نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
Like Tree2تشکر
  • 2 Post By Farzam53

موضوع: چگونگی فوکوس بر روی سوژه متحرک

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

پیش فرض چگونگی فوکوس بر روی سوژه متحرک

با سلام

بعضی وقت ها سوژه از روبرو به جلو میاد و یا بر عکس. برای اینکه بشه بر روی سوژه در نقطه مورد نظر فوکوس کرد، باید چی کار بکنیم؟
    برای اینکه واضح تر توضیح بدم، عکس زیر رو نگاه کنین.
    من درست روی لبه استخر وایستادم، و شناگر درست زیر پای من تو آب. یعنی قبل از حرکت سوژه، نقطه ای که شناگر در اونجا قرار داره، فقط آبه. حالا اگر من قبل از حرکت سوژه، روی اون منطقه از آب فوکوس و قفلش بکنم، و صبر کنم تا به اون نقطه برسه و ... یکجور مشکل، اگرم صبر میکردم که سوژه به نقطه مورد نظر برسه، تا این دوربین S2IS بیاد نورسنجی بکنه و ... ردشده رفته. البته من دقیقا نمی دونم این مات بودن، بخاطر سرعت پایین شاتر هست، یا عدم فوکوس درست! در هر صورت اگر شما بودین، چطور این عکس رو میگرفتین؟ (البته فرض رو بذارین بر داشتن یک دوربین بهتر)
    - در ضمن یک نفر می گفت کج بودن قاب در اینجور حرکات عمقی سوژه، می تونه حس حرکت رو بیشتر بکنه! آیا این درسته؟
    - ایراد های دیگه ای رو که می بینین، لطفا بگین!

F/4 1/60s Pattern

شهریار
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: چگونگی فوکوس بر روی سوژه متحرک

به نظر میاد میاد مشکل عدم فکوس بیشتر به خاطر تاریک بودن بیش از حد بدن سوجه است!با کمی pre edit مشکل حل میشود انشا ... !

كاربر آشنا aksavaran آواتار ها
    تشکر کرده
    281

با سلام
    دوربينهاي مدل پاور شات از قبيل G9,s2,s3,s5و... به علت داشتن سنسور در ابعاد كوچك و فاصله كانوني بسيار كم داراي عمق ميدان بسيار گسترده تري نسبت به دوربينهاي مدل DSLR از قبيل 350D,40D,5D و... ميباشند و معمولا شمابا مشكل فوكوسينگ و فلو شدن تصوير مواجه نميشويد( به همين علت هست كه ميگن اين دوربينها براي عكاسي از مناظر بسيار عالي هستند) مگر اينكه فاصله نقطه فوكوس شما از فاصله سوژه تا دوربين خيلي كمتر يا خيلي بيشتر باشه اونم در حالتهاي تله...يعني بطور مثال اگر سوژه مورد نظر شما در فاصله2 متري شما باشه و شما روي فاصله مثلا 10متري فوكوس كني به اين مشكل بر ميخوري
    به نظ من مات بودن تصوير شما بعلت استفاده از سرعت پايين شاتر ميباشدو بايد از سرعتهاي بسيار بالاتري براي اينطور مواقع استفاده كني.
    معمولا بهتره كه گزينه فوكوسينگ رو در حالت فوكوس پي در پي (continue )بزاري(البته اگه شرايط مناسبياز قبيل نور و ... براي فوكوسينگ فراهم باشه چون در غير اينصورت دوربين به اشتباه ميافته)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriyar نمایش پست ها
    با سلام

بعضی وقت ها سوژه از روبرو به جلو میاد و یا بر عکس. برای اینکه بشه بر روی سوژه در نقطه مورد نظر فوکوس کرد، باید چی کار بکنیم؟
    برای اینکه واضح تر توضیح بدم، عکس زیر رو نگاه کنین.
    من درست روی لبه استخر وایستادم، و شناگر درست زیر پای من تو آب. یعنی قبل از حرکت سوژه، نقطه ای که شناگر در اونجا قرار داره، فقط آبه. حالا اگر من قبل از حرکت سوژه، روی اون منطقه از آب فوکوس و قفلش بکنم، و صبر کنم تا به اون نقطه برسه و ... یکجور مشکل، اگرم صبر میکردم که سوژه به نقطه مورد نظر برسه، تا این دوربین S2IS بیاد نورسنجی بکنه و ... ردشده رفته. البته من دقیقا نمی دونم این مات بودن، بخاطر سرعت پایین شاتر هست، یا عدم فوکوس درست! در هر صورت اگر شما بودین، چطور این عکس رو میگرفتین؟ (البته فرض رو بذارین بر داشتن یک دوربین بهتر)
    - در ضمن یک نفر می گفت کج بودن قاب در اینجور حرکات عمقی سوژه، می تونه حس حرکت رو بیشتر بکنه! آیا این درسته؟
    - ایراد های دیگه ای رو که می بینین، لطفا بگین!

F/4 1/60s Pattern

شهریار
    سلام
    به نظر من سرعت 60/1 براي اين عكس اصلاً مناسب نيست. حداقل بايد از سرعت 400/1 استفاده ميكرديد.به وضوح مشخص است دليل مشكل،پائين بودن سرعت است.
    دوربين را د رحالت تقدم شاتر بگذاريد،سرعت را 400/1 تنظيم كنيد (اگر سرعتهاي خيلي بالا را انتخاب كنيد دوربين دهانه ديافراگم را باز ميكند كه موجب كاهش عمق ميدان ميشود بهتر است در همين محدوده 400/1 تا 500/1 بمانيد).
    paya و amirnaderi تشکر می‌کنند.
    فرزام