صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree19تشکر

موضوع: پرينتر ليزري سياه و سفيد رو چه طور مي شه شارژ کرد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پرينتر ليزري سياه و سفيد رو چه طور مي شه شارژ کرد

سلام
    يک پرينتر ليزري HP Laser Jet P1005 از تهران خريداري کردم
    البته خودم شيراز هستم
    تا اين مدت هم يه دو هزار تايي فاکتور که خيلي هم پودر نمي بره چاپ کردم
    ولي نمي دونم چرا الان يه جاهايي از کاغذ رو حالت اين که مثلا پودر در اون قسمت کم کرده باشه اينطوري هست
    من هم تونرش رو در آوردم و يه چند تا تکون دادم ولي باز هم صبح ديدم اينطوري زد بعد هم درست شد
    حالا سوالم اينجاست؟
    به نظرتون بعد از يک ماه و نيم پودرش کم شده؟
    چه طور مي شه فهميد که چقدر پودر داره؟
    به نظرتون بهترين راه براي شارژ کردنش که هزينه زيادي هم نداشته باشه چيه؟
    آين خودم هم مي تونم توي خونه بازش کنم و پودر بريزم داخلش و شارژش کنم؟
    لطفا دوستان هر کمکي از دستتون بر مي ياد بفرمائيد
    با تشکر و سپاس

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: پرينتر ليزري سياه و سفيد رو چه طور مي شه شارژ کرد

البته برای چنین پرینتری کارکرد دو هزارتا کمی کمتر از حد انتظاره مخصوصا اگر فقط برای چاپ فاکتور ازش استفاده شده باشه

اما به هر جهت چیزی که شما بهش اشاره کردید نشان از رو به اتمام بودن آن دارد
    برای شارژ این چاپگرها توصیه کار خانه تعویض کلی قسمت تونر کارتریج است

اما چون این روش خیلی به صرفه نیست بنابراین راه های دیگری هم برای اون وجود داره ( در واقع فکر کنم دست یک ایرانی در این پشت پرده این سوراخ کردن ها وجود داشته چون کاملا متناسب با روحیات ما است )

یکی از این روش ها ReFill کردن اونهاست . یعنی شما با وسیله ای مثل هویه یا وسیله ای مانند یک مته قابل کنترل باید نقطه خاصی از کارتریج رو سوراخ کنید . حتما دقت کنید که او تیکه از پلاستیک کارتریج که ذوب یا تراشیده میشه باید بیرون آورده باشه . پس از اینکه کارتریج سوراخ شد ابتدا باید تونر (پودر ) قبلی رو به طور کامل از کارتریج خالی کنید . یعنی سعی کنید کارتریج کاملا از تونر خالی بشه . سپس تونر جدیدی رو که از بازار تهیه کردید و از مرغوب بودن اون مطمئن هستید رو با دقت داخل استوانه تونر میریزید تا پر بشه
    بعد از پر کردن کارتریج معمولا سوراخ ایجاد شده رو با یک چسب محکم ( مثل چسب نواری های بزرگ ) مسدود میکنند

[IMG]http://i36.*******.com/212vcpv.jpg[/IMG]

خب این یکی از روش ها بود . ساده اما فاقد ظریف کاری . اما این روش چون آسیب جدی به کارتریج میزنه بیش از دو یا سه بار قابل استفاده نیست و سپس باید کارتریج رو عوض کنید

روش دوم روشی است به نام remanufacture کردن . در این روش شما کارتریج رو قدم به قدم باز میکنید تا به استوانه ای برسید که تونر در داخل اون ریخته میشه. اما باید توجه کرد که در این روش هم همه کارها با باز کردن پیچ و مهره ها انجام نمیشه . معمولا قسمتی از این کارتریج ها توسط دستگاه قالب بندی میشه . بنابراین شما باید در برخی نقاط با یک مته کوچک سوراخ ریزی رو ایجاد کنید تا پیچ مورد نظر شما پیدا بشه . اما چون این سوراخ در حد ضخامت همون پیچ است و از طرفی ربطی به قسمت ها مهم کارتریج نداره بنابراین روش بسیار تمیزی است. منتها نیاز به دقت داره . چون شما تمام پیچ و مهره ها و چرخ دنده ها رو باید باز کنید و سپس اون رو باید به همان ترتیب ببندید . مخصوصا اینکه معمولا یک فنر ریزی هم در این وسط وجود داره. پس از باز کردن اجزا سرانجام به استوانه مورد نظر میرسید و به راحتی درپوش بالای اون رو باز کرده . تونر رو خارج کرده و تونر جدید رو داخل اون میریزید

اگر در این روش قطعات با احتیاط باز و بسته بشند مخصوصا سطح استوانه ها و .. آسیب نبینند و زیاد هم دستمالی نشوند گاه تا ده بار میتونید بدون افت کیفیت کارتریج خودتون رو شارژ کنید

من پرینتر خوردم HP LaserJet 1020 است و چون میدونم نوع کارتریج پرینتر شما با کارتریج پرینتر من فرق داره به همین دلیل روش remanufacture رو نمیذارم اما شما به راحتی با جستجوی عبارتی نظیر remanufacture HP P1005 میتونید به خودآمور قدم به قدم این روش هم دسترسی پیدا کنید

اگر هم حوصله این کارها رو ندارید ببرید بدید بیرون براتون پر کنه . البته احتمالا از همان روش اول استفاده میکنند و بعد از دو سه بار باید کل کارتریج رو عوض کنید
    AliMohammadi، Ali Shadi، Jesmi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    من پرینتر خوردم HP LaserJet 1020 است و چون میدونم نوع کارتریج پرینتر شما با کارتریج پرینتر من فرق داره به همین دلیل روش remanufacture رو نمیذارم اما شما به راحتی با جستجوی عبارتی نظیر remanufacture HP P1005 میتونید به خودآمور قدم به قدم این روش هم دسترسی پیدا کنید

اگر هم حوصله این کارها رو ندارید ببرید بدید بیرون براتون پر کنه . البته احتمالا از همان روش اول استفاده میکنند و بعد از دو سه بار باید کل کارتریج رو عوض کنید
    دلباز جان منم یه 1020 دارم لطفا روش remanufacture رو برام شرح بدین خیلی علاقه مندم بدونم با این روش چطور میشه کار کرد. البته تو تعمیرات الکترونیکی هم آشنایی دارم هم تجهیزات تقریبا خوبی دارم پس میخوام با راهنمایی شما این کار شارژ رو خودم انجام بدم

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب این شرح این روش به صورت مرحله به مرحله
    روش تمیزی است فقط باید در دو نقطه که توسط فلش مشخص شده با یک مته کوچک , دو سوراخ کوچک ایجا کنید تا پیچ مورد نظر برای باز کردن قسمتی از کارتریج مشخص بشه
    با توجه به اینکه اکثر دوستان اینجا دوربین های عکاسی و فیلم برداری دارند میتونید از مراحل کارتون فیلم بگیرد تا موقع بستن و جمع کردن کارتریج با مشکلی رو برو نشید
    l

yusefreza، M-Yousefi، AslanAslan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    من یک پرینتر لیزری 1120 Hp خریدم ،
    1-میخواستم بدونم که این پرینتر ها جوهرشون برای چاپ چند برگه کافیست ؟
    2- تعداد چاپ برگه در پرینتر های مختلف تفاوت دارد ؟
    3- آیا این پرینتری که گرفتم خوب هست ؟
    لطفا راهنمایی کنید
    مرسی.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

لطفا پرینتر 2014 رو هم روش شارژ کردنش رو بگید ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آموزش شارژ 1005 يا 1006 رو كسي ميدونه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanari نمایش پست ها
    آموزش شارژ 1005 يا 1006 رو كسي ميدونه؟
    بعد از كلي گشتن اين سايت رو پيدا كردم
    www.hp-sharj.com

تو لينكهاي سمت راست آموزش شارژ كارتريج ليزري را انتخاب كنيد. آموزش تصويري دقيق و خوبي داره. من طبق اون عمل كردم واقعا عين كاتريج نو چاپ كرد. هرچند دفعه اولم بود شارژ كردم. دوستان تشكر يادتون نره !
    soheil007 تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

همه به اصطلاح آموزش شارژ کارتریج یک طرف ، اون عبارت" تونر سوخته های داخل مخزن" یک طرف

تونر سوخته نداریم! تونر ضایعات: Wasted Toner

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    همه به اصطلاح آموزش شارژ کارتریج یک طرف ، اون عبارت" تونر سوخته های داخل مخزن" یک طرف

تونر سوخته نداریم! تونر ضایعات: Wasted Toner
    کدوم مارک جوهر کمترین میزان همین تونر ضایعات رو داره و بیشترین بهره رو میشه ازش برد؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین