صفحه 6 از 60 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    حالا این چند درصد چقدر مهمه؟
    چون من دوربینهای مختلفی داشتم ولی هیچ زمان این قضیه آزارم نداده. چون بصورت تجربی عکاس می‌فهمه که کی کجاست و چقدر از کادر رو ندیده...
    ....
    بعضی مواقع این مورد واسه من خیلی اذیت کننده بود. نمونه این عکسهایی که در مشقهای روزانه عکاسی برای ارزیابی پارامترهایی میگیرم. در اینجا این مورد نهایتا عکاس را به کراپ وادار میکند. چند شات زدم تشخیص یکم سخت میشود. ( هدف این بوده این خطوط از گوشه راست بالا از تصویر خارج شود)

[IMG]http://www.*******.info/files/mk0u31pniig8pybucl80.jpg[/IMG]
    .
    =============================
    سعی شد حدودا از ویو فایند تصحیح کردد. ولی نشد

[IMG]http://www.*******.info/files/9hop296vi89mqbwxnibg.jpg[/IMG]
    =============================

این بهترین حالت بود در همان حالت اما وقتی عکس اول را کراپ میکنم به دیدم از این بهتر می آید

[IMG]http://www.*******.info/files/lgnmwiqor6cmkliksdpb.jpg[/IMG]

یک مدتی است خودم را مقید کردم کراپ را هنگام ثبت از پشت همان ویوفایندر انجام دهم. تا کار به کراپ نرم افزاری نکشد. ( صرفا برای تمرین و مشقهای روزانه ولی با این حالت تو این موارد اندکی اذیت کننده است ) حساب کنید گرمای محیط آنجا 54 الی 55 درجه در این وضعیت که عرق پیشانی تو چشم آدم میره باید وقت گذاشت سر این موضوع. اینکه حدودا چقدر کادر را جابجا کنیم تا به آنچیزی که میخواهیم برسیم و تراز کلی هم بهم نخورد.... (چیزی که کارخانه به راحتی میتواند آنرا برای کاربران مهیا کند با حداقل هزینه) بعضی مواقع میخواهم به همین اندازه قابی را در تصویر با توجه به المانهای درون کادر در ضلعی از کادر بگذارم. چون کل کادر را ندارم یا باید با سعی و خطا اینکار را انجام دهم یا بعضا تراز آن سمت تا حدودی بهم میخورد. نهایتا مجبورم نرم افزاری تغییرات را اعمال کنم.

برای دوستانی که صحبت هایمان را میبینند این تصویر را میگذارم. از ویوفایندر دوربین تقریبا لبه کادر ها عمودی و افقی دست راست و بالا کنار کادر است. ولی پس از رویت فاصله های علامت گذاری شده چیزی است که در ویوفایندر موقع نگاه کردن تصویر دیده نمیشود (یک تلرانس پلاس ماینس هم برای آن لحاظ کنید ولی این تفاوت هست )

[IMG]http://www.*******.info/files/9repger4x732qbts917r.jpg[/IMG]

البته ناگفته نماند نوع عکاسی میتواند. کاربرد آن( تفاوت یا عدم تفاوت) آنرا آشکار تر سازد.

در مورد خصوصیات ویوفایندر یک بار در تاپیکی صحبتی پیرامون آن شد.

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=83449&postcount=20

من این مطالب را جایی دیده بودم. آنجا ضرورت استفاده از آنرا توام با Magnification گفته بود. این موضوع برای من با تمریناتی که موقع ثبت انجام میدهم حدود 20 درصد مشکل ساز است. شاید برای دوستانی دیگر چون شما یا از اهیمت زیادی برخوردار نباشد یا بیش از من دردسر ساز باشد و قطعا نوع عکاسی در این موضوع بسیار تعیین کننده خواهد بود. ولی واقعا چرا این مورد یا مواردی مشابه را این کارخانه چشم پوشی میکند! ای کاش کارخانه های سازنده دوربین همچون کارخانه های دیگر اجناس را در تنوع تولید میکردند فرضا HP برای لپ تاپ های خود به سفارش تنوعی را در نظر میگیرد ( در یک مدل کلی مثلا dv9000 ) تا خریداران با توجه به نیازشان در ان محدوده حرکت کنند. اما برای دوربین با توجه به نیاز میبایست کل مدل را عوض کرد! :(
    nmroshan، Arash، shabab و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: قابلیت جدیدی که در این رده از دوربین های کانن ( قبلا در سری 1D بود ) بالاخره کارخانه تن به رضایت مشتری داد این قابلیت است که پیشتر در همین تاپیک در مورد آن صحبت شده است. برای دوستانی که میخواهند این دوربین را خریداری کنند بد نیست با چگونگی آن آشنا شوند.

کد:
    http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html
    .
    کد:
    http://www.dgrin.com/showthread.php?t=82429
    .

این یکی مقایسه ای جالب از کاربرد آن دارد ( البته مربوط به 1Ds Mark III است ولی زیاد هم بیراه نیست )
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-1Ds-Mark-III-Digital-Camera-Review.aspx
    nmroshan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

این هم نمونه عکس های 50D از Dpreview

کد:
    http://www.dpreview.com/gallery/canoneos50d_preview_samples/
    البته فعلا نمونه عکسی از 18-200 نگذاشتند (‌گویا فعلا منتظر هستند تا نمونه تجاری این لنز برایشان برسد)
    nmroshan، Pooriya_Online و shabab تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

رزوليشن 15Mp اين دوربين در مقابل 10MP در 40D
    فلاش قويتر نسبت به 40D
    ساپورت تا ايزو 12800 در مقابل 3200 در 40D
    داراي LCD با كيفيت بالاتر
    از مزاياي اين دوربين نسبت به 40D است
    اما جالبه كه با وجود استفاده از پروسسور DIGIC4 در اين دوربين سرعت در حالت continuous به اندازه 0.2fps كمتر از 40d هست .
    همچنين از نظر ابعاد و اندازه و وزن دقيقا" مشابه 40d ميباشد .
    دانسيته پيكسل در اين دوربين 4.5mp بر سانتيمتر مربع است در حالي كه اين عدد در 40D برابر 3.1Mp بر سانتيمتر مربع ميباشد . كه نشان دهنده استفاده از سنسور جديدتر در اين دوربين ميباشد . البته اگه در حالت كلي دانسيته كمتر رو ملاك برتري قرار بديم (هميشه اينطور نيست) شايد برتري با 40d باشه .
    البته بنظرم اين دوربين كاملا" ارزش پرداخت 1299$ رو براي شروع داره (مگه اينكه مشكلاتي داشته باشه كه در آينده معلوم بشه )
    Arash، tonino_baliardo، Mashhadi Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب سرعت با توجه به اینکه دوربین پردازش رو برای15 مگا پیکسل انجام میده به نظرم بسیار افزایش داشته . یعنی اگر قرار بود از همان پردازنده قبلی استفاده بشه سرعت باید تا 1.5 برابر کاهش پیدا میکرد و به نظر پردازنده کنون جهش بزرگی در این زمینه داشته

یکی از موضوعاتی که در فروم های دیگه زیاد روش بحث شده , اتوفوکوس و حالت های مختلف اون در این دوربینه که میتونه اطمینان بیشتری برای عکاس بوجود بیاره
    tonino_baliardo، Mashhadi Vahid، shabab و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: معرفی Canon 50D

سایت DPReview نمونه عکس های گرفته شده با این دوربین رو upload کرده...
    چندتاییشو download کردم...خورد تو حالم عکس ها خیلی سافت هستن و حتی تو ایزوی 100 و 200 هم نویز با چشم دیده میشه...
    فکر کنم این درگیری مگاپیکسل و مشخصات بازم شروع شد و کیفیت هم داره میاد پایین...
    Saeed61، Mashhadi Vahid، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط qavemm نمایش پست ها
    سایت DPReview نمونه عکس های گرفته شده با این دوربین رو upload کرده...
    چندتاییشو download کردم...خورد تو حالم عکس ها خیلی سافت هستن و حتی تو ایزوی 100 و 200 هم نویز با چشم دیده میشه...
    فکر کنم این درگیری مگاپیکسل و مشخصات بازم شروع شد و کیفیت هم داره میاد پایین...
    من متاسفانه نتونستم عکسها رو ببينم ميشه لطف کنيد کراپهاي کوچکي از کراپ 100% برخي از اونا رو اينجا بزاريد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

دوستان به نظر شما الان که دی40 ارزون میشه اون رو برای خرید انتخاب کنیم یا دی50 رو؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online نمایش پست ها
    دوستان به نظر شما الان که دی40 ارزون میشه اون رو برای خرید انتخاب کنیم یا دی50 رو؟
    من فکر ميکنم اگر به مگاپيکسل بيشتر نياز داريد 50D اگر نه 40D از 50D انتخاب بهتريه در کنار خريد يه لنز با توجه به اختلاف قيمت
    Pooriya_Online تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عکسهای ۱۲۲۰۰ این دوربین کجاها هست؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com