صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60
Like Tree124تشکر

موضوع: چگونه فيلتر ها را تميز كنيم ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: برای تمیز ماندن فیلتر هااز خاک آیا Filter Pocket گزینه خوبیست؟

شرکت هاما هم همچین کیفی تولید میکنه،البته نمیدانم که وارد می کنن یا خیر ولی در کل مطمئنم که از lowepro ارزان تر است.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

پیش فرض پاسخ: تمیز نمودن فیلتر

بدلیل پوشش فیلترهای پولاریزه آن ها بسیار مشکل است و چربی روی آنها جابجا میشود. بهترین روش تمیز کردن با Lens Pen و دستمال های مخصوص لنز با بافت بسیار ریز معروف به Micro می باشد. که صد در صد هم تمیز نمی شوند. اما طبق تجربه من و گفته سایتهای معتبر تاثیری بر کیفیت ندارند. (الان خاطرم نیست کجا این مطلب رو خوندم)

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

پیش فرض پاسخ: تمیز نمودن فیلتر

نقل قول نوشته اصلی توسط navidsohi نمایش پست ها
    بدلیل پوشش فیلترهای پولاریزه آن ها بسیار مشکل است و چربی روی آنها جابجا میشود. بهترین روش تمیز کردن با Lens Pen و دستمال های مخصوص لنز با بافت بسیار ریز معروف به Micro می باشد. که صد در صد هم تمیز نمی شوند. اما طبق تجربه من و گفته سایتهای معتبر تاثیری بر کیفیت ندارند. (الان خاطرم نیست کجا این مطلب رو خوندم)
    سلام
    من با Lenspen همیشه کار کنم که حتی برای چربی کاملا جواب میده
    می تونید از مایعات تمیز کننده شرکتهای مختلف مثل Visibledust هم استفاده کنید.
    1986 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

پیش فرض پاسخ: چگونه فيلتر ها را تميز كنيم ؟

جدیداً متوجه موردی در استفاده از Magic cleaner و مایع Lens clean شرکت Visibledust شدم. می خواستم بدونم که آیا این مورد برای بقیه دوستان هم پیش آمده يا نه؟
    بعد از پاک کردن لنز با این پاک کننده با این که لک یا مثلاً اثر انگشت از بین میره اما رفلکس کوتینگ لنز در اون قسمت از سطح لنز از سبز به بنفش تغییر رنگ میده.یعنی وقتی اون قسمت لنز رو زیر نور چراغ بگیرید و نگاه کنید رفلکس نور لامپ در آن قسمت بنفش و در سایر نواحی سبز خواهد بود.که البته این مورد روی لنز نو که اولین بار پاک میشه مشهود است و پس از مدتی و با پاک کردن مکرر کل این رفلکس بنفش میشه.
    mreza1001 و 1986 تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر جديد Alireza-k آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Akazemi نمایش پست ها
    جدیداً متوجه موردی در استفاده از Magic cleaner و مایع Lens clean شرکت Visibledust شدم. می خواستم بدونم که آیا این مورد برای بقیه دوستان هم پیش آمده يا نه؟
    بعد از پاک کردن لنز با این پاک کننده با این که لک یا مثلاً اثر انگشت از بین میره اما رفلکس کوتینگ لنز در اون قسمت از سطح لنز از سبز به بنفش تغییر رنگ میده.یعنی وقتی اون قسمت لنز رو زیر نور چراغ بگیرید و نگاه کنید رفلکس نور لامپ در آن قسمت بنفش و در سایر نواحی سبز خواهد بود.که البته این مورد روی لنز نو که اولین بار پاک میشه مشهود است و پس از مدتی و با پاک کردن مکرر کل این رفلکس بنفش میشه.
    سلام آقای کاظمی
    من هم این مورد را مشاهده کردم. و علت فکر کنم این است که این مایع های پاک کننده یک لایه ای از خودشون رو روی لنز جا می گذارند که جایی خواندم خود این لایه زد گرد و غبار است . برای مطمئن شدن از این لایه هم اگر یک هااااا بکنید روی لنز مشخص می شود.فکر نمی کنم روی کیفیت عکس تاثیر بگذارد.
    Akazemi تشکر می‌کند.
    علیرضا کریمی

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

سلام
    من یک فیلتر UV‌ مارک Haida دارم. از زمانی که متوجه شدم، چنین نتیجه‌ای در عکس می‌گذارد:

مطمئن نیستم که از ابتدا این گونه بوده یا این‌گونه شده. بار اول بعد از اینکه با استفاده از (ها) و یک دستمال مشکل رفع نشد، با مایع دست‌شویی شستم، اثر نکرد. بعد با الکل هم شستم و اثری ندارد.

آیا کاری می‌توان کرد یا کلا باید بی خیال فیلتر بشم؟
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

Question پاسخ: چگونه فيلتر ها را تميز كنيم ؟

دوستان من حدود ۲ هفته می‌باشد که این دوربین رو گرفتمcanon eos 7d

و برای لنزش28-135
    یه فیلتر گرفتم$55 چه فرقی‌ بین فیلتر$55 و فیلتره خود کنن
    که$250می‌باشد؟ و همچنین فیلترهأی هست که فقط $8 بیشتر قیمتش نیست
    آیا نقش فیلتر فقط محافظت از لنز به نوعی می‌باشد؟
    با سپاس
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر جديد warn آواتار ها
    تشکر کرده
    0

درود

من یه لک به اندازه خیلی‌ کوچیک روش افتاده که با دستمال جیر و‌ها پاک نمی‌شه باید چیکار کنم!؟

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام
    من تازه یک فیلتر اوها اچ دی پولارایز گرفتم 60 تومن
    وقتی اومدم تو این تاپیک که ببینم چه جوری باید تمیزش کنم بدتر دچار شک شدم هر کی یه چیزی میگه
    یکی میگه با مایع ظرفشویی بشور یکی میگه نشور که خراب میشه
    خلاصه یه کمکی بکنید
    شنیدم این لنز پن ها خوبن
    کسی کار کرده ببینه چه جوریه؟؟
    فیلتر رو هم میشه باهاش تمیز کرد؟؟؟؟؟؟

masoudrejae و NetNegar تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نه بابا مایع ظرفشویی چرا؟

لنز ( المان ابتدایی ) و فیلتر ها رو باید با دقت و با یک الیاف بسیار نرم ( دستمال عینک و ... خوب نیستند ) پاک کرد.

ساده ترین الیاف نرم ( به این الیاف فیبر های بافته نشده هم میگن ) دستمال های جیری است که شرکت های عکاسی اشانتیون می دهند.اما بنده آنها را توصیه نمی کنم.

مورد بهتر دستمال های شرکت ویزیبل داست است که در تهران به راحتی می توانید تهیه کنید ( حدود 8 هزار تومان برای یک دستمال A4 ) این دستمال ها از الیاف با بافت نانو و خواص فیزیکی خوبی ساخته شده اند.

مورد بعدی هم دستمال های برند Clean هستند که باز هم در تهران و ناصر خسرو فراوان یافت می شود و با خرید لنز می توانید یکی دو تا اشانتیون بگیرید.

مورد بعدی هم همین لنز پن ها ( اصلی ) هستند که بسیار کار آمد و خوش ساخت هستند و طراحی خوبی دارند و باز هم از تکنولوژی نانو استفاده می کنند.

در مواردی که هیچ کدام نبود با یک پارچه جیر عینک و یا مخمل نرم هم می توانید این کار را بکنید ( البته در شرایط سخت ) استفاده از کاغذ سیگار خارجی ( بسته ای ) هم گاهی ( فقط و فقط گاهی که هیچ چیز نبود ) بد نیست.

اما اینها روش خشک بود که با یک بخار ساده دهان به راحتی لنز یا فیلتر را تمیز می کند.

اما اگر چربی بر روی لنز و یا فیلتر بود.

آنگاه باید از موارد ساخت شرکت ویزیبل داست که فرمول بسیار خوبی دارد استفاده کنید.

شرکت Clean هم مایع مشابهی را دارد.

شرکت رخ نما ( نمایندگی شیشه های عینک زایس واقع در ابتدای بزرگراه نواب ) هم یک سری مایع پاک کننده عینک خارجی دارد که 50 سی سی اش را حدود 15 هزار تومان می دهد آن مایع هم بسیار عالی است.

در مواردی هم که هیچ کدام از اینها نبود چند قطره الکل صنعتی ( خوراکی ! ) 99 خالص بدون رنگ و موارد افزوده و .... هم قابل استفاده است ( مشتقات الکل ! اگر بدون رنگ و مواد افزوده باشند هم برای یک بار تمیز کردن اشکالی ندارد )

روشن هم ساده است به صورت دورانی ( دایره ای و نه خطی ) لنز و یا فیلتر را تمیز کنید .دستمال را با نوک انگشت بر روی لنز و یا فیلتر بگذارید بدون اینکه هیچ فشاری وارد کنید ( خیلی نرم و بدون خشونت ) آن را به صورت دورانی از خارج محیط به سمت داخل بچرخانید و لنز را پاک کنید.
    yaghoobi، vbigdeli، siamak1681 و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین