صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 151
Like Tree380تشکر

موضوع: NIKKOR 18-105MM F/3.5-5.6G ED VR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

سلام
    آیا میتوان از این لنز در آتلیه استفاده کرد؟ یعنی آیا شارپنس آن در حدی است که بتوان عکسهایی با اندازه بزرگ چاپ کرد؟
    مهدی رمضانی
    Nikon D90 + AF-S 18-105 mm

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

اگر نور کافی داشته باشید ، و دیاف را به میزان لازم ببندید میتونید به نتایج خوبی برسید
    A_Maddah و eos500d تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

آیا میتوان از این لنز در آتلیه استفاده کرد؟ یعنی آیا شارپنس آن در حدی است که بتوان عکسهایی با اندازه بزرگ چاپ کرد؟
    بلی میتوان استفاده کرد چرا که نه ,وقتی شما صحبت از استودیو میکنید یعنی جایی که یک عالمه نور(به اندازه کافی) دارید و اصولا در استودیو شما نیازی به استفاده از دیافهای بازتر از 8 ندارید. به همین دلیل حتی معمولی ترین لنزها در استودیو معمولا نتایج قابل قبولی ارایه میدهند
    البته لنز مورد بحث ,لنز با ارزشی است رزولوشن بالایی دارد و بسیار شارپ است.
    چاپ عکس با اندازه های بزرگ ربطی به شارپ بودن لنز ندارد.

قابل توجه دوستانی که در مورد این لنز مطالعه یا قصد خرید دارند ,
    با این لنز کارهای ماکرو قابل قبول و جالبی میتوان انجام داد نمونه هایی از کارهای ماکرو خودم با این لنز و دی نود :

..چند روز پیش یکی از عکسهای ماکرو که با استفاده از این لنز گرفته بودم را در یک گالری خارجی به نمایش گذاشتم و به عنوان عکس هفته برگزیده شد و در ادامه کامنتهای چندین تن از یوزرها نسبت به ثبت آن با لنز 105-18 اظهار شک و تردید کردند حتی یکی از مدیران گالری مربوطه ثبت مذکور با لنز 105-18 را معجزه خواند... که با ارایه فایل raw سوء تفاهم رفع و در مقابل این لنز سر تعظیم فرود آوردند
    ویرایش توسط Saadat : Tuesday 22 March 2011 در ساعت 02:14
    azarigh، Austin.A، Anoosh-Em و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohamad az آواتار ها
    تشکر کرده
    658

Exclamation عکس ماکرو

عجب عکسهایی
    ولی چجوری گرفتید -
    فیلتر ماکرو که حتما استفاده کردید درسته ؟
    اگه میشه بیشتر توضیح بدید.
    Mohamad_Ali و NetNegar تشکر می‌کنند.
    d90+18-105+Manfrotto 190XPROB+804Rc2+BENRO monopod

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

سلام جناب سادات و سال نو حضرتعالی مبارک.
    واقعا عکسهای خوبی شده .. باورم نمیشه این لنز اینقدر خوب باشه.
    در مورد فوکوس که تا جائیکه من از مقالات سایت خوندم برای کار ماکرو بهتره روی منوال باشه... شما هم منوال کار کردید یا اتوفوکوس ؟ البته با توجه به ریز بودن سوژه ها خودم فکر میکنم دستی فوکوس کردید.
    و اینکه استفاده از mode ماکرو روی دوربینها تاثیر بهتری داره یا mode m ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
    Mohamad_Ali و NetNegar تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    یکی از عکسهای ماکرو که با استفاده از این لنز گرفته بودم را در یک گالری خارجی به نمایش گذاشتم ................... کامنتهای چندین تن از یوزرها نسبت به ثبت آن با لنز 105-18 اظهار شک و تردید کردند حتی یکی از مدیران گالری مربوطه ثبت مذکور با لنز 105-18 را معجزه خواند... که با ارایه فایل raw سوء تفاهم رفع و در مقابل این لنز سر تعظیم فرود آوردند
    درود

ضمن تبریک سال نو خدمت دوستان ، نمیدانم چرا باید از دیدن این عکسها متعجب شد

این عکسها رو با اکثر لنز های غیر ماکرو هم میشود گرفت فقط کافی است که حداقل فاصله فوکاس لنزی کم باشه تا بشه به سوژه نزدیک شد و همینطور به بزرگ نمایی مورد نظر رسید.

کلا تعریف لنز ماکرو مشخص هست ، اینکه اندازه سوژه روی سنسور به اندازه واقعی خود باشد که لازمه آن magnification یا بزرگ نمایی مشخصی هست یعنی نسبت 1به 1 ( 1:1 ) حالا با لنز هایی دیگر هم که 1:1 نیستند هم میشود کارهایی کرد اگر 1:2 باشد یا 1:4 باز هم خوب است.

18-105 بزرگنمایی 1:5 دارد و کمترین فاصله فوکاس آن 45 سانتی متر هست ( البته از سنسور تا سوژه )

البته محاسن لنز 18-105 مشخص هست و من منکر آن نیستم اما ظاهرا دوستان شما در آن سایت خارجی آگاهی و اشراف به این موضوع نداشته اند چون حتی با 18-55 هم میشود کاراهایی از این دست کرد یا حتی بهتر هم انجام داد چون magnification یا بزرگنمایی لنز 18-55 بهتر هم هست magnification ratio 1:3.2 و کمترین فاصله فوکاس آن هم 28 سانتی متر هست که میشود به سوژه بیشتر نزدیک شد.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 22 March 2011 در ساعت 12:20
    millano، Mohamad_Ali، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

فیلتر ماکرو که حتما استفاده کردید درسته ؟
    هیچ نوع فیلتری استفاده نشده.
    من از فوکوس اتوماتیک استفاده کردم(اصولا بدذون سه پایه استفاده از فوکوس دستی کار بسیار سختی است در ماکروگرافی)
    انوش عزیز البته منظور آنها در آنجا بیشتر کیفیت عکسها بود و نه صرف مسایل فنی ,توجه داشته باشید که هر سه این عکسها کراپ شده اند که اگر لنز کیفیت رزولوشن و شارپنس خوب و قابل قبولی نداشته باشید خروجی نهایی مطلوب نخواهد بود.
    بنده لنز 105 ماکرو جدید نیکون را نیز دارم اگر صرف بحث مسایل فنی مارکوگرافی مطرح بشه خوب ثبت های ماکروی خودمو با آن انجام میدم...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

سلام.

دوستان میخواستم بدونم خطای (- - F) برای این لنز یه روال طبیعی به خاطر کیفیت ساخت پایین آن هست_ که گه گاهی اتفاق میافتد_ یا اینکه لنز بنده مشکل دارد!؟

چند وقت پیش که بعد از 1 ماه دوربین رو روشن کرده بودم، برای یه مدت کوتاهی و پشت سرهم خطای (E r r) میداد!. طوی که جز با خاموش کردن و در آوردن مموری این مشکل حل نمیشد. علت این خطا در دفترچه راهنما : << اشکال در عملکرد سیستم دوربین >> بود. شرکت خدماتی مشکل رو از لنز دانست و گفت که درستش میکنیم!. کسی به این مشکل برخورده یا اطلاعاتی داره که کمک کنه؟
    البته الان دیگه از آن موقع این مشکل پیش نیامده به استثنای گه گاهی خطای - - f که با حرکت دادن لنز در جای خودش حل میشود.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinP نمایش پست ها
    سلام.

دوستان میخواستم بدونم خطای (- - F) برای این لنز یه روال طبیعی به خاطر کیفیت ساخت پایین آن هست_ که گه گاهی اتفاق میافتد_ یا اینکه لنز بنده مشکل دارد!؟

چند وقت پیش که بعد از 1 ماه دوربین رو روشن کرده بودم، برای یه مدت کوتاهی و پشت سرهم خطای (E r r) میداد!. طوی که جز با خاموش کردن و در آوردن مموری این مشکل حل نمیشد. علت این خطا در دفترچه راهنما : << اشکال در عملکرد سیستم دوربین >> بود. شرکت خدماتی مشکل رو از لنز دانست و گفت که درستش میکنیم!. کسی به این مشکل برخورده یا اطلاعاتی داره که کمک کنه؟
    البته الان دیگه از آن موقع این مشکل پیش نیامده به استثنای گه گاهی خطای - - f که با حرکت دادن لنز در جای خودش حل میشود.
    اگه زیاد پیش میاد طبیعی نیست میتونید کانکتورهای محل اتصال لنز با بدنه رو با الکل یا سپری خشک ناهید تمیز کنید شاید درست شه
    moeinP و NetNegar تشکر می‌کنند.

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

پیش فرض 18-105

درود و سال نو همه مبارک

آقا این لنز نازنین برای بار دوم است که دهان بنده را از راه ماونت مورد عنایت قرار می دهد

راستش بار اول که عوض کردم 65 هزار تومان پول نازنین رو دور ریختم و اینبار با اینکه تمام مدت درون کیف بوده باز ماونت شکسته ، فعلا با چسب نگهش داشتم و یه سری کارهای جزئی باهاش انجام می دم اما دو سوال:
    - اول اینکه کجا ببرم برای تعویض تا ارزونتر برام عوض کنند ؟؟
    - ماونت فلزی لنز دیگری به این نمی خورد ؟؟ یا نمیتوان ساخت ؟؟

ممنون از همه دوستان

صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین