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

سلام

من خودم pd 170 sony دارم و بسیار با کیفیت است اما xl2 canon هم عالی است فقط بزرگتر است ،
    و بدون سه پایه کار را دشوار میسازد ،
    pd 170 با حجم کم و سبک تر و قابل حمل تر است و برای کار های دیگر مثل مستند سازی کاربرد بیشتری دارد ،
    اما از نظر کیفیت تصویر هر دو عالی هستند ،
    pd 170 sony :: mini dv + dv cam است و فرمت DV CAM را هم پوشش میدهد ،
    و XL2 CANON فقط MINI DV است.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

من گيج شدم بالا خره XL2 , DV هم ميگيره يانه ؟
    يكي گفته آره يكي گفته نه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

آره داداش میگیره
    dv خروجی تصویری عمدتا با ابعاد 720*576 pal رو همه این دوربینا حتی آماتور ترین اونها ارائه میدن
    dvcam اسم یه برند تجاریه منحصرا مال سونی اما بدون فرقی از لحاظ نوع محتوی دیجیتالی بین dvcam سونی با سایر دوربینها نیست . همه از یه استاندارد پیروی میکنن حالا یا پاله یا ntsc
    بنده به شخصه برای کار dv مدل xl2 رو توصیه میکنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام
    عرض شود من با هرسه دوربین کارکردم و حدودا میتونم بهتون بگم کدوم برا چه کاری خوبه
    اول میریم سراغ 170
    دوربین pd170 و الن جدید ترش که رو بورس هم هست 175 دوربین های خیلی خوبیین البته 170 بهتره این نوع دوربینها بیشتر برای کارهای پرتابلی و کارهایی که عکسالعمل سریع میخواد طراحی شده اند مانند کارهای خبری و کارهای مجلسی (عروسی) به خاطر اینکه سریع تنظیم میشن
    اما دوربین xl2 یکمی حرفه ای تره خیلی حرفه ای تر اولا وزنش سنگین تر پس دوربین روی دست نسیت برخلاف 170 باید رو سه پایه کار کنید از این رو کوتاه کار ها و مستند سازان به این دوربین رو میارن به خاطر قدرت فکوسی که داره و شارپ تصویر بسیار بالای آن کیفیتش از 170 بهتره اما به خاطر سنگینی که داره و تنظیمات سختری نسبت به 170 مجلسی کار ها و خبر نگاران ازش به خوبی یاد نمیکنن. ولی مستند سازان و کوتاه کاران چرا
    مطلب دیگه اینکه متاسفانه چون اکثر خریداران دوربین مجلسی کار هستن لذا دوربین xl2 بازار فروش خوبی نداره واگه بخری و خدای نکرده پول لازم شدی باید کلی ضرر کنی ولی 170 اینجوری نیست مثل پراید میمونه به هرجا ببری 100 تومن بالا پایین مشتریش ریخته
    ولی خداییش تصویر xl2 یه چیز دیگس
    در رابطه با xlh1 باید عرض کنم بیخیالش بشی بهتره چون همون لنزی که رو xl2هست رو اینم هست همون کارایی که xl2داره اینم داره فقط وزنش کمی سنگینتره و hd ذخیره میکنه که شما بعد ادیت مجبورین دیویش کنید
    نا گفته نمومنه هردو دوربین pd170 و xl2 موجوده و به فرئش هم میرسه اینم شماره تماس 09151741977