صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60
Like Tree124تشکر

موضوع: چگونه فيلتر ها را تميز كنيم ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

کاوه جان با این لنز پن ها کار کرده اید ؟ برای رفع خشکی بجامانده از قطرات آب و گرد و خاک واقعا تمیز می کنن یا اینکه دوباره بعدش باید با دستمال دست به کار شد؟

از لحاظ اندازه و قیمت بنظر عالی هستن ولی اینکه واقعا تمیز کنن کمی شک دارم.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    کاوه جان با این لنز پن ها کار کرده اید ؟ برای رفع خشکی بجامانده از قطرات آب و گرد و خاک واقعا تمیز می کنن یا اینکه دوباره بعدش باید با دستمال دست به کار شد؟

اگر قطرات آب ( باران و یا آبشار و ... ) باشند یعنی آب شیرین به راحتی پاک می کند و اگر قطرات خیلی زیاد باشد با مقداری هااااااااا کردن به خوبی پاک می شود.اصولا ابزاری خوبی است و نیاز هر عکاسی است.
    vbigdeli، aidin594، 1986 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    نه بابا مایع ظرفشویی چرا؟

لنز ( المان ابتدایی ) و فیلتر ها رو باید با دقت و با یک الیاف بسیار نرم ( دستمال عینک و ... خوب نیستند ) پاک کرد.

ساده ترین الیاف نرم ( به این الیاف فیبر های بافته نشده هم میگن ) دستمال های جیری است که شرکت های عکاسی اشانتیون می دهند.اما بنده آنها را توصیه نمی کنم.

مورد بهتر دستمال های شرکت ویزیبل داست است که در تهران به راحتی می توانید تهیه کنید ( حدود 8 هزار تومان برای یک دستمال A4 ) این دستمال ها از الیاف با بافت نانو و خواص فیزیکی خوبی ساخته شده اند.

مورد بعدی هم دستمال های برند Clean هستند که باز هم در تهران و ناصر خسرو فراوان یافت می شود و با خرید لنز می توانید یکی دو تا اشانتیون بگیرید.

مورد بعدی هم همین لنز پن ها ( اصلی ) هستند که بسیار کار آمد و خوش ساخت هستند و طراحی خوبی دارند و باز هم از تکنولوژی نانو استفاده می کنند.

در مواردی که هیچ کدام نبود با یک پارچه جیر عینک و یا مخمل نرم هم می توانید این کار را بکنید ( البته در شرایط سخت ) استفاده از کاغذ سیگار خارجی ( بسته ای ) هم گاهی ( فقط و فقط گاهی که هیچ چیز نبود ) بد نیست.

اما اینها روش خشک بود که با یک بخار ساده دهان به راحتی لنز یا فیلتر را تمیز می کند.

اما اگر چربی بر روی لنز و یا فیلتر بود.

آنگاه باید از موارد ساخت شرکت ویزیبل داست که فرمول بسیار خوبی دارد استفاده کنید.

شرکت Clean هم مایع مشابهی را دارد.

شرکت رخ نما ( نمایندگی شیشه های عینک زایس واقع در ابتدای بزرگراه نواب ) هم یک سری مایع پاک کننده عینک خارجی دارد که 50 سی سی اش را حدود 15 هزار تومان می دهد آن مایع هم بسیار عالی است.

در مواردی هم که هیچ کدام از اینها نبود چند قطره الکل صنعتی ( خوراکی ! ) 99 خالص بدون رنگ و موارد افزوده و .... هم قابل استفاده است ( مشتقات الکل ! اگر بدون رنگ و مواد افزوده باشند هم برای یک بار تمیز کردن اشکالی ندارد )

روشن هم ساده است به صورت دورانی ( دایره ای و نه خطی ) لنز و یا فیلتر را تمیز کنید .دستمال را با نوک انگشت بر روی لنز و یا فیلتر بگذارید بدون اینکه هیچ فشاری وارد کنید ( خیلی نرم و بدون خشونت ) آن را به صورت دورانی از خارج محیط به سمت داخل بچرخانید و لنز را پاک کنید.
    سلام
    1- ناصر خسرو رو گشتم اصلا دستمال ویزیبل داست نداشتند. یه پک هاما بود با مایع 12 تومان یه برند دیگه بود 25 تومان
    دستمال تک نداشتند. از کجا بخرم.

2- این دستمال و مایع ها رو برای سطح لنز هم میشه استفاده کرد؟

بدرود

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام
    1- ناصر خسرو رو گشتم اصلا دستمال ویزیبل داست نداشتند. یه پک هاما بود با مایع 12 تومان یه برند دیگه بود 25 تومان
    دستمال تک نداشتند. از کجا بخرم.

2- این دستمال و مایع ها رو برای سطح لنز هم میشه استفاده کرد؟

بدرود
    دوست عزیز من 6 تا تازه خریدم.
    این دستمال واقعا جادویی از طریق نمایندگی مجازش فروخته میشه. کیفیت بسیار بی نظیری داره و از دستمال های معمولی وزن حجمی خیلی بالاتری داره.

یه چیز دیگه که شاید روی وارداتش کار کنم دستگاهی است که شما هر چی داری مانند عینک - فیلتر .... داخلش میگذاری و با امواج التراسونیک تمیز و براق میشود.
    masoudrejae، Walkman و Miri تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

خب آدرس مغازه رو لطف می کردین. من دیروز اونجا بودم یه S3300 فوجی خریدم. اونایی که حرفه ای تر بودن سر زدم نداشتند. شما از کجا خریدید؟

ضمنا تو دفترچه 7D نوشته از دستمال برای پاک کردن ( منظور لنز هست ) استفاده نکنید آیا این دستمال ها برای لنز هم هست و مشکلی پیش نمیاره. کلا میخوام ببینم نسبت پاک کردن لنز چقدر وسواس لازمه و چقدر نه

البته من 7D رو تازه از آفومار خریدم ( هفته پیش ) اما اومدم خونه دیدم یه خط ( بهتره بگم کمی هم عمیق ) رو بدنه لنز داره اما دیگه فایده نداره ببرم پیش شون چون حتما قبول نمی کنه منم بی خیال شدم
    ضمنا اینکه از همون عکس اول یه لک تو ویزور می بینم که البته روی عکس ها تو کامپیوتر نیست شاید برای آیینه است. حالا نمی دونم یه دوربین نو و آکبند با اون لک که به نظرم عمری اونجا جا خشک کرده بوده طبیعی است یا نه. خلاصه اینم خرید از آفومار بود.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

دوست عزیز نماینده این شرکت مسعود قدیری است.
    فردا یهش زنگ میزنم تا اگر موجود داشت تلفنش رو به شما بدهم. تلفنت رو برام بفرست.

والا چه عرض کنم.بهتره از فیلتر محافظ بهره بگیرید .
    m like mother تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها

من چند وقت پيش يه دونه تميز كننده ونگارد 20 تومني خريدم ( عكس زير ) كه يك سمتش شبيه همين لنز پن هاست.

داخل درش هم پودر مشكي رنگي داره كه وقتي ميبنديش لنز پن را آغشته ميكنه. ظاهرا بايد كربن جامد باشه.

من زماني كه لنز هامو با روشهايي كه دوستان گفتند مثل استفاده از دستمال و مايع تميز كننده و هاااا كردن و... تميز ميكنم و باز احساس ميكنم سطح كمي چرب است بعنوان فرمول نهايي ازش استفاده ميكنم كه واقعا شبيه معجزه است
    سطح فيلتر يا لنز عين آينه ميشه...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    vbigdeli، barca007، M.A.ZEYNALI و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    139

سلام
    این تمیز کننده ونگارد از کجا قابل تهیه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    من چند وقت پيش يه دونه تميز كننده ونگارد 20 تومني خريدم ( عكس زير ) كه يك سمتش شبيه همين لنز پن هاست.

داخل درش هم پودر مشكي رنگي داره كه وقتي ميبنديش لنز پن را آغشته ميكنه. ظاهرا بايد كربن جامد باشه.

من زماني كه لنز هامو با روشهايي كه دوستان گفتند مثل استفاده از دستمال و مايع تميز كننده و هاااا كردن و... تميز ميكنم و باز احساس ميكنم سطح كمي چرب است بعنوان فرمول نهايي ازش استفاده ميكنم كه واقعا شبيه معجزه است

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها

بنده هم از همین استفاده میکنم. بعد از استفاده از لنز-پن و نانو-پودر کربنی اش، با برس خشک و نرم خودش هم ذرات کربن رو که احتمالاً روی شیشه مونده باشه، پاک میکنم. (اگر بعد از استفاده از پودر، با یک دستمال عینک سفید، روی لنز یا فیلتر بکشید، کمی سیاه میشود؛ یعنی پودر کربن هنوز روی سطح مانده است )

یک بار هم با این پن و پودر، اقدام به تنظیف Focus-Screen کردم که خبطی بزرگ بود ... فوکس اسکرین، دارای شیارهای بسیار نازک و کم عمقی است که محل تجمع پودرهای نانوکربنی مورد نظر شد و با هزار مکافات تمیز شد ...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط lord نمایش پست ها
    سلام
    این تمیز کننده ونگارد از کجا قابل تهیه است؟
    طبقه سوم پایتخت ( نه داخل راهرو )

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین