نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree10تشکر
  • 5 Post By khosro777
  • 2 Post By MehdiM
  • 3 Post By khosro777

موضوع: تصویر امروز ستاره شناسی ایران

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض تصویر امروز ستاره شناسی ایران

دورد بر شما دوستان عزیز

مدتی است که وب سایت تصویر امروز ستاره شناسی ایران ( www.apod.ir ) فعالیت خود را شرع کرده. در این بین برخی از افراد با دید شک و تردید به آن نگاه می کنند. در این تالار یکی از دوستان نوشته بودند که " اعتمادی به ارسال عکس نیست" برای من این سوال پیش آمده که، تصاویر شما در حالی که با حق کپی رایت خودتان و ایمیلتان در سایت درج می شود، چطور ممکن است که مورد تردید باشد؟ این سایت را بنده پس از 4 سال راه اندازی کردم و به صورت روزانه در آن تصاویر منتخب عکاسان ایرانی قرار می گیرد. پس با دید شک و تردید به آن نگاهی نیندازید دوستان و برای ارائه‌ی چهره‌ای متفاوت از ایران تلاش کنیم.

با تشکر

خسرو جعفری زاده
    mazdak، MehdiM، aphrodite و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

پیش فرض پاسخ: تصویر امروز ستاره شناسی ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط khosro777 نمایش پست ها
    دورد بر شما دوستان عزیز

مدتی است که وب سایت تصویر امروز ستاره شناسی ایران ( www.apod.ir ) فعالیت خود را شرع کرده. در این بین برخی از افراد با دید شک و تردید به آن نگاه می کنند. در این تالار یکی از دوستان نوشته بودند که " اعتمادی به ارسال عکس نیست" برای من این سوال پیش آمده که، تصاویر شما در حالی که با حق کپی رایت خودتان و ایمیلتان در سایت درج می شود، چطور ممکن است که مورد تردید باشد؟ این سایت را بنده پس از 4 سال راه اندازی کردم و به صورت روزانه در آن تصاویر منتخب عکاسان ایرانی قرار می گیرد. پس با دید شک و تردید به آن نگاهی نیندازید دوستان و برای ارائه‌ی چهره‌ای متفاوت از ایران تلاش کنیم.

با تشکر

خسرو جعفری زاده
    سلام آقای جعفری زاده اتفاقا من خودم خبر مربوط به سایت شما را در قسمت اطلاع رسانی نجومی قرار دادم بعد از پست من یکی از دوستان (آقای مبین علی) چند سوال برایشان پیش آمد و از ارسال عکس منصرف شدند:
    http://akkasee.com/forum/showpost.ph...5&postcount=62
    شاید اگر 3 موردی که ایشان اشاره کردند و به نظرشان سخت گیری بوده را توضیح بدهید مناسبتر هست و دوستان برای ارسال عکس بیشتر مشتاق می شوند. از زحمات شما هم در سایت بالا و هم در سایت نایت اسکای متشکریم.
    AslanAslan و M.Mobin تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: تصویر امروز ستاره شناسی ایران

دورود بر شما

دوست عزیز آقای منصوری

شرایط ارسال تصویر برای سایت Apod.ir شرایط متعادل و همگانی است. بیشتر سایتهای عکاسی دنیا نیز بر این اساس کار می کنند.

مورد اول : حداقل طول تصویر 1200 پیکسل باشد. این موضوع باید رعایت شود تا کسانی که تصاویر را می بینند از جزئیات بیشتری مطلع شوند. به صور نمونه من خودم برای گرفتن یک عکس مدت 1 هفته به دنبال موقعیت بودم و وقتی عکس را تهیه کردم سریعاً با همین اندازه در سایت قرار دادم. اگر اندازه زیر این حد باشد، کیفت و جزئیات زیادی نمیتوان از آن مشاهده کرد.

مورد دوم : عکسها به صورت JPEG باشد. این هم منطقی است و بهترین پسوند برای دیدن تصاویر در اینترت است.

مورد سوم : نام و یا لوگو در هیچ یک از عکسها گذارده نشود ( نام عکاس به صورت خودکار در عکس درج می شود ). این موضوع برای بسیار سوال بوده. برخی از دوستان لوگوی خود را که 30 درصد عکس را فراگرفته، برای من ارسال کردند. آیا بنظر شما این صحیح است که قانون کپی رایت باعث شود زیبایی تصویر از بین برود؟ ضمناً نام عکاس بر روی خود عکس نوشته و در مشخصات داخلی عکس نیز وارد می شود.

من هم خودم برای گرفتن تصاویرم بسیار تلاش و وقت میگذارم، اما آنها را در اختیار همگان قرار می دهم. دلیل آن هم به تصویر کشیدن زیبایی های آسمان شب و طبیعت است.

اگر سوالی بود باز در خدمت هستم.
    MehdiM، Saeed.gh.sh و ghz تشکر می‌کنند.